Skočiť na obsah

Top Partneri: Clip in vlasy

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Windows 10

operacne systemy windows

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 26 príspevkov

#26 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 983 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 17. november 2015 - 17:50:44

Ten jeho HW je ale tak o 10 rokov mladši. Tam nič take nehrozi.

• 0

#27 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 426 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 6. jún 2016 - 10:13:37

Tak som tento vikend presiel na 10 aj ja, moj predchadzajuci OS bol Win 7, s osmickou som sa stretol len na priatelkinom ntb, a moj celkovy pohlad na nu je veeeelmi negativny (jedno gui nemoze fungovat na desktope a mobile). Takze win 10.

Upgrade:

Upgradoval som z relativne cistej windows 7 (ani nie tyzden stara, len nutny SW a ovladace), a aj napriek tomu mal ten upgrade mensie boliestky, s ktorymi by si asi BFU neporadil. Som asi jediny clovek, ktoremu sa windows 10 nepodarilo nainstalovat ako automaticku aktualizaciu, ale musel som z MS stranky stahovat nejaky "upgrade wizard" ci co to bolo :D Samotny upgrade process prebehol bez problemov, win 10 sa stiahol, nainstalovall, restartol a pustil v pohode. Ziadne BSOD, ci zaseknute instalacie. Ale, problem bol, ze Win10 nemal ovladace na integrovanu sietovu kartu. Co, vzhladom na to, ze ide o novu dosku, s chipsetom patriacim pod poslednu generaciu (intel B150) a so standardnou intel kartou, ktora je integrovana na kope dosiek, celkom prekvapujuce. Nastastie CD k doske obsahovalo ovladace aj pre Win 10, ale ak by sa to stalo nejakemu BFU, na starsej karte, tak ma asi problem. Sranda ze integrovana zvukova karta fungovala.

Subory ostali vsetky, vsetky basic nastavenia (zvuky, pozadie, rozlozenie ikon) ostali v pohode. Pokrocilejsie, ako nastavenia firewall, ci windows defendera tak 50/50. V kazdom pripade je upgrade daleko mensia bolest, ako reinstalacia cisteho OS, ako to bolo treba v minulosti.

Moj nazor na win 10 po vikendovom pouzivani:

+

• OS je sviezi, vyzera pekne, rychlo reaguje.
  • Spojenie start s win 8 tiles je to najlepsie z oboch svetov a funguje dobre.
  • Indexovany search je super a konecne funguje vo vsetkom, aj pre nastavenia. Nesnazi sa schovavat polozky, ako napr. control panel. Ako zakladne gui pre nastavenia je pekne, ale pokial chce clovek nastavit nieco zlozitejsie (ako napr. umiestnene page file), tak musi ist cez stary, dobry, control panel, ktory je nastastie k dispozicii.
  • Lightweight integrovany e-mail klient. KONECNE
  • Integracia a synchronizacia s online sluzbami, KONECNE.
  • start lista na vsetkych monitoroch, nie len na hlavnom - toto trvalo MS
  • virtualne desktopy - to tiez ms poriadne trvalo
  • Alt + tab view je konecne prehladny, nie to "heeej, kuknite, my mame 3d akcelerovany desktop" co bolo v 7 s Aero.

-

• Os mi robi veci pod ritou. Napriklad si po upgrade zmyslel, ze treba nainstalovat novy ovladac pre grafiku, zatial, co ja som uz novy ovladac instaloval. Vobec ma o tom neinformoval, nepytal si povolenia.. akoze WTF?! 
  • Nemoznost vypnut update je teda iny pain.
  • Nerozbehal som cortanu, pretoze MS nemyslel na pripad, ze mam cesky OS, ale, cuduj sa svete, viem komunikovat v Eng.

Celkovo mi 10 pride, po mackopsovi 8/8.1, ako, konecne, desktop OS nahrada za 7. Rozhodne ho budem na nove kompy odporucat.

• 1

Podobné témy pre kľúčové slovo: operacne systemy, windows

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov