Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * - 2 Hlasov

Slovenské zdravotníctvo

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 128 príspevkov

Anketa: Slovenské zdravotnictvo (9 člen(ov) hlasoval(o))

Slovenskému zdravotníctvu vcelku:

1. Plne dôverujem (1 hlasov [11.11%] - Zobraziť)

Percento hlasovania 11.11%

2. Skôr dôverujem (6 hlasov [66.67%] - Zobraziť)

Percento hlasovania 66.67%

3. Dôverujem na 50% (0 hlasov [0.00%])

Percento hlasovania 0.00%

4. Skôr nedôverujem (0 hlasov [0.00%])

5. Vôbec nedôverujem (2 hlasov [22.22%] - Zobraziť)

Percento hlasovania 22.22%

6. Neviem (0 hlasov [0.00%])

Lekárom v obvode môjho bydliska:

1. Plne dôverujem (2 hlasov [22.22%] - Zobraziť)

2. Skôr dôverujem (5 hlasov [55.56%] - Zobraziť)

Percento hlasovania 55.56%

3. Dôverujem na 50% (0 hlasov [0.00%])

4. Skôr nedôverujem (1 hlasov [11.11%] - Zobraziť)

5. Vôbec nedôverujem (1 hlasov [11.11%] - Zobraziť)

6. Neviem (0 hlasov [0.00%])

V prípade vážnejších problémov, ak by tomu nebránili žiadne prekážky uprednostnil(a) by som liečbu:

1. Na Slovensku (1 hlasov [11.11%] - Zobraziť)

2. V zahraničí (2 hlasov [22.22%] - Zobraziť)

3. Neviem / Je mi to jedno (6 hlasov [66.67%] - Zobraziť)

Percento hlasovania 66.67%

Za najvhodnejší systém zdravotného poistenia považujem:

1. Monopol jednej štátnej poisťovne (0 hlasov [0.00%])

2. Pluralitný systém - dva štátne a niekoľko súkromných poisťovní (súčasný stav) (2 hlasov [22.22%] - Zobraziť)

3. Pluralitný systém - jedna štátna a niekoľko súkromných poisťovní (1 hlasov [11.11%] - Zobraziť)

4. Systém jednej štátnej a jednej súkromnej poisťovne (1 hlasov [11.11%] - Zobraziť)

5. Návrat k "bezplatnému" zdravotníctvu (2 hlasov [22.22%] - Zobraziť)

6. Systém nepovinného zdravotného poistenia (2 hlasov [22.22%] - Zobraziť)

7. Iný (0 hlasov [0.00%])

8. Neviem (1 hlasov [11.11%] - Zobraziť)

Od roku 1995 som zmenil zdravotnú poisťovňu (neráta sa automatická zmena z dôvodu zlúčenia, rozdelenia alebo zániku zdravotnej poisťovne, ani prestup do poisťovne v zahraničí):

1. 0 - 1 krát (9 hlasov [100.00%] - Zobraziť)

Percento hlasovania 100.00%

2. 2 - 4 krát (0 hlasov [0.00%])

3. 5 - 10 krát (0 hlasov [0.00%])

4. 11 a viac krát (0 hlasov [0.00%])

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na Slovensku:

1. Je potrebný (8 hlasov [88.89%] - Zobraziť)

Percento hlasovania 88.89%

2. Nie je potrebný (1 hlasov [11.11%] - Zobraziť)

3. Neviem / Je mi to jedno (0 hlasov [0.00%])

Hlasovať Návštevníci nemôžu hlasovať

#126 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4561 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 22. December 2017 - 20:00:29

Pssst!!! Toto na tomto kapitalistickom fore povedat nemozes.

nuž ja mám taký zlý zvyk, že tu hovorím, čo si myslím a cítim...ak sa to dakomu nepáči, isto mi to napíše, ale žily mi to netrhá :)

Skrátka voľný trh podporuje chaos a bordel.

• 0

#127 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4561 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 12. January 2019 - 18:39:35

enchcelo sa mi hľadať, koho to vp svojom posledno  príspevku cituje slimak, ale zaujalo ma to. Nuž záleží od organizácie toho lekára, ako si to zadelí. u nás na gynde, a tiež kožná to mali urobené tak, že odxxx do yyy boli platiaci a za 10 EUR cca dostali časenku, a termín aj bol vždy dodržaný s presnosťou naozaj pár minút, a zvyšok potom boli tí, čo majú čas čakať. ja som si radšej tých 10 EUR zaplatila, nemám kedy vysedávať u lekárov a tiež nemám potrebu nejaského bacila alebo vírusa chytiť. 

Ale zaujímavé je, že kedysi v časoch mopjej mladosti, časenky fungovali bez toho, aby za ne pacienti platili, a približne v určenom čase lekári tých ľudí aj brali. Zlí komančovia, ako si to dovolili???

Okrem zubárov, tam sa dlho čakalo vždy.

Ale teraz mám hlavu v smútku. keď už som si myslela, že som za vodou a že už moje injekcie do oka môžem dostávať ako treba, zachytila som v správach, že práve oftalmologické oddelenie v nemocnici kde chodím s tým, celé pdoalo výpoveď kvôli vymenovaniu nového rpednostu. Výpovede boli akceptované. 

Len mi nehovorte, že je jedno, kto mi to piochne. ba veru nie. Tak ako hocaká injekcia či odber záleží na tom, kto to robí, aj toto, niektorí lekári to pichajú super, u iných to naozaj bolí. A bolí potom oko aj znútra a ešte polka tváre k tomu, od rána do večera. Takže zas som v riti.

• 0

#128 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30210 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 12. January 2019 - 19:20:10

tak to ano. to je smutné a držím palce.

takéto veci sa tu v zdravotníctve ovšem dejú takmer bežne.

pred časom v jednej z nemocníc v ba upratovali, povyhadzovali kopy lekárov, z troch ortopédov spravili jedného, a takto sa to už ťahá päť či koľko rokov a ten jeden sa môže zblázniť... je už v dôchodkovom veku, a nedovolia mu odísť do dôchodku... kam sa podeli tí svojho času prepustení, vedia možno srnky.

a takto to bolo s ORL, endokrinológiou, internistami, nefrológmi, očnými... a všetkými doradu.

v jednej inej malej nemocnici zasa pacienti pred rokom poobjednávaní na operácie, na poslednú chvíľu dostávali telefonáty a oznámenia, že sa majú dostaviť namiesto BA do GA, pretože už na starom mieste nemôžu operovať, predali im to pod zadkom niekomu - ktoviekomu z penty... a tak. a podobne.

• 0

#129 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4561 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 12. January 2019 - 21:19:29

aj moja šéfová zháňala endokrinológa, lebo tá jej šla do penzie a nikto ambulanciu po nej neprevzal. Onedlho to tu bude ako pred 100 rokmi. 

ja poznám detských lekárov, ale to mne prd pomôže. Ak nebudem maťž inej možnosti, asi sa obrátim na niekoho z tých, čo som sa s nimi poznala ešte v špitáli, žeby mi dakoho dohodili. Viem, že aj v niektorých súkromných klinikách tie injekcie pichajú, ale je to sakra drahé a ja nezarábam toľko, aby som si mohla každý mesiac, resp, každé 2 mesiace toľko dovoliť zaplatiť. Keby to fungovalo tak, že absolvujem 3- mesačnú kúru a potom rok mala pokoj, ešte by to šlo, ale tak to nefunguje. A štve ma to aj zato, lebo napriek tomu, koľko ľudí a na aké zákroky tam vždy je, tak lekári aj sestričky sa k nám správajú korektne, naozaj si nemôžem sťažovať na neochotu či na protivné správanie. Ani som netušila, že tam sú také problémy.

Viem, že aj na mojom predošlom dlhodobom pracovisku pár rokov po mojom odchode odišla Najvyššia do penzie a mal ju nahradiť jeden z tamojších doktorov, šikovný a v pohode chlapík. lenže ouvej, aké bolo prekvapenie, keď im tam dosadili nejakú osobu odkiaľsi z opačného konca republiky...pár ľudí to nevydržalo a odporúčali sa, po reorganizácii a ďalšom pôsobení novwej Najvyššej ďalší ľudia zmenili pracovisko. Vraj sa to tam nedá vydržať. Ja nemôžem objektívne zhodnotiť situáciu, ale naozaj nechápem, prečo nemohol tú funkciu prebrať niekto, kto to tam pozná, má aj autoritu ale aj priateľský prístup k svojim ľuďom...zrejme to tak chodí všade, všetko sa sype a kazí. Čo celé desaťročia sa vyvíjalo a fungovalo, ide do prdeli a ľudia, ktorí nemajú na drahé operácie a zákroky u súkromných lekárov na súkromných klinikách, slepnú, hluchnú, dostávajú sa do invalidity, umierajú. Hlavne že sa dá cestovať kam sa komu zachce.

• 0