Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * - 3 Hlasov

Čo sa mi stalo

zážitky skúsenosti príhody dojmy incidenty

Téma má 827 príspevkov

#426 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 895 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2014 - 21:41:09

asi to je vseobecny problem - na malych alebo beznych dedinach funguje volne dostupne ihriska, ci uz tie, ktore slavnostne rozdaval Fico "svojim", alebo tie obycajne

- poznam obec, kde je take Ficove ihrisko, pani, ktora byva blizko ma kluce, zapisuje sa tam (neviem ci sa aj plati) a je to skoro furt obsadene - deti, mladi, starsi

- u nas sa vyuziva dedinske futbalove ihrisko, ked sa chlapci samostatne hraju, vedla mame oplotene asfaltove - basketbal, tenis, alebo siet na co sa natiahne - je to volne pristupne

- v dalsej obci co poznam, tak im take viacucelove ihrisko postavila firma ako "kompenzaciu" popri vystavbe bioplynovej elektrarni

no z druheho konca - my ako decka sme sportovali na ulici, na parkoviskach (vyrastal som v meste), mali sme ulicnu ligu v hokeji na kolieskovych koruliach, basketbal sme hravali tak, ze sme mali kovovu obruc z kuka nadoby upevnenu na elektrickom stlpe, atd.
myslim, ze dnes uz nieco take nefunguje nikde, uz aj ten hokejbal a podobne aktivity sa "sprofesionalizovali"...

• 1

#427 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 530 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2014 - 22:15:56

No ale ja pisem o malom meste - kde sa deti nemaju kde hrat.  ja viem ze su ihriska ja viem ze su telocvicne. 

Pisem o meste kde je sidlisko s 10 000 ludmi a su tam deti - a oni sa nemaju kde hrat - pri tom ihriska su. Lebo na tych cestach a parkoviskach stoja auta.

ved na to su a unas sa da este parkovat,ale tam si mam davat so sznom trening? Tam sa neda. kde si ho mam dat, ked vsetky sportoviska su zavrete(to je ine ako na dedine ze zazvonis vedla pani co ma kluce - ja si chcem zakopat so sznom,lebo teray ma to napadne je pekne pocasie a komu budem volat - aj kebz som vedel - ho budem otravovat - pod mi to otvorit?). Proste ziaden priestor nemas otvoreny? 

Ja som tiez ako etsko nepotreboval ziadne ihrisko - hned za domov zahradou sme si spravili futbalove,cey zimu aj hokejove.

Na ulici - naulici sa hral tenis - prislo raz za polhodinu auto si dal prec siet. Ked normalene tenisove ihrisko tak na parkovisku pri inych domoch - prislo auto dal si prec siet - auto tam prislo raz za dva dni.

V sobotu maju schodzu futbalisti - rodicia. ja som tam ked som to pisal prvy krat - chcel prist a im to vykricim. ######a kde to zijeme - mozno pojdem asi nie - kalsem na to objednam si telocvicnu.

• 0

#428 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 13. december 2014 - 17:40:04

Pred týždňom som bola aj s Flinstonom na vernisáži, na konci bola tombola, nuž som aj ja kúpila 2 lístky - a vyhrali sme jeden výrobok akurát iod kamošky, ktorá ma na tú vernisáž pozvala. Zoberiem si to do roboty a tam si to zavesím.

• 0

#429 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 895 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 13. december 2014 - 20:44:46

zajtra ideme na vernisaz synovych fotografii, ma to spolu s kamaratom, ktory zasa vystavuje obrazy

tombolu tusim v programe nemaju, mal by som mu to navrhnut :D

• 2

#430 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7 101 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 13. december 2014 - 21:22:25

A cirou nahodou si ceny rozdelia rodinny prislusnici... :)
  • 0

#431 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 14. december 2014 - 14:43:10

môže sa to urobiť napríklad tak, že každý hosť by doniesol niečo, už aj pekne zabalené. Potom by každý dačo vyhral. Tak sme to praktizovali ešte v špitáli. Raz sa mi zadarilo vyhrať to, čo som sama doniesla,   B)   po reklamácii mi vybral Mikuláš iný darček. :)

• 0

#432 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 701 príspevkov
  • 306 tém

Príspevok bol napísaný: 22. december 2014 - 17:48:40

dnes po skončení kdejakého čakania a posúvania sa po výsledkoch a návšteve lekára v špitáli ...

zišla som u Milosrdných do vestibulu, počkať si na odvoz.

tam v strede pri lavičke vo dvorane stáli dvaja policajti s gumovými chirurgickými rukavičkami na rukách, a pred nimi vo väzenských teplákoch regulérne spútaný väzeň, také som videla prvýkrát - spútané ruky pripútané k hrubému koženému opasku ... a čakali s ním na CT vyšetrenie

sadla som si trochu ako v kine, nech teda dobre vidím, keď už vidím, ale len chvíľu, kým som vstrebala nezvyklé podrobnosti ... nebola som sama, pokukoval nenápadne každý ...  :innocent:

• 2

#433 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • 9 490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 23. december 2014 - 20:55:55

A cirou nahodou si ceny rozdelia rodinny prislusnici... :)

alebo to dopadne jak v Hoří má panenko

• 0

#434 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 24. december 2014 - 20:07:30

hehe! bola by to psina. Ale zas až takú tombolu som zatiaľ nezažila.

k tým  cenám rozdeleným medzi rodinných prísluišníkov:  bolo to už dávnejšie, tak cca 6 - 7 rokov, tiež sme boli s Flinstonom na jednej zábave, kde bola o polnoci aj tombola, a skoro všetky ceny si naozaj rozdelili usporiadatelia a ich vzácni hostia, všetci sedeli vpredu pri jednom veľkom stole. jedináý rozdiel bol vždy v tom, že pokaždé vstal niekto iný od toho istého stola, a klusal pre cenu. Nakoniec už si tlieskali len oni sami a "nefalšovane" sa radovali z výhier.

game: a čo sa deje, že takto pred sviatkami po špitáli a ešte aj na odvoz čakať musíš?

Hmm---kedysi som robila majsterku vo výrobe a veru aj bývalých basistov som tam mala na mojej smene. A v druhom zamestnaní zas tiež tam chodili robiť basistky, robili v oplotenej časti haly, s nikým zvonka sa nesmeli baviť a aj my sme sa nesmeli baviť s nimi. Nosili bodkované šatky na hlavách a mali inej farby pracovné odevy ako my kmeňoví zamestnanci.

• 0

#435 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 29. december 2014 - 11:26:02

dnes ráno som - ako obvykle - čistila mačaciu krytú kadibúdku, mám tam také stelivo, čo aj pachy pohlcuje, a aj keď sa mačka vyciká, urobí sa z toho tuhá hrudka, ktorú potom už len vyberiem lopatkou a aj s hovienkamu šups do sáčku...aby to fungovalo, musí tam byť asi tak 5 - 7cm vysoká vrstva toho steliva, je to čosi ako drobný štrk. Kryt som mala ešte dolu z vaničky, že ešte pozametám okolie "búdky", ale čo čert nechcel, stratila som rovnováhu a zabalansovala som tak nešťastne, že som stupila na okraj vaničky a prevrátila ju aj so stelivom a všetok ten štrk sa mi rozsypal po celej miestnosti, všade, pod lavicu, no všade!!! Miestnosť som ešte nemala pozametanú, takže som ani nemohla len jednoducho pozmetať ten štrk a nasúkať ho nazad do vaničky, ponaberala som teda na lopatku vrchné vrstvy a šupla to nazad do vaničky a zvyšok pozmetala do smetí a voľky-nevoľky som vytasila aj vysávač. No, skrátka bola som nútená nedobrovoľne vyčistiť celú miestnosť, vyumývať to tam a potom už som to urobila všade. Mala som na dnes celkom iné plány.

Ako som tak bola taká nasratá, ešte aj chudinky mačky radšej utiekli - Šiva na mňa aj zasyčala.

Už ma zlosť prešla, ale dúfam, že zasa dlho nič nevysypem ani nevylejem a neurobí to ani nikto iný tu.

• 0

#436 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7 101 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 29. december 2014 - 11:59:21

Je tam toho... Praca predsa slachti. ;)
  • 0

#437 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 29. december 2014 - 12:56:44

svojho času som mala v kancli na stene ceduľku s nápisom 

"Ticho lieči, práca šľachtí. Drž hubu a rob!".

• 0

#438 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7 101 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 29. december 2014 - 13:14:59

No vidis. A ty tu robis drahoty. :)
  • 0

#439 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 29. december 2014 - 15:25:52

Ve´d nie som v robote... :smilieee:

A ešte som tam mala aj ceduľku s červeným štvorcom a textom:

Áno, pán vedúci, toto koliesko je naozaj zelené!

• 1

#440 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 699 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 30. december 2014 - 00:00:14

A ešte som tam mala aj ceduľku s červeným štvorcom a textom:

Áno, pán vedúci, toto koliesko je naozaj zelené!

:thumbsup:

ja som mal vo svojom kumbále tiež takú, akurát ten štvorec bol čierny a nápis bol: Áno, pán vedúci, toto koliesko je naozaj červené!

ešte som tam mal vytlačené heslo: Poriadok je pre blbcov, inteligent zvládne aj chaos!

mal som tam tiež kresbu ktorú pre mňa vytvoril jeden kolega, bol na nej cirkusový šiator s nápisom ЦИPK a nad tým bolo heslo:

Sovietsky cirkus - Náš vzor!

vydržalo to na stene asi pol roka, potom si vedúci prečítal čo to tam vlastne mám -  a zrušil mi to jak žiadosť na byt :smilieee:

• 0

#441 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 30. december 2014 - 10:25:01

:thumbsup:

...tam mal vytlačené heslo: Poriadok je pre blbcov, inteligent zvládne aj chaos!.

toto si vyvesila naša mladšia dcéra na dvere ich izby - teraz už jej izby, a dodnes to nezrušila.

V kancli sme mali aj že

Ak nemáte čo robiť a nerobíte nič, nerobte to u nás.

To s tým zeleným kolieskom som mala v labáku, divím sa, že môj vtedajší šéf - hoci do labáku zablúdil len zriedkakedy - si toho nevšimol pri svojom zmysle pre detaily.

• 0

#442 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • 9 490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 10. január 2015 - 10:40:24

druhý deň predvádzam medikamentózny artizmus

kvapky do očí/uší si cez nos kvapkám až do hrdla

• 0

#443 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 895 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 10. január 2015 - 14:58:47

Vcera a dnes - den blbec. Asi su skvrny na Slnku...
Na com som vcera siahol, to nefungovalo. Riesil som nejake softwarove veci na nasom vysunutom pracovisku, no, nameisto predpokladanych 2 hodin skoro 5 a aj tak nie je hotovo. Na spiatocnej ceste havaria na Donovaloch, takze kolony v dazdi, snehu, namraze.

V Tescu idem vratit flasky a kedze v "kiosku" jeden chlapik strka do masiny neviemkolko flias z krabice, tak stojim s vozikom vonku na dazdi a cakam. Pride chlap s igelitkou, kukne na mna a zalezie dovnutra. Reku, nechce moknut... Ale ako ten prvy skoncil, tak zacal sukat flasky dnu. Vletel som nanho, sme si ponadavali, no ked zahlasil, ze sa "hadame ako k****i pre po***ane flasky", skoro som sa mu ospravedlnil... Ale uz o to nestal...

Nasledne ten blby automat nechcel zobrat jednu flasku (klasicka pivova, ale niekedy nevie nacitat ciarovy kod /naco ku*va chce citat ciarove kody? a keby sa mi v potoku odlepila vigneta tak ako vratim blbemu automatu VRATNU flasku?), tak som ju chytil a s prislusnym slovnym komentarom prehodil tym tunelom bez precitania az niekde dovnutra toho skladu...
Asi mi ju ani nezapocitalo :(
Dnes rano hned pokazena zaluzia na okne. (mimochodom, ak niekto vie, ako navliect bez demontaze nazad do bludiska tu retiazku, ktorou sa vytahuju a spustaju lamely, tak nech sa mi ozve...)
A k tomu ma uz druhy den boli hlava :ermm:

• 1

#444 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 11. január 2015 - 13:48:19

D´Ady: a dal si si urobiť kondiciogram? Určite si v časti "-". :ooops:  

druhý deň predvádzam medikamentózny artizmus

kvapky do očí/uší si cez nos kvapkám až do hrdla

keď cez nos, tak sa nečuduj, ja si ráno čo ráno vyplachujem nos slaným roztokom a vždy cítim slano aj kdesi kde hltan stráca svoje poctivé meno.  len jedno mi povedz: prečo si očno/ušné kvapky nekvapkáš do očí/uší, ale do nosa? :neviem:  :confused:  ja by som do nosa uprednostnila nosné kvapky, aj keby zakotvila časť v hrdle  :happyroll:

• 0

#445 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • 9 490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 11. január 2015 - 13:54:56

som dostal nariadené

od otorinolaryngologičky

s osobitným dodatkom, aby som sa nebál označenia kvapiek (do očí/ do uší)

a dával si ich tak, ako mi vraví

holt, ona musí vedieť lepšie jak ja

• 0

#446 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 11. január 2015 - 14:05:15

aha, už rozumiem. Tak nech ti ten medikamentózny artizmus (kurník, to by ma teda nenapadlo také pomenovanie!) pomôže.

My s Flinstonom sa chystáme do Alfy na nejaké grilované rebierko s mladými. Vraj osláviť zaťove narodky. Nad ránom sme došli zo zábavy, tak sa na prebytok energie nemôžem sťažovať...na zábave som si v jednom kole posťažovala na nedostatok pohybu, a nasledujúce kolo bol nejaký rokenrol, a bolo riadne dlhé! :taktitreba:

• 0

#447 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 895 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 11. január 2015 - 18:34:20

vcera fakt den blbec - sestra s rodicmi cestovali vyse 100 km na vystavu, ktora je v sobotu zavreta

nasledne cakali na autobus na inej zastavke, ako bolo treba - vysledok - dalsie skoro dve hodiny cakania...

ale vecer to vraveli meteorologovia, ze to vraj vcera bol standard...

• 1

#448 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 059 príspevkov
  • 22 tém

Príspevok bol napísaný: 11. január 2015 - 20:13:08

Mne sa stáva pravidelne, že ak sa dakam vyberiem naslepo s tým, že viem, že je tam to či ono, tak to i ono bude presne v čase mojej prítomnosti zatvorené. Ak to vôbec medzitým nezrušili...

ešte tako som došla z hungárie, som si šla vybaviť električenku. Najprv som sa zastavila v podchode, tam bola rada z MHD až ku schodom, tak to teda nie, šla som odtiaľ peši pod most, aj tam je predajňa, lenže ouvej, tam mali v tomto období otvorené len do 14h (bežne býva samozrejme tuším do 18), a ja som tam bola dajak okolo 16:30. Tak som si kúpila lístok MHD a vybrala som sa na tretie predajné miesto - k malému trhu v Petržke. Tam už našťastie nebol ani dlhokánsky rad, a aj bolo otvorené a konečne som to vybavila. poviete, že ved som sa mohla postaviť do toho príšerného radu. nemohla, radšej sa prejdem ako by som mala v takom rade čakať.

• 0

#449 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 316 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 1. február 2015 - 14:13:21

Teraz sa už smejem, ale nebolo mi do smiechu....pokusim sa to opisat slušne.
V piatok som išiel autom, vraj kalamita, ale cesta bola volna,šmyklava, ale priechodna. Keď som sadal do auta, trochu ma tlačil mechur, ale nejak som tomu nevenoval pozornosť. Vybavil som, čo som potreboval,dal si kapučino z automatu ( a to som nemal robiť), sadol do auta a poďho späť.
Dialnica bola prejazná, žiadne auta nestali na vjazde, a tak som zvolil túto cestu. Žial,dialnica prejazdna bola, ale odbočovací pruh nie. A tak som čakal trpezlivo v rade, asi 30 minut. Zacal sa hlasiť mechur...O ďalšiu pol hodinu som sa posunul asi o 100m, a k pošťaniu sa posunul na hranicu únosnosti. Keby som vypol na aute povinne svetla, pokutu by som nedostal, moje oči boli také vypleštené, že svietili ako dialkové....
Trojprudova cesta, ja v strednom pruhu....široko ďaleko žiadny strom....
Došlo k najhoršiemu scenáru, muselo to von. Mal som v aute pohariky od kavy, a tak som musel konať. Lenže...vyzliecť sa nedalo,len rozopnuť. Ale zips končí o mnoho vyššie, ako by som potreboval. Naťahovanie nepomahalo,do pohara to nedočiahlo. Skusil som vyložiť von všecko, ale vtedy tojaše skončili v pohári, a tam malo predsa íst tekuté médium. Ani z voza ani na voz, a kropaje na čele pribudali. Nakoniec sa to nejak podarilo, a pri ulave v objeme pohara asi deci a pol sa kolona pohla. Nedokažete si predstaviť, ako sa dá pri tom ešte aj vyšlapavať spojka a pridavať plyn....
Od teraz pred jazdou vždy navštivim WC...
  • 2

#450 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 701 príspevkov
  • 306 tém

Príspevok bol napísaný: 1. február 2015 - 15:23:07

alarm,

jaj ...  už pri čítaní začiatku mi napadli všetky moje podobné autové strasti, zozbierané za život ... -_-

a vždy si pri tom, aj pri tomto tvojom dobrodružstve, spomeniem na jeden raz dávno videný krimifilm:

pre mňa podstatná scéna, ktorú som dokonale precítila,

bola nová kolegyňa k dvom parťákom, ktorí niekoľko dní po 24 hodín sledovali nejakých zlých chlapcov v akejsi štvrti domov pochybnej povesti ...

keď nastal čúrací problém, poučili ju, prečo nosia v aute na sledovačky fľaše od mlieka ... a prečo neradi do party ženy - lebo s tými je furt problém ...

ja aj keď navštívim pred wc, psychika a telo pracuje po svojom, a vždy mám pred sebou okrem skutočných telesných problémov aj túto scénu z toho filmu,

a vždy, keď vidím počujem o niečom podobnom, v skutočnosti, vo filme, všetko jedno, je moja prvá starosť "ale ako vyrieši volanie prírody?!"  ...a večne mám problém ... :wooops:

ani nevieš, ako dokonale som práve precítila tento tvoj problém, až som ho priam cítila v bruchu a mechúri!  :innocent:

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: zážitky, skúsenosti, príhody, dojmy, incidenty

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov