Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

...jedine prezidentku.

Napísal: Jozef50205 , 19 marec 2009 · 206 Zobrazení

Mne nevadí,že žije v konkubináte , jednoducho dostane môj hlas aj napriek tomu, že som katolík, i keď možnože by niekde z pozadia mohla padnúť otázka : A čo tak Ferko ? Dobrý tip, ale ešte neprišiel jeho čas. Konečne máme možnosť mať hlavu štátu človeka s čistým štítom bez bolševických nánosov,bez afér,bez škandálov a k tomu je to žena, čo má tiež svoje +plusko, postoj ženy, matky i v politickom živote je určite kultivovanejší, teda materský,ako postoj dajme tomu doteraz starého mládenca,i keď neochvejného bojovníka a dokonca i Nitrana.´alebo iných politikov.

Jednoducho povedané žena v týchto voľbách dostane môj hlas a nie som sám, teda myslené v rodine, ale aj v okruhu priateľov,známych. Nechcem robiť kampaň nikomu, ale myslím si , že náš prezident SR splnil svoju úlohu a nastal čas v týchto voľbách dať dôveru žene, a nielen to, človeku bez závažnej politickej minulosti a určite bez " starého uja."

Terajší prezident už presluhuje a doprajme mu oddych , zaslúžený odpočinok. Takže jedine ....prezidentka. Ja volím prezidentku.

 • 0Greckokatolícky arcibiskup Ján Babjak by z teba nemal radosť, Jožinohttp://spravy.pravda...2_sk_domace_p12
  • 0
Fuuuuuuuj ale som sa zľakol... ešte , že nie je mojím biskupom ..... :) :)
  • 0
Ja som mal v rodine arcibiskupa nitrianskeho, ale keď mi prešlo .........., tak aj IvetaEšte som nevolil, žiadneho prezidenta toto je premiera. Predtým sa volilo menšie zlo - to podľa mňa nie je dôvod,, potom všetci traja mali zvláštne vyjadrovacie problémy.No a práve Radičová sa mi páči presnosťou vyjadrovania aj obsahom, vie jazyky , má primerané vzdelanie a vôbec neviem za koho kope, to zas ospravedlňuje mňa.
  • 0
Jožino, hlavu dám na to, že si sa dušoval, že si grécky katolík. A keby nie, aj tak je to jedno, lebo potom je tu katolícky biskup Baláž a spišský vikár Duda. A si spišák, ta ne? Ta jak! :)
  • 0

Jožino, hlavu dám na to, že si sa dušoval, že si grécky katolík. A keby nie, aj tak je to jedno, lebo potom je tu katolícky biskup Baláž a spišský vikár Duda. A si spišák, ta ne? Ta jak! :)

Cat, nemam dovod zapierať svoju cirkev , nikdy som to nerobil ani robiť nebudem, juh Spiša patrí eparchovi Milanovi Chauturovi a nikde nie je dané , čo sa biskupovi prisnije, že tak musí jeho ovečka konať.... :)
  • 0
Veď preto, už som sa zľakol si že si zaprel vieru predkov a konvertoval... len si Písmo a kononické právo vysvetľuješ ad hoc a účelovo. :)
  • 0

Veď preto, už som sa zľakol si že si zaprel vieru predkov a konvertoval... len si Písmo a kononické právo vysvetľuješ ad hoc a účelovo. :)

Písmo sa dá vykladať rôzne a nemusia to byť na to iba kňazi ....a kanonické právo platne pre moju cirkev ? Nuž Codex canonum ecclesiarum orientalium platný pre východné katolicke cirkvi od r.1990 poznám iba zhruba, takže medzera jest poriadne veľká.... :)
  • 0
Nazdar, vy dvaja volíte pápeža abo prezidenta? háááS priateľmi sme mali názov stretnutia na pive - konkláve, biely dym znamenal začiatok, nie koniec
  • 0

Nazdar, vy dvaja volíte pápeža abo prezidenta? háááS priateľmi sme mali názov stretnutia na pive - konkláve, biely dym znamenal začiatok, nie koniec

..... beriemtaketo pomenovanie.... ad hot KONKLAVE jest tak honosné, až bych řekl moc krásne, teda Pete s konklave si zabodoval... :)
  • 0
Máš odo mňa - copyright
  • 0
Chlapci, veci sa majú pomenúvať správnymi názvami...dehonestácia určitých pojmov (zvlášť z kresťanskej oblasti) nie je vhodná a hodná zvlášť tých, ktorí sa hlásia k Cirkvi...Termín "krstiť" CD, "vyspovedať " politika - detto...Ale to je čiste môj osobný názor - pokračujte ďalej.... :) , show must go on...
  • 0
Konkláve - kto sa o to zaujíma vie, a kto nie tomu je to jedno - je administratívny úkon, kedy sa kardináli zídu v separácii, za účelom zvolenia božieho námestníka pápeža( túto definíciu som vymyslel ja - takže môže byť mylná, ako je omylný každý človek)Takže to nie je priamo zneužitie božieho slova, princípov kresťanstva - naopak, pozri akú radosť máme z Jozefom v duchu " Ráádujme sa veselme sa, v tomto novom roku, .......".......ale, polepším sa.....
  • 0
Pete...čím ďalej, tým horšie...radši toho nech - aneb dostudovat tuhle problematiku prosím...Zídu sa v separácii - houby, zídu sa v Sixtínskej kaplnke...Separácia - tento termín má skôr čo - to do činenia s chémiou, prípadne sa používa v iných vedách...použitie v súvislosti s ľuďmi mooooc nevhodné...Ďalšia chyba - pokiaľ hovoríme o Katolíckej Cirkvi, načim používať termín Boží s veľkým B...Administratívny úkon...ja ti dám - toto stretnutie sa a následná voľba nového pápeža sa koná pod vplyvom Ducha Svätého!!! Pekný deň :)
  • 0
:)

Zídu sa v separácii - houby, zídu sa v Sixtínskej kaplnke...Separácia - tento termín má skôr čo - to do činenia s chémiou, prípadne sa používa v iných vedách...použitie v súvislosti s ľuďmi mooooc nevhodné...

separáciaoddelenie; odlíšenie; rozdelenie; odlúčenie; oddelená miestnosť; špeciálna väzenská cela - samotka Synonymáizolácia, odlúčenie , Zdroj: http://www.cudzieslova.sk

Aktualizované: 02. apríl 2005 - Publikované 17:57 GMT Konkláve - tajné voľby pápeža Stále používaný proces výberu nového pápeža sa datuje niekoľko storočí do minulosti. Voľby patria k najtajnejším na svete. Právo voliť majú všetci kardináli pod osemdesiat rokov a je takmer isté, že nový pápež bude jeden z nich. Pápeža volí zhromaždenie kardinálov, takzvané konkláve, počas ktorého musia zostať izolovaní od vonkajšieho sveta, bez akejkoľvek komunikácie. Účelom tohto obdobia separácie bola pôvodne snaha zabrániť, aby do volieb zasahovali veľmoci.Kardinálov má pri výbere nového pápeža ovplyvňovať iba Duch svätý.Hlasovanie sa koná pod Michelangelovými freskami v Sixtínskej kaplnke. Kardináli stále dodržiavajú stáročný rituál: hlasovacie lístky vhadzujú do kalicha, pričom sa snažia zmeniť svoj rukopis. Hlasy sa spočítajú a potom navliekajú na niť....

http://www.bbc.co.uk..._conclave.shtml
  • 0
Kedysi, to uz je ale velmi davno, v r. 1975, bola na Esquilinskom kopci v Rime, v jednej zo styroch rimskych patriarchalnych bazilik, v prekrasnom kostole Santa Maria Maggiore, slavnostna homilia s prekrasnym greckokatolickym spevom, ktoru sluzil jeden slovensky greckokatolicky biskup z Kanady za asistencie inych rimskokatolickych slovenskych biskupov. Ak sa dobre pamätam, tento biskup mi na otazku odpovedal, ze sväty otec, vtedy Pavol VI (Giovanni Battista Montini), je SPOLOCNOU hlavou grecko- i rimskokatolickej cirkvi. Sväta omsa greckokatolicka je pre rimskeho katolika platna a naopak. Ak sa teda dobre pamätam. Teda rimsko- a greckokatolicky obrad nie su antagonisticke.Pojem separacia v cirkvi sa pouziva, opät podla toho, ako som to pocul ja, v suvislosti s docasnym, alebo trvalym rozdelenim sviatosti manzelstva. Idem aj ja volit do druheho kola, rozhodli sme sa podporit pani Radicovu, ktora by mohla byt spajacim cinitelom v rozdelenej slovenskej spolocnosti.
  • 0
Ďakujem za poučenie...pán ElfLexikónius :)
  • 0
Inak termin separacia sa pouziva aj v chemii, vo vyzname oddelovania dacoho do dacoho :)
  • 0
Ronja , co nepoznas srandu? ... a to nase , sranda musi byt aj ked richtara vesaju, verim, ze tomu Pete konklave by sa aj Ferko Kapustňák zasmial.... a mozno aj Ferko Rábek tiež iba ľudia, ale vždy na 1*..
  • 0
Jozefpoznám srandu...ale ty nepoznáš mňa, keď môžem zarypnúť - prečo nie? :)
  • 0
Ronja , co nepoznas srandu? ... a to nase , sranda musi byt aj ked richtara vesaju, verim, ze tomu Pete konklave by sa aj Ferko Kapustňák zasmial.... a mozno aj Ferko Rábek tiež iba ľudia, ale vždy na 1*.. len škoda, že sú už mimo NR...presne Vic , pretože moja cirkev bola z vôle bolševíkov ich zákonom zrušená, bol som v "54" krstený a zároveň birmovaný, teda voda i olej a ako rímsky katolík, no aj napriek tomu ,kňaz ktorý u nás pôsobil slúžil omše tak, ako grécky katolíci,teda v našom starom jazyku, kde vždy na konci omši bola modlitba za našu cirkev , svätého Otca, tajných kňazov, modlitba k Panej Márii a prosby za znovu obnovenie našej cirkvi ... a toto trvalo do roku 1968, a keď zákon bol zrušený, ešte som takú radostnú omšu nevidel, ako vtedy... veľkou výhodou nás rodákov zo Spiša je aj to, že tu pôsobili cirkvi Rímskokatolícka , Gréckokatolícka a Evanjelická A.v. v mnohých obciach boli a sú dva kostoly , a vždy sme sa znášali a aj pomáhali si navzájom.... :)
  • 0

Náhodný obrázok z albumov

Slovenský farmár

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

  Moje albumy vo Fotogalérii