Skočiť na obsah


Fotografia
* * - - - 1 hlasov

Dekáda 10.4.-10.5. 2019

Napísal: Tomáš , 11 apríl 2019 · 924 Zobrazení

hospodárenie výdavky

Tak dám po novom. Keďže musím s peniazmi povinne hospodáriť i keď povolila už uzda, dá sa to aj úplne jednoducho. Vždy napíšem koľko peňazí mám k dispozícii a koľko som minul. Z toho sa to dá ľahko zistiť kde sú chyby. V komentároch vždy aktualizujem alebo v blogu je na úpravu príspevku neobmedzený čas?

 

Teraz je taký systém že dostávam týždenné prídely po 50€ a ostatné zostáva pod dozorom. Troška sa mi podarilo na tajňasa spraviť nákup za 38€ ale v tom bolo viac vecí t.j. aj nekonzumovateľné. Dva sety ponožiek čo je jeden set 5 párov. Také topánky ľahké na leto. Kinderčokoládový zajac (to je obdoba toho kindermikuláša) teda zloženie a veľkosť rovnaké len iná figúrka. Taký banánový nápoj müllermilch, kinder pingui, 3 cesnakové pečivá, 18 deka študentskej salámy, póllitrová coca cola.

 

Week 1
Zatiaľ k dispozícii na míňanie 200€ / týždenný prídeľ 50€ / minutých 38€ / zostatok 12€ (v sobotu idem na cigánsku pečienku a čapovanú červenú malinovku).


....
na ponožky a topánky si mohol pýtať extra prídel od toho, kto drží tvoje peniaze.
obliecť sa musíš aj ty, to je logické.
to nemuselo byť preboha na tajňáša... to čo je za politiku?

 

ty si ovšem nemohol odolať... ke´d už ponočky a topánky, tak aj blbosti...

kinderzajaca si mohol odpustiť, drahé je to jak šľak a nechutne sladké, fuj. kúp si mlieko a sprav si kakao alebo rozmixuj v ňom jeden banán a mám müller milch jak lusk za pár centov.

coca colu si mal vynechať. ešte furt cola? kúp si sirup a zarábaj vodu so sirupom. už zasa vyhadzuješ peniaze von oknom. na nezdravé blbosti - samozrejme.

  • 0

Už som kúpil sirup. Za komunistov sa to volalo pressótea a teraz je to pod názvom rumový čaj a ten mi chutil vždy tak už robím hento. Colu už nepijem na dennej báze ale vtedy som si ju slávnostne kúpil keď som bol v obchode. A zajaca tak isto. Odkedy sa stali prúsery nebol prísun sladkostí ani coly a myslel som si že za nejaké mesiace sa organizmus preorientuje a nebude po tom túžiť. Aspoň to tvrdí veda. Ja som však chytil absťák ako vo filmoch alkoholici že im žena zakáže piť a oni abstinujú aj mesiac ale vždy niečo vymyslia že si schovajú peniaze na chlast... Babka vyprávala príbeh že jedného tiež tak držala žena na uzde pred alkoholom a že on si schoval dvadsať korunačku do rúry kormanu bicykla (že keď dal dole madlo tak v tej rúre to mal zastrčené) raz mu ukradli bicykel. Našli ho a dotyčný ho nechcel vrátiť tvrdil že to nemôže byť jeho bicykel tak on dal dole madlo a bola tam dvadsaťkoruna tak dokázal že je jeho.

Nejaké peniaze má bokom a namiesto toho, aby si ich odložil na horšie časy, tak kúpi kinderčokoládového zajaca :trapny: no ale s debilom ťažko.

  • 0

Úplne by stačilo napísať Tomáš: "dostal som absťák, musel som jednoducho kúpiť." bodka. Bez tých drbnutých vysvetľovacích komentárov. Každý normálny človek tu vie, čo je abstinenčný príznak. Každý ho máme v niečom. Či už v jedle, alkohole, cigaretách, športe..... Nie sme sprostí. Nám nemusíš vysvetľovať ako 5 ročným. My na rozdiel od teba chápeme veci a problému.

 

Keď sa chystáš abstinovať, je to na celý život. Ani alkoholik po 20 rokoch nie je vyliečený. Je iba abstinujúci alkoholik, ktorý nepije 20 rokov. Mozog nezabúda.

Z 200 EUR si si mal odložiť 50 E na sporenie a hospodáriť so 150.

  • 0

Otázka len pre game a snipera. 50€ považujete za optimálnu sumu na sporenie?

my ostatní sme čo od macochy? Či náš názor neberieš? Či si myslíš, že sme dementní na sporenie?

Optimálna suma je taká, ktorú si môžeš dovoliť. malo by ísť cca o 10% z tvojho čistého príjmu. Ja som ukladal v minulosti 100 EUR. Teraz len 50,nakoľko manželka už nemôže pracovať a živím dvoch, čoskoro troch...

  • 0

Nie, len oni sú takí najaktívnejší s peniazmi. Počul som už rôzne štatistiky na odkladanie že koľko percent má ísť na výdavky a koľko na sporenie. Bol aj taký graf. Takže cca 50-60€ a bolo by tých 10% a niekde som počul že by sme mali mať na účte odloženú sumu troch platov, alebo toľko aby sme pól roka vyžili.

V tvojom veku by si si minimálne 50€ mal odkladať ako dobrovoľný príspevok do II. piliera. Odporúčam skôr 70€ a dávať prakticky všetko do indexových fondov. Predpoklad je taký, že takýmto postupom by si si mohol nasporiť na dôchodok relatívne slušnú sumu. Ale keďže si dement a Cigánom teraz splácaš pôžičku 68€ či koľko, tak ďalších 70€ pri tvojom spôsobe života bude dosť veľká výzva.

  • 0

Najnovšie zápisy

Najnovšie komentáre

Hľadať v mojom Blogu

December 2019

N P U S Š P S
12345 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Moje albumy vo Fotogalérii

Najnovší návštevníci

 • Fotografia
  tyso
  16. sep 2019 - 20:53
 • Fotografia
  Hellé
  22. aug 2019 - 05:15
 • Fotografia
  boss123
  14. aug 2019 - 17:14
 • Fotografia
  Proteus
  30. júl 2019 - 14:29
 • Fotografia
  AlexRosberg
  22. júl 2019 - 14:44