Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Moc ženy

Napísal: Ronja , 05 November 2008 · 301 Zobrazení

Žena má veľkú moc nad mužom.
Ale len máloktorá ju dokáže optimálne (efektívne) využívať.
Kvôli žene muž v minulosti rozpútal bitku, postavil Tádžmahál, vyzradil tajomstvo svojej sily, nechal sa zmýliť...
Čím to je?
Uvedomuje si žena moc, ktorou disponuje?
Takže radšej k tej moci pridám ešte jedno veľmi dôležité M – múdrosť. No, už je to lepšie.
A do tretice to chce ešte jedno M – molekuly (skôr neurotrasmitery)...potrebné pri istých chemických reakciách, ktorými vedci exaktne vysvetľujú tajomstvo zamilovanosti...
Vieme kedy je žena pekná? Keď sa usmieva. Ale nie tak obyčajne, ale trochu tajomne. Keď sa zdá, že v sebe skrýva malé tajomstvo...a muž jej ten úsmev zhltne i s navijákom...
No a keď ho už má, čo s ním urobí?
Môže urobiť dve veci.
Variant A.
Pokiaľ je u nej slabšie vyvinuté druhé M - zvykne si ho požičať od iných žien a dopadne to asi tak, že jej niekto podstrčí leták o hnutí londýnskych sufražetiek (predchodkýň dnešných feministiek) a dielo je dokonané...Nafasuje pomyselnú snajperskú výbavu a hrá sa na válečníka....Protivník je jasný - treba ho zdolať stoj čo stoj...A trafí sa často, lebo obeť je väčšinou vždy na dostrel. Hotový druhý Zajcev. Jediná túžba – mať navrch, poraziť súpera v každej bitke a čo je najdôležitejšie - nezabudnúť sa so skvelými výsledkami pochváliť rovnocenným ženám - Xenám...tie následne pri najbližšej bojovej porade vyhodnotia svoje výsledky a určite si vymenia manuály na ovládanie obetí...
Stačilo, radšej prejdime na variant B
Žena má dostatok múdrosti a rozhodne sa, že sa stane kráľovnou. Že ako? Jednoducho. Aby mohla byť kráľovnou, je potrebný kráľ. A tak si ho vyrobí.
Čo k tomu potrebujeme?
Jedného obyčajného chlapa, ktorý sa zamiloval do úsmevu potencionálnej kráľovnej.
A keďže žena pozná z detstva tajomstvo úspešného hladkania psa – (vždy po srsti), začne skúšať, či funguje i na muža. Funguje.
Ďalšia dôležitá vec – používanie čarovných slovíčok a viet. K základnej výbave samozrejme patria tie, čo sme sa už naučili v materskej škole, čiže: ďakujem, prosím.
Výborné uplatnenie majú i nasledovné poznámky typu:.. jé, ty si šikovný,...čo by som si bez teba počala,...som rada, že ťa mám,...a keď vás občas muž posiela k mame, ja to zvyknem zaklincovať: ...a tudle, nikam nejdem, mne je pri tebe dobre.
Čo sa týka obliekania a mejkapu – tu nemusím radiť...to je jasné...len treba dať bacha na to, aby chodila žena upravená i doma a zásadne sa pred ním nepremávala vo vyťahaných teplákoch a natáčkách...
Samozrejme je dôležité dbať na líniu, pestovať nejaký šport alebo aspoň ruže. Pohyb s motykou a hrabľami na čerstvom vzduchu tiež robí zázraky.
A to moje obľúbené – trochu práce a po práci legraci – čiže nezabudnúť na pestovanie vzťahov, priateľstiev, dokázať sa spolu smiať (maminka zhasni – budeš krajšia) a neurážať sa na každej prkotine...
Ži a nechaj žiť! To je celé. Žena tvorí rodinnú pohodu, křoví, poskytuje mužovi priestor na realizáciu, a on – pokiaľ mu nechýba second M – vyťahuje všetky tromfy a robí správne veci...ak mu žena nechá priestor, odvďačí sa jej – miluje ju za to i za iné. A ona – cítiac sa milovaná a potrebná – taktiež vyťahuje zo seba all good things.
Vtedy sa muž stáva kráľom a žena kráľovnou.
a majú spolu deti
a slnko im svieti
a vedia rásť a žiť
aj búrku využiť
na prečistenie vzduchu
a zas je všetko OK
a majú veľa plánov
na vylepšenie
na zateplenie
na vysadenie
ľalií a ruží
a ešte krb by sa zišiel
- cez zimu trochu romantiky
sviečky - knihy
a byľku poetiky
pukot ohňa
víno biele
- si môj kráľ
a to je celé...

 • 0Žena má veľkú moc nad mužom.

Hmmmm, ale len nad zamilovaným. Na vine je Stvoriteľ. Dal mužovi málo krvi. Sú však dve činnosti, pri ktorých sa vyžaduje veľký prísun krvi - milovanie a rozmýšlanie. Preto objektívne nemôžeme vykonávať obidve činnosti súčasne. Buď milujeme, alebo rozmýšlame. Ak skúsime pri tom rozmýšľať, nestojí milovanie zanič. Čo narobíš, raz je to tak.Toš, ten Zajcev to Vasilij, nie Slava?A vieš ako zaberá, keď s výrazom neviniatka muž zahlási "Vieš, ako staro vyzeráš, keď na mňa kričíš? Aké máš vrásky?"
  • 0
Nemam rad zeny, ktore si myslia, ze ked su zeny, tak si mozu dovolit vsetko.
  • 0
to wysky - skôr by bolo prijateľnejšie odsúdiť negatívne vlastnosti žien a nie samotné ženy...to cat - jasné že je to Vasilij - legendárny ostreľovač - film "Nepriateľ pred bránami"
  • 0
Odstreľovač... nie ostreľovač.
  • 0
Moc zeny nad muzom je velka, to je pravda. Zalezi od jej povahy, ci ju zacne zneuzivat a od povahy muza, ci sa zneuzivat da, respektive kam nastavi hranice.
  • 0
Ronja, keď aj uvádzaš rôzne varianty, evidentne inklinuješ k tomu, aby žena využívala svoje zbrane k spokojnosti muža a tak aj svojej, z môjho poľadu-nasledovaniahodné..No v radikánych kruhoch, v ktorých je veľa Ž aj M,(veľa je hlavne tých "na vonok" doma čušia ) by Ti to neprešlo. -ženy-sú zvyknuté byť dobýjané, aké hladenie, vytváranie, porozumenie , nedajbože ustupovanie a tiež tie ružičkové záhradky?..feministky ti to natřou- muži dtto, žena má, musí, aký som ti ja pes, moc ženy, oblbne muža úsmevom............silná káva na ego niektorých mužov!Takže ja idem na hviezdičke, a Ty čo si si upiekla- až sa ucho odrapí!
  • 0
Pete, tie jednotlivé myšlienky nesmieš brať do slova...je to myslené skôr ako metafora...ak ale dokážeš čítať medzi riadkami, určite uhádneš úmysel s ktorým som to písala...chce to trošku pragmatický prístup... :)
  • 0
Ronja, ja som medzi riadkami čítal, pochopil som aj metafory. V prvom odstavci je môj názor-chcel som, aby vyznel kladne-neviem, asi sa mi to nepodarilo.To ostatné? -čítaj medzi riadkami teraz Ty,
  • 0

užívateľ(ov) prezerá

členov, návštevníkov

Najnovšie zápisy

Najnovšie komentáre

Najnovší návštevníci

 • Fotografia
  game
  8. Jul 2018 - 20:13
 • Fotografia
  Vic
  10. Aug 2011 - 15:18
 • Fotografia
  lopata555
  22. Feb 2011 - 10:50
 • Fotografia
  valcik
  20. May 2010 - 09:08
 • Fotografia
  majuska
  6. Apr 2010 - 11:41
 • Fotografia
  Yellow
  30. Mar 2010 - 08:20
 • Fotografia
  Sniper
  21. Jan 2010 - 23:05