Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * * 2 Hlasov

Prezidentské voľby 2009

• Zamknutá téma Táto téma je zamknutá
Téma má 488 príspevkov

Anketa: Voľby 2. kolo (20 člen(ov) hlasoval(o))

Koho budete voliť v 2. kole prezidentských volieb

1. Ivan Gašparovič (2 hlasov [10.00%])

Percento hlasovania 10.00%

2. Iveta Radičová (15 hlasov [75.00%])

Percento hlasovania 75.00%

3. Nebudem voliť / nezúčastním sa volieb (3 hlasov [15.00%])

Percento hlasovania 15.00%

Hlasovať

#1 Jozef50205

Jozef50205

Captain

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPip
  • 979 príspevkov
  • 35 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 15:45:45

Keďže téma venujúca sa 2. kolu prezidentských volieb 2009 bola založená trochu predčasne a začala sa venovať v podstate všetkým kandidátom, a nie len Ivete Radičovej, bol upravený jej názov a reštartovaná anketa do ktorej boli doplnení doteraz známi kandidáti. V prípade potreby sa bude zoznam kandidátov v ankete aktualizovať. C.

Výsledky hlasovania 1. kola v ankete na FSP:
Obrázok

Iveta Radičová prezidentkou SR

A prečo nie ? V krátkosti životopis prevzatý z www.osobnosti.sk.

Prof. PhDr. Iveta Radičová PhD.
poslankyňa NR SR, okt. 2005 - júl 2006 ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR, SDKÚ-DS

* 07.12.1956 Bratislava
vzdelanie

1990 postdoktorálne štúdium na Oxford University
1975 - 1979 - Katedra sociológie FF UK v Bratislave
životopis

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD. prichádza z katedry politológie UK Bratislava, kde od roku 1997 pôsobila ako koordinátorka výskumu Sociálne poistenie, štátna sociálna podpora, sociálna pomoc s dôrazom na trh práce a politiku zamestnanosti. V roku 1992 založila neziskovú organizáciu S.P.A.C.E. - Centrum pre analýzu sociálnej politiky, v ktorej bola výkonnou riaditeľkou do 1.8.2005.
Riaditeľkou SÚ SAV sa stala v auguste 2005. Od r. 2005 je profesorkou na Katedre sociológie Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre, súčasne je členkou Vedeckej rady fakulty.

Profesionálnu kariéru začínala na Sociologickom ústave SAV (1979-1981) ako koordinátorka výskumného tímu pre rodinnú politiku. Tam získala aj doktorát filozofie (práca: Kvantitatívny a kvalitatívny výskum, 1981). Titul PhD. získala v SAV za prácu Typologická metóda v sociálnych vedách (1986) a certifikát PhDr. získala na Oxford University (1990). Neskôr pôsobila na katedre sociológie FF UK (1990-1993) a ako zástupkyňa riaditeľa Academia Istropolitana (1993-1997). Na docentku habilitovala s prácou Križovatky sociálneho poznania problémy sociálnej politiky (1997). Profesúru získala v roku 2005 za prácu Procesy sociálnej inklúzie a exklúzie.

Jej kľúčovou kvalifikáciou je orientácia na verejné dianie a verejnú politiku, na sociálnu politiku a zamestnanosť so špecifickým dopadom na problémy Rómov, na európsku integráciu kapitola Zamestnanosť, sociálna politika a kapitola Voľný pohyb pracovných síl, na európsky sociálny model a na metodológiu sociálneho výskumu.

Pôsobila ako hosťujúci profesor na univerzitách v USA, Veľkej Británii, Švédsku, Fínsku, Rakúsku a i. Okrem toho pôsobila aj ako expertka na sociálnu politiku na Federálnom ministerstve práce a sociálnej politiky, ako expert Vlády SR v Komisii pre rodinu, na Ministerstve privatizácie a v Komisii prevencie drogových závislostí, bola výkonnou riaditeľkou Slovenskej sociologickej spoločnosti a NISPAcee siete organizácií a škôl verejnej politiky v strednej a východnej Európe. Bola a je koordinátorkou viacerých výskumných projektov.

Slovensko si zaslúži mať ženu prezidentku a nezáleží , či je z koaličného alebo opozičného politického tábora.Zaslúži aj kôli tomu, že pohľad ženy,matky na mnohé, či už politické, verejné,sociálne dianie je v inej rovine, ako to naše mužské. Pani Radičovu vo volľbách určite podporím a nie som sám, minimálne v okruhu mojej veľkej rodiny a priateľov má podporu. Čo vy na to forumáci ?Vedeli by ste dať hlas Ivete Radičovej?

Tento príspevok upravil Axel Wers, 22. marec 2009 - 09:11:54
Aktualizácia, reštartovanie ankety pre 2. kolo

• 0

#2 tiborco

tiborco

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 420 príspevkov
  • 14 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 16:01:06

Jednoznačne podporujem Radičovú :lol:
Je to naozaj veľmi inteligentná vzdelaná žena, fakt ju uznávam(škoda, že vo vrcholnej politike už nepôsobila skôr) :)  ...ale osobne by som ju chcel skôr vidieť na čele SDKU-DS, Miki by už mal odstúpiť, a Slovensko má typ slabého prezidenta...ale, ako som sa už vyjadril, určite bez ďalšieho rozmýšlania ju budem voliť... :)
Ale pravdepodobne voľby nevyhrá, idiot Gašparovič má jasne vyššie preferencie  :)
  • 0

#3 pralinka

pralinka

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 591 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 16:04:33

Radicova mi je sympaticka

a u nas by mal byt prezidentom niekto, kto je reprezentativny, vie sa chovat, inteligentne vystupuje, atd...
ico sa tyka moci, prezident nie je az tak podstatny v SR, cize dalsie veci je zbytocne vymenovavat...
ja som za nu
  • 0

#4 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 16:04:49

Toto by bola asi prva volba pri ktorej by som mal pocit, ze nevolim len mensie zlo.
Takze aj moj hlas.
  • 0

#5 Cat Eye

Cat Eye

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 871 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 16:14:02

Dal som Gašparoviča. Je najmenej zlý a z doterajších najlepší. A keď to nemá byť lepšie, tak držme aspoň status quo.

Že je Radičová žena (a ako tak sa s ňou niekedy dá aj súhlasiť) je dosť málo. Stratila glanc až pohansky rituálnymi tancami, ktorými sa uchádza o priazeň KDH (najnovšie si včera spomenula po 20 rokoch, že bola na Sviečkovej a hrozne sa bála). Týmito tancami úplne zahodila svoje liberálne zmýšľanie, ktorým sa vyznačovala a ktorým oslovovala potenciálnych voličov. Otázka je, či jej takúto schizofréniu KDH zhltne (aj podpora SMK je zatiaľ v nedohľadne).

Iný kandidát neprichádza do úvahy ( i keď napr. Figeľ by nebol zlý) - nemá šancu a voliť treba a nie potom reptať pri holbe stuchnutého piva.
  • 0

#6 aljak63

aljak63

Lamička

• Moderators
  • 11 998 príspevkov
  • 240 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 16:23:54

Jednoznacne IVETA RADICOVA!!! :lol: niet o com dalej diskutovat!

btw. trochu mohol byt iny nazov temy, toto je az take moc jednostranne...
  • 0

#7 Jozef50205

Jozef50205

Captain

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPip
  • 979 príspevkov
  • 35 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 16:28:44

žeby Gemer? :lol: alebo iná značka ? ale súhlasim s tebou, až na toho Gašparoviča, určite ho voliť nebudem, zo zásady, HzDSák ostane naveky, Radičová našťastie doposiaľ si drží glanz, i keď podľa mňa mala ráznejšie dať najavo nejaké " podmienkovanie " zo strany KDH , tí ak sa nespamätajú neviem či dosiahnu volebné kvórum, Fígeľ je dobrý, ale bohužiaľ je na bočnej koľaji, zíde z očú , zíde z rozumu , takže šancu by nemal.....
Som rád že mladí podporujú Ivetu Radičovu....
  • 0

#8 Cat Eye

Cat Eye

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 871 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 16:41:14

Jozef:

Nemá na to, aby si kládla podmienky, musí šúchať nohami a pokorne sa uchádzať o priazeň KDH (aj SMK). A stačiť to asi nebude, pokiaľ sa nestane zázrak. Zatiaľ to vyzerá tak, že Gašparko vyhrá s prevahou už v prvom kole. Pokiaľ ho nezrazí električka a to asi nehrozí :lol:
  • 0

#9 Cactales

Cactales

scytheman

• Administrators
  • 1 854 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 17:44:05

Slovensko si zaslúži mať ženu prezidentku a nezáleží , či je z koaličného alebo opozičného politického tábora.Zaslúži aj kôli tomu, že pohľad ženy,matky na mnohé, či už politické, verejné,sociálne dianie je v inej rovine, ako to naše mužské. Pani Radičovu vo volľbách určite podporím a nie som sám, minimálne v okruhu mojej veľkej rodiny a priateľov má podporu. Čo vy na to forumáci ?Vedeli by ste dať hlas Ivete Radičovej?

Myslím, že skôr záleží na osobnosti kandidáta, na tom nakoľko mi je blízka politika, ktorú prezentuje. Pohlavie kandidáta u mňa pri rozhodovaní nepredstavuje najdôležitejší faktor.

Súhlasím aj s tým, že Iveta Radičová zareagovala na požiadavky KDH až príliš rýchlo, menej ústretovo vyzneli až jej neskoršie vyhlásenia.

Napriek tomu považujem Ivetu Radičovú za zatiaľ najvhodnejšiu kandidátku a zrejme ju, pokiaľ bude kandidovať, podporím. Prezidentské voľby však máme až o rok a za ten čas sa ešte môže situácia zmeniť.
  • 0

#10 Jozef50205

Jozef50205

Captain

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPip
  • 979 príspevkov
  • 35 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 19:48:29

Cactales
súhlasím , mala by to byť osobnosť,Iveta Radičová ňou určite je , i keď viem si ju predstaviť i v inej štátnej funkcii,no ako štart do inej funkcie cestou kandidátky na prezidentku SR je dobrý začiatok, je ešte v "plodnom politickom" veku :lol:
  • 0

#11 Andulqa

Andulqa

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 469 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 26. marec 2008 - 22:10:56

Iveta Radicova ma aj moj hlas :lol:
  • 0

#12 weirdo

weirdo

Ferrari

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 421 príspevkov
  • 69 tém

Príspevok bol napísaný: 27. marec 2008 - 15:29:24

dal by som Radicovu, ale nemozem, lebo ako poznam byrokraciu v tomto smere, nebude prebiehat vzdialena volba a lova na cestu kvoli tomu nevyhodim ... toz 'nepojdem k volbam'.
  • 0

#13 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 139 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 27. marec 2008 - 15:43:03

Radicovu

Gasparovic je nevyrazny a na zastavanie prezidenstkeho uradu nema prepoklady. Dost matuca je otazka "ak postupia do prveho kola" Radicova je sica fajn kandidatka, skor by som si ju vsak vedel predstavit ako predsednicku SDKU, tym ze bola odlozena do kandidatky na prezidenta niesom nadseny
  • 0

#14 Cat Eye

Cat Eye

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 871 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 27. marec 2008 - 16:42:53

To Dead.
Presne. Miky sa Radičovej elegantne zbavil z vnútrostraníckeho života zdanlivým vykopnutím hore. Miky môže len vyhrať - ak ju zvolia, majú prezidentku, ak ju nezvolia "vidíš neuspela si". Ak by chcela zasahovať do vnútrostraníckych problémov "ty sa teraz venuj kandidatúre".

Je mi divné, že neprekukla jeho hru, ale zas na druhej strane, takéto "nominácie" sa ťažko odmietajú "strana ti verí a to je veľká česť " (podobne ako za bolševíka). Miky tieto hry veľmi dobre ovláda - viď, ako dlho balancoval s jediným hlasom navrch v parlamente ako získal nezávislých a ako sa zbavoval nepohodlných oponentov - kauza skupinka a najnovšie bratislavské mestské štruktúry.

Vnútrostranický život by jej asi lepšie sedel - má charimzu, výrazné preferencie u širokého spektra obyvateľstva i vlastného elektorátu, nekonfliktnosť a schopnosť hľadať kompromis. Určite pod jej vedením by bol aj koaličný potenciál strany podstatne vyšší. Sú to veľmi dôležité atribúty, pokiaľ nechceme jednofarebnú vládu, alebo aspoň jednofarebnú s výraznou dominanciou.
  • 0

#15 Cactales

Cactales

scytheman

• Administrators
  • 1 854 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 27. marec 2008 - 19:04:44

Ak sa má opozícia pokúsiť postaviť kandidáta proti Gašparovičovi asi ťažko by dnes našla niekoho, kto by mal vyššie šance ako Radičová. Ale iste, tento výber prispeje k tomu, že Dzurinda ostane zrejme minimálne do volieb na čele SDKÚ, čo už zvýšeniu preferencií tejto strany príliš nepomôže.
  • 0

#16 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9 490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 27. marec 2008 - 19:36:56

veľmi zlá anketa

Téma OK,
no mohla by sa volať radšej Prezidentské Voľby na SVK
  • 0

#17 Jozef50205

Jozef50205

Captain

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPip
  • 979 príspevkov
  • 35 tém

Príspevok bol napísaný: 27. marec 2008 - 20:51:11

Práve Radičová môže nahnať SDKÚ DS preferencie a aj hlasy vo voľbách, len rétorika pánov Dzurindu a Miklóša by sa mala zmeniť, tém je dostatok,no nevedia ich podať pospolitemu ľudu, kde sú tie čarovné hlasy na návrat do veľkej politiky. Chce to viac diplomacie.
  • 0

#18 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 27. marec 2008 - 23:25:49

Aj moj hlas má...
  • 0

#19 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • 9 490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 27. marec 2008 - 23:28:03

Aspom upravte možnosti, keď už nič iné
šak možnosti Ani jedného a Nepôjdem k volbám sú totožné

Tento príspevok upravil Cactales, 28. marec 2008 - 00:28:33
Obe možnosti v ankete boli spojené. C.

• 0

#20 weirdo

weirdo

Ferrari

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 421 príspevkov
  • 69 tém

Príspevok bol napísaný: 28. marec 2008 - 02:33:27

To teda nie su totozne. Ty mozes ist volit sudruzku Bollovu, ja nepojdem volit vobec. Je to to iste?
  • 0

#21 Cat Eye

Cat Eye

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 871 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 28. marec 2008 - 08:51:51

To Jozef

Môže nahrať preferencie SDKU, ale ako volebný líder a nie ako člen (člen predsedníctva) - takto nahrá preferencie len sama sebe a to sa stalo aj v minulých voľbách - ona oslnila preferenciami a SDKU prehralo.

To Cactales
Áno, je to jediný reálny protikandidát Gašparovičovi, i keď momentálne preferencie ju stavajú do úlohy outsidera, ten rozdiel je priepastný. Plus tie nezhody v opozičnom tábore ohľadom podpory a koalícii (bez HZDS, ale tí sú z hry von) silne nahráva aj ekonomický rast a investície a z toho rezultujúce benefity pre občanov.
  • 0

#22 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22 736 príspevkov
  • 1 069 tém

Príspevok bol napísaný: 28. marec 2008 - 09:27:57

Radičová môže vodu zamútiť, ale ako prezidentka zatiaľ nie.
  • 0

#23 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 28. marec 2008 - 09:50:16

No neviem, ludia už viac vnímajú motívy jednotlivých indivíduí v politike... žena by bola lepšia v danej situácii a táto je ozaj v pohode
  • 0

#24 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 139 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 28. marec 2008 - 10:14:55

cat eye

viď, ako dlho balancoval s jediným hlasom navrch v parlamente ako získal nezávislých a ako sa zbavoval nepohodlných oponentov - kauza skupinka a najnovšie bratislavské mestské štruktúry.

Toto s tym nema nic, snad z pohladu urcitej diskreditacie, viac nie. S ostatnym suhlasim :lol:

K teme

Radicova moze pomoct preferenciam SDKU, ale nie ako prezidentka. Tiez si treba uvedomit, ze preferencie a popularita niesu jarna voda a je viacmenej jasne, ze prezidentom bude kandidat koalicie. Sice neviem co je na Gasparovicovi take zaujimave, ale asi ta nezaujimavost, amaterizmus a jeho minulost su jeho najvacsimi tromfami. Zaujimalo by ma, ako sa k jeho kandidature postavi HZDS :)
  • 0

#25 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • 9 490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 28. marec 2008 - 10:54:59

To teda nie su totozne. Ty mozes ist volit sudruzku Bollovu, ja nepojdem volit vobec. Je to to iste?

preto vravím o zlej ankete
hovorí sa o 2. kole, takže môžu iba dvaja kandidáti
čiže keď nebudeš v 2. kole voliť ani jedného, je jasné, že k volbám nepôjdeš

za takéhoto stavu by som išiel voliť pani radičovú no myslím si, že by jej bola škoda
lepšie by bolo sa dohodnúť na inom kandidátovi,
ale má opozícia ešte niekoho s takou charizmou, že sú ho ochotní voliť aj voliči koaličných strán?

škoda, že sa SDKÚ a vlastne vtedajšia koalícia zachovala tak ako sa zachovala a nepodporila Martina Bútoru
SDKÚ som osobitne spomenul preto, že pán Dzurinda sa cítil urazený a dotknutý tým,
že si pán velvyslanec dovolil za veľkú mláku pozvať a odprezentovať sa súčasného premiéra
  • 0