Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Zobudím sa a dám si kávu.

Napísal: Jozef50205 , 28 december 2008 · 179 Zobrazení

Rozgniavim oči ,s ešte karpinami beriem rýchlovarnú konvicu,obľúbenú pol litrovú šálku,kydnem tri vrchovaté lyžičky eduscha,sladidlo,zalejem,premiešam,dolejem 1,5% mlieko,uchlipnem si a oparím jazyk. Pôžitok z prvého hltu, uňo ňuňo, asi tak ,ako keď som bol pred rokom mladší a mal som ráno sex. Dnes postačuje už len tá káva, teda nie žeby som sa od radovánok dištancoval, ale tak nejako to nevychádza.
Takže už som hore,mozog začína pracovať,zapnem notebook, nalistujem obľúbené noviny a samé negatívne správy- Rusi vraj zistili,že je hospodárska kríza, no dosť skoro, vraj ceny ropy klesli natoľko, že budu mať problémy so štátnym rozpočtom a Medvedev vraj všetko zamlžuje, aby nevyvolal v samoderžavji paniku a tak jedny noviny v celej svojej kráse uverejnili na 36 stranách všetky podniky, firmy, ktoré skrachovali a krachujú. No tak, teda v CCCP sa schyľuje k totalite, keď média nemôžu zverejňovať pravdu.
A Hamas vyhlasil totálnu svätú vojnu na konečné zničenie Izraela. Neviem po koľkýkrát , ale viem , že doposiaľ všetky prehrali a asi inak to nebude ani teraz , len mi je ľúto tých, ktorí s tým nemajú nič spoločné, či na jednej alebo druhej strane. Takže dve negatívne správy hneď z rána a to som si ešte nestačil ani zapáliť moje obľúbené cigarilos. Zalistujem v športe, naša 20 vyhrala na MS v hokeji v Canade nad Lotyšskom. Konečnne jedno pozitívum. Ale ďalej nič dobré, vraj eurozóna v nasledujúcom období bude mať vysokú infláciu, teda euro najskôr nie je spásonosným liekom na všetko,len dúfať že susedia budú mať infláciu vyššiu a úspech Ficovej vlády bude jasný, zreteľný. Belgičania majú politickú krízu, najskôr tam budú vládnuť socialisti a tak socialistická táborová vlajka zaveje nad celou EÚ.
No už mám dosť správ negatívneho razenia a listujem zahraničné denníky: Bild -skoro to isté, ako u nás len tých strašiakov je oveľa viacej,Guradian o nič lepšie a hneď na titulke 225 mŕtvych po leteckom útoku Izraela na palestínsku Gazu ,Washingtonpost skoro to isté, Le Figaro nálet Izraleskych lietadiel, smrť Samulea Huntingtona... všetko iba negatívne, stresujúce, Izvestija - no konečne môj denník, na titulke Žizň Džingischana , míty a historcká pravda, i ďalej -v novostiach Izvestija píšu o susedoch Ukrajine, o Gruzinsku a tak, a s radosťou očakávajú Novyj god skoro žiadne negatíva. Tak toto sú tie správne noviny.
No ideme ďalej a pozrieme si Čechov, Lidove noviny- ako som predpokladal, 270 mŕtvych v pasme Gazy po izraelských náletoch,nejako narástli počty mŕtvych, Vladimir Dlouhy sa zamýšľa nad koncom kapitalizmu,ako dôsledok krízy, a zaujal ma jedine článok o spoločných rysoch 4 českých prezidentov. Takže ani tu v Lidovkach bohviekoľko optimizmu nevládne a povedal by som- sú stresujúce. A idem na sever Rzeczpopspolita - na titulke Gaza a bombardovanie Palestincanov,ale inak maju stále Vianoce a ako denník zaraďujem hneď za Izvestija, čo sa týka najmenej ranných stresov.
Dopíjam posledný hlt kávy, vyťahujem ešte jednu cigarilos. Nič nové pod slnkom, myslené to čo som sa dočítal v dnešných denníkoch, na Strednom východe sa stále bojuje, kríza postupuje do vyššieho štádia, takže naše úspory, ak nejaké sú najskôr asi zožerie inflácia, v Keni deti naďalej hladujú, Rusi sa permanentne zaujímajú o svoje bývalé štáty, jedine potešujúce je , že sme vyhrali v hokeji nad Lotyšmi a že čoskoro bude Silvester a kopec zábavy, ktorú si zrežírujeme my sami.

 • 0...no, Jozef, asi treba začať deň trochu inak...ráno vstaneš - vďaka ti Bože, že som vstal, pozriem z okna - slnko sa znova na mňa usmieva, v diaľke majestátny Zobor poprášený snehom - nádhera, - dám si kávu - je skvelá tá naša popradská, žena ťa osloví - vďaka za blízkeho človeka, mám skvelé deti - ďaľšie ďakujem, ....a ďalej si pokračuj už sám...Takže informácie z domova a zo sveta - až po dostatočnom naladení a pripravení sa na negatíva... :) Prajem tisíc krásnych maličkostí čo potešia... :)
  • 0
však to aj tak robím, aj poďakujem,aj pomodlím,aj psa pohladkám, aj Zobor a Pyramídu pozriem,zalejem kávu a čítam... a ľudstvo sa nikdy nepoučí a nepoučí a nepoučí...... a idem do sprchy, i smer firma, i premýšľam kam to vlastne všetko speje, k viere v Boha ?... to asi ťažko, najskôr tí čo z toho bohatnú budú najskôr ešte bohatší, a všetko je to postavené iba na matérii a moci, ak by tých 10 % čo ovládajú všetko materiálne,ekonomocké bohatstvo planéty dali iba 1,5% zo svojich majetkov poriešili by sa nadobro banálne problémy planéty- hlad,nemocnice s vybavením a zdravotnickým personálom,pitná voda,vzdelanosť.. atd.
  • 0
...Jozef, iste, máš pravdu - chcieť "spasiť" svet je náročné...a pár ľudí sa aj na túto cestu dalo (taký Vladko Krčméry odvádza skvelú prácu na poli zdravotníctva (lekári bez hraníc), M.Mikolášik zase v európskom parlamente háji morálku a právo na život, ďaľši milionári si čistia svedomie charitatívnymi darmi a drahými zdravotníckymi prístrojmi - aj za to pánboh zaplať...)...je veľa ľudí pracujúcich na "zušľachťovaní" sveta, len o dobre sa málo píše...alebo snáď treba čítať aj v iných periodikách...Poznáš ten výrok - "buďte soľou Zeme?" ....a soli niekedy treba len štipku, aby sa skvalitnilo niečo nemastné - neslané...Všetko neovplyvníme - ale čo môžme ovplyvniť pozitívne - čiňme tak...
  • 0
máš pravdu, mnohí pracujú pre ľudstvo a nepoznáme ich, vieš vždy mám pocit, že nerobím dosť , že som iba pasívny divák v jednom obrovskom divadle-život, a teraz nemyslím iba na to materiálne....
  • 0
Podobné pocity som mal aj ja pri čítaní novín, preto ich nečítam . tie nešťastia mi robili zle na pleť.Čo sa týka tých radovánok, mne by to aj vychádzalo, ale som sa dozvedel, že na to musia byť minimálne dvaja a tej to nevychádza.......takže nešťastia nie sú len v novinách.A ešte, takáto forma fejtónu Ti podľa mňa zapasovala, svižne napísaná, mierne ironická, dobre sa mi čítala.
  • 0
ja citam iba ze to mam roky zauzivane, pocas sociku iba sportovu stranu... chcem byt v obraze , inak diky..
  • 0

Náhodný obrázok z albumov

NITRA / 1/

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

  Moje albumy vo Fotogalérii