Skočiť na obsah


Fotografia
* * * * * 1 hlasov

Bol jablkom sváru železný kameň?

Napísal: gilgamsh , 12 apríl 2012 · 849 Zobrazení

epos jablko sváru báje ezoterika starý zákon fyzika Pandora strom poznania zla a dobra
Obrázok

Bol jablkom sváru železný kameň?

Staré eposy Sumerov a Babylonu, grécke báje i Starý zákon a mnohé ďalšie zhodne zanechávajú odkaz o akejsi strate, negatívnej zmene. I keď informácia o tejto udalosti je nejasná, ide z viacerých zdrojov. Z toho vyplýva , že sa s veľkou pravdepodobnosťou i skutočne udiala, či diala a bola pre našich predkov životne veľmi dôležitá. Myslím tým niečo, čo sa popisuje príbehmi o jablku sváru, strome poznania dobra a zla, či o Pandorinej skrinke. Po hľadaní indícií, využití pár poznatkov z fyziky, ale i z ezoteriky za najpravdepodobnejšie považujem, že išlo o nasledovné.
Naši dávni predkovia mali spočiatku harmonické, vysoko funkčné a „panenské“ biopole. Na znehodnotenie, či poškodenie tohto biopoľa tu však možnosť existovala. Tým možným zlom mohol byť v tej dobe vzácny kontakt s „nebiologickým“ železom, najskôr teda s kameňmi s obsahom železa, čo mohlo spôsobiť u dávnych ľudí drastickú negatívnu telesnú i duchovnú zmenu.
Tu si treba uvedomiť, že ten zdanlivo obyčajný kameň v ruke nášho dávneho predka bol s obsahom pre život kľúčového prvku, ktorý mu predtým koloval iba v krvi a to harmonicky. Možno to povedať i tak, že dotykom mohol človek získať vyššiu negatívnu zložku bioenergie, čo mohlo nastať akoby zápisom disharmonickej informácie elektrónov železa z kameňa do biopoľa, neskôr bezkontaktným prenosom zmeneného biopoľa na súkmeňovcov a dedenie negatívne ovplyvneného biopoľa.

 • 0hm. železo predsa bolo na zemi aj predtým. v samotnej zemi ...
  • 0
Áno, ale k účinnému prenosu zrejme dochádzalo až vedomím dotykom (keď mali kameň-rudu v ruke) .
K prenosu informácií zrejme dochádzalo magnetickou transformáciou, tá si vyžadovala „minimálnu vzduchovú medzeru“ (známy pojem u trafakov, magn. hláv).
Dt 27,5
Tam postav aj oltár Pánovi, svojmu Bohu, z kameňov, ktorých sa železo nedotklo

Egypt sa železu dlho vyhýbal, používal len meteorické špeciálne legované
Cit. referaty.sk:
„Okolo r. 2550 pred K.: do Chufevovej pyramídy pri Gíze bol uložený kus meteoritického železa ako vzácny stavebný prvok“.
A slovenský folklór ?
„Večer pred Zeleným štvrtkom si ľudia dávali k posteli železo, lebo sa verilo, že kto vo štvrtok z postele hneď na železo stúpi, bude po celý rok zdravý“.
  • 0
áno, ale aj tomu sa verilo, že keď na štedrý deň rozkrojí jablko, a bude zdravé,celé a mať krásne semienka, bude celý rok krásny a zdravý a mať krásne semienka ...
a kto nemá dosť železa v krvi, berie "železné" tabletky ...

v pyramíde našli kúsok železa, pokiaľ viem, nebol vedome uložený na istom mieste, ale našli ho medzi kameňmi, ako úlomok ...
Kimberleyské hory v austrálii priťahujú štatisticky významný počet meteoritov, pre svoj vysoký obsah železnej rudy ...
príroda experimentovala s krvou aj na báze viazania medi, neosvedčilo sa, tak nám koluje v žilách železo ...
prakticky bez doby železnej by sme boli lepšími ? či horšími ?
obklopení železom sme dnes kde ? harmónia sa stala neharmóniou a negatívnym biopoľom, napriek tomu kúsok železa bol pre šťastie a zdravie vedľa postele ...
ano ...
kúsok železa nosili starí ľudia vo vrecku ... veľmi starí ľudia, možno ako deformáciu nejakej inej povery či viery, ako torzo železa vedľa postele ... ale šťastie
nevytvára to naopak ukončený cyklus, železo v nás, železo pri nás, uzatvorený kruh ? prečo negatívne biopole ?
  • 0

Najnovšie komentáre

Hľadať v mojom Blogu

Február 2018

N P U S Š P S
    123
45678910
11121314151617
181920 21 222324
25262728   

užívateľ(ov) prezerá

0 členov, 0 návštevníkov

Kategórie

Najnovší návštevníci

 • Fotografia
  doki7
  14. máj 2017 - 15:00
 • Fotografia
  flora
  22. apr 2017 - 21:41
 • Fotografia
  game
  5. jún 2016 - 14:21
 • Fotografia
  rb27
  16. júl 2013 - 21:27
 • Fotografia
  Bohus
  23. apr 2013 - 01:35