Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * - 2 Hlasov

Rádio

rádio rádia rozhlas vysielanie frekvencia

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 104 príspevkov

#101 boss123

boss123

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 208 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 26. April 2018 - 13:34:28

Ja vatšinou počúvam rádio v aute ale nemám oblúbenú stanicu lebo max 15-20 hitov točia dookola žiadna zmena.
  • 1

#102 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 26. April 2018 - 15:08:58

tiež počúvam rádio už veľmi dlhé roky len keď ideme autom.

kedysi v detstve sme mali doma rozhlas po drôte, to bolo v každej domácnosti, na svoju dobu skvelé programy a išlo to prakticky stále, to po ulici s a z domov z každých susedov trebárs v sobotu poobede ozývali osvedčené relácie, pri ktorých ľudia v pokoji dorábali sobotňajšie roboty, alebo už odpočívali...

u nás doma sme mali rádio, bolo pustené zriedka, ale bývali už aj po sametovej rádiá, kde išli hodnotné programy... o knihách, čítanie z kníh, dobrá hudba... potom sa rádio pokazilo, potom sme prestavovali polku bytu, a akosi na rádio ani nezostalo miesto ani čas ani nechýbalo, tak už rádio nejakých 17 rokov doma nie je, a nechýba.

rádiá na nete mi nenapadne ani hľadať, ani zapnúť, tam si radšej pozriem moje vybrané seriály, a pri ceste autom mi z rádia akosi stačí to, čo počujem... mám pocit, že skladby sa točia dokola, pocit asi ako boss, niekedy mi nepasuje ten príliš domácky humor ľudí v rádiu, niekedy šialené súťaže, a meníme rádiá, nie často, ale prelaďujeme, ale aj tak je to na jedno brdo... akosi nechýba.

možno keby som sa do toho pustila a našla niečo, čo skutočne zaujme, ale ee. nechýba.

• 0

#103 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5314 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 26. April 2018 - 16:04:18

vzdy pri ranajkach a pri veceri je pustene SRO1 (cize RTVS); niekedy este neskoro vecer pocuvame Nocnu pyramidu. Byvaju tam zaujimavi hostia. Napr. dnes bude Jirka Černý, legenda česko-slovenskej hudobnej žurnalistiky.

V aute podla nalady, ale v zasade prehadzujem medzi SRO1, VLNA a ANTENA ROCK (to posledne najma pri dlhsich nocnych cestach - zvysuje adrenalin, pozornost a rychlost ;) )

Pri praci na kompe mi skoro vzdy nieco hra, ale obvykle si vyberiem nejaku muziku z disku. Ale bohaty je aj vyber internetovych radii, alebo programov, ktore mi vyhovuju - napr. na ceskom iradiu. Schvalne si mozete vyhladat v archive relacie ako Kulata muzika alebo Folkovy antikvariat. Pripadne Radio jazz.

• 0

#104 flora

flora

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 908 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 6. April 2019 - 20:39:04

Najnovšie mi v aute hraje radio jazz. Tak nejako prirodzene splynie s jazdou. 

a radio Litera to je výborne. Veľa hovoreného slova, teda skoro všetko. Plno čítania na pokračovanie, to milujem.  Teraz chodia "Ostro sledované vlaky" od Hrabala.

Minulé leto v takom čase, keď som chodievala domov z roboty išla "Sága rodu Forsytovcov" aj " Život bez konca"  od Švantnera.  Tak som ostávala sedieť v aute pred garážou, aby som to dopočúvala do konca.  

• 1

#105 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4611 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 7. April 2019 - 14:16:03

Najnovšie mi v aute hraje radio jazz. Tak nejako prirodzene splynie s jazdou. 

a radio Litera to je výborne. Veľa hovoreného slova, teda skoro všetko. Plno čítania na pokračovanie, to milujem.  Teraz chodia "Ostro sledované vlaky" od Hrabala.

Minulé leto v takom čase, keď som chodievala domov z roboty išla "Sága rodu Forsytovcov" aj " Život bez konca"  od Švantnera.  Tak som ostávala sedieť v aute pred garážou, aby som to dopočúvala do konca.  

jemine, v mladosti som milovala čítanie na pokračovanie, ale aj dramatizované čítanie. Rada som počúvala rádio. teraz na to ani moc nie je kedy, iba ak ráno. Čo Flinstone naladí. 

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: rádio, rádia, rozhlas, vysielanie, frekvencia