Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Šedá

Napísal: RoSo , 10 august 2006 · 187 Zobrazení

Posledný týždeň sa sám seba pýtam, aký to má zmysel. A hneď nasleduje ďalšia otázka. V čom vlastne hľadám ten zmysel? Bohužiaľ neviem odpovedať ani na jednu z nich.
Cítim sa úplne vyhorený. Nesústredený. Osamotený. Som len jeden zo šiestich miliárd. Ak rátam len ľudí. Jeden z nespočetného množstva. Ak rátam všetkých živých tvorov. Ale aby som sa nedržal len tak pri zemi, bezvýznamnosť nadobúda väčší rozmer, ak do tejto frustrovanej myšlienky nezahrniem len súčastnosť, ale aj minulosť a budúcnosť.
Zdá sa mi, že môj život sa riadi vôľou komunity, stereotypmi a žiadna výstrednosť ma už nedokáže odpútať od šedosti. Je inteligencia pre človeka prínosom, alebo jeho kliatbou? Ak by som bol jedným z miliárd, ale bez schopnosti sebauvedomenia, nebol by som šedý. Ani pestrofarebný. Jednoducho by som nebol. A kde nič nie je, ani smrť neberie.
Z čoho vyplývajú priority človeka? Z túžby po osobnom prospechu? Z filantropie? Prečo sa snažiť o niečo pominuteľné? Prečo sa vlastne pýtam? Prečo to vôbec píšem? Veď je to ....

  • 0Tiež si kladiem takéto otázky... raz som o zmysle života meditovala s jednou kamoškou... po troch hodinách sme dospeli k záveru, že nemá zmysel žiť, no rovnako nemá zmysel ani sa zabíjať, či len tak jednoducho prirodzene umrieť...
    • 0

Najnovšie zápisy

Najnovšie komentáre

  • Fotografia
    Šedá
    arwiel - 10. aug 2006 19:36:47

Kľúčové slová