Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Sekanie DivXov

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 5 príspevkov

#1 cizy

cizy

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 873 príspevkov
  • 68 tém

Príspevok bol napísaný: 13. december 2007 - 23:20:11

co sa da robit ked na pocitaci s procesorom ktory ma 800MHz sekaju divxy?
  • 0

#2 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 14. december 2007 - 00:16:09

nastavit mu vacsiu prioritu, vypnut vsetko na pozadi, pouzit player co zere najmenej CPU ale pri niecom si proste nepomozes
kvoli tomu som upgradoval z athlona 600MHz na P4 1.8GHz... proste novsie a novsie filmy ci diely serialu mi sekali a mohol som sa aj rozkrajat proste procesor nevladal
pozri si v gspote aky to ma datovy tok a podla toho vidis, ak nad 1000kb/s tak to CPU bude mat problem
a o HDTV rozliseni snivaj, to aj na mojom pc seka :lol: akurat na novom nb mi ide ok :)
  • 0

#3 Cactales

Cactales

scytheman

• Administrators
  • 1 854 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 14. december 2007 - 07:42:25

Pokiaľ má integrovanú grafiku môžeš ešte v nastaveniach monitora skúsiť znížiť kvalitu farieb a rozlíšenie obrazovky.
  • 0

#4 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 14. december 2007 - 08:22:23

no teoreticky by to mohlo pomoct ale aj integrovana grafika ma vlastny cip a pri divxoch zalezi hlavne od procesora a ten proste nestiha taky datovy tok spracovat
  • 0

#5 Hedgehog

Hedgehog

Sonic - ježko pichliačik

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 591 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 14. december 2007 - 08:53:09

Dôležitá je najmä korešpondencia bitrate a rozlisenia. Ak je bitrate príliš vysoký pre dané rozlíšenie, seká to aj na najlepších mašinách (aj keď na tých až tak nie). Ak je primalý, kvalita je nanič. Pri prekódovaní používať XviD Bitrate Calculator - nemal som potom ešte žiaden problém.
  • 0

#6 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21 921 príspevkov
  • 1 066 tém

Príspevok bol napísaný: 14. december 2007 - 09:32:10

Otázka trochu bokom. Nie je v dnešnej dobe procesor s 800 MHz už trochu pozadu? Ja som pred 4 rokmi kupoval nový PC, ktorý mal (a doteraz má) procák s 1800 MHz a v tej dobe to bol mierne lepší štandard. Skrátka 800 MHz procesor v dnešnej dobe už výrazne zaostáva (v rokoch 1999-2000 to mohla byť špička) vo výkone a bolo by lepšie zbytočne nešpekulovať a v prvom rade upgradnúť PC.
  • 0