Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Príliš vysoké pracovné tempo

Napísal: Tomáš , 19 apríl 2019 · 692 Zobrazení

práca amazon

V tomto blogu vám priblížim príklad nestíhania v práci čo mi často bolo vyčítané že sa mi nechce pracovať a že si vymýšlam lebo som lenivý atď. Tak ešte raz. V práci som sa vždy venoval práci teda prišiel som k linke a skladal som výrobok, uťahoval skrutky, zapájal káble, nezvykol som stáť a vykecávať, 10x odísť na fajčiarsku, pracoval som na doraz od prestávky k prestávke. Ruky mi chodili stále. Takže ja som sa snažil dávcať zo seba maximum ale výsledok vždy bol že som pomalší ako ostatní. Tak vám dám príklad z pozície pracovníka reklamačného oddelenia e-shopu.

 

Väčšina z čitateľov nerobila práce aké som zažil tak nevedia objektívne posúdiť ale v amazone vám viem dať príklad čo si vie porovnať každý z vás keďže výrobok z krabice vyberal už asi každý a aj balil naspäť do krabice... Takže ide o to že sú stoly so skenerom a počítačom, vedľa stolov je dopravník s vrátenými balíkmi. Pracovník musí balík zobrať rozbaliť, naskenovať vonkajší obal, potom naskenovať samotnú krabicu výrobku a skontrolovať reklamovanú vec, pritom v PC kde je sfotvér ktorý zobrazuje ten výrobok s ktorým pracujete podobne ako na e-shope že je tam koľko kusov, farba, veľkosť, číslo podľa toho s čím pracujete. Ak je to RAM-ka tak počet gigabajtov, kolko herzový, ak je to topánka tak veľkosť, farba, môže to byť mixér proste akýkoľvek predmet. Aj základná doska či grafická karta kde treba podrobne pozerať sériove čísla atď.

 

Ide o to že norma na hodinu je spracovať 35 balíkov! Ak si to vezmeme matematicky tak človek má necelé dve minúty na to aby spravil toto:

 

- Zobrať z dopravníku balík a oskenovať vonkajší (zásielkový) obal.
- Na PC sa zobrazí predmet čo má byť v balíku a vyzve vás odpovedať či to sedí.
- Musíte to otvoriť a veľakrát to zakáznici zabalia aj do dvoch krabíc ako matriošku, namotajú na to kopec lepiacej pásky, vyplnia pokrčenými novinami... Takže len rozobrať takýto balík bez toho aby ste poškodili krabicu výrobok je umenie a hra tak na pól minuty.
- Odkliknete že je tam daný predmet a PC vás vyzve otvoriť krabicu a skontrolovať či sedí farba, či to neni poškriabané, zlomené, či nechýba príslušenstvo a doradu odklikávate na PC to čo vidíte.
- Ten softvér vlastne vyhodnotí na základe zadaných odpovedí v akom stave je výrobok, ak tomu nič neni tak ho predajú znova a treba ho zase pekne zabaliť naspať, a velakrát sú k tomu baterky, káblik, všetko vrátiť uložiť do krabice ako má byť...

 

Toto všetko nemám šancu stihnúť za menej ako dve minúty, mne to trvá aj 4-5 minút kým toto urobím. Takže mne sa to zdá že to je nadľudský limit lebo ja sa môžem hocijako ponáhlať, usilovať sa, nedám to pod 4 minúty... Ale pritom ten limit je v poriadku lebo ďalších 200 ľudí to robí v limite a niektorí aj nad limit že spravia aj 40 krabíc namiesto povinných 35. Takže zo strany zamestnávateľa ani nehrozí že by uznal že toto je vrcholný limit keď niektorí zamstnanci pracujú aj na 120%. To znamená že limit je akurát. Ale len tak zo srandy skúste si niekedy odstopovať čas a simulovať to doma či to stihnete. Skúste chytiť novú vec čo ste kúpili, rozbaliť ale bez toho aby ste nejako narušili obal, všetko si pozrite, a zabalte naspäť do krabice tak aby to bolo uložené rovnako ako keď ste to kupovali. Schválne za aký čas by ste to spravili? A ešte si pomyselne odklikávajte odpovede na PC teda vezmite výrobok do ruky, pootáčajte, pozrite zo všetkých strán, pozrite si príslušenstvo, tak ako keby ste to posudzovali... Dáte to pod dve minúty?

 

Videli že mi to nejde ale našťastie ma nevyhodili ale dali tlačiť vozíky. Odnášať palety, vykladať kamióny, všetko nekvalifikované manuálne pomocné roboty ktoré však treba urobiť. Tie stíham a odvtedy niesu žiadne problémy čo sa práce týka.


Najnovšie komentáre

Najnovší návštevníci

 • Fotografia
  Proteus
  29. júl 2019 - 12:56
 • Fotografia
  Hellé
  15. máj 2019 - 10:36
 • Fotografia
  boss123
  2. máj 2019 - 14:49
 • Fotografia
  tyso
  23. apr 2019 - 09:24
 • Fotografia
  Darkman
  23. apr 2019 - 06:04