Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Len tak.... počasie.

Napísal: Jozef50205 , 07 november 2007 · 183 Zobrazení

Len tak..... počasie. Či chcem alebo nechcem musím sa mu prispôsobiť, inák to nejde ani nepôjde . No , všetci sme na tom rovnako, i keď mnohokrát naše priania nekorešondujú so skutočnosťou, však ako by sa dalo vyhovieť každému. Nie, ono si ide svojou cestou a zatiaľ má človek iba minimálne možnosti zmien, i keď globálna zmena klímy na našej planéte , vraj tomu dopomohol aj život človeka,v tomto storočí bude znamenať pre ľudstvo určite obrovské zmeny a určite nebudú pozitívne.
Ale dosť múdrych slov. Počasie je jednoducho našou denno dennou realitou s ktorou sa musime vyrovanať iba my sami a pri nejakých snáď katastrófach mal by pomôcť aj štát a samozrejme všetci navzájom, tak ako sme toho boli svedkami u susedov pred pár rokmi. Počasie je taktiež našou dennou aktuálnou témou pri rozhovoroch, kde sa obyčajne jeden druhému posťažujeme, ako je dnes sychravo a neprijemne a skôr , ako do práce by bolo lepšie sa utiahnuť pod perinu alebo pri krb s vareným vínkom a mladou priateľkou / ja by som pristal aj na staršiu / a peknou , príjemnou tichou hudbou a atd..... Počasie je aj príčinou mnohých zdravotných neduhov človeka, náhle zmeny a pokles tlaku vzduchu robi divy s labilným ľudským jedincom, nielen závraty, depresie,ale pri vysokých teplotách a dusnom povetrí časté infarkty,mrtvice , kolapsy a u citliviek na UV lúče pri nesprávnom slnení, alergie,úpaly a aj melanómy / nezabudnúť si dať vyšetriť nad 6mm priemer u odborníka / . Ale taktiež prudké búrky,hurikány,cyklóny,náhle teplotné zmeny narobia ročne človeku obrovské škody a straty na životoch nie su výnimkou, skôr pravidlom. Ale už dosť negativizmu. Snáď najviac hľadiacim na oblohu počas roka / teraz aj do netu / je obyčajne roľník, ktorý je obyčajne označovaný za najmenej spokojným s počasím a jeho údajne najväčšími nepriateľmi je jaro, leto, jeseň a zima. Je to pravda a roľníci sa tomu označeniu - nespokojenci, ani nebránia.
Aj dnešok je ako vyšitý na hundranie, alespoň tu na juhozápade je to tak a prší,prší takže beriem mp3 ladím Depp Purple dávam sluchátka na uši, priložím do krbu a idem pod deku. Takže len tak..... o počasí.

  • 0Náhodný obrázok z albumov

Pahýľ po troch rokoch..

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

    Moje albumy vo Fotogalérii