Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

KOPNITE SI ! - " DESMOD ide . "

Napísal: Jozef50205 , 12 marec 2009 · 258 Zobrazení

Bude tomu 10 rokov, čo som ich cestou mojich deti spoznal ,vtedy ešte nevediac,že jeden z nich mi prirastie k srdcu, ako vlastný . Boli to roky, keď nielen ja a moja rodina to nemala bohvie aké ľahké,keď som spúšťal novú firmu a prvé kroky boli určite ťažké asi podobne, ako mali chalani z Desmodu, keď všetko imanie čo mali vrážali do hudobných nástrojov a výbavy,koncertov, a je nutné povedať nemali za sebou zazobaných rodičov, a nebol to ani rok , ani dva ,čo muziky sa nechceli vzdať iba kvôli tomu, že to nevynáša, tak teda šetrili,dreli biedu a čakali kým neprídu lepšie časy, a oni boli trpezliví a hlavne pracovali na sebe.

Už ani neviem v ktorom roku to bolo, keď mi Duško večer zazvonil na vchode, a že vraj:Ujo mohli by ste nás roztiahnuť? Bola zima a starý Fiat ktorý chlapci mali často potreboval pomôcť aj takto, a ja na prízemi a tereniak na ulici , teda silnejšie auto si hravo poradilo s dodávkou. Už vtedy som hovoril, chlapci máte šmrnc a dobrého speváka, je otázkou času, kedy prerazíte. Stalo sa , ale nie hneď a sledoval som ich už aj kvôli tomu,že hudbu mám rád, syn sa od svojich desiatich motal okolo nitrianskych kapiel a skúšal bicie,, no taktiež jeden Desmoďák sa zahľadel do mojej dcéry, čo ma veľmi netešilo,pretože ešte mala pred sebou maturu a výšku, čo síce všetko v pohode zvládla, jej priateľ sa stal súčasťou rodiny, aj keď po rokoch sa mladí rozišli priateľstvo ostalo nielen medzi mladými. A práve cestou tohto zväzku som mal a stále ešte mám trocha možnosť vidieť do zákulisia nielen DESMODU, mimo iné na budúci týždeň odlietajú na 14 dní do Vietnamu, a Kuly si cenu absolútny OTO neprevzal preto lebo popíjal v bare ignorujúc novinárov,ktorých má plné zuby, a je prečo, ublížili ako jeho rodine , tak aj kapele spôsobili v posledných týždňoch nemalo problémov, kde ho neskoršie prevzal jeho manager a " odjechali " spolu domov do našej krásnej Nitričky,kde sa Kuly bohužiaľ nemal s kým podeliť so svojím úspechom a to už nie je ďaleko od depky a všetko ,čo tá potvora vie vyprodukovať

Poviem vám v SVK šoubiznise by som nechcel podnikať, je tu až cez príliš zákernosti, ani sa nečudujem, taký malý a ešte k tomu Slovenský trh v porovnaní s inými, aj s okorenenou typickou závisťou , to ani inak nemôže vyzerať, ako to vyzerá .Podstatou boja o korytá sú výmysly v podaní pánov novinárov, ktorí za peniaze urobia všetko, a je im jedno, či to smrdí hyenizmom.
A práve posledné mesiace sa toto dialo a deje s DESMODOM, Kulym a jeho rodinou.No, čo narobíte, na trhu sa na zákazku vyprodukovali noví muzikanti,pesničkári formou Superstar , ktorí by chceli, ako čerství adepti SMS popularity obsadiť trh, čo sa im aj čiastočne darí / dvom až trom určite /a byť rýchlo stálicami,hviezdami, s maximálnou hraním na všetkých rádiach, v získavaní všetkých možných i nemožných ocenení , i za pomoci aj médii, a za každú cenu, i keď si len tak kopnúť už do stálici SVK populárnej hudby, i keď až neuveriteľne ťažko sa mi píše , že vraj DESMOD stálica na piedestál pop music veď toť nedávno na našej ulici si vo rozheganom starom dodávkovom FIATE dávali peniaze dokopy na opravu auta,benzín, a keď vraj vystane, že sa aj niekde po ceste najedia, a pálenku som mal domácu,takže tu si kupovať nemuseli. Sú stále rovnakí DESMOĎACI, pred chvíľou tu bol Duško pozrieť si svojho alebo nášho hafina, srdečne sme prehodili zopár slov, aj o kapele, aj o ľudskej závisti,aj o včerqajšom OTOVI, ale konkrétne, čo mi bolo povedané nebudem hovoriť, no že si z DESMODU niektorí urobili kopacieho panáka, to mi potvrdil aj on.

Nuž tentokrát páni , dámy , a zateplení buzeranti ,čo ste kopali a kopete do DESMODU, verte, neuspejete, pretože DESMOD a Mário Kuly sú oprávnene tam, kde sú: NA PIEDESTÁLI SVK POP MUSIC podobne, ako tam vždy patrili a patria IMT SMILE s Ivanom Táslerom,Robo Grigorov,Richard Muller , Miki Žbirka,No NAME s Igorom Timkom, a natrvalo sa zapíšu aj bez vás prihriati, do histórie dobrej slovenskej hudby a spevu, do vitríny exkluzívnych pesničkárov Slovenska, a nik im to už nezoberie , ani takí duchom chudobní,ako sú všetci aktéri kopancov a najmä tí teploši bez gúl z rôznych SVK Tv, kde z ich pozadia, bez toho aby ukázali svetu svoj priteplený ksicht kydajú na Kulyho a DESMOD.

 • 0Jozej, ja osobne proti nim nemam nic, ich muzicka sa mi paci. Ale mnohi na nich nadavaju, asi aj preto, ze trochu zjemnili, ci zmenili zaner.Ale, prosim ta, nemozes v texte robit odstavce? Vsetko je to strasne na kope. Na internete sa odstavne robia tak, ze vynechas riadok. :)
  • 0
no že si to ty, tak to urobim, ale odstavcom nijako nefandím... :)
  • 0
Nooo, hned to inak vypatraaa... :)
  • 0
Tak to skús s odeskmi :) Odstavec je odstavča-samec. :)
  • 0
hmmmmmm... do riti, ako farmar som totalne sklamal, ze ma to nenapadlo, Prof.Sidor na chove ošípanych by mal radost, odstavec .. celkom pekné len čo s tým " č ".... :) :) :)
  • 0
Odstavec je cast textu, niekolko riadkov textu a sucasne je to aj znacka v jazyku XHTML. <p></p> - formatovacia znacka, ktora vytvara odstavec... :)
  • 0
keď už ste načali jazykovedu, stránka júľš sav neuvádza slovo odstavec ako spisovné, aj keď sa bežne používa ... ale uvádza:odsek: relatívne samostatná časť textu výrazne graficky ohraničená: odsek článku • paragraf (odsek v odborných a právnych textoch)toľko k jazykovému okienku.všetci máme svoj preferovaný štýl písania, ale tie veľké bloky sa vo všeobecnosti ťažšie čítajú, ako text s odsekmi, kde si čitateľ môže trochu v texte odpočinúť a na moment stráviť čítané.tak. päťminutovka jazykovedy skončila : )
  • 0
Ďakujem Game za príspevok do jazýčkového okienka, ktorý aspoň z časti potvrdil môj amatérsky zásah do materínskeho jazyka :)
  • 0
Daňou slávy a úspechu je strata súkromia. S tým treba rátať, že na nich si médiá neberú lupu ale teleskop. Brať to na vedomie ako fakt a snažiť sa s tým vysporiadať "jak kdo umí"....Novinári sú "kúpené duše" a čí chlieb jedia, toho muziku musia hrať...Priorita je vysoký náklad periodika, alebo sledovanosť v Tv a tomu treba podriadiť všetko...To sme už viackrát riešili, že normálnosť dnes neletí, ľudí zaujímajú klebety a škandály. Serióznosť - čo to je? Morálka je dnes vecou dohody v spoločnosti a nie nadčasová hodnota...A ak niekto dnes v mene morálky prehovorí - ozve sa "ukrižuj ho". Čo sme chceli - to máme. Najbližšie voľby to len potvrdia...Pekný deň napriek všetkému... :)
  • 0
Jozef, aký máš názor na text Urobená pre mňa, mne vôbec nepasuje k melódii, ktorá sa mi veľmi páči. Pripadá mi to ako v Rusalke - .....já ti ho tam našroubuju..... a tak som mu z recesie poslal môj, až bude na staré kolená robiť Best of Kuly.Tu je text, buďte milosrdní:Narodená zo snaVerím že nie je takých mocŽe nemá takú každýVeď nie si dievča na mesiacJa by som chcel navždyŽe som Ťa stretol náhodouPremoknutú v daždiNešťastné očí prosiliJa spravil som čo každýNeverím takým náhodámA sám neviem prečoVzájomné tiel dotykyVykúzlili niečoRef.Teraz viem, čo cítil somČo necítim deň každýTy si to dievča z mojich snovČo o Tebe sníval a túžil a bláznil som Sen s Tebou sa mi vyplnilNo nechodievaj v daždiChcel by som si Ťa ochrániť Úplne pred každýmVerím že taká náhodaČo stala sa nám obomNestretneš v daždi za rohom Iného s veľkým dáááždnikomVyskúšaj či pasuje?
  • 0
vždy sa poteším jazykovej a gramatickej nauke rodného jazyka/ ale ktorý je môj rodný jazyk?/, ale tomu je na vine wysky lebo vymýšľa všelijaké odstavce, ale game :) to uchlácholila a aj zaklincovala, Cat to " č " doteraz nevysvetlil :) , a Ronja :) ty si iba potvrdila, ako to vlastne chodí, zdochne krava mne ,nech zdochnú dve tebe... :) :)
  • 0
Pete fakt je to tak , až ma to prekvapilo... no dalo by sa tam kopec pomeniť,keď budem s Kulym zreferujem, mali by sme skúsť spoločne niečo pre neho napisat.... bola by sranda, on teda je určite kopec srandy... :) :) :) :)
  • 0
Jožino, veď to je tak jasné, že sa to až sem hanbím dať. Takže pekne po lopate (nie lopatovi):tak, ako je chlapec ------ chlapčatak je aj odstavec ----- odstavča
  • 0
Jozef, tú ponuku beriem - nech dá nejaké hudobné podklady, apeluj hlavne na to, že sme " levní" -haha
  • 0

Náhodný obrázok z albumov

Po smršti- pahýľ a jeden konár.

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

  Moje albumy vo Fotogalérii