Skočiť na obsah

Top Partneri: Clip in vlasy

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Dedičstvo

dedičstvo peniaze dedenie

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 3 príspevkov

#1 Axel

Axel

Captain

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 959 príspevkov
  • 1 057 tém

Príspevok bol napísaný: 13. marec 2017 - 15:51:50

Ako máte poriešené veci v súvislosti s vaším majetkom? Ak by ste práve v tejto chvíli zomreli, budú pozostalí vedieť kde a ako naložiť s vašimi tisíckami eur, ktoré máte po rôznych účtoch? Nechcem moc hovoriť kde čo mám (všetko je legálne :D ), ale pre tento prípad by bolo asi dobré niečo poriešiť, lebo ak by sa niečo stalo, tak o niektorých účtoch sa nikto nedozvie.

• 0

#2 game

game

phantom fsp

• Management
  • 26 387 príspevkov
  • 300 tém

Príspevok bol napísaný: 13. marec 2017 - 17:47:47

už som nad tým premýšľala. a nie raz.  viacemenej vedia.
viacmenej vieme v rámci najbližšej rodiny, napríklad v ktorej banke, či ktorých bankách, ale konkrétne čo kde a koľko úplne presne nie, tam bude potrebné dohľadať konkrétne.

odkladám riešenia, a dúfam, že taký notár to zistí, čo a kde.

trápi ma to aj vo vzťahu k mame, ona má ešte aj nejaké kúsky pôdy, ale na všetko by mali byť doma papiere, a v katastri by to malo byť tiež. s niektorými ľuďmi sa o tom ťažko hovorí. ako sa potom zbiera dokopy kdejaké dedičstvo, vlastne ani netuším.

kedysi po otcovi sme mali jednu knižku v jednej banke a bolo vybavené, a kupónku, ktorá nemala žiadnu hodnotu.

v práci som kedysi videla osvedčenia o dedičstve, ktoré malo desať strán, a boli tam lesy, polia, pasienky, v intraviláne, extraviláne, domy, chaty,vkladné knižky kdekade... a keď sa na niečo zabudne, je treba nové dedičské konanie, a vôbec, je to pekne zložité.

za najnormálnejšie pokladám napísať testament. ale to málokto spraví. už som nad tým uvažovala, naša mama odmieta aj myšlienku na testament. hoci pre rodinnú situáciu by to bolo možno najrozumnejšie.

• 0

#3 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 349 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 13. marec 2017 - 22:59:59

no, u nas sa umrtiami postupne majetky koncentruju na najblizsiu rodinu
ale obcas sa nieco zabudne a tak som nedavno prisiel na to, ze jeden (nie zanedbatelny) pozemok je stale pisany na pribuznu, ktora je uz 20 rokov po smrti a ostatne veci po nej uz presli dalsim dedicskym a dvoma zmluvami o prevodoch...

mna manzelka uz dlho posiela vybavit zrusenie BSM k nasmu bytu...

ale to ma az tak netrapi, ako odovzdanie hesiel k roznym sluzbam :D

ked zomieral svagor, mali problem sa dostat k jeho podnikatelskemu uctu... jediny clovek, co vedel heslo, bola jeho mladsia dcera... esteze si spomenula

• 0

#4 clovek2

clovek2

zle oblečený člen :P

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 476 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 14. marec 2017 - 01:51:59

Ak by ste práve v tejto chvíli zomreli, budú pozostalí vedieť kde a ako naložiť s vašimi tisíckami eur, ktoré máte po rôznych účtoch? 

v štáte kde človek ešte ani nevydýchne naposledy, a už nad ním krúži sup v podobe notára, by som si takými vecami hlavu nezaťažoval... notár má tuším nejaké % z majetku z ktorého sa platí dedičská daň, čiže dokáže vyňuchať aj 50 centov zabudnutých niekde za kvetináčom na parapete okna... čiže nemám obavu, že by pozostalým po mne notár neoznámil všetok môj majetok, len aby inkasoval najvyššiu možnú sumu

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: dedičstvo, peniaze, dedenie

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov