Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Hľadenie do budúcnosti

Napísal: Tomáš , 26 apríl 2019 · 281 Zobrazení

tomáš budúcnosť

Vo svojej téme na diskusnom fóre sa často vraciam do minulosti, riešim problémy ktoré sa už odvrátiť ani vyriešiť nedajú. Myslím tým na problémy ktoré síce korenia v minulosti ale neustále ma otravujú aj v prítomnosti. Tak jediná možnosť ako mať väčší pokoj aj mne samému aj okoliu, čitateľom blogu či fóra je navrhnúť koncepciu budúcnosti.

 

Poďme si zhrnúť situáciu:

 • Polovica života za mnou a nemám žiaden majetok ani úspory, ale dlhy s tak veľkou sumou akú som nikdy pred tým nemal.
 • Práca snov kde by som nemusel byť medzi spodinou, zarábať lepšie ako hocikedy pred tým a robiť niečo čo ma naozaj baví sa rozpadla. Moje schopnosti sú nedostačujúce.
 • Neustále mám problém s otravnými ľuďmi, mobingom, rôznym formám šikany všade kam len vkročím. Takíto ľudia nezmiznú takže nezostáva nič iné ako prevencia. Obmedziť styk s verejnými priestranstvami.

 

Niektoré veci sú čiastočne riešiteľné a niektoré vôbec nie. Pôžičku budem musieť splatiť nech sa deje čo sa deje, tam si už nevyberiem. Zamestnanie sa čiastočne vyriešilo i keď robím ťažkú fyzickú prácu ktorú síce stíham ale nie vždy je to možné keďže firma si vyžaduje flexibilnosť a multitasking takže niekedy ma preradia na prácu ktorá je skôr na rýchlosť ako fyzickú námahu.

 

Otázka je kam sa uberať. Maximálne čo sa dalo spraviť je to že som si zariadil život tak aby som nemusel chodiť po meste často. Všetok platenie je na trvalý príkaz, takže to odíde samé po tom čo nabehne výplata, O ostatné sa zatiaľ nemusím starať keďže som v poprúserovej nútenej správe kontrolovaný. Presuny na vyšetrenia by sa mohli realizovať taxíkom aby som eliminoval stret s nepriateľmi. A vlastne okrem toho nikam nepotrebujem ísť.

 

Tým reagujem aj na otázku čo padla že či ešte zájdem občas na kebab atď. Žiadna nútená správa nieje dokonalá. Vždy sa nájdu cestičky keď si chcem pomaškrtiť ale nieje to už v takej miere ako v minulosti. Kamarátov už nemám, na rande nechodím, takže čo sa spoločenského života týka, už išlo všetko do stratena a už väčšinu voľného času vypĺňam sledovaním televízie. Už ani niesu dôvody byť vonku.


Najnovšie komentáre

Najnovší návštevníci

 • Fotografia
  Proteus
  29. júl 2019 - 12:56
 • Fotografia
  Hellé
  15. máj 2019 - 10:36
 • Fotografia
  boss123
  2. máj 2019 - 14:49
 • Fotografia
  tyso
  23. apr 2019 - 09:24
 • Fotografia
  Darkman
  23. apr 2019 - 06:04