Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

OTÁZNIKY:Bližší a ešte bližší.

Napísal: Jozef50205 , 17 december 2008 · 120 Zobrazení

Už to človeka ani nebaví stále to isté a dookola. Minulá vláda a pán Palko : Akcia hasičské striekačky, samozrejme nemožno zabúdať ani na kauzu vláčiky, a mnoho iných akcii, ktoré ostali zabudnuté vo víre nových kauz,kauzičiek, rsp. akcií bez výberového konania z našich daní, z našej lopotnej práce. Ale koho to asi zaujíma? Samozrejme vždy len opozíciu v rámci politických bodov, politického súperenia a v konečnom výsledku aj preferencii včítane volebného úspechu a konečný efekt podiel na moci. A je to dobre, že to zaujíma iba opozíciu, ak nerátame masmédia? Určite nie. Korupčné klientelistické správanie sa vysokého úradníka vlády a nech je príslušníkom akejkoľvek politickej strany alebo zoskupenia je vždy odsúdeniahodné, je neprijateľné,je nemorálne. Smiešne argumenty, akože bolo to na nejakej nástenke a zákon nebol porušený, pretože v svojej benevolencii to umožňuje, a možno aj tí čo teraz kričia: A kde je morálka?... možno za takýto zákon dvíhali v minulom období ruky. A teda fakt pán minister Janúšek všetká česť a klobúk dolu pred vami bolo to od vás čisté a neporušili ste zákon. Ale aké čisté? Podľa vás, my voliči sme iba poslušní hlúpi odvádzači daní ? Verím, že i keď zákon nebol porušený kódex slušnosti,morálky dostal od ministra a celej SNS poriadnu facku a nebolo to po prvýkrát. A pýtam:Dokedy?
Morálka a morálka. Mečiar a Slota nateraz dvaja významní predstavitelia vládneho zoskupenia. Doteraz:Mečiar nevysvetlil pôvod svojho veľkého majetku, podobne je to aj s pôžitkárskym životom Jana Slotu obklopený drahými autami,jachtou. A ako volič sa pýtam: Ako ste k tomu prišli? Z akých zdrojov to máte? A myslím si, že by to malo vadiť aj strane SMER. Špina vždy po čase vypláva na povrch , i keď na Slovensku to trvá oveľa dlhšie, no taktiež platí: Božie mlyny melú pomaly, ale isto a žurnalisti budú čmuchať, kým nevyčmuchajú, i možno stane sa, pravda vyjde na javo a stiahne to i Ficov SMER.

 • 0Treba upraviť legislatívu, Jozef, tá umožňuje využiť aj "verejnú informačnú tabuľu" (nie nástenku, ako opozícia hovorí) alebo regionálnu tlač. A tak sa aj konalo a aj koná. Kritizujú tí, čo neboli čistí. A pokiaľ jednoznačne legislatíva nestanoví, potiaľ to je len v rovine etického, morálneho zlyhania, tak je to o ničom. Na morálku v politike sa nedá spoliehať.Tá legislatíva je fakt často problematická. Všimni si ako vždy opozícia kritizuje legislatívu a keď sa dostane k moci, tak ju nemení, lebo vyhovuje.Práca žurnalistov je dosť úbohá a výskledky sú mizerné. V svojej zaslepenosti útočia aj na úspechy a pozitívne stránky, zosmiešňujú, čím vyvolávajú presné opačné reakcie občanov (a boli by skutočne, čo kritizovať). A medzitým úspešne Smeru rastú volebné preferencie. Voľby vyhral 29 % a teraz má preferencie 48 %. Vyplazovať jazyk a zosmiešňovať nestačí.Vezmi si posledný prípad ako všetci novinári v piatok útočili na Fica, že sa z Bruselu vyhráža bankám. Už v pondelok ráno jednal so zástupcami bankového sektoru a dosiahli veľmi rýchlo pragmatickú dohodu. Zasa s nimi vyj***l!
  • 0
Cat , Fico môže byť dobrým dirigentom koľko len chce, keď mu orchester hrá falošne a novinári tých beriem s rezervou a asi nie som sám lebo preferencie má SMER slušné, teda výnimočne dobré, čo je potešujúce politickou stabilitou, ale morálny akcept dvoch predstaviteľov koalície je povážlivý, nie žeby som niekomu závidel, keď je šikovný nech sa má, ale nech je to aj zohľadnené v daňovom priznaní asi tak ako väčšina Slovákov a toto je ten aj morálny aspekt, ktorý by mal byť práve u verejných politických činiteľov a úradníkov štátu jasný,zreteľný,kontrolovateľný a bezúhonnosť by mala byť prioritou. Iba vtedy bude dôvera. A tie verejné inf.tabule z ministerstiev poznám veľmi dobre a fakt sú to iba nástenky podľa socialistického vzoru.
  • 0
Jozef,súhlasím s tebou, ale čo narobíš, keď nikto nechcel do vlády, resp. kládli sa neprimerané požiadavky (SMK a Miki sa tváril, ako by voľby vyhrali)? Vo voľbách treba krúžkovať kandidátov, využívať aj preferenčné hlasy. Ale ministrov žiaľ nevolíme.V zmysle zákona je to verejná informačná tabuľa, aj keď je to niečo ako nástenka BSP alebo zväzácka za bolševíka . Takže je chyba aj v legislatíve, že to umožňuje.
  • 0
Tak sa Fico rozhodol, tak je, ale súhlasím s tými požiadavkami, teraz ich SMER všetkých precvičí a ďalšie voľby i koalícia bude iná, ak vôbec SMER bude inú stranu potrebovať, ale ak áno budú mať za sebou 4 ročné precvičenie, takže SMER bude mať na výber. I keď pravdu poviem nie som z toho nadšený, nie som ľavičiar ani socialista....
  • 0
Som presvedčený, že neprijatie niektorých dôležitých zákonov za 20 rokov (napr. o priznaní majetku a p.), je podľa hesla: " Neprímeme zákony, ktoré by poškodili nás poslancov alebo naše drahomilované rodiny."Medzery v zákonoch tiež nie sú preto, že im to uniklo. Dôležité je mať najnovšie informácie, tieto čo najrýchlejšie cez dieru realizovať, cez za prachy všetkéhoschoppného nimi menovaného úradníka, viete koľko peňazí pretečie systémom razítko-igelitka(obrazne-už sme ďalej)A novinári? až na vzácne výnimky, partia nesvojprávnych prekrúcačov a pritakávačov podľa priania médií, ktorých chlieb jedia, prípadne aká je móda v Blave, ktorý novinár trhá partu to má ťažké.No a typické je rozmazávať témy na začiatku, keď umožňuje špekulácie,bombastické titulky. Kto si pamätá jednu tému dotiahnutú dokonca-ja žiadnu..Týmto hrubo mystifikujú čitateľov aj verejnú mienku, viac škody ako úžitku.
  • 0
Bohužiaľ, ale transparentnosť pre slovenského politika, ako aj vládneho úradníka je pojem absolútne veľká neznáma, i keď česť výnimkám. Dôvera a dôvera malo by na tom záležať aj SMERU a koalícii ako takej, ale ako som už spomínal muzika zatiaľ s falošnými tónmi v podaní koaličných partnerov, či už bývalého odchadzajúceho a vrieskajúceho,búchajúceho do stola v maštali ministra pôdohospodárstva s kauzou pôda vo Veľkom Slávkove, tak aj ministra Janušeka a záujem o miliardy musíš si to vycucať z prsta alebo nástenke na chodbe ministerstva. rsp. spôsob správania ala mafia.
  • 0

Náhodný obrázok z albumov

obloha 30.10.2008

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

  Moje albumy vo Fotogalérii