Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Vieme, čo jeme?

jedlo strava potraviny živiny zložky

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 124 príspevkov

#51 starsi

starsi

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 774 príspevkov
  • 39 tém

Príspevok bol napísaný: 1. apríl 2008 - 00:47:20

Jedzte zdravo
Dobré správy sú, že sex môžete zlepšiť pomocou vhodného jedla, ktoré vám zároveň pomôže schudnúť.

Potrebujete jesť jedlo, ktoré udrží rovnomernú hladinu cukru v krvi, ktoré zabezpečí množstvo arginínu, zinku a omega 3 mastných kyselín.

Alebo, preložené do bežného jazyka, znamená to pre vás:

Obmedziť príjem stimulantov, to znamená čaj, kávu, čokoládu, alkohol a nikotín
Zvýšiť objem celozrnných živín, napr. zeleniny, obilia, semien
Jesť veľa arginínu, ktorý sa nachádza v rybách, moriakovi, kurčati, fazuli, tofu, orechoch a semenách
Jesť tuniaka, makrely, haringy a pstruhy tri krát do týždňa
Jesť ustrice – sú naozajstnou zinkovou bombou (najlepšie pre mužov!)
Jesť semená a orechy – najlepšie sú ľanové, konopné, tekvicové, slnečnicové a sezamové semená
Pri výrobe šalátov používať za studena lisované oleje v kombinácii s ľanovým alebo konopným olejom
Vyhýbať sa konzumácii cukru, sladkostí a vyprážaných jedál.
  • 0

#52 chrust

chrust

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 776 príspevkov
  • 5 tém

Príspevok bol napísaný: 10. september 2008 - 17:08:47

Na Čechoch ide niejaká relácia "Jste to co jíte"...alebo tak niejak.Nepozerávam to,ale posledne som si pozrel jeden diel.Info pre tých,čo nevedia o čom to je,tak je to o jedle...ako ináč,že :lol: ?!?
Viete čo ma na tom jednom dieli zaujalo ?
To,že odborníčka na stravovanie predpísala nešťastnici,čo mala chudnúť - MAK.Vtip je v tom,že mak má viac vápnika,ako akákoľvek iná potravina :) .
Včdetne mlieka.
Vedeli ste to ?
  • 0

#53 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 10. september 2008 - 20:28:23

nevedeli ... a blbá eú nám chcela mak zakázať ...
  • 0

#54 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 390 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 11. október 2008 - 10:55:44

Práve som sa dozvedel že Melanin dorazil aj na Slovensko. Ludia su jednoducho šikovný urobím ostatným zle , hlavne že najviac zarobím .
  • 0

#55 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 13. december 2009 - 18:36:21

nedajte sa odradiť názvom tohto článku
nedávno som videla na Spektre jeden dokument, nebol len o Ečkach ako takých, o strave, farbivách, konzervácii, správaní detí a dospelých a už relevantných výsledkoch nespočetných pokusov
dokonca tam boli výsledky výskumov tak zaujímavé, že som si robila z toho poznámky, len som sa ešte akosi nedostala k tomu, popísať to
po tomto to asi dám dokopy, lebo to dosť nadväzuje : )

tento článok koluje po nete, neviem ako je to s copyrightom, ale je toho plný net, minimum slovensko to obehlo už niekoľkokrát:

UŽ ANI TIE HOVNÁ NIE SÚ AKO BÝVALI...

/Nedajte sa odradit nadpisom/

Po nakrúcaní na Širokej veži som navštívil chatára na Zbojníckej chate.
Oheň z petrolejovej lampy presvetľoval poháre s červeným vínom a
prebúdzal dávne spomienky od spoločných vynášok večernou dolinou až
po jarné lyžovačky na Svišťáku. O polnoci sa na rad dostali vážne
témy. Od kalamity a vízie nových Tatier sme prešli až k zmenám v
spoločnosti. Po jej kritike si chatár vzdychne: "Veď už ani tie hovná
nie sú, ako bývali."

Na môj udivený pohľad naštvato odpovedá: "Keď sa vonku latrína
naplnila, posypal som jej obsah biologickým prípravkom, ktorý za dva
mesiace tú kopu rozložil. Posledné roky však to isté množstvo trvá
dva razy toľko!!!"

Pamätám si, ako sme spolu tieto záchody stavali. Jeden turisti
používali a druhý bol zamknutý, lebo sa jeho obsah práve rozkladal.
Po naplnení sa ich úloha vymenila.

Chatár pokračuje: "Pamätáš na chlieb zo Smokoveckej pekárne? Ten
vydržal mäkký len pár dní.
Otvorené mlieko skyslo za deň. A dnes?"

Pomaly mi začína dochádzať, kam mieri. Potravinársky biznis so
svojimi rozvinutými technológiami spracovania a konzervovania nás
prepcháva podozrivými E - čkami, aby si zabezpečil čo najvyššiu
trvanlivosť výrobku.

A E-čka si taktiež prerazia cestu do každodenného produktu nášho
ľudského tela. Pri týchto úvahách som podvedome prestal žuť večne
mäkkú bábovku, ktorú som na chatu priniesol z hypermarketu Lidl,
rozmýšľajúc nad tým, či vôbec nejaké vedecké laboratória vo svete
systematickejšie skúmajú to, na čo prišiel chatár.

Pri debate ako reaguje náš organizmus na túto pomalšie rozlokladajúcu
sa zmes toxínov v
našom tele už idem radšej spať!

Ráno prší. Schádzam dolinou, teším sa do Smokoveckej pekárne. Kúpim
si na raňajky tie tradičné rožky, ktoré sme kedysi dávno vynášali na
Zbojníčku.
Na môj údiv pekáreň zrušili. Ľudia vraj radšej kupujú trvácnejšie
pečivo z hypermarketov...

Možno by bolo dobré, aby si každý postavil vlastnú latrínu. Aby sa
sem tam do nej pozrel a zamyslel sa nad tým, prečo tie jeho produkty
už nie sú také, ako bývali...

Palo Barabáš

• 0

#56 majuska

majuska

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 378 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 7. apríl 2010 - 19:37:19

Jem vsetko a co mam chut a v neobmedzenych mnozstvach. Teraz uz nemozem mat chut na nic kde je lepok, ked to dodrzujem je vsetko OK, som fit aj ked jem o polnoci. Po dvoch - troch hodinach som vzdy zas hladna. Na chemiu kaslem, jedine co mi pride ako nepozivatelne je pepsi a cola. Myslim ze bio potraviny su len biznis. Rozdiel medzi kontrolovanym a nekontrolovanym jedlom sa mi zda zanedbatelny. Nemam cas na take hluposti.

Zboznujem zemiakove lupienky a kukuricu v akomkolvek stave. Lupienky mozem len solene ale tie mi chutia najviac. Ked si pozriete na akekolvek ine je to chemia a lepok. Slane su len olej sol a zemiaky. A s tymto pocitim hresim.

Myslim ze uz nase travenie je na tu chemiu nastavene. Pokial som fit neriesim ani nijake doplnky ci vitaminy. Nedrazdim hada bosou nohou. Vacsinou som fit.
  • 0

#57 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 390 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 3. jún 2010 - 14:16:46

V slovenských obchodoch sa nachádza aj falošná bryndza

V slovenských obchodoch sa nachádza aj falošná bryndza. Tento fakt potvrdil test kvality bryndze, ktorý realizovala Štátna potravinová a obchodná inšpekcia SR. Kontrola preukázala, že len dve z 11 testovaných bryndzí dosiahli alebo mierne prekročili povolený minimálny 50-% obsah ovčieho podielu.

Ako si takéto dačo môžu dovoliť ? Keď už tam dajú viacej teda kravského mlieka tak si zaregistrujú nový názov produktu a nech bryndzu robia iba na pravých salašoch kde majú ovce a kde sa vyrába pravá bryndza
zdroj
  • 0

#58 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 871 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 3. jún 2010 - 15:36:17

ta ovca bola krava :lol:
  • 0

#59 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 27. jún 2010 - 12:39:11

vieme, ale v konečnom dôsledku nevieme, ovociee nie, lebo kvasí, po jedle sa nenapite, lebo to kvasí, že je človek všežravec, o tom sa každý vegetarián bude vadiť do prvej krvi, hoci človek má tráviaci systém prispôsobený tráveniu všežravosti, biela múka je pohroma, zemiaky a ryža a cestoviny obsahujú škroby, ktoré robia jaj cukrovkárom, zeleninu áno, strukoviny sú potrebné pre stavbu kostí, ale jaj tomu, komu sa z nej tvorí priveľa kyseliny močovej a trpia obličky ... takže čo dokelu môžeme vlastne jesť ?
po jedle sa radšej nenapiť, lebo to začne kvasiť, ovocie kvasí samo osebe, ... : )

už len ten názov je povzbudzujúci :)

Čo hnije v bruchách najdlhšie?

Tráviace útroby sú zdrojom života. Ale nielen nášho. Miliardy baktérií v našich črevách dokážu potravu premeniť na životabudič, ale niekedy sa trápime aj s tým, že nám to v črevách nepríjemne hnije. Vtedy začínajú problémy a šírime nevhodné pachy. Pozor na to čo jete, môže to byť osudné!
Žiadne ťažké pokrmy
Nájdete množstvo ľudí, ktorí vám odprisahajú, že človek nie je všežravec, tobôž nie mäsožravec. Že ide len o nejaké pomýlenie evolúcie, ktoré sa nám náramne vypomstí. Niečo na tom možno bude, pretože mäso sa v našom organizme trávi neuveriteľných 6 – 8 hodín.

Pritom nesmieme zabudnúť na to, že po vražednom jedálničku: rezeň, stejk, klobáska, sa spomaľuje činnosť peristaltiky, v črevách sa upchávajú klky a tam zahnívajú zvyšky potravy pekne dlho. Veď to poznáte, keď sa po týždni zlého stravovania ohlásia vetry.

Aj Greenpeace by vás dali na čiernu listinu, nieto priateľka na rande. Varovný prst dvíhajú aj lekári, na týchto temných miestach sa často skryjú aj nádory. Preto ak mäso, tak v rozumnej miere a v kombinácii s vlákninou, ktorá je osvedčenou rašpľou na črevá.

Ovocie nie!

Minimálne ho nepodávajte na neskorú večeru. Objektívne platí, že by sme ho mali sfutrovať do šestnástej hodiny popoludní. Pretože viete čo sa s ním stane, ako ho necháte vo vlhku a teple. Vo vašom vnútri to tak nejako vyzerá. Takže zatiaľ čo si pospíte so spomaleným metabolizmom, ovocie pekne hnije a kvasí.

Nuž, ráno z toho nebude žiadna slivovička v prirodzenom stave, ale nechutnosť, ktorej sa budete zbavovať celý deň a ľudia okolo vás budú vetrať či je vonku mínus dvadsať, alebo dážď. Takže hoci za bežného dňa vám strávi telo ovocie za dve hodiny, ak zalomíte, máte o starosť viac.

Huby

Niektoré môžu slúžiť ako afrodiziakum, ale v kombinácii s alkoholom alebo aj samé, bez piplavej tepelnej úpravy, môžu organizmus celkom pekne potrápiť. Hoci obsahujú dosť zdraviu prospešných látok aj potrebnú dávku vlákniny, pre trávenie sú pekelnou záťažou. Tým pádom aj prejde dosť času, kým sa vám ten balvan v žalúdku dá do pohybu a konečne pretrávi. Proces rozpadu bude dlhý a niekedy aj bolestivý. Rozhodne nič pre trávenie vo dvojici.

Biele nie je vždy čisté

Typickým príkladom chutného a nie celkom zdravého je biela múka. Pečivo z bielej múky na rozdiel od toho celozrnného vedie k vysokej plynatosti. A tá je jedným z prvých prejavov, že v hrubom čreve (kde sa potrava trávi najdlhšie) sa niečo pokazilo a miesto správneho spaľovania, hnije. Biela múka sama spomaľuje trávenie a vedie k ospalosti a agresii. Ešte sa vám vôňa tých teplých bielych rožkov zdá tak príťažlivá?

Vajcia

Tie zapáchajú samy o sebe a v trávení nerobia výnimky, práve naopak. Takú poriadnu praženicu, alebo volské oko budete spaľovať aj päť hodín. Nepatrí k ľahkým jedlám a ak súrne potrebujete bielkoviny, dajte si radšej jogurt. Jeho živé kultúry naštartujú ten správny proces vo vašom vnútri. Dobrú chuť.

a to ešte nie je tu napísané, že naše obľúbené mňam jedlo - vyprážaný syr, sa zamontuje do klkov v črevách a trávime ho sedem - osem mesiacov :lol:

zdroj : )
  • 0

#60 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 390 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 1. júl 2010 - 12:08:17

gamo toto si nemala ani písať ... teraz si ten syr nechcem dať
  • 0

#61 chlapeczjuhu

chlapeczjuhu

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 397 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 1. júl 2010 - 18:09:18

game, zaujimavy prispevok ale ja budem papat tak ci tak vela a casto a vsetko :lol:
  • 1

#62 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 1. júl 2010 - 18:12:48

tiež sa čudujem, prečo to lopatkovi zobralo chuť ... :lol:

treba papať s chuťou, až raz pán doktor zakážu, a prikážu prikladať zem pokusne na hruď, potom treba špekuľovať, neee teraz :)
  • 0

#63 chlapeczjuhu

chlapeczjuhu

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 397 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 1. júl 2010 - 18:16:26

presne tak. ako povedal porucik Hamacek, co na tomto svete zozereme a vypijeme, to nam nikto cooo??? to nam nikto nevezme!
  • 0

#64 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 23. júl 2010 - 21:45:19

jedna výnimka zato existuje ... jedlá s nenormálnou prípravou, na pohľad desné či s miliónom ingrediencií ...

zriedkavo si pozerám tu recepty, len keď natrafím na niečo zvláštne, alebo keď ma niečo zaujme ... voľaktorý deň tam boli francúzske zemiaky, a ľudia k tomu písali svoje recepty, kde som sa nestačila diviť, čo všetko voľajú francúzske zemiaky ... ale stále to bolo v norme :D

dnes ma vydesila pečená paradajková polievka ...

už len zoznam ingrediencií je poněkud obsiahly ...
* 1 kg
* paradajky
* 20 g
* pesto bazalkové
* 1 konzerva
* paradajky lúpané
* 200 g
* med
* 50 g
* ocot balzamikový
* 50 g
* bazalka lístky
* 100 g
* cukor
* štipka
* soľ
* štipka
* korenie biele mleté
* štipka
* muškátový oriešok mletý
* 1 ks
* bageta
*
* syr na zapečenie

hmhm ... milujem dobrú babkinu paradajkovú polievku, aj toto je zrejme chutné, ale asi zostanem pri mňam varenej, piecť ju nemusím ... :lol:
  • 0

#65 aljak63

aljak63

Lamička

• Moderators
  • 11 998 príspevkov
  • 240 tém

Príspevok bol napísaný: 13. november 2010 - 15:46:06

Zopár zaujímavostí, ktoré našli zákazníci a spotrebitelia v zakúpených tovaroch:

Najnechutnejšie veci nájdené v jedle :)

btw. Dobrú chuť :)
  • 0

#66 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 26. december 2010 - 20:38:10

špeciálne k sviatkom, keď si podstatná časť obyvateľstva myslí, že bude mať zrazu tri žalúdky ... aspoň to tak občas v nákupných košíkoch a vypekaní sladkostí vyzerá :detektiv:
niečo o jedle, v súlade s nadpisom témy - vieme, čo jeme :

"Zatímco podstatná část světa hladoví, problémem naší civilizace je, jak se najíst a přitom se nenajíst. Vymýšlíme odtučněnou smetanu, máslo bez másla. Odstraňujeme ze svých pokrmů tu nejvýživnější část. A to jenom kvůli tomu, abychom mohli zběsile a donekonečna jíst."

Tomáš Sedláček

• 0

#67 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • 9 490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 27. december 2010 - 10:39:39

toto mi pripomenulo jednu známu vetu

"Zatiaľ čo polovica sveta hladuje, druhá drží diétu"
  • 0

#68 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 21. marec 2011 - 20:58:41

správa z iného súdka, už roky sa objavujú správy, ktoré omilosťujú staré dobré zatratené ´nezdravé´ potraviny,
nezatracujú ani pekný kúsok slaninky, ani domáce zabíjačky, a masť už vôbec nie
nemusí to chutiť každému, ale mlsné a znalé jazyky hovoria, že kus rezňa vyúečený v dobrej domácej masti je niečo úplne iné, než kus rezňa vypečený v oleji ...
ale má to aj iné aspekty, o tých sa tiež hovorí už dávno, prebleskujú správy ... tu aj píše :cotisisi:

Masť sa vracia

Najnovšie výskumy potvrdili to, čo naši predkovia vedeli už dávno – masť neobsahuje zdraviu škodlivé látky zatiaľ čo umelé margaríny nás posielajú do hrobu.

Tuky sú mimoriadne dôležité na správne fungovanie nášho organizmu. „Kto maže, ten jede.“ V našom každodennom živote to platí nielen obrazne, pretože tuky sú zdrojom energie, stavebných látok pre bunky a ďalších metabolitov, ktoré sa s nimi z tráviacej sústavy aj vstrebávajú.

Hoci tuky potrebujeme, stali sa strašiakom doby, lebo obsahujú dvakrát viac kalórií ako bielkoviny alebo sacharidy. Pritom viac ako na množstve záleží na kvalite tukov. Bohužiaľ, v rôznych potravinárskych výrobkoch sa dnes veľmi dobre maskuje významné množstvo lacných škodlivých tukov, často získaných procesom stužovania rastlinných olejov.

Čítajte viac: http://domacnost.sme...l#ixzz1HGYCSHSU

• 0

#69 Poison Ivy

Poison Ivy

Cadett

• Members
  • Pip
  • 35 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 21. marec 2011 - 21:51:50

Ono je to tak, v studenej kuchyni (salaty a pod.) je ten olivovy olej zdravsi, ale mast, ci uz bravcova alebo husacia znesie vyssie teploty a preto pri tepelnej priprave jedal su tieto 'sadla' fakt zdravsie. A taka husacia pecienka v husacej masti .... mnam :cotisisi:
  • 0

#70 chlapeczjuhu

chlapeczjuhu

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 397 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 21. marec 2011 - 22:01:19

ale vsak to je jak u blbych game, stale dokola. keby sa zacalo propagovat psie hovno ako zaruceny prostiedok na cokolvek tak sidliska su ciste.
cely zivot jem veci ktore su na pretrase ako nezdrave, taha mi na 40 a som tu a v lepsej kondicii ako niekto kto sa od rana napchava ######nami len preto lebo v tv povedali ze bez toho tvoj zivot nie je kompletny a v 50ke ti nebude stat cicina.

rama je taka dobra ze by som si ju natrel aj na obe strany chleba. hovado, aj na sest stran ked si chleba narezem do kocky. asi tak.
  • 0

#71 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 21. marec 2011 - 22:10:45

ani nie v tv povedali, ale noví a noví radcovia okolo zaručene zdravej výživy nabalili
a na dobrú domácu zabíjačku a babkinu kačicu cereáliové raňajky o dvoch plátkoch keksov nemajú :cotisisi:

my to ovládame ... väčšinou :)

kopa z nás je na svete už tak dlho, že sme už zažili: mlieko piť, mlieko nepiť, olej, žiadna masť, orechy áno, orechy nie, orechy áno, ale len lieskové, raňajky len křupavé navoňané prifarbené cereálie, od toho budú vaše deti zdravé a prenesiete hory, anglické raňajky dobrá slaninka vajíčka - fuj to, ... jáj, tu toho už bolo ...

zimné nedonosené rajčiny bez chuti ... nedávno som čítala kdesi od jednej kuchárky, ktorá si sama pestuje zeleninu a chová hydinu: keď pámboh zariadil, aby rajčiny rástli v lete, tak majú asi rásť v lete ...
to sa mi páči :D

to verejné ospravedlnenie masti, konečne, sa mi tiež páči. a ešte kdečo.
ináč je zaujímavé, že každý týždeň stoja na trhu rady na výrobky z domácich zabíjačiek ... to sa mi tiež páči ...
  • 1

#72 chlapeczjuhu

chlapeczjuhu

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 397 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 21. marec 2011 - 22:18:33

ano, radcovia, tv, vyrobca, vsetko jeden bludny kruh game, na ludskej blbosti sa da uzasne zbohatnut a my ovladame velky trt kedze bezime jak mamlasi do obchodov a kupujeme to a to a to lebo to a to je pre nas uplne fasa, pozri papa to ujo, tento zasa o tom vydal pracu a papa to aj tvoj spoluziak a vsetci su stastny a budes to papat aj ty lebo chceme byt stastny, ne, a ja nechcem vyzerat ako blby a neschopny clovek co nevie co je in tak to budem papat aj ja.

ach jo.
  • 2

#73 Poison Ivy

Poison Ivy

Cadett

• Members
  • Pip
  • 35 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 21. marec 2011 - 22:21:34

pokial papame pestro a pamatame na to, ze vsetkeho vela skodi, je to podla mna ok. zivot je kratky a kazdy z nas v podstate 'zhresi' nejakou to potravinou, kazdy mame nejaku zavislost, no a kazdy z nas ma ine geny, cize ... tazko je generalizovat.

no a nezabudajme, laska ide cez zaludok ....
  • 0

#74 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 18. máj 2011 - 20:01:54

neznášam čínsky cesnak, ktorý s naším poctivým cesnakom má spoločný akurát názov. je lacný, ale všetko, čo sa na cesnaku cení už po stáročia, je z neho het. ani len nevonia ako cesnak.

nemám ho rada, ani za cenu, že je lacný.

otázku opovrhovaného prešpekuľovaného čínskeho cesnaku mi pripomenul dnes tento článok ...

Roľníci nastriekali priveľa rastového hnojiva v nádeji, že dostanú ovocie na trh ešte pred jeho sezónou a viac zarobia.

PEKING. Nadmerné používanie chemickej látky, ktorá pomáha ovociu k rýchlejšiemu rastu, vyvolalo vlnu výbuchov červených melónov na východe Číny.
Na problém, pre ktorý farmy v provincii Ťiang-su na pobreží Čínskeho mora strácajú celé hektáre úrody melónov, upozornila v dnešnej investigatívnej reportáži čínska ústredná televízia.
Uviedla, že roľníci nastriekali priveľa rastového hnojiva v nádeji, že dostanú ovocie na trh ešte pred jeho sezónou a viac zarobia.
Čína bojuje s prebujneným zneužívaním pesticídov, hnojív a potravinárskych prísad, ako sú farbivá a sladidlá, ktoré majú jedlo zatraktívniť a podporiť jeho predaj, uviedla agentúra AP.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1MjRq69An

Priložený súbor  01.jpg   144,96K   3 Počet stiahnutí
a čínsky cesnak. brr.
  • 0

#75 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 390 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 21. júl 2011 - 22:03:43

tu iste vieme, čo jeme - aspoň podľa popisu, pri niektorých pochúťkach :
ak neviete čo variť tu máte pár "pochúťok" :dalbysomsi:

1. Balut /oplodnené vajcia/
2. Rocky Mountain Oyster /býčie semenníky/
3. Bravčové mozgy
4. Kačacie jazyky
5. Hakarl
6. Bigos
7. Živá chobotnica
8. Hadie víno
9. Casu Marzo / ovčí syr s larvami hmyzu /
10. Vyprážané tarantuly

by som sa pozsatavil pri niektorých bodoch. Takže bod 1,7,9,10 by som jesť nemohol teda ani v prípade hladomoru :( ... a čo sa týka 3 to že je americké jedlo ? ja si pamätám že na zabíjačke sme vždy jedli tieto mozočky

top 10 najčudnejších jedál sveta ...

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: jedlo, strava, potraviny, živiny, zložky

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov