Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Zo slovenských povest

Napísal: Jozef50205 , 15 marec 2009 · 220 Zobrazení

Je to už tak, i keď preferencie sú stále vysoké... a oni budú, i keď je nutné povedať, čo i len trošku "dumajúci " volič na tej normálnej vlnovej dĺžke im hlas nedá. A prečo? Až v tejto zlej dobe sa ukazuje zúfalosť sociálnodemokratických populistov, ktorí nevedia kam skočiť a to čo robia a doposiaľ urobili pre Slováka, ktorý stratil prácu, ktorý pracuje iba na 50-60% začo aj logicky berie peniaze,čím jeho životná úroveň je BIEDOU nielen tejto doby, ale aj vizitkou slovenských národno - socialistických politikov, ktorí na veľké nešťastie občana vládnu nášmu Slovensku. A prečo? Nuž jednoduchá odpoveď: Máme jednú z najvyšších daní z pridanej hodnoty na potraviny.Bohužiaľ, ale je to tak, čím potraviny ,denná nevyhnutná ľudská potreba sa stáva druhou najdrahšou položkou v spotrebnom košíku rodiny. Je to skoro všade rovnaké, len s tým rozdielom, že na Slovensku sú v priemere potraviny drahšie o 10 až 15 %. Čo určite nie je zanedbateľná položka hlavne ak je tu kríza. Ak išlo znížiť DPH na lieky, malo to byť aj u potravín. Fico sa búcha do pŕs aký je sociálny demokrat, ale národu lacné jedlo nedopraje. No , však si ho aj chodíme kupovať toť kúsok do Maďarska,Poľska,Česka, a už aj do Rakúska a nielen potraviny, ale pomaly všetko a keby sa tam dalo , elektrika a plyn, aj to by sme brali domov. Netvrdím, že za Mikiho bolo lacnejšie, to iba na okraj a pre priateľa "Cat Eye," veru nebolo, ale Fico sľúbil že sa budú správať národne a sociálne. Alebo naopak? No , tak nejako to nasľubovali. Zatiaľ táto vláda akurát zrušila poplatky v zdravotníctve,dva krát dala vianočné dôchodcom, znížila DPH na lieky, čo sa všetko len kvituje, vrátila invalidom dôchodky /správne by bolo pomenovanie,že ŽOBRAČENKY.. / rsp. vrátila stav v invalidných dôchodkoch z pred roku 2004 a inak pani ministerka Tomanová v tomto neurobila vôbec nič. A to si hovoria sociálni demokrati? Nech si berú príklad z ČR,Poľska, Maďarska , kde výška všetkých dôchodkov včítane invalidných, ceny energii včítane benzínov a nafty, ceny potravín , sú miestami až o 15- 25 % nižšie pri oveľa vyšších platoch a dôchodkoch, ako u nás na Slovensku. Za tri roky táto vláda neurobila pre ľudí zhola nič a čo sa dali a dávajú klamať, ich problém, nech si namýšľaju a žijú v klame. Veď stačí sa iba pozrieť, ako je to u našich susedov a môžme závidieť, i keď Maďarsko má obrovské problémy, ale na životnej úrovni to vôbec nie je vidieť. Takže priatelia : OTVORTE OČI ! ... a majte ich otvorene i premýšľajte, ako dlho to tejto vláde bude stačiť robiť si z normálne zmýšľajúcich ľudí bláznov ? Nepripadá vám,že socialistom odlietajú holuby ?... alebo niektoré ani nikdy neprileteli, a to bude ešte horšie lebo naivný socialistický populizmus v reálnej politike nemôže dlho vydržať.Čo ty nato priateľ môj, Cat?

 • 0Mne je tiež záhadou, že koľko úsilia a dôvtipu stálo všetky vlády, podnikateľov a odborov, aby pracujúci v slovenskej ekonomike, ktorá dlhodobo vykazujenajvyššie parametre v širokom okolí - mali najnižšie mzdy a najvyššie ceny, z čoho vyplývajú ešte nižšie reálne mzdy - to keby sme nezažili, tak si myslím, že to ani nejde.
  • 0
Jožino, vláda by mala dať toľko každému občanovi, koľko je ten schopný minuť! :) Jožino, zbytočné niekomu niečo pridávať, keď ten odčapkal krátenie a občiansky pôst ako základ rozvoja spoločnosti. Mňa živí a vždy živila práca. Na vládu sa nespolieham (ani som sa nikdy nespoliehal) a som rád, keď zamestnávateľovi, rezortu niečo nedoserie tak ako predchádzajúci.Za Mikiho nebolo nič lacnejšie. To len poniektorí mali viac peňazí a poniektorí pomenej a poniektorí prišli o prácu a niekoľko 100 000 ušlo za prácou kosiť trávniky, umývať bazény, špinavé riady a posrané zadky malým deťom. Mal som aj ja viac, Jožino, ale dve zamestnania a od nevidím do nevidím a 7 dní v týždni. A poviem úprimne, tadiaľto cesta nevedie
  • 0
Cat , ale nepopieraš , :) pravda je na mojej strane, vieš mám dosť veľkú rodinu ako v Česku , tak aj v Maďarsku a viem ako sa tam žije
  • 0
ešte doplním: Cat ,načo sa potom doparoma naparujeme a trepeme tam ked na to nemáme a všetko na úkor občana, človek sa stáva hračkou vládneho politika ,toho ktorého dnes vyhadzujú z práce z titulu krízy, a keď mám ako politik a vládny politik napomôcť v tejto biede, ktorá je u nás mimochodom vypuklejšia ako v Česku alebo Maďarsku len si to nechce Fico priznať, tak v prvom rade siahnem do daňového systému a keď iba načas znížim DPH na potraviny z 19% na 5% a lieky na 0 , ale táto vláda i nech sa pomenúva, ako chce včítane ich lokaja prezidenta, ktorý je fakt na smiech cez slzy, keď sú takí solidárni nech si znížia svoje odmeny o 50 %, ako to teraz robia mnohí len aby zachránili situáciu, nech ukážu akí sú vlastenci Fico a celá vláda i prezident a dajte si platy bežného občana zamestnaného vo fabrike, kde sa šľape na nejakých 50 - 60% včítane odmeňovania, znížte vládnu spotrebu an minimum, ušetrite naše dane pre lepší život tých čo sú dnes na mizine a na životnom dne.
  • 0
Jožino, napr. tie nízke dôchodky. To nie je na vine Fico, vždy tu boli nízke a on ich nemá z čoho zvýšiť (medzirečou, dvadsať rokov takmer nikomu nevadili, dokonca ani terajšej prezidentskej kandidátke). To musí byť doprevádzané len hospodárskym rastom a jeho zdanením. A ty voláš po nízkych daniach v čase krízy.Nie som za to, aby sa vyškriabali všetky posledné rezervy a rozdali chudobe. A nie som za taký paternalizmus, akého sa domáhaš! Pohoršilo sa mi, premiér pomôž. Určitá solidarita áno, ale nie vo všetkom. Taký prvok nemá v sebe ani kresťanstvo ani dokonca islam (ktorý káže bohatému dávať almužnu a dať pocestnému najesť). Som za osobnú zodpovednosť občana a garantovania minima štátom cestou zdanenia.
  • 0
Súhlasím - i Cirkev vo svojom učení uvádza tri sociálne princípy: solidarity, subsidiarity a všeobecného blaha, ktoré sa však nemôžu uplatňovať oddelene...Uplatňovanie subsidiarity predchádza centralistickým tendenciám, zdôrazňuje sa tu právo a povinnosť vlastnej zodpovednosti a svojpomoci...štátny zásah až po zlyhaní všetkých nástrojov smerom zdola...
  • 0
Cat to pre socilaistického vládneho politika " vždy tu boli nízke " nemôže byť odpoveď, áno Cat volám po nízkych daniach, však nech sa vláda a štátna spotreba zníži , tak keď ja a mojich xyz zamestnancov sa musíme uspokojiť iba s 50% odmenou z predošlého obdobia, tak aj štátna a poriadne rozbujnela správa / ktorú chcel Fico oklieštiť !!!! , hahahaha ... zasmiali sa zbrojnoši, a pritom narobil okolo toho toľko mediálneho humbuku, a skutek utek pane premiere/ pretože tu u nás boli vždy vysoké ako dane , tak aj ostatné odvody...... Ronja , cirkev sa až cezpríliš dištancuje od skoro všetkého, a poviem pravdu v tejto kríze ktorá určite prekoná všetko, čo sa o tom povedalo a popísalo sa naša a teda moja katolícka cirkev zatiaľ nepovedala nič, alebo MODLITE sa !!!! , my veriaci sa modlíme, ale niekedy to nepostačuje, cirkev v tejto kríze musí byť agilnejšia,priamočiarejšia,úprimnejšia, inak jej tí holuby tiež uletia , a ľudia v núdzi sa obrátia inam..... :) :) :)
  • 0
Dištancuje? Skôr ona bola odsunutá po dlhé roky len do kostolov (v opozícii bola a v koalícii ju nechcú), pričom jej ponuka je nadčasová a stále aktuálna...a vlastne stačí spomenúť len to desatoro na ktoré každý kašle a potom sa ľudia čudujú, ako tie všetky súčasné svinstvá Pánbožko mohol dopustiť....Ľudia chcú spoločnosť bez Boha, tak nech si poradia...Ale máš pravdu v tom, že veci treba riešiť - tak nech si sadnú ekonómovia a odborníci zo zainteresovných rezortov a navrhnú primerané opatrenia...aj koza celá, aj vlk sýty... :)
  • 0

my veriaci sa modlíme, ale niekedy to nepostačuje

. Pri tom modlení skúste aj pracovať. :) Alebo "Pomôž si sám, aj pán Boh ti pomôže".Jožino vylešti pluh, namasti kolečká, pole trošku deň dva obschne a už možeš zahájiť jarné práce.
  • 0
Ja furt rozmýšľam nad tým odkiaľ ten Smer stále berie tých 45%.
  • 0
všetko je pripravené,aj osivo doma,len to chce 4-5 dní bez zrážok, už sa teším, ako vždy,dokonca aj novú sejačku som kúpil, pri tej biede, a ideme s Božou pomocou a Ronja .. desatoro ? Fakt každý nato kašle, ešte šťastie že máme inštitút spovede a odpustenia... :) :) :) :) :) a Axel veď si zrátaj dôchodcov,rsp.dôchodkyne, + voličov s IQ trocha pod normál, + zaťažených na bývalý režim jednej štátostrany a máš sumasumárum 45% a viac.
  • 0
+ sklamaných katolíkov :)
  • 0
Ronja neviem naisto, ale najskôr to je tak.... :)
  • 0
Započítal by som aj konvertovaných modrákov. :)
  • 0
kto sa drží normálnej stredopravej politiky, :) :) :) :) :) :) :) :) ten dres obycajne nemení.....
  • 0
Tie holuby, to je stale ta ista masa.Odlietali aj VPN a HZDS...Nic noveho pod slnkom.
  • 0
áno, presne tak , len ma škrie , že do toho môjho uskupenia... kde nič, tu nič a furt je to rovnaké, ako keby nepribúdali intelektuáli a ľudia rozumu, socialisti kade chodili, tade robili problémy a potom tí stredopraví to museli odmakať, a stále dookola ... ako keby nestačili poučenia a socialistická :) :) história sa opakuje.... :) :)
  • 0
Ak tu niekto niečo odmakal, tak to bol občan. Aj za bolševíka, aj po 89. Necítim sa žiadnemu politikovi za nič zaviazaný a extra asi žiadneho nemám ani v mimoriadnej úcte, okrem bývalého ministra školstva, historika Matúša Kučeru.
  • 0

Náhodný obrázok z albumov

Slovenský farmár

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

  Moje albumy vo Fotogalérii