Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Len tak...... rekord

Napísal: Jozef50205 , 08 november 2007 · 181 Zobrazení

Dnes len tak .... urobím rekord a ešte neviem , či vôbec tento príspevok uverejním...., ale ak budem chcieť rekord..... Taktiež veľmi fasinujúce slovíčko,ktoré má skôr oslovovalo v športe, ako v niečom inom . Keď som ako 14 ročný skočil do diaľky 535 cm učiteľ telesnej výchovy povedal, no to je rekord školy. A tie rekordy má nejako prenasledovali i počas SŠ a čiastočne VŠ a neboli všetko iba zo športu.
Rekordy boli skoro absolútnou doménou socialistického režimu, rekord splniť päťročnicu za štyri roky, to boli bombastické heslá minulého režimu a ani besná sviňa nevedela, či sa niečo poplnilo,pravidelne nás prenasledovali v tv spravodajstvách banícke rekordy v ťažbe uhlia, rekordy kombajnistov na sovietskych kombajnoch v pokosených lánoch obilia a každý družstevník sa tešil, ak dostal iba kombajn z Nemeckej demokratickej republiky,ktorý bol postavený na základoch našich prvých Čsl.kombajnoch, nikde sa už nehovorilo o rekordoch, ako z človeka od stolárskej frézy za pár rokov rýchlovykvasiť inžiniera ekonóma , samozrejme podmienkou bolo mať za sebou komunisticku stranu a funkciu.
Rekord za rekordom sa tak teda valil celým ľudovodemokratickým a socialistickým zriadením a príkladov zajtrajška a svetelej budúcnosti sme nachádzali najmä v Sovietskom zväze , ktorý bol rekordne 40 rokov naším vzorom skoro vo všetkom. Až sa mi rekordne zastavil dych,čo som to tu postváral, popísal. Ale tie rekordy boli pravdivé.
Teraz ak hovoríme o rekordoch tak fakt najviac o športe a ešte veľmi často spomínané zápisy do Guinessovej knihy rekordov, kde sa už súťaži vo všetkom ožnom aj nemožnom,
Takže asi len tak...... rekord a príspevok púšťam do obehu...

  • 0Náhodný obrázok z albumov

Aj rajčiaky budú...

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

    Moje albumy vo Fotogalérii