Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Len tak .....elektrina.

Napísal: Jozef50205 , 12 november 2007 · 325 Zobrazení

Len tak ...... elektrina. Nič svätoborné,nič zvláštne,normálna záležitosť, je tam toho , vraj elektrina. Ja viem a súhlasim, lebo je to tak,tak to berieme, ale ak šťava postojí niekede v rozvodni trafostanice a nie na pol hodinu, ale na pol dňa, vtedy len každu chvíľu kukuk a do šľaka , ešte nejde, a keď dôjdu aj batérie v PC začíname byť aj nervózni a sme radi, že máme mobil . Boli aj také časy, keď odstavka prúdu bola pravidelná a plánovaná hlavne v tých oblastiach, kde bol strategický priemysel, ale on bol strategický všade. Postupne ako pribúdali elektrárne včítane prvej atomky sa od toho ustúpilo , ale zasa boli likvidované malé , vraj nerentabilné vodné turbíny, ktorých bolo na Slovensku neúrekom, všade kde bola rieka,riečka , väčší potok obce stavali hrádze a využívali vodnú energiu pre blaho svojich obyvateľov, čo asi komančovia nevedeli nijako pochopiť, tieto kapitalistické maniére, výstavba bola hlavne po vzniku ČSR, a čo ,však ich vzor CCCP a Leninské učenie nepoznalo malé vodné turbínky, ešte to -oni poznali iba obrovské projekty a preto ešte na mnohých miestach Ruska svietia petrolejkov doposiaľ , a keď je ešte aj vodka a báríšňa , postačuje im to.
Bez elektriny jednoducho stojíme, a nielen domácnosť, všetko a keď všetko, tak všetko stojí / aj bez viagry /, sme závislí
a nepopierame to ..... z roka na rok sa zvyšuje svetová spotreba a z roka na rok zvyšujeme produkciu sklenikových plynov, a čo to robí s našou planétou to netreba ani nejako obkecávať.... ale včera som si pozrel jeden graf práve z tejto oblasti- ohľadom úniku voľného uhlíka do našej atmosféry a vraj severná večne zamrznutá časť Sibíre sa začína postupne roztápať /a opäť Rusko!!! ako keby nám k šťastiu nestačil V.I.Lenin /, čim sa môže zvýšiť produkcia voľného uhlíka natoľko,že prekročí súčasný stav niekoľkonásobne a tak urýchly globálne klimatické zmeny na našej planéte . No a je to , i keby sme výrobu elektriny odstavili nadobro, alebo ju produkovali iba tými najčistejšími formami, aj tak padneme na papuľu. A ja blbec už roky rokúce svietim iba výbojkami, sledujem energetickú náročnosť el.spotrebičov -kupujem iba Ačka, každý večer a ráno kontrolujem, či je všetko vypnuté, včítane el.hodín?! , a tu ti povedia : ďaleká Sibír ťa vyšachuje a tvoji potomkovia budú mať problémy ako sviňa . Je to na šľaktrafenie.
Elektrinu alebo elektrický prúd nevidíš, ale skús dobre trafiť kladivom klinec akurat tám, kde je pod omietkou kábel a pod prúdom, mne sa to podarilo..... a skákal som dva metre do výšky a videl som všetké hviezdičky na nebi, a od vtedy trdim niečo iné o viditeľnosti.
Takže bez elektriny to nejde a je naším spoločníkom skoro všade, i keď si to neuvedomujeme.
No , iba v krátkosti len tak .... elektrina.

  • 0Náhodný obrázok z albumov

Nad NITROU

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

    Moje albumy vo Fotogalérii