Skočiť na obsah


Fotografia
* * * * - 1 hlasov

Zítra vstanu a budu Emo

Napísal: Ronja , 21 November 2008 · 264 Zobrazení

Takže kvôli predstave najskôr jedna zaujímavá ukážka a skúste to dopozerať až do konca... btw...táto generácia detí nám bude prispievať na dôchodky? Možno áno, ale len pokiaľ majú v tom ich Emáckom manuále odfajknutú kolónku: pracovať...

http://www.youtube.c...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uc2R8QhjsZo&feature=related

Toto už normálne nie je. A nie je to len emo. Je kopec iných svinstiev, do ktorých sa dostávajú deti. A intervencia? Minimálna až žiadna.
November 89 nám priniesol demokraciu. Slobodu myslenia, cestovania, vyznania atď.
Človek má právo na svoj názor, štýl obliekania. Kde je však hranica? Kde končí normálnosť a prijateľná forma vlastného prejavu?
Nechcem teraz použiť ono klišé: „za našich mladých čias...“
Aj vtedy sa robili voloviny a recesia. I keď bol socializmus a vládli komančovia, - človek sa pohyboval medzi mantinelmi, ale dalo sa. V ponuke – množstvo voľnočasových aktivít, a keď nič iné, aspoň ísť v podvečer na susedove hrušky, liezť na stromy a skákať z okna dievčenského intráku. Adrenalín má rôzne formy. V telke veľký výber nebol – a to bolo na jednej strane dobre. Človek bol nútený viac siahnuť po knihe. Alebo po priateľoch. A program sa vymyslel. A improvizovalo sa. A snívalo sa. Pod stanom, aj pod Stanom, aj pri ohni aj pod hviezdami.
Niekedy mám pocit, akoby dnešní mladí stratili motiváciu, smer, chuť k životu. V čem to vězí? Asi treba pozvať nejakého sociológa na kávu. Na debatu. A možno ďalších odborníkov.
Ale hlavne rodičov.
V živote som určite dostala veľa rôznych darov. Ale teraz konkrétne si nespomínam na podrobnosti. Čo si vybavím však v mysli úplne presne – sú chvíle, ktoré mi venovali rodičia. Dali svoj čas, svoju pozornosť.
Toto je hodnota a dar, ktorý treba ponúkať. Toto sa nedá vyvážiť žiadnymi hmotnými darmi.
Pozornosť a porozumenie. Ak nasleduje spätná väzba, je to na dobrej ceste. Takže to by bola rada pre súčasných i potenciálnch rodičov.
A rada pre decká? Možno to nemajú v živote ľahké – ale neľutovať sa. Nehľadať ľahšiu cestu – úniky z problémov, ale riešiť konkrétnu situáciu napriek všetkému. Tú energiu a mladistvý zápal vložiť do správnej banky. Hľadať správne veci na správnych miestach. Chcieť viac než vegetovať a ľutovať sa – čo mi život nedal. Tak idem a vezmem si krucinál. Dostal som talenty – a čo s nimi. Zakopem? Mám zdravie – už to je mnoho. Keď máš depku a nudíš ta, zájdi do ústavu pre postihnutých ľudí a možno ťa to zmení. Pozri sa na tých ľudí čo všetko dokážu i so svojim hendikepom. Klobúk dolu.
Depresívnych správ je na svete dosť. Treba to začať vyvažovať niečím pozitívnym.
Pre začiatok – dajte si čokoládu a usmejte sa na seba v zrkadle. Alebo na svokru. Alebo na psa. No ták.
Pomáha to.
Mám to vyskúšané.

 • 0Ronja - ja, ako absolvent komplet celého socializmu, s Tebou naprosto súhlasím-mal som problém vydržať tých 7 minút videa pre mňa je to nonsens.Ja som sa musel vysporiadať so svinstvom socializmus a ranný kapitalizmus, je na Vás ako zvládnete takéto svinstvá Vy.. T.G.Masaryk povedal kedysi: " Já se na Vás budu koukat, jak to děláte"K tej čokoláde: túto rospustíme v horúcej smotane, ešte za varu vložíme čili papričku, po odstavení prilejeme koňak alebo dáky liquére-das ist life !
  • 0
to video je podla mna parodia, ved to uplne vidno, ze si robi prdel ta baba...
  • 0
Vydržal som 25 sekúnd...
  • 0
...tu v podstate nejde konkrétne o túto mladú babu...i keď tie jazvy na ksichte z niečoho má...úmysel tohto príspevku je poukázať na niektorých zmätených ľudí v dnešnej spoločnosti...možno sa nestotožňujú s tým ako sa dnes konzumne žije a hľadajú niečo iné - i keď takisto nič neriešiace...podľa mňa tieto niektoré excesy sú len kričaním SOS...to Axel...o to práve ide...počúvať tých výrastkov, i keď hovoria mimo našu reč...nechať ich vykecať a nenápadne sa im dostať pod kožu a snažiť sa ich nasmerovať správnym smerom...ale to je práca pre psychológov...
  • 0
A ešte.......keď som čítal tie relatívne nevinné pestvá-hrušky, internát, a p. zdá sa mi, že my sme si boli vedomí, že robíme "zle" a pri odhalení sme rešpektovali následky. Dnes sa mi zdá, že mnohí chápu slobodu ad absurdum: futbalooví fans sa čudujú, že nesmú ničiť štadion - sprayeri, to je náš živottný štýl"Dajte nám steny!" ak začnú pedofili žiadať 4 deti na rok, že je to diagnoza a že...............................
  • 0
Obdivujem Peteho, že to zvládol. Dopadol som asi ako Axel.Už dosť dávno netúžim spasiť celý svet a ani liečiť ľudí ako Veľká sestra z Preletu nad kukučím hniezdom. Nanajvýš poviem svoj názor, kto chce si niečo z neho možno zoberie, pouči a keď nie, aj tak dobre.Na druhej strane som rád, že nič také v najbližšiom okolí nemám (i keď nejaké tie problémy sa vždy nájdu). Zamestnať, zaťažiť zodpovednosťou. "Hergot, zaměstnajte ich četaři! Když nemají co delať, tak vymýšlaji chu***viny!" Svätá lampasácka pravda rokmi overená.
  • 0
ja mám takého doma... EMO... nejde takto do extrémov, to som skôr robila ja, len som to nevolala EMO...video som si pozrela celé, nie je to pre mňa ničím novým, poznám to...sledujem môjho emáka, a vidím, že tie decká jednoducho nevedia kam sa zaradiť... kradnúť susedom hrušky ho bavilo keď mal štyri... a skákať z intráku? to si ešte títo malí emáci nevyskúšali, no nepredpokladám, že by šli oknom, možno by radšej zastrelili strážnika alebo sa tvárili, že umierajú, niečo si spravili aby ich odniesla von sanitka...žijú v čiernej, na tom nevidím nič zlé, žila som aj ja... ale v dnešnej dobe sa zgrupujú, stretávajú sa na nete, nik o ich stretnutiach nevie a kam to môže viesť? nedovolia, aby ich iní usmernili... nepovedia nič, alebo zatĺkajú...jj, mám také doma...
  • 0
každa doba ma svoje plus i minus, ale nikdy to nie je tak čierne, ako to vyzera, i o nas sa pred 40 rokmi hovorilo, kam to smeruje - dlhé vlasy, rockova a tvrda rockova music, kazetovy magnetak znacky PORTABLE v koženom obale prevesený cez pleco a Black Sabath,Dee Purple na plné pecky, k tomu patrične oblečenie origoš Super Rifle a bunda, diskotéky, ktoré som robil aj ja plné hučiaceho davu a do toho tvrdá music/ na tu dobu absolutna spica/ a vsetko dianie opečatené alkoholom cigaretou, a neidentifikovanými tanečnými kreáciami, až saq dostalo na pretras nielen na obec, ale i do kostola, až to zakázali , nie, každa doba je dobou v mnohom novum, ale nie je to tragické, i ked to tak vyzera...
  • 0

užívateľ(ov) prezerá

členov, návštevníkov

Najnovšie zápisy

Najnovšie komentáre

Najnovší návštevníci

 • Fotografia
  game
  8. Jul 2018 - 20:13
 • Fotografia
  Vic
  10. Aug 2011 - 15:18
 • Fotografia
  lopata555
  22. Feb 2011 - 10:50
 • Fotografia
  valcik
  20. May 2010 - 09:08
 • Fotografia
  majuska
  6. Apr 2010 - 11:41
 • Fotografia
  Yellow
  30. Mar 2010 - 08:20
 • Fotografia
  Sniper
  21. Jan 2010 - 23:05