Skočiť na obsah


Fotografia
* * - - - 1 hlasov

IV.CENOVÁ: Ale platiš !

Napísal: Jozef50205 , 01 jún 2009 · 185 Zobrazení

Veľmi jednoduché,strohé a máte ju. Na hubu. Asi tak to vyzerá v našich dedinských krčmách, ak nespĺňate požiadavky, čo sa patrí, robíte sa na múdreho,chcete za každú cenu vyčnievať, i keď možnože vaša telesná výška tomu nasvedčuje,ale do krčmy sa chodí piť a nadávať a nie mudrovať.

V týchto pohnutých časoch je to ešte horšie, krčmoví sú oveľa strohejší,mĺkvejší a aj striedmejší, kríza zasiahla všetkých.
" Boha tvojho , a kde chodíš na takéto hlúposti. Čo sme slepí ? Ty možno najskôr si , keď táraš takéto koniny. Že vraj všetkých. A kde všetkých? Ukáž nám to. Však včera tu bola celá perepuť miliónových aut , drahé biele košele, kravaty, a obleky za niekoľko stovák, značkové celokoženné topánky za 500 Eur,300 eurové parfémy,niekoľko tisícové náramkové hodinky,že by sa za to všetko dala svojpomocne postaviť možno aj celá nová ulica rodinných domov, zrekonštruovať Základná škola, ktorú sme si postavili ešte za čias počiatku bolševíka a ešte by sme aj celý rok mohli zadarmo všetci piť. Tak ty slepúch , tí čo tu n a s ľ u b o v a l i , tých sa kríza v žiadnom prípade netýka a ani nikdy týkať nebude, i keď pekne hovoria, ako proti nej bojujú, no reči sa rozprávajú a chlieb sa je. To sú úradníci politici " ala " sľubotechna .No , však sme to mohli vidieť, ako sa doviezli v naleštených sedmičkových BMW a osmičkových Audinách, každí sám , aby si po kuracích okách nestúpali. A dokonca mali so sebou aj tajných, čo ich chránili: No , ale veď my sme ich nechceli byť, však niet prečo, teda zatiaľ . Ale keď nebude začo piť, nuž Boha jeho ... ale našťastie sú tu ešte , tí n a š i , ale nie v bielych golieroch, a veru tých sa kríza nedotkla, dokonca aj teraz ryžujú . Chlapov, čo chcú nejaké to euro je bárskoľko ... však jesť,piť, fajčiť,živiť decká a ženu,splácať hypotéka sa musí, a tí vyvoňavkovaní z parlamentu na nás z vysoka ... len huby im chodia, ako kačke riť. Tí v tereniakoch sú "naši " a " rodní, " čo sa chudoby vedia zastať, a nielen to, ale i pomôcť , a my sa roboty ak dobre zaplatia neštítime a v takýchto časoch ,keď sa naši politici na nás totálne vykašľali ... berieme prácu hocakú, a sme radi ,len huby musíme držať pod zámkom, čo nie je problém a pred policajtom vieme aj mŕtveho chrobáka zahrať. Oni vedia, kde majú zobrať, odkiaľ priniesť a ako preniesť , a kde predať ,alespoň na niečo je dobrý ten Šengen. A vedia sa aj podeliť. A ver táto naša " dedinská aristokracia " je ľudskejšia ,ako tá v bielych golieroch, či v poslaneckej snemovni, či v talároch , čo melú hubou naprázdno , iba sa večne vadia, kto, kde ,a koľko ,a viac ukradol a okradol tento Slovenský národ a kto z nich je roduvernejší Slovák s čo najväčším sociálnym cítením .
Tak otvor oči... a daj si s nami !Ale platíš ! "
.... tak teda platím : Na zdravie Rodáci !

  • 0Náhodný obrázok z albumov

NITRA  30.X.2008

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

    Moje albumy vo Fotogalérii