Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Len tak......bezdomovec.

Napísal: Jozef50205 , 18 november 2007 · 152 Zobrazení

Len tak...... bezdomovec. Pôvodne som chcel písať o niečom inom, ale nedalo mi dotknúť sa tohto problému. Bezdomovec,somrák nie je v našich končinách nič nové, i keď nie všade,teda nie na vidieku,ale naše mestá sa s týmto problémom boria už roky , a vypuklé je to vždy nástupom zimného obdobia.
Zomrel na podchladenie a bude pochovaní na náklady mesta, toto oznámenie som sa dočítal v piatkovom týždeníku, našli ho obyvatelia na lavičke,vraj mal 52 rokov,
a este dodatok v krátkom článku a v podstate aj nekrológu,pretože ľudia v okolitých bytoch ho poznali. Čudné, že si ho večerných hodinách nevšimli mestskí policajti, ale nemožno im vyčítať, nemajú to v náplni práce.Aj túlaví psi dostanu šancu. No človek....?Áno
homo sapiens by mal byť tvor rozumný. Ale má každý napísané na čele:Som rozumný?Psa odchytia , ide do útulku a prežije. Bezdomovec ,človek sa nemôže odchytiť, to nejde. Ostane tam ,kde ostane a pôjde na mestskú útratu v lacnej truhle na cintorín.V našom meste zomrelo zatiaľ 50 bezdomovcov, túto zimu 2 . I keď mnohokrát si za svoju situáciu môžu sami ,tento spôsob života im vyhovuje,sú to často alkoholici a neprispôsobiví,ale sú to ľudia.
Sme benevolentní , zahľadení do seba a svojich problémov, mnoho slovenkých rodín to tiež nemá jednoduché. Zima vraj tento rok bude dlhá a studená, nie veľmi potešujúce, ale v našich končinách mierneho pásma nič výnimočné. Pre bezdomovcov to ovšem vždy znamená- kruté obdobie, ale veď môžu si za to sami .
Len tak reakcia na malý článoček ....bezdomovec zomrel na podchladenie a ..... len tak....... bezdomovec.

  • 0Náhodný obrázok z albumov

.. lany  do tmy.

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

    Moje albumy vo Fotogalérii