Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * - 3 Hlasov

Čo sa mi stalo

zážitky skúsenosti príhody dojmy incidenty

Téma má 776 príspevkov

#301 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 2. marec 2013 - 21:05:41

proste si chcel s tebou pokecat...
ziadnu konkretnu konzervu nemohol identifikovat podla pipania, zvlast, ked si ju uz mala v taske...

ježkovy voči, šak bol aspoň o 15 rokov mladší ako ja. :) jedine že by chcel vedieť, čo také tety kupujú.
Kedysi ked som mala 20, večne ma zastavil nejaký poliš a legitimoval ma a potom všelijako konverzoval, tak to by som verila, že si chcel pokecať.

Vrátila som sa aj k nejakým starším príspevkom a pripomenuli mi, čo zažil jeden môj vzdialený príbuzný.
Bolo to teda už daávno. Bývali v malom domčeku na dedine. i vybral sa v sobotu na dedinskú zábavu a potom šiel k frajerke, u ktorej bol skoro do rána, a nad ránom sa vrátil domov. Bol hladný ako vlk, ale nechcel mamu budiť, a tak si len z hrnca, ktorý bol na šporheli, nabral do taniera a také nezohriate to zblajzol napriek tomu, že mu to moc nechutilo. Potom ráno sa pýta mamy:
- Mamo, a to čo za čudnú polievku ste navarili?
- Akú polievku, včera som nevarila žiadnu polievku.
- Ba varili, veď bola na šporheli v tom hrnci.
No a vyšlo najavo, že to boli pomyje pre prasce...
Tiež sme sa pobavili, keď nám to líčil.
  • 0

#302 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 3. marec 2013 - 12:01:26

tiež jeden od známeho:
presne si to už nepamatám, ale pointa bola v tom, že sa niekde stretol po pár poldeci z dámou, skočili k nej....keď prišiel domov a vyzliekal sa , aby vliezol do manželskej postele,zistil, že má na sebe dámske gaťky....
  • 0

#303 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 606 príspevkov
  • 302 tém

Príspevok bol napísaný: 3. marec 2013 - 12:34:14

no ... prieser ... pekne jadrne průser :)
  • 0

#304 secretka

secretka

Celtic Woman

• Moderators
  • 3 154 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 3. marec 2013 - 16:16:16

Ejha, to potom bolo "drahé" vysvetľovanie ... :hadajuci:
  • 0

#305 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 3. marec 2013 - 22:20:41

Prešlo mu to, pretože prišiel v nepoužitelnom stave... manželka sa len otočila na druhý bok ako medveď
  • 0

#306 flora

flora

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 871 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 17. apríl 2013 - 22:26:35

Dnes som prišla k autu a malo papuču. Moja prvá pokuta. Veľmi milá pani policajtka. Pokiaľ dal jej kolega papuču dole, ona už mala moje údaje zapísané. Šikovná. Ešte sa ma opýtala, či som si vedomá akého priestupku som sa dopustila. Keďže som si vedomá bola, tak sme to mali vyriešené raz-dva. 

Vravela, že je to za 60€, no ja som sa nestihla ozvať a stiahla to na 30€. ( vypísala šek, práve som to zaplatila cez internetbaking)  

Takže som s prácou polície plne spokojná. Akurát som si pripadala ako zločinec ako som tam stála a policajtka prezerala moje doklady.

Už fakt neviem kde sa tam mám postaviť s tým autom. V lete som tam stála pri takom staršom trojposchodovom dome.  Keď som prišla k autu, tak malo rozbité predné sklo. ( spadla tehla z komína rovno mne na auto). Tak som sa postavila ďalej, kde tehla z komína nedoletí.  

Viditeľne zasa zle.  :)

• 1

#307 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 665 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 19. apríl 2013 - 07:28:51

dost drahe parkovanie... ja som za papucu nikdy nedostal viac ako 10 eciek... (teda, to bolo od mestskych)

• 0

#308 sahara

sahara

Dead Man Joking

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 236 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 19. apríl 2013 - 16:18:05

mňa v KE pre istotu rovno odtiahli. tiež sranda...to miesto bolo ako dokonalá pasca pre cezpoľných. pozdĺžne státie po celej ulici, ale jedno miesto uprostred pre invalidov, na asfalte neoznačené a dopravná značka vysoko na múre medzi konármi. tak ale zase lepšie, než tehlou do okna :)

• 0

#309 clovek2

clovek2

zle oblečený člen :P

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 602 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 22. apríl 2013 - 20:18:41

dnes som, taký mierne rozbehaný, vpálil do hodinárstva a na otázku "čo si prajete" odpovedám "potrebujem nejaké hodinky" (staré cez víkend kľakli) ,

z otázky "v akej cenovej relácii by asi mali byť" som samozrejme zachytil len "aké by asi mali byť" a hovorím "to je jedno, až tak mi na tom nezáleží" a slečna predavačka sa hneď chytila že "nech sa páči k tomuto pultíku, tieto máme v akcii len za 1200€" :zubiska:

najprv som vyvalil oči, že čoo? ale zakontroval som jej že ja chcem kúpiť hodinky, nie celý obchod ;)

• 0

#310 trinita

trinita

pruhovaný člen

• Deceased members
  • 1 153 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 22. apríl 2013 - 23:13:25

v nedeľu som šla za mamou, v električke si vedľa mňa prisadol nejaký chlapík a ja som si spomenula na niečo, čo sa mi stalo už pred pár rokmi - išla som ráno do práce, vozila som sa električkou a potom kus cesty cez sídlisko pešo... ako si tak vykračujem, z krížneho chodníka sa ku mne pridal nejaký cudzí chlapík, kráčal mojou rýchlosťou aj mojím smerom a ocitol sa dosť blízko mňa, narušil môj osobný priestor... tak som trochu pridala, aby som mu trošku ušla, obyčajne to funguje - jeden pridá, druhý trochu spomalí, aby sa od seba vzdialili... lenže on pridal tiež a stále kráčal zarovno mnou, ako by sme šli spolu... tak som spomalila a on sa zase prispôsobil a spomalil tiež... už mi to bolo nepríjemné, tak som zrazu prudko odbočila a on sa normálne urazene ozval: "čo je?" a potom si niečo hundral pod nos... trochu som si predĺžila cestu a celý zvyšok cesty som premýšľala nad tým, čo si ten chlap myslel... :)

• 3

#311 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 606 príspevkov
  • 302 tém

Príspevok bol napísaný: 24. apríl 2013 - 21:31:32

celú zimu je človek od susedov dosť izolovaný ... dnes sme sa náhodou stretli s jednou susedou, s ktorou sme sa nevideli už pekných pár mesiacov, išla z práce ...

bolo z toho pozvanie na kávu a na obzretie už existujúceho nového stavu po maľovaní a prerábke ...

a bolo z toho to, že sme prekecali rovné štyri hodiny, a na kávu sme dokonale zabudli - a išla domov z práce o desiatej večer namiesto o šiestej :)

ale dobre padlo obom :smile2:

• 1

#312 clovek2

clovek2

zle oblečený člen :P

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 602 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 24. máj 2013 - 20:47:36

včera som pristavil kolegu ktorý je poľovník, a opýtal som sa ho či je to pravda že ak niekto nájde uhynuté zviera je povinný nahlásiť to poľovníkom. odpovedal mi že je to povinnosť, dokonca podľa zákona. ja mu hovorím: "Tak ti ako poľovníkovi oznamujem že v rozvodni nn máme mŕtvu myš."  kolega na chvíľu stuhol (asi ako win keď zistí nový hardware) a potom spustil: "Ty baran sprostý ***** ,*****, ******** *****....!"

neviem to pochopiť, splním si zákonnú povinnosť a ešte dostanem aj vynadané :confused:

• 2

#313 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 950 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 29. máj 2013 - 17:20:26

Ráno som šla do práce ako zvyčajne. Bola som usilovná ako včelička :), aby som postíhala všetko, čo som si naložila.
Na obed som si pozvala priateľku. Stretli sme sa osobne asi po mesiaci a tak sme sa nevedeli vyrozprávať. Spýtala sa ma, či som už bola v soľnej jaskyni v meste, kde pracujem. Ja že nie, tak ma presvedčila, aby sme si tam zašli. Myslím si, veď 45 minút ma nezabije. Keď som to tam uvidela, no krása! Ako v rozprávke. Pochodili sme si po soli, sadli do kresiel, voda žblnkala, príjemná melódia dopĺňala náš rozhovor.Pohoda, relax ..
Zrazu k nám vošla príjemná dáma podopierajúca sa o paličku, šedivé vlasy jej zdobili hlavu. Bola vo veku mojej mamy. Prizriem sa lepšie a spoznala som v nej moju bývalú kolegyňu. Nevideli sme sa 15 rokov. Objali sme sa, usadili a rozprávali o všeličom. Čas sa zastavil :) , my tri v príjemnom prostredí, proste niečo čarovné. Cítim sa šťastná.
  • 1

#314 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 30. máj 2013 - 21:09:20

he, iskra, to si mi pripomenula priam umelecký zážitok zo soľnej jaskyne...asi pred 2 rokmi nám dievky darovali k Vianociam poukaz na relax v soľnej jaskyni. Bolo tam veľmi príjemne, pohodlné kreslá, v ktorých sa dalo aj ležať, tlmená hudba, a všetko to, ako to aj ty opisuješ...lenže sme tam neboli sami a len čo sme sa pouvelebovali, tak chlapík sediaci vedľa môjho muža začal hlasito chrápať vo všetkých tóninách, no hrôza. Na ten zvuk som alergická, už len keď to počujem, tak mi naskakuje husia koža a mám chuť škrtiť...a na hentamtoho chlapíka žiadne cmukanie nezaberalo...skrátka celú hodinu som mala pokazenú a namiesto relaxu som si odnášala hypertenziu. jediný, kto si tam oddýchol, bol ten chrápajúci tučniak...

Ale nie to som chcela.

V utorok ráno som mala tiež "umelecký" zážitok cestou  do roboty busom 68;  nastupovala som vzadu, ale nebolo voľné miesto na kraji aby som nemusela nikoho otravovať s posúvaním či preliezaním, tak som chytajúc sa tyčí prešla až celkom dopredu a usadila som sa pri rpedných dverách. Na ceste nebol nikto, vodiči jazdili disciplinovane - takže to muselo platiť mne, čo ten vodič povedal. Povedal jasne: Bodaj by si je.la, ty pu.o. A potom nadával celou cestou, pred ďalšou zastávkou prebehla nejaká baba, čo asi chcela ten bus chytiť, no, nezatvoril jej dvere pred nosom, ale neodpustil si pu.u po...banú, a gynekologické, urologické a sexuologické "odborné" termíny ma sprevádzali celou cestou až kým som nevystúpila...mala som 100 chutí sa ho opýtať, čo ho tak nasralo, že nadáva na celý svet, ale ešte som predsa len po tom úraze trochu spomalená, a mohol ma privrieť medzi dvere, ako to radostne robil kedysi jeden vodič z Vajnor, a tak som radšej nepovedala nič, len som sa na neho usmiala aj s úklonom, keď som vystúpila. Nezrazil ma za odmenu.

• 0

#315 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 950 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 31. máj 2013 - 09:43:31

...lenže sme tam neboli sami a len čo sme sa pouvelebovali, tak chlapík sediaci vedľa môjho muža začal hlasito chrápať vo všetkých tóninách, no hrôza. Na ten zvuk som alergická, už len keď to počujem, tak mi naskakuje husia koža a mám chuť škrtiť...a na hentamtoho chlapíka žiadne cmukanie nezaberalo...skrátka celú hodinu som mala pokazenú a namiesto relaxu som si odnášala hypertenziu. jediný, kto si tam oddýchol, bol ten chrápajúci tučniak...

my by sme ho s manželom zobudili vtipne s noblesou. :)

- takže to muselo platiť mne, čo ten vodič povedal. Povedal jasne: Bodaj by si je.la, ty pu.o. A potom nadával celou cestou, pred ďalšou zastávkou prebehla nejaká baba, čo asi chcela ten bus chytiť, no, nezatvoril jej dvere pred nosom, ale neodpustil si pu.u po...banú, a gynekologické, urologické a sexuologické "odborné" termíny ma sprevádzali celou cestou až kým som nevystúpila...

Fúú . . tak to je síla! ak by som sa  dozvedela, že náš  zamestnanec sa takto správa ku zákazníkom ...,  tak  dnes už u nás nepracuje. Howgh !

• 0

#316 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 2. jún 2013 - 08:47:24

Fakt by ma zaujímalo, čo ho už od rána tak iritovalo, že nadával bez prestania a na všetko. Aj som mala v pamäti číslo toho autobusa, ale potom som si povedala, že budem milosrdná a ak ho má niečo pripraviť o zamestnanie, nebudem to ja. Babe, na ktorú nadával, neprivrel dvere pred nosom, hoci to mohol spraviť (zastávka bola na znamenie), tak hádam nemôže byť úplný zloduch, aj keď toľko nadávok pokope som už dávno nepočula za tak krátky čas.

• 0

#317 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 950 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 2. jún 2013 - 18:33:59

:) Vilma,

Cestujúci nie sú povinní znášať vulgárne prejavy a urážky .. to, ako sa šofér správal k Tebe Vilma, aj k vám obidvom dámam, to je veľmi neslušné, drzé ...a ktovie, koľký raz si to už dovolil vypustiť niečo také z úst, či naozaj ten nešťastník sa takým hrubým spôsobom vyjadroval len v to ráno ? hm ..
Neospravedlňuje ho ani to, že mal blbú náladu, že ho niečo iritovalo, alebo, že je to snáď nejaký jeho obľúbený slovník vyjadrovania .. šofér by sa mal vedieť ovládať, kontrolovať a ku svojim cestujúcim správať slušne, s úctou, ľudsky. Je to jeho práca, živobytie, práca s človekom.. Žiadne vulgarizmy, veď to ako nejaký pogurážený hosť v nižšej cenovej skupine, to kde sme? Tiež si neviem predstaviť, to každý zostal ticho, nik sa neozval? Už nech to bolo akokoľvek, ten šofér by si mal väčšmi vážiť seba, svoju prácu, ľudí .. správať sa zodpovednejšie, úctivejšie, aby napokon nedoplatil, neprišiel o zamestnanie ..potom už bude neskoro. On si bude niesť zodpovednosť a dôsledky za svoj prístup k práci, za svoje správanie sa k ľuďom.

• 0

#318 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 6. jún 2013 - 06:12:04

to, čo sa mi dnes ráno stalo, je na neuverenie....

rozlepil som ráno oko, a videl som slnko....

• 0

#319 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 9. jún 2013 - 10:17:30

Našťastie sa to nestalo...mozog si uvedomil, že to nie je vhodná otázka....

Manželka ma poslala kúpiť vajcia, tak len na lahko ,bez tašky som vybehol von, kvasnice už "zreli"....Zaplatil som, dal si ich pod pozuchu a vtedy ma napadlo, že potrebujem navštíviť aj trafiku. Z balansujúcimi vajciami pod pazuchov, s peňaženkou v tej istej ruke a druhá hrabala drobné mi skoro spadli.

Už-už som mal na jazyku prosbu na predavača: " môžem si prosím Vás položiť vajcia na pult?".... :zubiska:

• 1

#320 trinita

trinita

pruhovaný člen

• Deceased members
  • 1 153 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 10. jún 2013 - 12:03:16

boli sme v Bratislave - v sobotu sme cestovali ranným ICčkom, nabrali sme 20 minút meškania, lebo sme kdesi za Východnou museli zastaviť v poli a vlakvedúci s rušňovodičom obiehali kolo vlaku a zisťovali, prečo sa z nás tak strašne dymí... potom sme museli zastaviť neplánovane v Královej Lehote, ale našťastie nás opravili... a včera, čiže v nedeľu sme šli naspäť rýchlkom spodom - v Žiline nám vymenili lokomotívu, prešli sme kúsok zo stanice a stáli sme, pekne pod Zvolenským zámkom (aspoň som sa naň mohla po dlhom čase zase vynadívať), potom nás stiahli naspäť na stanicu a zase vymieňali lokomotívu... a meškanie 40 minút bolo na svete... milujem cestu vlakom! :-)

• 1

#321 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 17. jún 2013 - 20:02:50

Ani tak nie mne , ako dnes manželke...

Boli sme vo Velkom Mederi, naprával som si kríže v bublinkách...

Na vstupe sme dostali tie plastové hodinky s čipom, s takou handrovou páskou.

Na odchode som ja prešiel prvý, manželka zabudla, že si má dať dole tie hodinky a vopchať ich do požierača. Tak tam zastala, odopla ich a pchala ich tou handrovou páskou do štrbiny... nešlo to....Pristupil k nej "dohĺad"= SBS-kár a vraví: " Mladá pani (52r.),to viete, mäkkým koncom to dnu nejde, však to poznáte,... preložil pásku na polovicu, aby hodinky boli prvé, a pokračoval...ale tvrdým, to ide hneď , a beťarsky zažmurkal.

Tuším ju začnem sledovať cez GPS... :zubiska:

• 2

#322 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 606 príspevkov
  • 302 tém

Príspevok bol napísaný: 17. jún 2013 - 20:07:21

alarm, hlavne by si ju nemal toľko zanedbávať, nie že začať sledovať !
veď ona už nevie, chúdatko, ktorý je správny koniec :D 

:innocent:

• 0

#323 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 30. jún 2013 - 12:09:59

manželka sa opäť vyznamenala...

otvoril som ráno chladničku, a nejaká sa mi zdalo preplnená... skúmam skúmam a mám to. Medzi dvoma policami úplne na tesno vopchatý veľký hrniec. No čo už, asi tam je niečo, čo musí byť v chladničke. Stale mi ale niečo nesedelo, tak sliedim ďalej. A vtom som to identifikoval. O policu nižšie bola pokrievka z toho hrnca, zaberala pol police. Pýtam sa manželky: Na čo je tu táto pokrievka?

"NEMESTILA SA....." :smile2: :D

• 2

#324 secretka

secretka

Celtic Woman

• Moderators
  • 3 154 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 1. september 2013 - 19:20:20

Cez víkend som bola vo Svätom Antone na Dňoch svätého Huberta  ... najskôr na nádvorí na oficiálnej časti, potom sme sa vybrali do parku, kde podujatie pokračovalo zábavnou časťou.

Kráčali sme chodníčkom, keď sa vedľa nás objavili statní mládenci, ktorí nás relatívne slušne "odsúvali z cesty" ... dámy, mohli by ste ustúpiť vpravo?!  No, trošku by to snáď išlo, čo by nie, ale nejako extra určite nie, pretože by sme "zahučali" dolu svahom ako hnilé hrušky. Domnievali sme sa však, že pravdepodobne prichádza niekto na vozíčku, tak čo by sme neumožnili  aj postihnutému človeku pozrieť si atrakcie v parku, no nie?! :)

Mierne sme ustúpili, ale keď sme pozreli smerom vľavo, sánka nám spadla skoro až na kolena ...

... zdravila nás vysmiata ... jeho excelencia sám veľký prezident. :o

hmm ... však ak si jeho excelencia chce mrknúť park, tak sa tam dá ísť v čase, keď tam nie je ani noha, a nie keď je tam ľudí ako dreva; to by statní mládenci z ochranky nemuseli ako snežný pluh odhŕňať všetko čo "zavadzia" v ceste!

• 2

#325 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 665 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 2. september 2013 - 08:16:19

no zbohom, tak uz viem, preco bolo v sobotu vecer na Pocuvadle tolko zelenych *****

a aby som bol k teme - zaujala ma partia vystafirovanych "hubertakov", ktori mali medzi sebou chlapca, hadam 6-rocneho - no, hubertacik ako vysity z Tirolie. Slusiva kamizolka, este aj ten sisaty klobucik na ubohej nevinnej hlavicke.

Co z toho dietata vyrastie...

// ano, je pravda, ze kazdy z nas prisposobuje dieta obrazu svojmu, ale radsej by som ho videl s punkerskym cirom na hlave, alebo ovesane metalistickymi retazami, ako toto...

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: zážitky, skúsenosti, príhody, dojmy, incidenty

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov