Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

Dosť dôležitá informácia, nad ktorou by sa mal každý zamyslieť. Zrejme bude platiť, že nikto by sa nemal spoliehať na to, že ako dôchodca bude dostávať to, čo by mal dostať. Ak niekto zarába 1500€ mesačne a teší sa aký fajnový dôchodok bude dostávať, je to len ilúzia. Možno bude dostávať menej ako dnes dostávajú dôchodcovia, ktorí pracovali za bežnú mzdu (to je tá, ktorá býva o 200€ nižšia ako je priemerná mzda). Nikto nevie, ako vývoj bude pokračovať, možno za 30 rokov všetko budú robiť roboty a ľudia budú dostávať peniaze zadarmo, ale súčasný trend je už teraz neudržateľný, keďže Sociálna poisťovňa musí byť ročne dotovaná asi jednou miliardou eur zo štátneho rozpočtu (inak povedané, systém, na ktorom pracuje, už v dnešnej dobe nefunguje):

 

Časovaná bomba pre Slovensko nie je len kríza a korupcia

 

Budúce vlády budú musieť predlžovať vek odchodu do penzie a znižovať valorizáciu dôchodkov.

Dnes ešte platí rovnica, že na dôchodky troch penzistov robí desať pracujúcich. V roku 2055 však už bude na jedného penzistu pracovať iba jeden aktívny človek. Tento stav bude dôsledkom starnutia Slovenska. Nepriaznivý trend negatívne ovplyvní predovšetkým naše verejné financie.

Vyplýva to z analýzy inštitútu INESS. Európska komisia predpokladá, že slovenský prvý dôchodkový pilier bude o 40 rokov v obrovskom deficite, s ktorým sa bude rozpočet boriť rok čo rok.

Sociálnej poisťovni tak budú chýbať takmer štyri percentá hrubého domáceho produktu. V dnešnom vyjadrení to predstavuje zhruba tri miliardy eur.

 

 

Celú situáciu zhoršil aj Ficov vynález tzv. minimálnych dôchodkov, vďaka nemu vyšší dôchodok dostávajú aj tí, čo do kasy prispeli výrazne menej ako mali. Platíte odvody? Dotujete systém, ktorý nefunguje. Je to to isté, ako posielať peniaze Grécku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Je to clanok z jari tohto roku. Mna to zaujalo,len kvoli tomu ze to uz vyslo vo vyhlaske a ta zaujima mojho kolegu a ten mi to ukazal. 

„Oficiálne bude údaj o počte dní predĺženia zverejnený až vydaním opatrenia ministerstva práce. Na základe známych údajov Štatistického úradu však možno už dnes povedať, že v budúcom roku by sa malo pridávať 76 dní,“ informoval hovorca rezortu Michal Stuška.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/387923-do-penzie-o-76-dni-neskor/

 

 

 

Teda za tri roky sa sekli len o dvadsatjeden dni. Clanok  z pred troch rokov.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/320450-styridsiatnici-pojdu-do-penzie-v-65-rokoch-mladsi-v-70-tke/

 

Co sa tyka mojho II.piliera.

Napríklad zamestnanec dlhodobo pracujúci za 1,3-násobok priemernej mzdy, čo je aktuálne suma 1 148 eur v hrubom, bude mať po desiatich rokoch v druhom pilieri nasporených 9-tisíc až 11-tisíc eur. Po odchode do penzie dostane od štátu dôchodok vo výške 484 eur. To je viac ako štátom požadovaná hranica 416,28 eur, a taký sporiteľ môže ľubovoľne minúť všetky úspory v II. pilieri vo výške 9-tisíc až 11-tisíc eur.

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/407913-sukromne-dochodky-vacsina-penzistov-moze-zatial-banovat/

 

Ja tie peniaze zrejme nevyuzijem a ich necham na dedenie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nevadí, že sa sekli len o pár dní, to že vek odchodu do dôchodku sa bude musieť predlžovať, je známe už od pádu komunizmu, keďže spomaľovanie rastu mladej populácie pomaly začalo už v polovici 80. rokov. Revolúcia a následné otvorenie hraníc, keď hlavne mladí išli do sveta, úplne zrútilo demografické predpoklady rastu. Generácia, ktorá mala prísť niekedy koncom 90. rokov, prakticky neprišla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však romuláni majú najpočetnejšie rodiny 6-7 detí je tam bežné, to len gádžovia prebarajú tie trendy že do 30-ky škola+kariéra a dieťa v nedohľadne a aj to maximálne jedno či dve. V osadách už 18 ročné dievčence majú 2-3 deti. Takže populácia nestárne len gádžovská časť stárne ale romulánska nie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejaký minister to ale zdôrazňoval že budúcnosť je v nich, treba ich prevychovať a dať pracovné návyky lebo oni budú naša nádej. Je jediná skupina na slovensku ktorá sa aktívne rozmnožuje a bude mať dostatok mladých ktorí by mali odvádzať odvody lebo čo sa stane s republikou keď starí budú brať dôchodky, mladí zase sociálne dávky a pracovať bude kto?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nijako... Takže situácia v budúcnosti: Jediné slovenské etnikom čo produkuje mladých sú romuláni. Jediní mladí na slovensku sú prišelci z balkánu, z arabského poloostrova, ruska. Ktorá z týchto skupín bude pracovať a odvádzať odvody? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekde som čítal že aj v takom španielsku medzi mladými do 25 rokov je 60%-ná nezamestnanosť a ani v británií nie sú na tom o veľa lepšie tam už pomaly samé cudzinci pracujú . Niekedy pozerám tie všeliaké reality kanali a normálne čudujem že sú také krajiny kde vedia vyžiť doslova z ničoho z soc. dávok dokonca takému nemcovi zostane z toho aj na výlety bez problémov.      

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sú ekonomicky tak silné krajiny, že si to mohli dovoliť, to je vlastne už klasický socializmus. Na ten ale treba zarobiť. Takže časom sa peniaze začnú míňať a potom ani nechcem tipovať čo bude. Ako sa zachová luza, keď zrazu prestane niečo dostávať zadarmo? My na Slovensku sme to už raz zažili a nie je to zrovna dávno.

 

Je veľkou chybou, keď ľudia dostávajú benefity a sociálne vymoženosti zadarmo, takýto ľudia veľmi rýchlo degradujú a stávajú sa pre ekonomiku a spoločnosť celkovo záťažou. Ak niekto nič nevyrába, ale len spotrebúva, tak to je pre štát úplne zbytočný občan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nakoniec okres Galanta je jeden z najlepších v EU čo sa zamestnanosti týka :-) Aj keď zarábame málo ale cez 90% ľudí platí odvody do studne bez dna ktoré sa teraz minú a na dôchodky tejto generácie nebude z čoho dať. Ale tým bohatším štátom sa to nepáči už. Ani kapitalizmus nieje zlý ak má silný sociálny systém (dlho v tom viedli škandinávske krajiny) aj anglicko, nemecko ale potom sa tam práve kvôli tým štedrým dávkam začali schádzať migranti z celého sveta a na to už systém dopláca. Preto sú tie nepokoje a snahy o výstup z EU, tamojším sa to nepáči keďže tie peniaze zoribili oni a teraz to štát rozdáva prisťahovalcom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://ekonomika.idnes.cz/rozhovor-s-sefem-kb-penzijni-spolecnosti-pavlem-racochou-pmx-/ekonomika.aspx?c=A161018_140258_ekonomika_lve

 

Ja suhlasim, clovek ak si naspori 100 000 euro mohol by byt "za vodou".  A suhlasim, ze by si mal odkladat nato cca 200 euro mesacne.

 

Co je ale smiesne - a co by som v nasich podmienkach nerobil, nesporil by som si cez II.pilier(myslim navyse a dobrovolne) a iste nie cez III.pilier. Peniaze z II a III.piliera nikdy nebudu "tvoje". Stat ti urci podmienky ako si ich mozes vybrat. Treba setrit inde. 

 

Smiesne na tom ceskom genialnom systeme(II.pilier si zrusili) je, ze oni maju v priemere co vyberaju nasetrenych cca 3300 euro. Dalej je smiesne ako ludia tvrdia ze nemaju z coho alebo ze si odkladaju 500 Kc. Nejakych 20 euro to je naprd. Pritom v cistom maju cez 1000 -1300 euro.

 

U nas je pre banikov a v "tazkych povolaniach( teda 3 a 4.skupina)" III.pilier povinny. Povinny je do neho platit zamestnavatel - 2% z platu. Zamestnanec nemusi. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zopár firiem aj u nás dávalo medzi benefity že pripsievajú do tretieho piliera ale mne je to zbytočné riešiť keď nemám stabilné zamestnanie, v každom zamestnaní som 3 mesiace či maximálne rok, tak by som to stále musel meniť, nahlasovať, doplácať atď. Brat mal nejaké sporenie že životná poistka a na starobu si to môže vybrať. Aj stavebné si založil ešte v 90-tych rokoch ale už obe zrušil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Štát zverejnil nový vek odchodu do dôchodku:

 

Vek pre vznik nároku na starobný dôchodok sa v budúcom roku stanovuje na 62 rokov a 76 dní, zhodne pre mužov a ženy. Stanovilo to opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky v súlade so zákonom o sociálnom poistení.

 

Ako uviedla dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi Ľudmila Grauzelová zo Sociálnej poisťovne, vek odchodu do dôchodku sa stanovuje podľa vývoja priemernej strednej dĺžky života v Slovenskej republike.

Znamená to, že rezort práce každoročne najneskôr do 31. októbra predchádzajúceho roka určí počet dní, o ktorý sa upraví dôchodkový vek, dôchodkový vek na príslušný kalendárny rok a referenčný vek na príslušný kalendárny rok.

 

Týka sa to poistencov narodených po 31. decembri 1954 a netýka sa to žien narodených od 1. januára 1955 do 31. decembra 1961, kde sa zohľadňuje znížený dôchodkový vek v závislosti od počtu vychovaných detí, poistencov, ktorí majú znížený dôchodkový vek z dôvodu odpracovania potrebného počtu rokov v zamestnaní zaradenom do preferovaných pracovných kategórií.

 

Na uľahčenie výpočtu veku odchodu do dôchodku pri zohľadnení všetkých situácií je k dispozícii na webe Sociálnej poisťovne kalkulačka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 10 mesiacmi...

pred pár dňami som čítala zaujímavý článok o dôchodkovom veku,

zatiaľ z toho Slovensko vychádza čo do veku pomerne slušne... spústa mladých ľudí v strese, čo umierajú ani sa nedočkajú dôchodku, či ledva sa dočkajú a po pár mesiacoch idú na onen svet... v posledných rokoch je toho okolo mňa skutočne hodne.

 

nepátrala som, ale ktovie, či je to takto aj tam, kde ešte viac plánujú zvyšovať vek odchodu do dôchodku - napríklad v Dánsku...

a ako to bude do roku 2060, keď sa zvýši dôchodkový vek takmer všade, vrátane Slovenska:

 

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) uverejnila zoznam krajín, v ktorých sa do roku 2060 terajší limit odchodu do dôchodku upraví.

Najväčšia zmena nastane v Dánsku. Súčasný limit Dánom vzrastie až o deväť rokov. Prvý dôchodok dostanú ako 74-roční. Holanďania a Taliani sa ho dožijú ako 71-roční. Briti, Slováci, Íri, Portugalčania a Fíni budú mať naň nárok ako 68-roční. O rok menej budú na penziu čakať poistenci v Spojených štátoch, Nórsku, na Islande, v Austrálii a v Izraeli. Dôchodkový limit pre Švajčiarov, Švédov, Japoncov, Maďarov, Čechov, Poliakov a mnohých ďalších bude 65 rokov. Vo Francúzsku sa bude čakať na penziu do 64 rokov, v Grécku do 62, v Turecku do 61, v Slovinsku a Luxembursku do 60 rokov života.

Ženy v Poľsku budú pracovať do dovŕšenia 60 rokov, v Izraeli a v Austrálii do 64.
Turkyne pôjdu najskôr oddychovať, a to po dovŕšení 59 rokov, ak boli poistené zákonom stanovené obdobie.

http://www.teraz.sk/najnovsie/v-roku-2060-budu-dani-odchadzat-do-d/297150-clanok.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Pokud by si muž peníze nechal, dostává mírně nižší důchod 15 009 korun. Pokud by se rozhodl je vrátit státu, důchod se mu zvýší na 15 173 korun. Že se mu vrátit peníze vyplatilo, by proto mohl říct až ve svých 82 letech, po 19 letech pobírání vyššího důchodu.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/duchody-druhy-pilir-sanci-vratit-prispevek-zvysit-si-penzi-vyuzilo-518-lidi-16y-/ekonomika.aspx?c=A180105_193226_ekonomika_lre

Kolega dosiahol dochodkovy vek. O tri  mesiace poziada o dochodok. Ja ze peniaze su nech si da nejaku premiu za december,to je posledna sanca ako si zvysit dochodok. Januar-marec tohto roku uz nehra rolu. On,ze nad tym pouvazuje. Ked malo ktomu dojst,ze nie, ze sa mu to neoplati, ze by sa mu to vratilo asi po dvadsiatich rokoch. Tak som tom prepocital,ale ozaj vyslo 19 rokov a to som pocital dan a zravotne a socialne poistenie.

 

Každý z 518 lidí tak dobrovolně vrátil do státní kasy v průměru 31 tisíc korun, vyplývá z informací od České správy sociálního zabezpečení. Jde zhruba o šest promile z celkového počtu klientů soukromého spořicího pilíře, který fungoval v letech 2013 až 2015.

 

500 ludi vratilo peniaze z 85 000. Si to spocitali. A to su uz len cisto peniaze na dochodkove sporenie. A ze devetnast rokov.

 

Kolko mame analytikov a uradnikov na ministerstvach - ktori robia tak fasa produkt. Ktory v podstate nik nechce. Ak si to spocita.

 

Ten produkt pr. v Cechach znamena takto medzigeneracnu solidaritu.

Přehledně

 

Potřebná doba pojištění pro kalendářní rok, ve kterém je dosaženo důchodového věku.

do roku 2010: 25 let

2010: 26 let

2011: 27 let

2012: 28 let

2013: 29 let

2014: 30 let

2015: 31 let

2016: 32 let

2017: 33 let

2018: 34 let

po roce 2018: 35 let

zdroj: ČSSZ

Zdroj: https://finance.idnes.cz/starobni-duchod-vznik-naroku-chybejici-doba-pojisteni-pp7-/penze.aspx?c=A180104_102804_penze_sov

To urobia ani nie za obdobie jednej generacie . To sa nestihne dieta dostat ani do puberty.

Pozrel som sa na ucet zeny. Za necele tri roky jej prispevky do II.piliera boli tisic euro a zhodnotenie 700.

 

Teda dajme tomu,ze za tri roky by mala zo 4% hrubej mzdy dvetisic.Ak by jej tam slo nie 4%,ale dvadsat % - lebo to realne ide na starobne poistenie(ono je to aj viac -  starobne,rezervny fond - prebytky v inych fondoch a plus dotacia zo statneho rozpoctu) . Teda 5 krat viac. Ma desattisic. Za tridsatrokov(co jej do dochodkoveho veku asi ostava)  sto tisic. Stat jej viac isto nevyplati,zrejme ani polovicu.

 

Mna udivuje rozdiel medzi CR a SR, ten rozdiel ludi co sa zapojilo do II.piliera u nas cez milion a u nich 85 000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A mozno preco.

Nebyl dobře vymyšlen v tom, že byl v rukou státu, který průběžně mohl měnit pravidla a že naspořená částka nebyla k dispozici k výběru jednorázově.

To raději budu spořit přímo do některého z dostupných podílových fondů dle mého výběru. Je to to samé.

 

 

 

Od 1. ledna 2016 firmy přestanou za své zaměstnance odvádět 3 procenta z jejich důchodového pojištění a 2 procenta jejich hrubé mzdy na účet penzijní společnosti, u níž je spoření založené. K 1. červenci se zahájí likvidace důchodových fondů.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/druhy-pilir-penzijniho-sporeni-se-zacne-likvidovat-co-bude-s-penezi-11e-/ekonomika.aspx?c=A151125_171525_ekonomika_jvl

Neverili,ze to prezije nasledujuce volby a ze dotoho museli davat aj svoje navyse . To svoje navyse investuju radsej inde - mimo stat. A vyberu si ich kedy chcu. Proste maju vlastnu hlavu. Neveria uradnikom.

 

Ze je to pro bohate - tak na tych troch percentach ,co ako neslo statu - je to v priemere na hlavu za tri roky necelych dvadsattritisic korun. Co je v podstate priemer. Teda tam bohati neboli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, za každý rok spoření se jim důchodová výměra zkrátí o poměrnou část, protože namísto 28 procent na důchodové pojištění odváděl v daném roce jen 25 procent

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/druhy-pilir-penzijniho-sporeni-se-zacne-likvidovat-co-bude-s-penezi-11e-/ekonomika.aspx?c=A151125_171525_ekonomika_jvl

To len ukazku, ze na dochodky ide viac ako osemnast percent. Mne sa zda ze u nas to bolo aj cez tridsat percent(po zapocitani prebytku ostatnych fondov a dotacii so SR). NIe nejake smiesne 4 percenta ich ci 9 ich rozhadzovali. Ze to bolo vtedy luxusne a teraz je to v poriadku. 

 

Ja som rozviazal pracovny pomer a budem si platit len dobrovolne(VZ 600 euro staci). A len Dochodkove,invalidne a povinny rezervny fond. Prijem ako zivnostnik.

 

-----------

Len pre srandu dajte tam ci svoju ci priemernu mzdu(aby ste mali realny obraz o com nas stat je).

V praci mam pocitac ked napisem cista mzda tam da kalkulacku normalnu priehladnu. Tu to doma mi dalo tuto. 

https://proplusco.sk/mzdova-kalkulacia

Je to nie celkom priehladne  ale je tam udaj Mzdové náklady zamestnávateľa na zamestnanca

 

len ho musite hladat aby ste vedeli pocitat - normalne sa tomu nadava celkova cena prace.

 

Aby ste vedeli cenu prace. To je za mesiac a rok ma dvanast mesiacov a pracovny zivot 40 rokov - inak ja stym pracujem - ale kludne v buducnosti bude mat 50 rokov?

 

Ak dam date cisla na priemernu mzdu - tak sa dopocitate, ze zamestnanec vyrobi - resp. zamestnavatel mu zaplati 550 000 euro.

 

ALe ten zamestnanec za zivot dostane -ja neviem pocital som to pred dvoma tyzdnami. polovicu, nieco dostane na dochodku - 400 krat dvanast krat patnast rokov.

 

Ak zapocitate DPH a spotrebne dane. Kludne tam dajte dvadsatpat percent. Lebo su aj odvody za nezivotne poistenie, aj alobal nieco stoji, komunalny odpad , sudne poplatky, katastralne poplatky. Ano su roky ked je srotovne a nasladne registracne poplatky.

Raz si hore raz nadole len voci statu. 

 

NIe voci trhom s ropou a pod. Ten stat je skvely - mame najlepsieho ministra - schodok deficitny a zdani aj to co nieje. Koho sa to tyka vie.

 

To som pisal len na vasu uvahu zamyslenie.

 

Vpodstate co si pamatam z pred dvoch tyzdnov. Statu priemerny Slovak nech dvestopadesiat tisic(to som pocital,len dph a spotrebne dane). Ma za to skolstvo normativ na ziaka tisic krat dvadsat rokov, zdravotnictvo - tam su dlhy  to neviem, cesty, urady, pol tanku a rozkradacky.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja citam tu cesku diskusiu  - ci je to svinstvo ci nie - tu ide o tu dobu  poistenia. Ja som bol student sami zda ,ze vtedy sa to pocitalo do doby. Bol som potom nezamestnany - vedel som ze pojdem na vojnu - ale sa mi zda ze v tedy som dostaval davku v nezamestnanosti necele tritisic korun a bol som na vojne.

 

Podla dnesnych zakonov by sa mi to pocitalo ale co bude o dvadsat rokov? 

 

 

------------

Svinstvo je ten stat. O mne nebude rozhodovat nejakych stopadesiat o tridsat rokov mladsich Kolesikov. 

 

Cely cas rozmyslam aj pisem v dnesnych peniazoch(v dnesnej hodnote - tri roky hore dole to je dnes) - inak nejde. A preto aj ten Kolesik. 


Inak preco to nejde. Ja viem nejde t u nas ani z dialnicnymi znamkami. Storokov za kok..

 

Mluvíte mi z duše. Vždycky, když se mluví o věku odchodu do důchodu a spekuluje se o stařících nucených chodit do práce, říkám si, proč to vůbec definovat takto? Proč nemít průběžný systém, který by mi v jakémkoli okamžiku vypočítal, na jaký "důchod" bych měl nárok, kdybych odešel právě teď, v jakémkoli věku, a mohl bych eventuálně ten "důchod" zase přerušit a vrátit se do práce, pokud bych si chtěl vydělat víc. Hranice důchodového věku by pak byla pružná a každý by si ji zvolil dle svého uvážení a výše částky, na kterou má nárok. Je to podle mě jenom o tom, vymyslet rozumný matematický model.

 

A nejde to preto iste ako zdialnicnimi znamkami . Preto. (mal som dve vety- pod a nad ramikom su rovnake) .proste lebo tak. to je.


Hlavne by si odchod do duchodu mohl volit podle sve zdravotni situace. Clovek s cukrovkou se nejspis nedozije tolik, co zdravejsi clovek, ale odchod do duchodu ma stanoven stejne.

Ved tyto ludia musia presvedcit socialkarskyck lekarv. Presvecit - to sa asi nerobi zdravtnou kartou.

Oni nemaju volbu. Hocikto ,chces skoncit ,stat ti da 90 euro nie, Sam by sa rozhodol. Platil veky a nemoze. Mozno presvedcit toho sociolkara.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

o dôchodkovom veku by malo byť definitívne rozhodnuté.

ešte včera som kdesi čítala, že sa robí podpisová akcia a niekoľko  tisíc podpisov im ešte chýba na referendum, lebo parlament sa nevie rozhýbať,

dnes už to nebude potrebné:

 

Dôchodkový vek na Slovensku sa ústavne zastropuje na 64 rokov. Ženy budú môcť ísť do dôchodku skôr za výchovu dieťaťa. Zmenu Ústavy definitívne schválil parlament. 

 

Žena, ktorá vychovala jedno dieťa, bude mať právo ísť do dôchodku najneskôr v 63,5 roku.

Ak žena vychovala dve deti, bude môcť ísť do penzie najneskôr v 63 rokoch a žena s tromi a viacerými vychovanými deťmi bude mať strop na dôchodkový vek na úrovni 62,5 roku.

 

 

Za schválenie ústavného zákona hlasovalo 91 poslancov, 37 bolo proti a 15 zákonodarcov sa zdržalo hlasovania.

 

buď dôchodcovia poumierajú pred alebo krátko po odchode do dôchodku, a bude to vcelku vyriešené, ale avizované znižovanie daní sa pravdepodobne konať nebude, aby bolo na dôchodky, dane sa budú zrejme zvyšovať... a dôchodky zrejme znižovať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov