Skočiť na obsah

Top Partneri: Clip in vlasy

Fotografia
- - - - -

August Rush

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 1 príspevok

#1 Strasidlo

Strasidlo

Cadett

• Members
  • Pip
  • 34 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 25. júl 2009 - 11:24:32

Takže chcem sa s vami podeliť o tento film, keďže je skvelý!

August Rush je film z roku 2007, ktorého hlavnými postavami sú 3 ľudia: mladá žena, mladý muž a chlapec. Žena aj muž sú hudobníci, spoznajú sa, zaľúbia sa do seba, ona je tehotná. Jej otec však nechce dovoliť, aby boli spolu a tak sa rozchádzajú s tým, že sa už nikdy neuvidia. Žena porodí chlapca, ale otec jej povie, že sa narodil mŕtvy (a dal ho do domova). Dieťa však zdedilo úžasný hudobnícky talent, má výborný sluch a dokáže komponovať, dirigovať a hrať na gitare (všetko objavuje postupne). Je však bezdomovcom. Zarába si hraním na námestiach.

Napriek tomu, že odsek vyššie znel možno príliš Steelovsky, hlavnou témou filmu je talentovaný chlapec-génius a jeho osud. Okrem toho je tam veľa iných námetov, ktoré vás určite zaujmú a potešia.

Druhú polku príbehu vám neprezradím, aby ste mali chuť pozrieť si tento jedinečný film. :lol:

PS: potom sem zaskočte a napíšte svoje dojmy. :)
  • 0

#2 Aikaterine

Aikaterine

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 123 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 25. júl 2009 - 12:03:11

film som videla už dávnejšie, takže tie dojmy nebudú až také čerstvé

príbeh nič moc, žiadna originalita, občas prehnané klišé a zo záveru som vôbec nebola nadšená, ale dalo sa to čakať, vlastne iný si ani neviem predstaviť..i keď na druhú stranu - myslím, že celá naivita a sladkosť snímky bola úmyselná, nešlo ani tak o silný príbeh a dialógy, ako skôr o precítenie, či vnímanie hudby..príbeh nás mal naučiť skutočne počúvať hudbu bežných dní, ktorej nevenujeme pozornosť a predsa stále znie okolo
..a milujem tú scénku keď sa Evan stretne so svojím otcom v parku a dajú si to gitarové duo, tú som videla xkrát :lol:

ku kladom treba spomenúť najmä skvelú kameru a hudbu + herecký výkon Freddie Highmore-a, pre toho chlapca mám slabosť :)

za pozretie film stojí, ale rozhodne nič pre cynikov z povolania
celkový dojem - 60%
  • 0

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov