Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * - 3 Hlasov

Čo sa mi stalo

zážitky skúsenosti príhody dojmy incidenty

Téma má 776 príspevkov

#326 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 8. september 2013 - 15:31:57

manželka sa opäť vyznamenala...

otvoril som ráno chladničku, a nejaká sa mi zdalo preplnená... skúmam skúmam a mám to. Medzi dvoma policami úplne na tesno vopchatý veľký hrniec. No čo už, asi tam je niečo, čo musí byť v chladničke. Stale mi ale niečo nesedelo, tak sliedim ďalej. A vtom som to identifikoval. O policu nižšie bola pokrievka z toho hrnca, zaberala pol police. Pýtam sa manželky: Na čo je tu táto pokrievka?

"NEMESTILA SA....." :smile2: :D

ježkovy voči, tvoja panička nie je nejaká aspoň vzdialená príbuzná pána Flinstona?...aj ten môj má vo zvyku veľký hrniec, v ktorom je zvyšok, čo by sa vošiel do 3/4 litrového kastrólika, nacpať do chladničky najlepšie aj s deklom, zaberúc celú policu tam, a potom sa tam nič iné nevlezie.

V piatok som skoro padla z nôh. Čakala som na 68, a keď prišla, mladý muž mi s úsmevom povedal "Nech sa páči, pani", a pustil ma do autobusu a netlačil sa ozlomkrky dnu, a potom ešte mi ukázal aj na sedadlo, vraj "nech sa páči, sadnite si" - ale to už som s vďakou zamietla, že idem len 2 zastávky, povedala som mu, že s tým som sa už dlho nestretla, aby mi niekto dal prednosť alebo ponúkol sedadlo, a mladík zahlaholil, že to je samozrejmé, že on tak bol vychovaný.

:flowers:

• 1

#327 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 9. september 2013 - 06:32:54

keby si čakala na 69-nu, v autobuse.... a z mladým... tak to by bolo "ćo sa mi stalo" :zubiska: :zubiska: :zubiska:

• 0

#328 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 23. február 2014 - 18:13:23

veď daj echo, čo by bolo...že by som to vyskúšala? :zubiska:

• 0

#329 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 665 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 23. február 2014 - 22:22:48

nepoznas historky o autobuse c.69 ???
(teda za predpokladu, ze to este stale chodi na vysokoskolske Mlyny)

• 0

#330 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 28. február 2014 - 22:24:00

veru nie...ja som na Mlynoch nikdy nebola, študovala som v Zlíne a tu nebolo prečo tam chodiť. Prečo, čo také je na tom spoji zvláštne?

• 0

#331 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 665 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 1. marec 2014 - 00:07:18

klasifikacia autobusov MHD v BA - prazdny, poloprazdny, plny, preplneny, šesťdesiatdeviatka

prve dve kategorie su hypoteticke

okrem toho rozne prihody a vtipy vztahujuce sa k tomuto spoju

• 0

#332 Axel

Axel

Admiral

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 20 818 príspevkov
  • 1 063 tém

Príspevok bol napísaný: 1. marec 2014 - 01:16:49

No ja čo som išiel autobusmi v BA v poslednej dobe, boli zaplnené tak normálne, ale mal som dojem, že ešte pamätali Husáka.

• 0

#333 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 2. marec 2014 - 19:55:45

Husáka asi už nie, ale Mečiara (nie toho moderátora) možno aj áno...

niektoré spoje chodia fajne autobusy, v zime je v nich príjemne, ešte sa pamätám, aká bývala aj v busoch zima a chytiť sa tyče znamenalo zarábať si na reumu kĺbikov na prstoch...v lete ako v ktorých.

Ale občas veru vypustia starú rachotinu, že na každej zastávke sa modlím, aby sme sa aj pohli ďalej. Veru sa nám s Flinstonom aj stalo, že sme sa viezli v staršom autobuse, ale boli sme radi, že sa vezieme a že dokonca aj sedíme (niesli sme dosť ťažké tašky vtedy a dobre nám padli voľné sedadlá), ale naša radosť netrvala dlho, nestačil neborák prejsť ani k druhej zastávke, keď čosi zarachotilo, autobus poskočil, kýchol a zhasol...a vodič nám oznámil, že žiaľ, nemôžeme pokračovať v ceste. tak sme sa s tými ťažiznými kabelami vliekli na ďalšiu zastávku, čakali sme tak 1/4 hodiny a ešte aj prišiel napchatý. Také čosi nepoteší...

• 0

#334 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 2. marec 2014 - 21:31:30

69- na rok cca 1983, zástavka pred konečnou na Mlynoch.... posledná lavotočivá zákruta... autobus už nebol hranatý ale gulatý... po prejazde zákrutou naraz srásk... zadné okno autobusu ostalo na ceste.

Šofér vystúpil, flegmaticky obišiel autobus a rezignovane zahlásil "konečná". Zdalo sa mi, že to hovorí mne, lebo som pomaly trčal cez zadné bývalé okno...

Ja som pôvodne nemyslel 69-nu ako číslo autobusu.. :hanba:

• 0

#335 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 665 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 2. marec 2014 - 22:53:51

ja som to pochopil :P

este k tej 69-e autobusu - raz sa tam prepadla aj podlaha za jazdy, tiez to bolo niekedy v 80-tych rokoch

a jeden z tych vtipov:

Hovori jedna cestujuca studentka druhej

"Budem mat dieta"

"A s kym?"

"Neviem, nemozem sa otocit...."

• 0

#336 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 16. marec 2014 - 18:30:48

je to asi tak 10 rokov, mali sme s "partiou bláznivých báb" akciu (to znamenalo pri vínku či inom moku a nejakej tej poživni si zaspievať a pokecať) - a mal prísť medzi nás aj náš kamarát (už je chudák nebohý, to bol jeden z tých, čo som ich spomínala v téme "sexuality"). Ale po dlhšom čakaní sme to vzdali, ani dovollať sme samu nevedeli, a tak sme začali bez neho. Ale potom sa dostavil, s modrinou na tvári...už sa nepamätám, čo ho zdržalo, nakoniec išiel "harmonikou" - nejakou starou rachotinou, postavil sa do toho kruhu...a tá harmonikovitá guma sa odtrhla a dala mu do držky...ale keďže chodil medzi nás rád, prišiel.

A z trocha iného súdka - keď som ešte robila na Kramároch, niekedy sa mi nechcelo čakať na trolejbus ani cestou z práce (do práce som skoro nikdy nečakala na trolej, ale som radšej šla o zastávku ďalej 83 al. 84, a peši som prebehla cez kopec) - no a raz som tiež takto šla na tú zastávku, že počkám na 83 alebo 84 (84 tam vtedy mala nástupište). A zrazu kukám už z mostíka, dym...okolo busu pobiehajú ľudia a z busu sa dymí. No, horel. Hasiči to uhasili a bus šiel na opravu.

A zakrátko nato sa situácia opakovala. Zasa tam horel autobus...

• 0

#337 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 665 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 17. marec 2014 - 08:37:42

jaaaj, autobusove prihody maju svoje caro...

horiaci autobus som zazil v priamom prenose, nebolo to nic vazne, sofer to zvladol sam, akurat sme museli cakat na nahradny spoj. To nebolo take hrozne v primestskej doprave. Horsie to bolo kedysi v 80-tych rokoch, ked na dialnici medzi BA a TT vypadla za jazdy nejaka cast prevodovky, alebo diferencial, alebo co to bolo... (to sme cakali na nahradny spoj hadam dve hodiny).

Najlepsie bolo (ako pre koho), ked raz nas dedinsky autobus obiehal postarku na bicykli.  O kus dalej zastavil na zastavke (taka pricestna - ziadny ostrovcek, budka, nic, vedla cesty jarok) a postarka namiesto toho, aby ho obisla zlava, tak sa smodrchala po krajnici medzi autobusom a jarkom. Ked sa nahle vedla nej otvorili dvere, zrejme ju to tak vyplasilo, ze stratila rovnovahu a z bicykla spadla cez otvorene dvere rovno dovnutra autobusu.

• 0

#338 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 25. marec 2014 - 22:01:42

na tých dedinských autobusoch je najlepšie, že ľudia, ktorí sa tým pravidelne vozia, a vodiči, sa už poznajú.

Raz som šla v BA už sa nepamätám, čo zač to bol, ale vtedy ešte vodič nemal takú kabínu ako dnes, ale bolo počuť všetko, čo si tam drdle. Vtedy tam bol taký mladý chalan s takým nosovým hlasom a flflal neustále. nebol vulgárny, a aj k cestujúcim bol milý, ale desne ufrflaný. Na adresu jedného slimáka pred nami, ktorého akosi nemohol obísť, a iné mu neostalo, len zakaždým čakať, kým sa milostivý vymoce...a na jednej križovatke, keď ten nie a nie sa pohnúť, vodič to nevydržal a tým nosovým hlasom a takým prízvukom ako sa zvyknú napodobovať teplí, zahlásil do otvoreného okna: "Ty debil, pohni sa konečne, lebo ti z toho tvojho rebriňáku urobím kombi!"

Tu to nevyznie, ale vtedy sa rehotal celý autobus...

nepamätám sa, či sa "debil" pohol, ale tento výrok  a jeho náležitý prednes si ešte dlho budem pamätať.

• 1

#339 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 665 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 27. marec 2014 - 14:19:45

poznas tu do Hany Hegerovej: "stařičký autobus zastaví podle přání, tam kde ves první zdí začíná..."

kedysi, ked som chodieval do prace do Banskej Stiavnice s odchodom rano o 04,30 tak to bolo bezne, ze uprostred nicoho v stiavnickych lesoch zastavil autobus na krajnici, pristupil horar, alebo zeny, ktore isli dojit kravy na odlahle pasienky

dnes uz aj horari byvaju v dedine a kravy, ak nejake zostali, postavaju v mastali...

• 1

#340 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 6. apríl 2014 - 13:22:12

pamätám sa, keď sme boli na návšteve v Hornej Maríkovej, ja a dievky (vtedy mali 5 a 7 rokov). na potvoru, obe ochoreli, tá staršia to ale dobre ustála, kým tá mladšia - bolo jej napriek všemožnému úsiliu horšie a horšie, nebudem tu popisovať priebeh, ale piatková návšteva miestnej doktorky nepomohla, víkend sme len len že prežili, telefón vtedy nebol samozrejmosťou, takže volať RZP odtiaľ nešlo, bolo mi jasné, že v pondelok pôjdem k doktorke zas, malá bola apatická, v pondelok už nevedela stáť na nohách, a tak mi sesternica požičala pre ňu buginu a šla so mnou na zastávku, kde požiadala vodiča, aby mi zastavil pri zdravotnom stredisku, aby som nemusela ísť kusisko od zastávky, vodič bez problémov tak urobil a ešte mi aj pomohol s buginou z autobusu. Bolo to fajn, keď takto vodič prejavil kúsok ľudskosti a nebol skostnatelý predpisom, že mimo zastávky stáť nebude a basta. mne to naozaj vtedy pomohlo. príde mi to také milé, keď vodič ľudí, ktorých vozí, aj pozná a zastane, kde potrebujú.

V Poľsku v Zakopanom chodili také mikrobusy, ktoré zastavili na zamávanie kdekoľvek, kde nebol zákaz zastavenia, a vysadili človeka kdekoľvek, kde nebol zákaz zastavenia. neviem, či to ešte chodí. nejaký čas boli podobné pokusy aj tu v BA, za 15 korún zo zastávky Predstaničné námestie do Petržky, zastal dľa želania zákazníkov. len sa to dajako neujalo. Vtedy bývali busy prepchaté, tak sa divím, že to ľudia nevyužili.

• 0

#341 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 987 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 23. máj 2014 - 18:10:50

tento týždeň sa dvakrát opakovalo to isté. Raz v 91 v pondelok a druhýkrát dnes v 99, pokaždé keď som šla z roboty.

Pri prednom sedadle pri vodičovi sa - pochopiteľne zbytočne a márne - cez sklo pokúšala dostať nejaká okrídlená bytosť, neviem, čo to bol za hmyz, bolo to dlhé asi tak 2,5 či 3 cm, telíčko to malo tvar cca ako nejaký sršeň, ale malo to čierne telíčko a bruško malo úplne na konci čierno-hnedopásikavé, ale tie tmavohnedé pásiky boli vidno až pri pohľade zblízka, a malo to také akoby zamatové telíčko podobne ako čmeliak. zaradila by som to medzi blanokrídlovce, ale nikdy predtým som také čosi nevidela. celkom dobre som si vedela predstaviť nejakú hysterickú babu alebo aj chlapa, ktorá by to len tak plesla a zabila, človek má takú tendenciu zabíjať to, z čoho má - koľkokrát aj neodôvodnený - strach. A tak som vylovila z tašky sáček, chytila som tú obludku do toho sáčku a v pondelok som poprosila vodiča, nech mi to na zastávke dovolí vypustiť a počká ma, vodič bol zlatý a počkal, kým to vyletelo z pytla von a ja som nastúpila naspäť - a dnes som to vypustila poblíž nášho domu, kde je dostatok trávy, stromov a kríkov.

Ľudia na mňa čudno kukali, ale nech. Mala som dobrý pocit z toho. Nech si lieta.

• 1

#342 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 8. jún 2014 - 17:25:24

diel druhý:

doniesol som si do záhrady kofolu v malej flaške, ako vždy aj 1,5 litra vody. Ale dnes som si zobral aj technický benzín , išiel som meniť deflektory na aute.

Pieklo na hlavu pri oberačke. Ledva som zliezol, jazyk som mal vyplazený tak, že som si ho skoro pristupil na rebríku.

Keď som sa dopotácal k taške s nápojmi, vopchal som dnu ruku, vytiahol flašu a konečne nalial tekutinu do vyprahnutých úst. Chyba, bol to technický benzín. Darmo som si vyplachoval ústa, a pud sabazáchovy zapchal záklopku v hrdle, niečo som predsa prehltol.Rýchlo som sa nalogal kofoly. Prešlo už 6 hodín, zatial žijem, ale ak si dam kofolu, grgám technický benzín. Bál som si aj zapáliť cigaretku...Dúfam, že benzín je prchavý a nejako to zo mňa vyprchá, zajtra máme ísť na kúpalisko, a ak sa tam prehrejem, tak môžem zbĺknuť... :smilieee:

• 2

#343 valcik

valcik

Commodore

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 132 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 8. jún 2014 - 18:08:22

@alarm:

Ak to vzbĺkne, poletíš ako rakeťák! Len aby ti to neoškvarilo dýzu.. :zubiska:

• 0

#344 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 606 príspevkov
  • 302 tém

Príspevok bol napísaný: 8. jún 2014 - 18:29:46

to mi len tak napadlo ... náš alarm raz na tie čerešne vážne oné ...

každý rok má príšernú príhodu z čerešní, naposledy to bolo tuším, keď pílil statné konáre pod sebou a stál na nejakých troch pospájaných rebríkoch či ako to bolo ... :innocent:

:smile2: :D

• 0

#345 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 8. jún 2014 - 18:41:26

ešte stále žijem.....a do smiechu mi stále nie je. Na flaške bolo napísané, že po požití nevyvolávať zvracanie a že to napáda plúca...

• 0

#346 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 606 príspevkov
  • 302 tém

Príspevok bol napísaný: 8. jún 2014 - 18:50:21

držíme palce, aj keď sa tu rehníme ... :(

vážne, namojdušu  :flowers:

podobná vec sa stala kamarátovi: v noci vstal, za tmy sa vmotal do kuchyne, a smädný ako ťava, chytil fľašu malinovky na kuchynskom dreze a napil sa ...
malo to nejakú čudnú chuť, ale myslel, že má od piva pomotané chuťové bunky, tak si hrkol ešte, a zaľahol. ráno vstal, a cítil sa čudne - pozrel do zrkadla, a celý bol spuchnutý tvár, krk, ruky ... vysvitlo, že sa v noci napil prípravku na umývanie riadu ...
on bol človek, ktorý k lekárovi nechodil, a okrem toho večer predtým toho vypil toľko, že alkohol v ňom ešte stále pracoval, takže celý deň jeho žena tŕpla, on si dával vodovú kúru ... trvalo asi štyri dni, kým celkom odpuchol ...

• 0

#347 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 8. jún 2014 - 19:28:07

Keď som bol na vojne ako absík, tak na izbe dvojročákov boli poschodové postele. Mladí museli spať hore na bidle, starí mazáci dole. Raz mali "pitky", dali aj mladým. A keďže boli leniví vstávať z postele, tak si jeden hore zobral flašu, do nej sa v noci vyšťal, a položil ju dole na plechový stolík. V noci jeho starý zakričal "šumák", čo znamenalo, doniesť šumienku. V tom uvidel flašu, farbou podobný napoj ako šumienka, a vypil ho....

• 0

#348 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7 043 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 9. jún 2014 - 12:35:03

Je tam toho... Bear to pije na pockanie. :)
  • 0

#349 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 268 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 9. jún 2014 - 20:49:21

no...dnes som mal trochu lepšiu príhodu.

Boli sme na termálnom  kúpalisku, a musel som použiť WC. Krásne, čisté... ešte aj upratovačka  tam bola s elektrickým rotačným mopom...

Prístupný bol len jeden "box", a ten sa nedal z vnútra zavrieť...

Nuž, čo, keď treba tak treba. Posadil som sa..... zvuk mopu sa blížil :zubiska: . Tak som takticky zahrkal mincami v plastovej krabičke okolo krku.

Mop sa stále blížil, už bol pri mojich dverách a podla otvárania ostatných dverí som vedel, že upratovačka je dosť rázna. Začal som mať kvapky potu na chrbte, lebo mop bol už pri mojich dverách. Chytil som klučku....a vtedy to prišlo... skoro ma vytiahla zo spustenými plavkami von :zubiska:  :zubiska:  :zubiska:

• 2

#350 game

game

phantom fsp

• Management
  • 27 606 príspevkov
  • 302 tém

Príspevok bol napísaný: 9. jún 2014 - 21:03:37

alarm,

rozhodne sa zdá, že sme ti držali palce až moc dobre !!! :lol:

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: zážitky, skúsenosti, príhody, dojmy, incidenty