Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Arabské krajiny

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 16 príspevkov

#1 Tom182

Tom182

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 820 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 16. december 2007 - 16:47:37

Navštívili ste nejakú arabskú krajinu? alebo sa ešte len chystáte? Ktorú?
alebo do akej by ste sa radi pozreli?
aké sú vaše dojmy z návštivených krajín? páčilo sa, alebo naopak už nikdy viac?

No proste..všetko čo sa týka krajín od Maroka po Afghanistan :lol:
  • 0

#2 weirdo

weirdo

Ferrari

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 421 príspevkov
  • 69 tém

Príspevok bol napísaný: 16. december 2007 - 18:23:02

Egypt.

pravdepodobne som videl len tu cast, ktora patri ku koloritu beznej dovolenky pri mori v arabskych krajinach - kazdy bol moj priatel, chcel mi nieco predat, sestru mi dobreze neznasilnili na ulici tie arabske nadrzane prasata, dost bordelu na uliciach, platilo u nich povestne 'manana' ktore funguje aj v spanielsku ..

Siel by som tam este, vpohode, aj do inych takychto krajin (samozrejme bezpecnych), ale ta ich prilisna priatelskost, ked zacitili biznis, ma odradzovala od nadvezovania nejakych kontaktov. Mam radsej anonymitu zapadnych velkomiest.
  • 0

#3 Tom182

Tom182

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 820 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 16. december 2007 - 18:53:34

ked sa to tak vezme...na takychto turistickych miestach je to velmi bezne..ze kazdy je kamarat len preto ze chce zarobit...ti ludia su uz skazeni turizmom..co je velka skoda

mne sa zatial postastilo navstivit z arabskych krajin len Maroko, Syriu a Jordansko...ale ludia boli takmer vzdy prijemny...v Jordansku nas par krat pozvali na caj..len tak si posediet..im ide o to aby sa u nich mal clovek dobre :)
samozrejme v Maroku uz bolo par ludi otravnych..ale ked clovek povedal ze pride "inšaláh"..tak to zobrali s usmevom a bolo :lol:

najblizsie sa chystam rozsirit zbierku prave o Egypt..a vyzera to ze aj Libanon..na ktory sa strasne tesim

a rad by som sa pozrel do krajiny Jemen...tie pernikove domceky v Sanaa su fascinujuce :)
  • 0

#4 phersu

phersu

Il Magnifico

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 187 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 17. december 2007 - 12:31:57

Z tychto krajin by som rad navstivil Iran pretoze tam je neskutocne krasne mesto Perzepolis, a to chcem velmi vidiet a toho okridleneho byka si chcem zobrat ako pamiatku :lol: ked sa tam dostanem, dufam ze mi to nezoberu na hraniciach
  • 0

#5 Tom182

Tom182

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 820 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 18. december 2007 - 14:22:42

mmm Iran moj sen...krajina ktora ma velmi pritahuje a verim ze sa sem coskoro pozriem :lol:
  • 0

#6 aljak63

aljak63

Lamička

• Moderators
  • 11 998 príspevkov
  • 240 tém

Príspevok bol napísaný: 18. december 2007 - 16:52:23

Kedze zboznujem cestovanie, tak aj ja sa pridam do tejto cestovatelskej temy zameranej na Arabske staty!

Arabiu som zazil zatial asi len v Maroku - ale bol to zazitok (najma Marrakech), a pacilo sa mi to tam... V podstate mam Arabiu a aj Arabov celkom rad... No minule leto som mal namierene do Syrie a Jordanska ale akosi to nevyslo a cesta skoncila v Istanbule - AMAZING mesto!!! (mal som nejaku nemoc, tak radsej sme sa Orient expressom vratili domov) ... Buduci rok ale v lete by to uz malo vyjst a cesta na trase Egypt-Jordan-Syria-Lebanon-Turkey ... bude snad uspesna a nezabudnutelna :lol:

Co sa tyka takych vzdialenych snov, tak velmi rad by som videl miesta ako Sanaa (Yemen), Dubai (UAE), Riyadh & Mecca & Medina (Saudi Arabia), Teheran & Isfahan (Iran), Kuwait City (Kuwait), Samarkand (Uzbekistan), Mazari Sharif (Afganistan), Islamabad (Pakistan), atd atd atd ... toho je vela :) + samozrejme kopu archeologickych pamiatok a nadhernych mesit - im-lovin-it
  • 0

#7 Cactales

Cactales

scytheman

• Administrators
  • 1 854 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 18. december 2007 - 19:01:30

Co sa tyka takych vzdialenych snov, tak velmi rad by som videl miesta ako Sanaa (Yemen), Dubai (UAE), Riyadh & Mecca & Medina (Saudi Arabia)

Tú Mekku ťažko. Iba keby si konvertoval na islam.
  • 0

#8 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21 865 príspevkov
  • 1 066 tém

Príspevok bol napísaný: 19. december 2007 - 20:09:56

Omán a Irak by som rád navštívil. Inak ani Irán nevyzerá zle, len ten teokratický režim mi nereže.
  • 0

#9 Tom182

Tom182

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 820 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 20. december 2007 - 10:09:22

Irak musi byt nadherny...tolko archeologickych pamiatok, slavne mesta Babylon, Ninive, Nimrud..a mnoho mnoho dalsich...akurat vcera som sa na prednaske zahladel do mapy kde bolo velkym vyznaceny Baghdad...a zaroven hnev ze sa tam teraz neda ist..a este niekolko rokov sa nebude dat :) strasna skoda....Irak mohol byt turistickym rajom..minimalne na takej urovni ako Egypt ak nie este na lepsej...len je tam to slovicko "keby" :lol: :) ;)
  • 0

#10 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 21 865 príspevkov
  • 1 066 tém

Príspevok bol napísaný: 20. december 2007 - 23:38:12

Irak mohol byt turistickym rajom..

Niekde na Fóre som už dávnejšie písal že keby Saddám nebol hňup tak z Iraku mohol spraviť výbornú turistickú destináciu. Irak má veľký potenciál, ktorý v dohľadnej dobe tak ľahko nevyužije.
  • 0

#11 Tom182

Tom182

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 820 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 5. január 2008 - 08:18:59

KÁHIRA...boli ste niekdo? ak ano...dajte sem nejake tipy, triky..co vidiet :lol: mozno ak mate nejake ceny..vstupov do muzeii..proste rad si precitam hocico o tomto zaujimavom meste :) zaciatkom letnych prazdnin sem priletim..a tak chcem vediet vseeetko :) ;)
  • 0

#12 Godefroy

Godefroy

Cadett

• Members
  • Pip
  • 39 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 14. apríl 2008 - 08:27:12

Ja som v Káhire nebol no dal by som ti vedieť keby som niečo vedel:) Na mojej vysnenej ceste Orientom by bolo tých arabských resp. skôr moslimských krajín dost. Joj no škoda, že v jednej z nich je vojna, v ďalšej "skrytá" vojna v iných večné lokálne konflikty...no škoda. Počkám až zoženiem potrebných 40 000 spolucestovateľov a môžem vyraziť.
  • 0

#13 moltom

moltom

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 106 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 12. jún 2008 - 23:02:44

Bol som v jedinej arabskej krajine - v Maroku. Najprv to bol trochu sok, predsa len v porovnani so spanielskom to vyzeralo trochu divoko...ale po par dnoch som to vnimal uplne v pohode. Ludia boli velmi prijemny dokonca ani v mestach moc neotravovali, samozrejme nas do kazdeho obchodiku pozyvali, ale ked ich clovek s usmevom odmietol, tak ho opetovali.

Najviac sa mi pacil samozrejme atlas - nadherne pohorie, a Marakes. To mesto ma specialnu atmosferu. V mestach mi vadilo to vyrevuvanie z mesit (mikrofon + zosilovac + repraky) rano o pol piatej. To bol des. A mali tam dobre zradlo, vyborne korenie, skvely metovy caj (zvany tiez berber whiskey)...

Nejake foto:

http://www.moltom.co...ndex.php?cat=29
  • 0

#14 Tom182

Tom182

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 820 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 13. jún 2008 - 10:10:15

Maroko je velmi zaujimava a pritazliva krajina :lol: najma jej srdce Marakes..a nocne namestie Jamma el-Fna..ta atmosfera je neuveritelne a pred tym ako som tam bol som o nej vela krat pocul..no ani vo sne ma nenapadlo aka skvela naozaj je..a ten pomarancovy dzus, datle..skvele :)
matovy caj a korenie Ras el-Hanout som si zamiloval :) ale korenie uz dochadza..treba ist znovu ;)

akurat vcera som mal ponuku ist..ale zial to kvoli letnym planom musim odlozit ;)
  • 0

#15 Tom182

Tom182

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 820 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 18. október 2008 - 18:17:24

v poslednej dobe ma cim dalej tym viac pritahuje Afghanistan, uzasny ludia, ktori su pohostinnejsi ako iranci, krasne hory a rozpravkove mesity...musim to raz vidiet..ale kedy to bude :lol: tak si prajem aby sa tam situacia aspon o kusok zlepsila :)
  • 0

#16 vred

vred

Ensign

• Members
  • PipPip
  • 94 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 18. september 2009 - 14:37:44

Ja silno tuzim ist do Yemenu, dufam ze to bude cim skorej
  • 0

#17 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 21 865 príspevkov
  • 1 066 tém

Príspevok bol napísaný: 18. september 2009 - 18:31:07

Ak sa chceš dať naverbovať medzi šiítskych povstalcov tak si pošli žiadosť a možno sa tam dostaneš rýchlejšie ako myslíš.
  • 0