Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Pomoc-> Bermudský trojuholník v PC

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 4 príspevkov

#1 Ajk

Ajk

RNDr. Ajk, PhD.

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 038 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 21. október 2006 - 12:20:28

Nazdar, mam mensi (reps vacsi) problem s PC...

Mam windows XP, antivirusovy program NOD a firewall v ramci XPcka... vsetko mam original kupeny... no ale problemom je, ze mi uz behom 5 mesiacov 2x zmizli niektore subory/priecinky.... len tak... zmizli bez stopy..

aby som vam objasnil, mam 3 disky C:, D: a E:, zatial sa vsetky zmiznutia diali len na C a D:
na E mam mp3jky, na D mam moje dokumenty (adresa mojich dokumentov je "D:\" - teda cely disk)
a C si nechavam rezervu...

1x sa to stalo par dni po tom, co som si nainstaloval XP (v juny). Vtedy som mal moje dokumenty este na C.Zistil som to pomocou hry Empire Earth, ktoru som mal nainstalovanu v mojich dokumentoch (priecinok C:\ja\Empire Earth)... doobeda sme ju hrali s kamosmi a poobede som zistil ze na ploche je ikonka k neexistujucemu suboru... tak som zasiel do priecinka hry a zistil som ze tam zostala asi polovica suborov a chybal spustaci + nejake ine priecinky.... zaroven som zistil ze podobne je to aj s fotkami... zatial co povodne som tam mal fotky asi z 30 akcii, zostali tu len priecinky 4 akcii a v kazdej bolo priblizne po 3 fotky... dal som restoration a zivot fical dalej...

2x sa to stalo vcera... tentokrat mi nezmizlo nic len priecinok D:\ja (ktory mal 10GB)... skoda ze v pricinku ja, som mal vsetko... vratane fotiek... vymazanie nastalo 13:48 20.oktobra 2006.. spominany ipwins.exe som vymazal (odinstaloval - neviem ci som dobre spravil) az dnes...
mohol to mat na svedomi on?

neviete mi niekto vysvetlit preco mi miznu subory? ako uzivatel nie som pre nikoho zaujimavy... v pc mam 3 hry, dokumenty do skoly a fotky...

moze to mat aj spojenie s tym ze je to oznacene "moje dokumenty"? teda ak by som oznacil "moje dokumenty" nejaky prazdny pricinok, tak by mi nemizlo nic?

aj prvykrat aj druhy mi vzdy zmizlo nieco z priecinka "ja" ktory bol bud priamo oznaceny ako "moje dokumenty" alebo sa nachadzal v "mojich dokumentoch" (v tomto pripade zmizol cely)
  • 0

#2 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 477 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 21. október 2006 - 18:45:01

kolko fyzickych diskov mas v PC, akej su znacky a velkosti? Ktore z nich postihol "bermudsky trojholnik"
  • 0

#3 Axel

Axel

Admiral

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21 095 príspevkov
  • 1 064 tém

Príspevok bol napísaný: 21. október 2006 - 18:51:35

2x sa to stalo vcera... tentokrat mi nezmizlo nic len priecinok D:\ja (ktory mal 10GB)...

Zmizlo ti aj fyzicky 10 GB z disku alebo len nevidíš ten priečinok?
  • 0

#4 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 279 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 21. október 2006 - 18:53:06

sorry za OT ale na toto mi neda inac
:lol: :)

no a k veci...
skusil si take nieco ako programy na obnovu zmazanych suborov? skusil si tie subory najst v inych foldroch? skusil si pozret ci nieco nieje hidden? skusil si pozret ci ti nieco len nezmenilo prava ze to ani nevidis?
  • 0

#5 Ajk

Ajk

RNDr. Ajk, PhD.

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 038 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 21. október 2006 - 22:00:49

co sa dalo, som obnovil restorationom....

disky - hm
mam 3
C 180 GB - mam ho od roku 2006
D 40 GB - od roku 2002
E 10GB - od roku 1999

chybou diskou to neni... subory tam fyzicky zostanu len su "vymazane"
  • 0

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov