Skočiť na obsah


Fotografia
* * - - - 1 hlasov

Pracovný život

Napísal: Tomáš , 31 marec 2019 · 948 Zobrazení

amazon práca logistika

Som jeden z mála obyvateľov slovenska čo už vymenilo mnoho zamestnaní. Po 19 rokoch pracovného života t.j. obdobia keď som už mohol pracovať som mal do dňa keď som písal tento blog 38 zamestnaní a brigád, 9 období na úrade práce a 19 krát dobrovoľne nezamestnaní. Najčastejšie išlo o nekryté víkendy počas zmeny zamestnania. Pri otázke prečo je ťažké odpovedať. Niekedy si takúto profesnú históriu vyložia tak že "tento človek je prelietavý, nestabilný, stále mení, tak asi opustí aj nás" ale hovorí sa že niekedy to znamená bohaté skúsenosti na pracovnom trhu "tento už všetko vyskúšal, všade bol, má prehľad" alebo aj snahu nájsť si prácu. Doteraz som mal vždy šťastie pri personalistovi že zo začiatku keď ešte počet zamestnaní neprekračoval číslo 10 tak to ešte bolo znesiteľné, aj iní mladí vymýšlajú a špekulujú, skúšajú tak tam sa obvykle nepýtali na to. Asi 3x som pohorel na pohovore práve kvôli tej profesijnej histórii. Niekde sa dalo povedať že boli problémy s cestovaním, nízkym platom, nevhodnými podmienkami atď. Ale raz keď ma len "konvertovali" v jednej fabrike z agentúrneho na kmeňového zamestnanca tak sa personalista divil že čo to má byť toľko zamestnaní. Životopis mal viac strán iba s profesijnou históriou.

 

V profesiach kam potrebuju nutne ludi tak sa na nic nepytaju len tu mas paletak a makaj, nic ine ich nezaujima. Ale uz v tych takych viac statnejsich firmach to este maju taky zvyk z minuleho rezimu ze si pytaju strasne vela vselijakych potvrdeni.

 

Napriklad praca v dedinskej SBS vyzerela takto:
Zajtra mozes nastupit?
Ano.
Tak zajtra o stvrtej, bude tam straznik ten ti vsetko ukaze.
Skolenia a podobne papiere co zo zakona musia byt tak som len podpisal a hotovo. Ziadne preskusanie nic.

 

V ciganskych robotach ako pomocny robotnik na stavbe alebo pri smetiach podobne. Iba sa spytali kedy viem prist do prace a vobec nic ine nechceli. Takze v takejto sfere sa da v pohode skakat z jednej roboty do druhej.

 

Avsak nad niecim spekulujem. Mozno si idem splnit svoj davny sen. Nechcem to zakryknut. Robim to teraz rafinovane ze nedal som vypoved, ale potajomky poza chrbat terajsieho zamestnavatela uz si vybavujem papiere u druheho a az ked dam ten najdolezitejsi krok tak prejdem a ked ho nedam tak ostavam nadalej u najbohatsieho cloveka na svete. On je fakt bohatsi ako arabski sejkovia?

 

Je tu aj ta vypovedna lehota co je zo zakona. Aj ked som bol cez agenturu ale mal som riadnu pracovnu zmluvu, co znamena ze som bol po skusobnej dobe. Ale tym ze ma prebrali za kmenoveho tak na papieri sa mi zmenil zamestnavatel, tym padom mam opat skusobnu dobu. Takze ak novy povie ze nastupujem vtedy a vtedy, tak u terajsieho len poviem paa paa lebo som v skusobnej dobe. Zo dna na den bez udania dovodu...


No vidím že pokračuješ svoju karieru tam kde si bol doteraz ozaj nevieś ani 1 rok vytiahnuť na jednej mieste aspon podla posledných dvoch rokov ked pozriem. Čo starý predsa ide do dochodku v dedinskej sbs ??
  • 1

jo rafinovany si jak cukor..a coze zamestanie c. 39? ides do pornopriemyslu?

  • 0

aha.
keď je koze dobre, ide na ľad tancovať.
Tomáškám, za serióznu pracovnú zmluvu s vylúčením agentúry by si niektorí nechali ruky nohy dolámať, ty zasa špeuľuješ.
dopadneš zasa rovno na zadok, ale veď dobre.

rodičom a bratovi so povedal, čo vymýšľaš?

 

priznaj: povedal si im to?

  • 1

Prečo pri pohovoroch nepovieš aké hysáky vieš vyrobiť? Ako nestíhaš dzindziky doťahovať? Ako pláchneš zo zamestnania bez oznámenia, len neprídeš? Človek keď by ťa nepoznal, tak si myslí, že sa na tebe zamestnávatelia odbavujú.

 

Ty sa netráp, či je najbohatší. Teba by mala trápiť super pôžička, ktorú musíš platiť a nemáš z nej pozitíva. Či máš?

 

Oooo, tak pánkovi sa začalo dariť, dokonca ho zobrali možno prvý krát za kmeňového zamestnanca a už ide vymýšľať. Hustý si ty kámo, hustý. Doma vedia? Pochválil si sa? Teda oznámil?

 

Nechápem, ako môžu zobrať takýchto ľudí do SBS... By som dal povinne absolvovanie psychotestov, a keď nie tých, tak aspoň vyšetrenie u odborníkov....S teba by kto mal strach, ak by ťa v noci stretol pri krádeži?

  • 0
Niekedy si takúto profesnú históriu vyložia tak že "tento človek je prelietavý, nestabilný, stále mení, tak asi opustí aj nás" ale hovorí sa že niekedy to znamená bohaté skúsenosti na pracovnom trhu "tento už všetko vyskúšal, všade bol, má prehľad" alebo aj snahu nájsť si prácu.

 

Haaaaahahahaaaaahahahahahahaaaaaaaa :hufi: to je ten čo aj nad kosačkou maturoval ako ju zapnúť? :lach:

 

Buď si istý, že žiadny personalista nebude na tých tvojich 38, čoskoro už 39 zamestnaní pozerať ako na niečo pozitívne. Debo.

 

Však ty máš viac zamestnaní ako rokov, to neviem, či niekto prekoná toto :D

 

A čo sa týka SBS, vieš o tom, že preukaz ti nepredĺžia len tak a musíš absolvovať kurz ako keby si preukaz nikdy nemal? Zvládne to tvoja dutá hlava?

  • 0

Počkajte keď som nikdy v živote pred tým nekosil, vôbec som neprišiel do styku s kosačkou tak ako som mal vedieť??? To mi nemôžte mať za zle. Ja som to nemal odkial vedieť. Žiadne školenia nedávali na to. V amazone školia aj na to ako otvoriť bránu na rampe čo je len stlačenie tlačidla so šípkou hore/dole. Na tom sa smejem aj ja ale tak fakt som ja v živote nevidel motorovú kosočku ani z metrovej blízkosti tak ako som mal vedieť?

 

SBS kurz som robil cez úrad práce prvý raz a tam to bolo také aby každý prešiel. Mne už prepadol ale myslel som si že tam to stačí len nejako updatovať že netreba ísť od začiatku. Ano starí sa chystá preč a sused vravel že už tam zvýšili plat na 650€ kým v amazone som mal teraz 580€ zaujímavé že už desiateho poslali a pred tým som mal 614€ takže ten amazon neni bohvie čo. Človek čo má 100 miliárd a viac ozaj nemôže tvrdiť že nemá na výplaty!

 

Bavme sa predovšetkým o peniazoch! Hlavne o peniazoch.

Tebe nie je bohviečo stabilné zamestnanie? Tebe nie je dosť dobrý pracovný pomer, keď si už kmeňovým zamestnancom? Počúvaj, ty musíš byť iný génius s nadpriemernou pridanou hodnotou pre zamestnávateľa....

 

Čo ty rozprávaš o tom, že si nikdy nevidel kosačku? Ja som teraz prvý krát prerábal izbu. Zhodil všetky tapety, nahodil omietku a vymaľoval. Ty si myslíš, že som niekedy v živote nahadzoval omietku? Nie. Ale pozrel som si pár videí a snažil som sa. Skúsený murár by jednu izbu urobil za 3-4 hodinky. Mne to trvalo celý deň a dva krát som musel opravovať. Nakoniec som so sebou spokojný. Nebudem tu vyplakávať jak ty.

 

Ty sa chceš baviť o peniazoch? Ty? Tebe by nemali dávať peniaze. Ty by si mal robiť na prídel jedla.

  • 0
v amazone som mal teraz 580€ zaujímavé že už desiateho poslali a pred tým som mal 614€ takže ten amazon neni bohvie čo. Človek čo má 100 miliárd a viac ozaj nemôže tvrdiť že nemá na výplaty!

 

 

Ešte sa sťažuj debo, že ti vôbec výplatu poslali. Ty si fakt nevďačná sviňa, konečne sa našla firma, ktorá je ochotná strpieť ťa dlhšie ako skúšobnú dobu a dávať ti plat, ktorý si ty nezaslúžiš, a ešte aj na tú budeš pindať!!!

 

 

Bavme sa predovšetkým o peniazoch! Hlavne o peniazoch.

 

O akých? Tých čo si prežral na kinderčokoládovom zajacovi?

  • 0

ozaj nevieś ani 1 rok vytiahnuť na jednej mieste?

Ale áno. V Amazone mám začiatkom augusta svoj prvý rok! :-) údajne sa po roku dvíha plat o 20 centov takže už 5,70 ale neviem odkedy sa to ráta, či august či september.

Najnovšie komentáre

Najnovší návštevníci

 • Fotografia
  Proteus
  29. júl 2019 - 12:56
 • Fotografia
  Hellé
  15. máj 2019 - 10:36
 • Fotografia
  boss123
  2. máj 2019 - 14:49
 • Fotografia
  tyso
  23. apr 2019 - 09:24
 • Fotografia
  Darkman
  23. apr 2019 - 06:04