Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Barack Obama.

Napísal: Jozef50205 , 20 január 2009 · 208 Zobrazení

Najviac skloňované meno na planéte. Nečudo inaugurácia je o niekoľko hodín a masmédia sa predbiehajú v spravodajstve, celý svet bude cestou televíznych obrazoviek svedkom prísahy nového prezidenta USA.
Nepoviem nič nové:Odchádza republikán,prichádza demokrat,svet sa zmieta v napredujúcej veľkej finančno-hospodárskej krízy ,USA sú stále vo vojnovom stave s terorizmom,ale to najskôr aj celý civilizovaný svet,no nejako to vychádza,že iba USA a možno Veľká Británia bojujú proti najväčšiemu a permanentnému nebezpečenstvu tohto sveta, ktoré nástupom nového prezidenta,i keď je to demokrat a tmavej pleti s neamerickým menom najskôr sa nepodarí zbaviť USA a planétu nebezpečenstva terorizmu. Do Bieleho domu prichádza človek,ktorý bude minimálne štyri roky kormidlovať superveľmoc a USA i svet od tohto jediného človeka očakáva toľko, čo sa určite nedá stihnúť možno ani za tri volebné obdobia.
Obama bude mať od prvého dňa prezidentovania najskôr kopec práce, i keď jeho tím odborníkov od momentu volebného víťazstva naplno pracuje už niekoľko mesiacov, a niektorí, ako finanční a ekonomickí analitici, vojenskí odborníci,zahranično politickí špecialisti, už viac ako rok majú snahu Barackovi pripraviť pôdu na prvé a bezchybné politické kroky novej americkej administratívy, tak aby nastali niektoré zmeny okamžite viditeľné a nielen doma, ale aj vo svete, čoho príkladom je neočakávané ukončenie Izraelskej vojenskej ofenzívy v pasme Gaza proti teroristom z Hamasu, i keď to vyzerá ako nedokončenie dlho pripravovaného útoku proti teroristom, ale všetko bolo naplánované do bodky a keby Izrael chcel, tak Palestínske územia prevalcuje bez mihnutia oka.Na zatiaľ ofenzíva zdecimovala vedenie Hamasu natoľko, že niekoľko mesiacov im bude trvať iba obnova základných štruktúr a ďalšie týždne nových pozemných základní so skladmi zbraní a munície .Samozrejme, že táto vojenská akcia mala požehnanie USA, ako jej začiatok, tak i ukončenie , i keď pre svet ukončenie za prispenia odchádzajúcej Bushovej administratívy, ale s Barackovym posolstvom s tým, aby počas inaugurácia tradičný a v tejto oblasti sveta najväčší,najsilnejší, aj vojenský spojenec ukončil vojenskú akciu . I , stalo sa, a Obama ešte ani nie v oválnej pracovni Bieleho domu si s Bushom podelil zásluhy pri ukončení bojov v Gaze, keď ministerka zahraničia Condoleezza Rice vycestoval do Izraela s posolstvom aj nastupujúceho najsilnejšieho muža planéty.
Dnešným dňom svet bude svedkom, ako pleťou čierny Američan po prvýkrát v histórii prevezme funkciu najsilnejšieho muža planéty a očakávanie ľudí je obrovské, dalo by sa povedať až také, že Obama by najskôr musel mať nadprirodzené
schopnosti keby to chcel všetko zvládnuť. Ale ako som spomínal, priority sú dané a ak sa bude dariť a nebudú komplikácie , svet sa má načo tešiť v podaní Baracka Obamu,ako najsilnejšieho muža planéty .
Vítaj Barack Obama a nech sa ti všetko podarí , ako USA, tak aj celý svet to potrebuje. Možno ešte nikdy v histórii novodobého sveta nebolo také očakávanie od jediného človeka,ako je dnes od Baracka Obamu ktorý, ak sa mu bude dariť bude mať možnosť byť prvým a skutočným vodcom demokratického sveta našej planéty.

 • 0No uvidime, ci to nedopadne, ako uz napisal Lukas Krivosikteda ako s Tonym Blairomon tiez prichadzal na cervenom koberci vystlanom lupenmi ruzi,no odchod sprevadzal piskotnechajme sa vsak prekvapitved ako sa vraviCHANGEYES WE CAN :)
  • 0
mas pravdu tomassi , byt najsilnejsim muzom na svete,mat pod kontrolou najvacsiu vojensku silu na svete,najsilnejsiu ekonomiku,byt najvplyvnejsim na svete,rozhodovat o takých skutocnostiach sktorými s abezny clovek nikdy nestretne,zároveň byť prvým čiernym američanom na takomto poste, výziev je mnoho, ale čo sa skutočne udeje, až keď budu vyhranené situácie,potom sa uvidí, ale drzim mu palec, to som drzal aj Bushovi, ale nejako to nevyslo... i keď sa urcite zapise ako muž akcii. :) ale i úsmevných príhod, ale je to správny politik a v mnohých rozhodnutiach, ktoré Bush urobil chcelo mať " gule " a on ich urcite mal.... nie každý má nato aby viedol taku veľmoc a Bush nato určite mal....
  • 0
ja som bol s politikov G.W.Bush-a celkom spokojnysa obavam Obanovej politikyno uvidimaleaspon s nim bude srandasak to hesloCHANGEyes WE canhovorí za seba
  • 0
To Tomassi:Briti fandili Blairovi a ten ich nesklamal, čo sa týka vnútornej a hospodárskej politiky. Tá bola natoľko úspešná, že mu dlho odpúšťali prešľapy v zahraničnej politike. Blaira pochovala zahraničná politika, najmä nadštandardná náklonnosť k Bushovi, za ktorú si vyslúžil prezývku Bushov pudlík.Ad Obama:Myslím, že mnohí vkladajú do Obamu príliš veľké očakávania. On je Američan a za Ameriku bude preodvšetkým kopať ligu. Bohato bude stačiť, ak to bude robiť kultúrnejším spôsobom a pri rešpektovaní medzinárodného práva a ak sa nebude znižovať k účelovým klamstvám a podvodom. Mne bude stačiť, ak zo zahraničnej politiky zmizne Bushov konfrontačný tón. V tom mu držím palce a teším sa na prvé stretnutia európskymi lídrami včítane Medvedeva a Putina.Busha zhodnotí najspravodlivejšie čas, ale už dnes je jasné, že hospodárstvo odovzdal v katastrofálnom stave a v zahraničnej politike sa dopustíl mnohých psích kusov. Patril k tým menj úspešným prezidentom, ak sa mám vyjadriť veľmi kulantne. Určite to nebol Regan ani Clinton...
  • 0

Náhodný obrázok z albumov

Lieskovec.

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

  Moje albumy vo Fotogalérii