Skočiť na obsah

Top Partneri: Clip in vlasy

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Marián Kotleba a Ľudová strana Naše Slovensko

radikalizmus fašizmus neonacizmus župan ľsns

Téma má 269 príspevkov

#1 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 771 príspevkov
  • 105 tém

Príspevok bol napísaný: 9. december 2013 - 02:15:07

keďže sa nikomu nechce, založím túto tému ja
tak ako začať?
tak najprv záludná otázka, je Kotleba "radikálny pravičiar"?
napríklad tu

http://www.teraz.sk/...607-clanok.html
Welt: Prekvapujúce víťazstvo ´pravicového extrémistu´Kotlebu

ja si myslím že nie je..
napríklad ja sám seba pokladám za "radikálneho pravičiara" (chcem minimalistický štát, zakladám si na individualizme.. globálne otepľovanie mám za masmediálny hoax..)
aj môj ušný maz, je radikálnejšie pravicovejší než celý Kotleba komplet, navlečený do uniformy

doslova ma to uráža, keď niekto o Kotlebovi tvrdí, že je "radikálny" alebo "krajný pravičiar"

apropó, uniformy (a fúzi), od istého času je mi takáto vizáž, radikálne podozrivá
zamyslel som sa, a už asi viem prečo, možno za to môže séria "policajná akadémia"

:yes_yes:

• 0

#2 Axel

Axel

Commodore

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 711 príspevkov
  • 1 061 tém

Príspevok bol napísaný: 9. december 2013 - 13:56:58

Myslím, že na Fóre máme minimálne dve témy, kde je Kotleba ústrednou postavou, to je aj dôvod, prečo ďalšiu tému doteraz nikto nezaložil.

Kotleba bol zvolený v demokratických voľbách, ktorých výsledok nebol nijakým spôsobom spochybnený.

Či to je nejaký nový trend zakladať témy víťazom župných volieb? :)

• 0

#3 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 771 príspevkov
  • 105 tém

Príspevok bol napísaný: 9. december 2013 - 15:06:37

je Kotleba taký nedôležitý, aby sa iba okrajovo spomínal v iných témach (aj keď ako "ústredná postava")?
okrem toho.. bolo to na začiatku roka..

http://forum.freespa...hl=+menšie +zlo
má nejaký zmysel voliť "menšie zlo"?
veď "menšie zlo" sa nikdy nepremení na "dobro", vždy rastie iba jednosmerne k "väčšiemu zlu" ak niekto nie je spokojný s ignorovaním voľby medzi "menším zlom" a "väčším zlom", nemal by radšej voliť to väčšie?
bol by to predsa krok, k rýchlejšiemu zrúteniu systému, ktorí ponúka iba nezmyselné voľby

a "dnes"

http://rybana.blog.p...volila-kotlebu/
Prečo som volila Kotlebu
Boli to moje prvé voľby do VUC, tie predošlé som si nejako nevšimla. Tento rok ma však zaujali kandidáti na predsedu VUC: dvaja “blázni” z ľudu (pardon, mená si nepamätám), róm “všadebol” Fízik, podnikateľ Konárik (syn repete speváka Karola Konárika st.), opotrebovaný neobľúbený exminister Kaník, superman na dlhé trate medzi Bystricou a Bruselom Maňka a Kotleba, ktorý bol opäť po dlhej dobe v telke. Fantastický výber! Jeden lepší ako druhý. Kotleba sa mi celkom páčil, nemal problém povedať veci na rovinu a bez servítky. V prvom kole som mu teda dala hlas. Na protest, možno z recesie a hlavne preto že ma nebaví neustále voliť menšie zlo. Z hlavných kandidátov Kaník vs. Maňka sa proste triezvo uvažujúcemu človeku vybrať nedalo, to by som radšej ostala doma. Začalo sa prvé kolo. Komédia môže začať.

nejak sa tá "moja" myšlienka šíri

:saw:

• 0

#4 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 181 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 16. december 2013 - 16:58:26

Dnes bol odkaz na nejakeho anglickeho poslanca v EP - je tam, si to pozrite,je to len minutka.

http://www.neskutocn...europarlamente/

A v okienku po nom, Kotleba. Ja som sa aj bal si to otvorit - pozriet sa - aby som nezostal sklamany. Ale velmi milo ma prekvapil. Neviem,ci bol prvy krat po volbach v mediu - nepodakoval sa volicom, ze sa zucastnili volieb a niektori ze mu dali doveru. Standartny politik to vie hned a ked na to zabudne v uvodnej reci,tak to potom v druhom vstupe po kolegovi odrapoce. Ok, nemal kolegu. Zabudol a mozno on vdacny ani nieje. :zubiska:

Ale prekvapil ma - odpovedal na otazky - v celku rozumne a sa tvari ,ze vie co chce a ako. Bielik bol, tiez relativne slusny - funkcia robi zazraky. 

Marian to ma rozbehnute dobre, ak sa mu nieco podari realizovat - ja si myslim,ze aj moze - toto nebol zdaleka jeho vrchol uspechu.

• 1

#5 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 181 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 9. apríl 2014 - 20:06:26

Odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská hovorí, že v tomto prípade by mohlo ísť o dva trestné činy. Jedným z nich je zneužívanie právomocí verejného činiteľa. K nemu mohlo podľa Kurilovskej dôjsť reklamou Kotlebovej strany za verejné peniaze. „Finančné prostriedky, ktoré má ako verejný činiteľ určitým spôsobom obhospodarovať, použil na niečo, na čo by určené nemali byť a urobil tak z titulu svojej funkcie, svojho postavenia,“ myslí si.

Na články, v ktorých noviny vyzdvihujú slovenský štát, sa dá podľa nej pozrieť z hľadiska trestného činu popierania a schvaľovania holokaustu a zločinov politických režimov. „Na základe určitých historických reálií môžeme hovoriť o tom, že slovenský štát vykazoval znaky klérofašistického štátu. V tomto prípade ako keby sa popieralo to, čo sa v ňom odohralo zlé v súvislosti s ľudskými právami a ľudskosťou,“ uviedla Kurilovská.

http://spravy.pravda...ra-prokuratura/

Ta Kurilovska mala byt sefka policajnej akademie co ju nevymenoval gasparovic? Urobil spravne tak sprostu tehlu som este nevidel.

OK je to ona- niesom pravnik pravu nikdy rozumiet nebudem.

Reklama za verejne peniaze. Dobra puka.

Slovensky stat mozem ja vyzdvihovat do vysin nebotycnych a nic neporusim . 

Bolo svinstvo co spravili so slovenskymi zidmi a ciganmi. Aj ich majetkami.

Ale ta zenska je puka som povodne napisal - viete co to znamena.

Ziaden trestny cin. A nemusim byt pravnik.

Nieje to puka - je to ######.

K slovenskemu statu - najvacie zlo co sme spravili bolo v tom obdobi - na ciganoch a zidoch - ze sme ich poslali do komor, dalsie ze sme zobrali majetky zidom. Pre mna je to zlo. Absolutne a tych ludi je mi luto - ja to nepochopim - ako mohli - nasi praotcovia to dovolit. To je cierna stranka dejin - ale vtedy boli aj velmi pekne stranky - kolko ludi zachranilo zidov. Moja rodina je mimo - nikomu - zidovi nepomohla - neviem o tom - ale tiez nearizovala. Ja som mal stareho otca komunistu. ALe ja som ho uz nezazil. O historii neviem - mne ju nemal kto povedat.

-------------

Ale z historie preco nemci volil ako volili - a preco BB - podobne aj ja - je tam ista paralela - ja zacniam aj chapat tych nemcov.

Pre mna nemec bol vzdy fasista - zlo. Ja som sa tak narodil a tak vychovany ako kazdy iny clen - nie? 

• 0

#6 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 181 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 20. máj 2014 - 18:22:43

„Na základe odborného vyjadrenia, zadovážených dôkazov a vzhľadom na to, že v danom prípade neboli naplnené zákonné znaky skutkovej podstaty uvedeného prečinu, vyšetrovateľ vec odmietol. Nie je dôvod na začatie trestného stíhania,“ povedala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Polícia vydanie mesačníka preverovala po tom, ako jej ho na ďalšie konanie odstúpila Okresná prokuratúra Banská Bystrica.

http://spravy.pravda...ebude-zaoberat/

Mna ten pan uz nezaujima velmi - volil som ho ale co pani Kurilovska?

• 0

#7 secretka

secretka

Celtic Woman

• Moderators
  • 3 160 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 5. júl 2014 - 16:17:17

hmm ... kde boli novinári? Ako to, že "nevyčmuchali" s kým sa župan Kotleba stretáva?!

Však dámu svojho srdca  :smile2:  nemohol predsa stretnúť iba včera, či pred týždňom ...

Banskobystrický župan Marián Kotleba má v sobotu veľký deň.

V starobylom kostolíku v Čeríne povedal svoje "áno" 19-ročnej Frederike.

Zdroj: http://www.pluska.sk...eba-zeni-2.html

• 0

#8 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 157 príspevkov
  • 301 tém

Príspevok bol napísaný: 5. júl 2014 - 16:44:42

takmer o dvadsať rokov je od neho mladšia, láska to musí byť ako trám ... veru veru ... a čo my vieme, kedy ju stretol, bulvár zanedbal aj ženícha aj nás :)

• 0

#9 Axel

Axel

Commodore

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 711 príspevkov
  • 1 061 tém

Príspevok bol napísaný: 5. júl 2014 - 20:28:52

To ňaku cigaňku, ta ňe?

• 0

#10 secretka

secretka

Celtic Woman

• Moderators
  • 3 160 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 6. júl 2014 - 10:11:11

takmer o dvadsať rokov je od neho mladšia, láska to musí byť ako trám ...

Mne síce môže byť celý Kotleba "ukradnutý", ale ... povedzme si, ktorý pán ako mu začínajú pribúdať rôčky

a rásť pivný mozoľ si hľadá vekovo primeranú a seberovnú dámu.

Väčšinou si zapozerajú do slečny, ktorá by vekovo mohla byť ich dcérou,

a s ďalšími pribúdajúcimi rôčkami sa už začnú pozerať na slečny, ktoré by mohli byť aj ich vnučkami.

Ale darmo, láska je láska ... láska pána k mladučkej slečne, a na druhej strane,

či už je to láska slečny k pánovi v rokoch, alebo k jeho peňaženke, kto vie.

Ale ... že by župan bol nejako obdarený krásou, alebo plnou peňaženkou? :ermm:

No čo ja viem?! A tak už tam ostáva naozaj iba tá láska ako trám ... :smile2:

• 0

#11 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 157 príspevkov
  • 301 tém

Príspevok bol napísaný: 29. august 2015 - 16:08:27

zdá sa, že Kotleba sa do písmena drží starej ľudovej múdrosti: keď je somárovi príliš dobre, ide na ľad tancovať.

na župnom úrade v BB boli v deň osláv SNP vyvesené čierne zástavy:

Priložený súbor  1-r523-st.ir3-_t300.jpg   22,33K   4 Počet stiahnutí

http://bystrica.sme....ne-zastavy.html

• 0

#12 clovek2

clovek2

zle oblečený člen :P

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 561 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 29. august 2015 - 23:32:57

no je to kretén. neviem čo k tomu dodať...

• 1

#13 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 157 príspevkov
  • 301 tém

Príspevok bol napísaný: 29. september 2015 - 18:53:09

Kotleba sa nevyfarbuje, je dokonale vyfarbený a je to na nechutne hnedo natretý chumaj.

Župan Marián Kotleba sa tento raz rozhodol nepodpísať projekt Bábkového divadla na Rázcestí s názvom Stop extrémizmu!

Grantovú dotáciu pritom divadlo získalo od Ministerstva zahraničných vecí v oblasti podpory ľudských práv. Na realizáciu projektu teda stačil iba podpis župana. Napriek tomu, že sa ho nedočkali, podľa umeleckého šéfa divadla Mariána Pecka projekt realizovať budú. Prvé predstavenie už odohrali na strednej školy v Lučenci a následná diskusia ukázala, že pre študentov je projekt prínosom.

• 0

#14 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 771 príspevkov
  • 105 tém

Príspevok bol napísaný: 29. september 2015 - 19:31:22

soráč.. ale..
síce súhlasím s výrokom "Kotleba je kus k.k.ta.."
hmm.. ale musím povedať že s jeho nepodpísaním sa na to lajstro súhlasím..
jednak akékoľvek štátne (s peňazí daňovníkov) dotácie na čokoľvek, považujem za hnusný zločin
a potom.. na kieho ďasa je na to potrebný podpis nejakého lokálneho birokrata?
a na čo je nám vôbec tá funkcia ktorú Kotleba momentálne "okupuje"?
na prd..
v zásade jediný správny spôsob ako tú zbytočnú a jalovú funkciu vykonávať, je nič nerobiť, nepodpisovať a iba "vegetovať"
v tomto máte pán Kotleba moje uznanie a vďaku..
..ale vo všetkom ostatnom, vás pokladám za totálneho k.k.ta
  • 0

#15 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 157 príspevkov
  • 301 tém

Príspevok bol napísaný: 29. september 2015 - 19:40:19

"byrokrata" : )

a načo je potrebný podpis?  pre granty.  tí bábkoherci z niečoho potrebujú zaplatiť aj bábky, aj realizáciu, aj budovu, aj kúrenie, aj celú kopu kdečoho k predstaveniu ...

v kraji je najvyšším pánom župan, a banskobystrické bábkoherné divadlo je banskobystrická župná záležitosť, je v ich kompetencii financovať kultúru.

funguje to asi tak, že na Slovensku by nevznikol ani jediný ako-tak slušný film bez nejakého grantu ... ani detské večerníčky, ani najnovší hodne úspešný počin pre deti

"Spievankovo", ani rovnako úspešná "Mimi a Líza" ... mimochodom a slepom dievčatku ... u detí majú obe veľký úspech, a znamená to hodne hodne práce - animácie, scenáre, programátorov, animátorov, grafikov a celú plejádu kdekoho ... na to treba k výrobe granty.

umenie produkuje zisk až keď je úspešné a zarába, žiaľ, na to treba podpisy hodne dôležitých ľudí, aby peniaze od kraja či mininisterstva kultúry či kdečoho na projekt dostali.

a áno, je to sr.čkovo nahnedlý hodne obmedzený človek. keby bol múdry, robí to ináč. takto je len nekonečne hlúpy.

• 0

#16 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 771 príspevkov
  • 105 tém

Príspevok bol napísaný: 29. september 2015 - 19:56:47

"a čo je to umenie?"
"a ako vybrať, to naozaj správne, a hodnotné umenie?"
"a aký má mať vzťah ku komercii?"
nuž to patrí do iných tém..
mám síce rozporuplné pocity, ale v tomto prípade, by som konal rovnako ako Kotleba
musím sa priznať, možno by som bol k pánom "umelcom" aj omnoho vulgárnejší..
možno preto, lebo si to viem zdôvodniť lepšie ako Kotleba
  • 0

#17 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 157 príspevkov
  • 301 tém

Príspevok bol napísaný: 29. september 2015 - 20:17:04

"a čo je to umenie?"
"a ako vybrať, to naozaj správne, a hodnotné umenie?"
"a aký má mať vzťah ku komercii?"
nuž to patrí do iných tém..

táto časť presunutá do témy o umení a financiách: http://forum.freespa...omiky/?p=230055

tu pokračujme v genialitách Kotlebu.

• 0

#18 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 983 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 30. september 2015 - 06:26:46

To nie su geniality Kotlebu, ale genitalie.

Tu nejde vobec o to ze to nepodpisal. Na to ma plne pravo,on rozhoduje komu da aky prispevok. To je ok. Ked ma obmedzeny rozpocet a milion ziadosti, tak niekto musi prist zkratka, to je jasne.
Keby to nepodpisal s odvovodnenim "lebo som sa tak rozhodol", tak mu nikto nic nemoze vycitat.
Problem je odvovodnenie, ktorym to podlozil. Lebo dielo sa vola tak a nie inak. To uz ohrozuje slobodu slova a je to cenzura.

Ked som pocul jeho hovorcu ci co za debila to je, prisaham ze mi zabehlo. To je najhlupejsi clovek akeho som kedy zazil a akeho kedy zazijem. A toto si Slovac zvolila. Gratulujem!
  • 1

#19 Marco

Marco

Newbie

• Members
  • 2 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 1. október 2015 - 13:22:16

Hej, slovač si ho síce zvolila, ale zas si treba uvedomiť, kto za super politika bol ako jeho protikandidát. Manka. Čiže privotriedny smeráci zlodej, ktorý ulieval z verejného pre seba a svoje blízke firmy. Takže Kotleba nie je žiadna výhra, ale zas je to známka toho, že ludia už nemajú koho voliť. Buď zlodeja alebo extrémistu. Vyberte si. :)

• 0

#20 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 157 príspevkov
  • 301 tém

Príspevok bol napísaný: 1. október 2015 - 17:02:32

to áno, preto Kotleba vyhral ... ani to nebolo kto z koho, ale vyslovene občianska ťafka Smeru a jeho nominantovi, škoda, že výber bol nanič.
Kotleba bol ale zlá voľba, tu síce nepíšeme všetky jeho ťahy, ale je ich tu na mustru dosť, aby dnes aj hrdinský BB kraj videl, že to bola veľmi zlá voľba ...

• 0

#21 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 213 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 1. október 2015 - 19:37:42

Hej, slovač si ho síce zvolila, ale zas si treba uvedomiť, kto za super politika bol ako jeho protikandidát. Manka. Čiže privotriedny smeráci zlodej, ktorý ulieval z verejného pre seba a svoje blízke firmy. Takže Kotleba nie je žiadna výhra, ale zas je to známka toho, že ludia už nemajú koho voliť. Buď zlodeja alebo extrémistu. Vyberte si. :)

Teda v tom BB kraji to z "elitami" vyzera prabiedne.......aj ked toho Kotlebu si volila aj cast kulturnej "elity" v BB a teraz placu. Prajem celemu kraju to co teraz ma....aky predstavitel verejnosti, taky volici. Aj "romale" placu a ked mali ist volit tak nesli, no tymto gestom si ho vlasne zvolili sami. Za hlupost sa neda nikoho lutovat :).

• 0

#22 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 454 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 2. október 2015 - 08:02:13

Kotleba v skutocnosti nic z proklamovaneho zlepsenia problemov s neprisposobivym obyvatelstvom nerealizoval..., dokonca som ani nezaznamenal nijake realne pokusy

panbohhoviepreco...

• 1

#23 cucoriedkaokata

cucoriedkaokata

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 143 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 3. október 2015 - 19:32:57

myslim, ze v tejto situacii je vojnova doba, takze ja budem volit Kotlebu....a nezaujima ma, ci sa spaja s vojnovym statom, ved uz je vojnova doba, len si to malo ludi uvedomuje a mna zaujima momentalne, aby sa sem tie svine nedostali..... ziadne  kompromisy.... nulova toleranncia voci imignrantom, to ponuka jedine Kotleba... bohuzial je to vyhrotene a nic lepsie nevidim...

a jemu jedinemu verim, lebo viem ze nie je ziadny slnieckar a neoboval nikdy hlavy toleranciou k mensinam, teplym, nabozenstvam a inym hovadinam...

Tento príspevok upravil game, 3. október 2015 - 19:55:36
presunuté z témy Utečenci

• 1

#24 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 157 príspevkov
  • 301 tém

Príspevok bol napísaný: 3. október 2015 - 19:49:41

toto patrí do témy o Kotlebovi ... preložíme to tam.

trochu sa k tomu vyjadrím ... môj súkromný názor :)

v téme o utečencoch myslím nikto nepísal o nulovej tolerancii ... také nikdy na svete nebolo, a zrejme ani nikdy nebude ... myslí sa tým nulová tolerancia ako že nadobro zatvoríme hranice, a ani von, ani dnu? : )

a nie celkom rozumiem tej intolerancii k menšinám ... čo sa týka homosexuality, necháme ju byť, to je na inú rozsiahlu tému inde ...

náboženstvá sú tu tak dávno, ako premýšľajúci človek ... a smieme si o nich myslieť kto čo chce, oni tu aj tak sú a ešte dlho budú.

a menšiny ... neexistuje krajina, kde by nežili menšiny ... pán Kotleba - a dám na to krk, vo svojom rodokmeni na tomto území má kdesi v predkoch minimálne maďarov, nemcov, možno chorvátov ... v tomto stredoeurópskom regióne vôbec storočia dozadu čistý Slovák prakticky neexistuje. rovnako ako čistý maďar, čistý čech, čistý rakúšan ...

toto bola skutočne pravá multikulti spoločnosť, a dodnes je - viacmenej rovnaká kultúra, životná úroveň, vzdelanie, náboženstvo ...

hlásať dnes intoleranciu k menšinám je hodne hlúpe. krátkozraké a hlúpe. keď sa tu niekto narodil ako maďar alebo žid, sa má ísť zastreliť? také tu už bolo, volalo sa to holocaust.

to isté sa týka aj utečencov ... pri dnešnej invázii migrantov je iný vážny problém, nie "utečenci" pred diskrimináciou a prenasledovaním a hladom samotní, ako ich bežne vnímame a poznáme aj z histórie ...

tým nemôžeme odsúdiť en bloc všetkých utečencov, ani Kotleba nie.

... hoci zjavne on môže, aj vyvesiť čiernu zástavu v deň osláv SNP ...

aj preto a pre svoje vrcholne nekultúrne ťahy stráca rapídne referencie. počas svojho županstva robí kiksy na kiksy, nesplnil nič zo svojich sľubov, je zatvorený na svojom sklenenom hrade a stáva sa hodne izolovaným ...  :nienie:

• 0

#25 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 692 príspevkov
  • 11 tém

Príspevok bol napísaný: 3. október 2015 - 21:32:41

myslim, ze v tejto situacii je vojnova doba, takze ja budem volit Kotlebu....a nezaujima ma, ci sa spaja s vojnovym statom, ved uz je vojnova doba, len si to malo ludi uvedomuje a mna zaujima momentalne, aby sa sem tie svine nedostali..... ziadne  kompromisy.... nulova toleranncia voci imignrantom, to ponuka jedine Kotleba... bohuzial je to vyhrotene a nic lepsie nevidim...

a jemu jedinemu verim, lebo viem ze nie je ziadny slnieckar a neoboval nikdy hlavy toleranciou k mensinam, teplym, nabozenstvam a inym hovadinam...

Presne takych ludi ako ty on potrebuje a oslovuje :) Co uz na tom, ze je to iba obycajny nacek, klientelista a diletant, ktory sa nejakym nedopatrenim dostal k funkcii

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: radikalizmus, fašizmus, neonacizmus, župan, ľsns

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov