Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Kto je zopdpovedný za svetovú krízu ?

Napísal: Jozef50205 , 10 jún 2009 · 206 Zobrazení

Mnohí si dávajú otázku:Kto ? Samozrejme ,že takúto alebo podobné otázky si dávajú hlavne tí, čo na vlastnej koži pocítili a pociťujú dôsledky svetovej krízy a hlavnými účastníkmi sú ľudia práce alebo námedznej práce,majitelia malých firiem,živnostníci.
Špiritizovať o tom sa dá koľko len chceme.
Ale kde je pravda?
Nuž , pravdou je , že každé 4 roky si volíme v demokratických voľbách zástupcov z politických strán, ktorých základom práce je najmä s l u ž b a... slúžiť občanom, slúžiť Slovensku, dôsledne hájiť záujmy Slovenskej republiky. A....títo akože sluhovia, to nie je vôbec lacná záležitosť , celkovo demokracia je obrovský drahá politická hra a niekedy až až predražená natoľko, že zvolení zástupcovia ľudu už mnohokrát nevedia, čo od dobroty robiť,keď prvé čo urobia je, že zabudnú načo boli zvolení a sú aj takí čo majú problém dokonca zaplatiť ,čo i len obyčajné parkovné v malom meste. Že v pán Gabura ? Ostuda prvého stupňa. Ale aj to je obraz našich politikov ako aj politiky ako takej. Veľmi dobre viete načo narážam a nie je to iba záležitosť naša, teda Slovenská , ale celosvetová , všetkých politikov - štátnikov, štátných úradníkov , ktorí tento svet vedú, viedli a budú viesť. Oni veľmi dobre platení z našich peňazí nemali v žiadnom prípade dovoliť, aby k takémuto niečomu prišlo pretože aj nato sú tam, nato sme si ich zvolili, aby sme sa mali lepšie, i po duchovnej i materiálnej stránke, aby sme sme žili v bezpečí a celkovom bezpečí i čo sa týka životného prostredia, i proti teroristickým komandám,i proti možným pandémiam,prírodným katastrófam, ale nie menej i proti ekonomicko hospodárskym katastrofam, akými sú finančno - hospodárske krízy, ktoré od takých prírodných katastrof, akým je napríklad erupcia sopky oveľa ľahšie predvídateľné a môže sa umelo siahnuť po opatreniach a kríze predísť alebo ju úplne eliminovať. Ono sa teraz robí všetko možné aby sa systém nezrútil úplne, čoby znamenalo obrovské politické problémy s možnými násilnosťami a totálnemu krachu spoločnosti ako ju poznáme teraz. Od počiatku krízy len samotné USA pod vedením Baracka Obamu napumpovalo do systému cca viac ako 1 bilión dolars a ostatný svet ďalších cca bilión a nie je koniec a nie je istota, že sa "systém " sám o sebe zachráni. Najskôr asi nie, a môj predpoklad, že sám o sebe sa celý zmení s možnosťou veľkých zásahov štátu, čo síce bolo aj doteraz, ale zo strany USA ale i EÚ minimálne uplatňované.
Už len obrovskou chybou sa stalo to, čo bolo vytýkané a v kompletných rozboroch hodnotené po VHK z r.1929 , ako základná chyba: Fúzie typických finančných domov, teda BANK s nebankovými subjektami, ako boli najmä POISŤOVNE, po niekoľkých rokoch začali problémy a VHK bola na svetle Božom. To isté sa udialo aj teraz, keď Banky brali údajne nehorázne zisky a poisťovne, ako i fúzujuce obchodné firmy s nehnuteľnosťami a najmä s bytmi,domami, tiež majúce obrovský kapitál , ale aj celkovo sa už im nechcelo brať z Bank iba malé podiely ziskov, teda lakomosť , lakomosť a nenažratosť akcionárov, majiteľov, managerov, a aj politikov ,ktorí všetko toto sviňstvo, ktoré sa dialo dovolili, ako i fúzie a tým pádom vytvorením nových finančných inštitúcii s neprehľadnými vlastníckymi podielmi, s podvodmi,hlavne v účtovníctve, účelovo dosiahnuť, čo najlepšie finančné výsledky,aj za cenu ich nafúknutia ,čo znamenalo vysoké podiely na koncoročných odmenách, ktoré v porovnaní s mesačnými odmenami boli x násobným príjmom.

No... ako vidíte situácia je taká aká je , teda na hovno. Mnohí sme ostali bez zamestnania,mnohým krachujú alebo skrachovali firmy,živnostník stráca zákazníkov,mesačné príjmy mnohých klesli a klesajú,príjmy tých čo mali stúpať stagnujú, ale sú aj takí kvázi podnikatelia, ktorí presvedčujú svojich zamestnancov, odbory, že klesajú zákazky a oni musia znižovať mzdy, čo pravdou nie je lebo týmto šibalom sa darí veľmi dobré, čoho dôkazom sú ich nové výkonné autíčka,nové a drahé milenky,nové jachtičky a iné zábavky pre nás krízou okresaných na hony vzdialené. Asi v takých intenziach existujú aj naši vrcholoví politici, ale tí nerobia skoro nič, a nič sa im nestane,podobne ako je to v USA,Veľkej Británii, Francúzsku, na svoje si prídu a nielen z našich daní , bez žiadnej zodpovednosti, bez žiadneho šetrenia, keď teda je kríza a my obyčajní občania s tým musíme žiť a tak aj konať a uťahovať si opasky, mali by tak konať aj štátni úradníci,ktorých mimochodom už 3 roky malo byť o 20% menej.... že pán Fico ?... ste už len sľubotechna ktorá Mikiho Dzurindu prekonala x násobne i....ba sľubuje,sľubuje a chvália sa akí sú všetci sociálneho cítenia, ale " skutek utek " páni sociálni demokrati.
A na Slovensku sa nenadarmo hovorí, čo je presne prípad Fica a jeho vlády: Sýty hladnému neverí !

  • 0Náhodný obrázok z albumov

Nad NITROU

Hľadať v mojom Blogu

Najnovšie komentáre

Kľúčové slová

    Moje albumy vo Fotogalérii