Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Problém s USB kartou

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 5 príspevkov

#1 Cactales

Cactales

scytheman

• Administrators
  • 1 854 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 6. august 2007 - 21:51:14

Problém s USB kartou

Mám staršiu zostavu s 2 integrovanými USB1, čo mi už nepostačovalo. Preto som dokúpil USB2 PCI kartu. Asi mesiac išla v pohode, potom začala robiť tieto problémy:

Vo win XP/Device manager sa strácal jeden ovládač, čo malo za následok, že porty na karte pracovali znova len ako USB1. Dočasným riešením bolo odinštalovať všetky USB ovládače a reštartovať PC. Autodetekcia potom nainštalovala ovládače správne, čo vydržalo spravidla zase do najbližšieho reštartu. Tak som stiahol novšiu verziu ovládačov, navonok to vyzerá OK, ale napríklad pri kopírovaní z USB kľúča na HDD (opačne to neplatí) mi niekedy niektoré súbory odmietne skopírovať - vyhodí chybu. Cez pôvodné integrované USB1 mi ich nízkou rýchlosťou skopíruje. (takisto to skopíruje aj port na karte keď zakážem ovládač, ktorý sa strácal). Nepredpokladám, žeby to bola chyba ovládačov, pretože problém s kopírovaním sa zopakoval aj v Linuxe. Ešte som skúsil preložiť USB kartu do iného slotu - nepomohlo to.
Neviem, či je to chyba karty, a teda či ju mám reklamovať, alebo je problém na mojej strane, napríklad prehrievanie a pod.
  • 0

#2 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21 510 príspevkov
  • 1 066 tém

Príspevok bol napísaný: 6. august 2007 - 22:05:05

Ja by som dal na tie ovládače. S niečím podobným som sa už stretol. Ale v každom prípade by som sa na to informoval u predajcu a popísal mu problém. Záruka to istí.
  • 0

#3 Cactales

Cactales

scytheman

• Administrators
  • 1 854 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 6. august 2007 - 22:59:05

Inak by som tiež tipoval na ovládače. Len to, že sa to vyskytuje aj Linuxe ma mýli. No skúsim sa ešte opýtať u toho predajcu.
  • 0

#4 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21 510 príspevkov
  • 1 066 tém

Príspevok bol napísaný: 6. august 2007 - 23:02:39

Len to, že sa to vyskytuje aj Linuxe ma mýli.

No však práve, tie ovládače sú tak naprt že aj na Linuxe sa to vyskytuje :lol:
  • 0

#5 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 7. august 2007 - 00:31:44

Linux nezvykne mavat defaultne skompilovane v kerneli podporu USB 2.0 tak to nech ta nemyli
pravdepodobne to bude drajvrami, tie PCI karty su rozne kus od kusu
  • 0

#6 Cactales

Cactales

scytheman

• Administrators
  • 1 854 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 9. august 2007 - 22:53:10

No, posledné dva dni tá karta pracovala normálne a dnes zase robí problémy.
Ešte som pozrel manuál od karty, a píše sa tam, že pre WIN2000 SP4, všetky XP a Vistu postačujú ovládače, ktoré sú jeho súčasťou, a stačí to nechať na autodetekciu. A je trochu zvláštne aj to, že prvý mesiac nerobila vôbec žiadne problémy.
  • 0

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov