Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Len tak ..... krkolomný.

Napísal: Jozef50205 , 05 december 2007 · 163 Zobrazení

Len tak ...... krkolomný. Veľmi zaujímavá terminológia a prekrásne slovenské slovíčko nášho ľubozvučného jazyka. Kám sa len ponáhľaš? Krky lámať? Takto som si pomyslel niekoľko kilometrov pred Heľpou v mojom aute, keď ma v ľavotočivej ostrej zákrute a mokrej vozovke na plnú čiaru obehovala staručká škodovka. No krky si nedolámal, ale tesne pred dedinou za značkou Heľpa som ho našiel napikovaného v hlbokej priekope, pomohol som mu vyštverať sa hore, z auta sa dymilo. Zalovil som vo vrecku mobilný telefón vraj zavolám 112 , ale mladík mi chytil ruku, netreba som v poriadku .... v jeho dychu bolo cítiť alkohol. Tak vás niekam hodím, povedal som: Nemajte starosť, ja si poradím. Zoparkrát si zhlboka vydýchol, vzdiali sa a volal niekoho mobilom.
Mal šťastie a krky ostali celé, i keď nevyzeral nato ,žeby šťastíčko prestal pokúšať aj v budúcnu. Život v ktorom žijeme je veľmi ubehaný, i keď mnohokrát si zato môžme iba sami. Dávame si úlohy,záväzky,robíme zmluvy, aby sme uspeli, či už osobne , vo firme, pre seba alebo pre niekoho. Naháňame dodávateľov,odberateľov,peniaze a hlavne čas. Snažíme sa uspieť. Je to v poriadku? Je, no iba dovtedy ak to nie je na hrane ohrozenia nielen seba, ale aj tých, čo s tým nemajú nič spoločné a sú v tom nevinne. A toto je príklad krkolomného správania sa, keď zabúdame nielen na seba , svoju rodinu ,ale aj tých, čo sa v tom ocitnú nevinne.
Ide čas Vianoc , jeden prekrásny Sviatok , kde každého prianie je straviť tieto dni v kruhu rodiny, konajme tak ,aby sa to všetkým splnilo a krkolomnost prenechajme filmovym kaskaderom.
Dnes krátko, len tak...... krkolomný.

  • 0Náhodný obrázok z albumov

...čo ti to pripomína.

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

    Moje albumy vo Fotogalérii