Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Len tak..... demokracia.

Napísal: Jozef50205 , 09 november 2007 · 125 Zobrazení

Len tak .... o demokracii. Pre našu generáciu do roku 1989 , snáď s výnimkou "68" roku , pojem absolutne neznámy. Síce režim jednej politickej strany sa tváril navonok, voči zahraničiu, že je tu vrchol spravodlivosti a demokracie a rozhodovacie právo
má každý občan a dokonca aj vo voľbách mal možnosť si vybrať nielen z kandidátov komunistickej strany, ale v konečnom dôsledku všetko mali pod kontrolou iba komunisti. Pluralita bola niekde na bode nula,demokracia bola stále iba v ofsajde a ak si niekto otvoril nedovolene ústa dostal po nich .
Po nežnej revolúcii si mnohí predstavovali demokraciu veľmi skreslene a slobodu brali do rúk neuvážene s tým , všetko je dovolené nehľadiac možnému ublíženiu iným . Zrazu sme tu mali vysokohodnotné rozmnožovacie chovy politických strán
do ktorých sa ako zázrakom šibnutia čarovného prútika pretavili tí všetci, ktorí boli rozstlieskavačmi bývalej štátostrany a opäť sú veľaváženými profesionalnými politikmi určujúcimi, čo je a nie je demokratické s maximálnou snahou pozadia zrealizovať také zákony,ako legálne urvať čo najväčší kus koláča v privatizácii pre bývalých svojich suputnikov. Aj takto vyzerala demokracia tých rokov a mnohí to nazývame :"Krádežou stročia " , keď občan ako základ demokracie bol opitý rožkom, a oni vrchol demokracie , si delili najchutnejšie koláče. A tak demokratickou cestou sa u nás zrazu objavujú zbohatlíci,majitelia fabrík,hotelov , vzniká vrstva multimilionárov a to všetko z večera do rána, čo v bežnom demokratickom svete trvalo niekoľkým generáciam dostať sa na vyslnie prosperity a bohatstva, u nás sa nadeľovali miliardové majetky ,ako trafiky za loajalnosť,podporu,úplatok,tiché spoločníctvo.
Aj demokracia má svoje mantinely a my bežní občania vieme v nich existovať,postačujú nám a sme radi, že ich máme, určite lepšie ako diktatúra.
Len tak....... demokracia.

  • 0Náhodný obrázok z albumov

mačný máčik .

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

    Moje albumy vo Fotogalérii