Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Alfiho univerzálne rady

• Zamknutá téma Táto téma je zamknutá
Téma má 106 príspevkov

#76 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 10:08:24

elfant

Predsa len viem, ze mas celkom ine zaluby :lol:
  • 0

#77 elfant

elfant

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 788 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 10:11:45

nevies o mojich zalubach vobec nic
a bola to reakcia na tuto nenapadnu pripomienku :lol:

Tie prejavy boli aj dnes dva razy a prave v dobe pisania tychto prispevkov...

• 0

#78 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 10:15:43

Nieco malo verejne prezentovaneho Tebou viem. Ty vies o mojich viac, z mojho blogu. Ta noticka je o tom, ze ozaj potrebujem zistit viac. Viem to obist, iba zaujima ma podstata. Preco a kto a ako.
  • 0

#79 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 10:19:40

alfi ak dokazes ze netaras a das sem nejaky dokaz ze tvoje pc bolo vazne hacknute uz tolko krat tak potom sa da riesit
prazdne reci sa riesit nedaju
  • 0

#80 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 10:31:48

To Ti mam azda poslat ten hacknuty HDD, alebo ako to zdokladovat ? Ber to ako fakt a skus konstruktivne. Prve hacknutie bolo kvoli routeru Vigor 2700 VGST, lebo boli odblokovane porty a odmietli mi dat heslo pre pristup na ich zablokovanie, ale to uz som kedysi pisal,a odisiel som od toho providera.

Teraz Kaspersky identifikuje trojske kone z mailov, ale tie ma neohrozili, neklikam na nic cudzieho, po dokonceniu mozem poslat adresu odosielatela. Ide o cca 5 mailov, davam ich do karanteny. AVG na to neprisel.
  • 0

#81 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 526 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 10:41:35

Prve hacknutie bolo kvoli routeru Vigor 2700 VGST, lebo boli odblokovane porty a odmietli mi dat heslo pre pristup na ich zablokovanie, ale to uz som kedysi pisal,a odisiel som od toho providera.

Toto sme tu riesili. A uz tam si ukazal ze o problematike nic nevies, ale aj tak sa hras na odbornika.

To Ti mam azda poslat ten hacknuty HDD, alebo ako to zdokladovat ? Ber to ako fakt a skus konstruktivne. Prve hacknutie bolo kvoli routeru Vigor 2700 VGST, lebo boli odblokovane porty a odmietli mi dat heslo pre pristup na ich zablokovanie, ale to uz som kedysi pisal,a odisiel som od toho providera.

Pripominas mi Arnolda Rimmera z Cerveneho Trpaslika. Unho za vsetko mohli mimozemstania, aj za zmiznuty papier na hajzli. U teba za vsetko mozu hackeri a podvratne zivly z post fora.
Hacker ti nebude vytvarat nove konto... to je volovina, nema k tomu dovod.
  • 0

#82 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 10:48:16

Dark to krasne vystihol...
a s Arnoldom Jidasem Rimmrom mas spolocne aj to, ze on citoval direktivy ty sa tu stale ohanas zakonmi
pritom obaja nemate sajnu o com hovorite :lol:

hacker ak by mal chut tak ti zrusi data, alebo zhodi system a nebude si tam vytvarat konto...
nemas ty nejaku schizu ze by si si ako ina osoba pracoval na svojom pc a potom na to zabudol?? to mi pride realnejsie
  • 0

#83 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 10:57:17

Darkman

Ber fakta ako zdokladovane a neries mna. Ked nespoznas pozadie a ostavas pod naivitou, potom je mozny aj takyto nahlad. Je verejne znamym faktom, ze provideri si citaju sukromu postu vlastnych klientov a bavia sa na nej a je verejne zname, ze nic na nete nie je sukrome, takmer nic. A ten, u ktoreho som bol, je tym ozaj znamy. Vybudovane odposluchy a.i. Praktiky minulosti su aj teraz. Ide iba o to, co je zaujimave. A nikde nehovorim o tom, ze je to niekto z PF. Fora su o inom.

Ked to niekto urobil, tak ma dovod. Ja riesim iba to, aby sa to uz nedalo. Kto - to nemam sanciu zistit, ale iba tusit.
  • 0

#84 elfant

elfant

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 788 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:02:19

stretol som sa uz s tvrdeniami cloveka, ktory to, ze mu chodia maily s ponukami na Viagru a podobne ptakoviny, pripisoval nejakemu hackerovi, ktory ho prenasleduje

a nedal si to vyhovorit

mna asi prenasleduje tiez niekto, denne mam v spamovom kosi 30 - 40 mailov podobneho druhu
  • 0

#85 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 526 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:07:22

Ber fakta ako zdokladovane a neries mna.

Fakty tu zatial nie su ziadne. Len kopa nelogickych tvrdeni.

Je verejne znamym faktom, ze provideri si citaju sukromu postu vlastnych klientov a bavia sa na nej a je verejne zname, ze nic na nete nie je sukrome, takmer nic.

a)Co to ma spolocne s temou
b)Podla mna si zas mimo. A len prekrucas clanok ktory bol nedavno vo sme, ze administratori citaju postu zamestnancov. Vzhladom na pocty zakaznikov velkych providerov + dalsich xy veci, ktore rozhodne nemam chut spominat, lebo by si ich nepochopil a len prekrutil, to nie je realne.
c)Co chcem mat sukromne, to si viem zabezpecit. Secure protokoly su.

A ten, u ktoreho som bol, je tym ozaj znamy.

Jasne ze je. Preto napriklad Nokia, ktory pracoval vo 'fachu', o nicom takom nepocul.

Vybudovane odposluchy a.i. Praktiky minulosti su aj teraz. Ide iba o to, co je zaujimave.

Su technicke limity a specifikacie, ktore proste neo######abres. Nieco ine je odpocuvat telefon, ine je naburat sa ti do kompu :lol:
  • 0

#86 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:09:00

elfant

Tie maily chodia aj mne, teda chodili, ked som bol u stareho providera. Teraz mi uz na gmail nechodia. Je to iba o starostlivosti providera a o browsovaniu po pochybnych www. Ja som po tych pochybnych nebrowsoval..., ale chodia aj ine spamy, ibaze do spamoveho kosa na gmaili nechodim, nezaujima ma to. Riesim konkretne a vaznejsie veci, ataky na moje IP. Zdokladovane. Preto o tom pisem, lebo potrebujem aj iny nazor, iny pristup, pripadnu pomoc. Pochybnosti o veci samej nic neriesia, vec ostava. Nemam cas na taketo legracky, Ked niekto vie - moze aj sukromkou. Zosmesnovanie neriesi nic.
  • 0

#87 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21 695 príspevkov
  • 1 066 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:10:27

stretol som sa uz s tvrdeniami cloveka, ktory to, ze mu chodia maily s ponukami na Viagru a podobne ptakoviny, pripisoval nejakemu hackerovi, ktory ho prenasleduje
mna asi prenasleduje tiez niekto, denne mam v spamovom kosi 30 - 40 mailov podobneho druhu

Tú Viagru potom už fakt asi vážne potrebuješ :lol: :)
  • 0

#88 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 526 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:15:04

Tie maily chodia aj mne, teda chodili, ked som bol u stareho providera. Teraz mi uz na gmail nechodia. Je to iba o starostlivosti providera a o browsovaniu po pochybnych www.

Pockaj, pockaj... ty vinis T-COM za to, ze ti chodili spam maily na gmail? :lol: :) :)
  • 0

#89 elfant

elfant

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 788 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:18:34

co s tym ma gmail a provider ?
ten prvy mi odchytava spamy dostatocne a u druheho nemam s nimi ziiaden problem

pisal som o tom, ze maily prichadzaju
  • 0

#90 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:20:30

Darkman

Nie, predsa som pisal, ze po zmene providera mi uz ziadne take maily nechodia. A gmail nieje mojim providerom. Nikoho nevinim, vini sa sam. Odchazanie zakaznikov pre neodbornost a neochotu. Nekonkretizujem, lebo odchody a prechody su zo vsetkych stran na vsetky strany. Ani tebou uvadzanu firmu nemusim... :lol:

"Fakty tu zatial nie su ziadne. Len kopa nelogickych tvrdeni."
- ako pre koho. Ja som tym poskodenym a tebe sa to "iba" nepozdava.

"Jasne ze je. Preto napriklad Nokia, ktory pracoval vo 'fachu', o nicom takom nepocul."
Su veci, o ktorych sa radovy pracovnik nikdy nedozvie :)

Vsetko je mozne. Ide iba o dovod, cas a prostriedky.
  • 0

#91 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:44:33

Je verejne znamym faktom, ze provideri si citaju sukromu postu vlastnych klientov a bavia sa na nej a je verejne zname, ze nic na nete nie je sukrome, takmer nic. A ten, u ktoreho som bol, je tym ozaj znamy. Vybudovane odposluchy a.i. Praktiky minulosti su aj teraz. Ide iba o to, co je zaujimave. A nikde nehovorim o tom, ze je to niekto z PF. Fora su o inom.

alfi spat do reality...spravoval som servre kde malo domeny a maily cca 300 firiem...kazda firma aspon 5 mailov...to mas 1500 mailov...kazdemu dojde aspon dva maily denne...to mas 3000 mailov co by si mal sledovat...po prve, neda sa to ked mas co na robote...po druhe, ak zakaznik pouziva pgp sifrovanie tak nic nezistis...a kazdy co ma fakt citlive udaje uz pgp pouzivaju
vies ono u providera to nefunguje stylom ze ha, dojdeme rano do prace ideme sliedit co nove sa v nasej sieti prehana, ale sadneme, zistime co ide co nejde a maka sa do noci a tak stale dokolecka kazdy den...

a o akych odposluchoch tu ty tocis? sledovat maily ti moze akurat provider, ale ako som napisal hore provider nema cas a chut...a hlavne ani zaujem, pretoze si ziadna firma nedovoli riskovat ze by sa na take nieco mohlo prist a stratili by svoj kredit, svojich zakaznikov...dokonca ak pride od niekoho ziadost ze z tej a tej ip adresy bol zdielany nelegalny obsah a chcu toho zakaznika stopnut, provider to zacne riesit az po oboznameni od policie...nedovolia si stratit zakaznika za nejake udania..a dokonca aj ta spolupraca s policiou nieje vzdy s usmevom, zakaznik je cennejsi...
a odpocuvat telefon je este ovela zlozitejsie...ty si to ale asi vsetko predstavujes ako z americkych filmov...
  • 0

#92 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 526 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:48:03

"Jasne ze je. Preto napriklad Nokia, ktory pracoval vo 'fachu', o nicom takom nepocul." Su veci, o ktorych sa radovy pracovnik nikdy nedozvie

Ale radovy zakaznik uz hej?

Vsetko je mozne. Ide iba o dovod, cas a prostriedky.

Nieje.
  • 0

#93 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 11:51:40

"Jasne ze je. Preto napriklad Nokia, ktory pracoval vo 'fachu', o nicom takom nepocul."[/i][/u] Su veci, o ktorych sa radovy pracovnik nikdy nedozvie :lol:

len pre info, pristupy k tymto veciam sme mali hlavne my technici...si myslis ze sefovia vedeli kde je vobec co ulozene? akurat tak jeden z majitelov bol technicky macher ale ten nemal ani sekundu navyse aby riesil taketo blbosti a po druhe bol to clovek s velkym C, co nema za potreby riesit veci ako sliedit niekoho maily...
  • 0

#94 valcik

valcik

Commodore

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 132 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 12:31:49

Teraz Kaspersky identifikuje trojske kone z mailov, ale tie ma neohrozili, neklikam na nic cudzieho, po dokonceniu mozem poslat adresu odosielatela. Ide o cca 5 mailov, davam ich do karanteny. AVG na to neprisel.

nemôžem si pomôcť, musím pripomenúť že v téme o antivíroch si postavil AVG o priečku vyššie ako Kaspersky antivir. hneď som povedal, že Kaspersky nie je na zahodenie!

chcem vás všetkých poprosiť, aby ste si v tejto téme odpustili osobné útoky, nadávky a urážky, nikam to nevedie. diskutovať sa dá aj iným spôsobom, rovnako zaujímavo.
ďakujem vám, ľudia.

• 0

#95 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 12:35:35

Valcik rad by som ti vyhovel, ale obcas sa da tazko krotit vasne ked sem pise mudrosti clovek, co nema vobec sajnu o tom co trepe...

si predstav ze by si bol lekar a alfi by sem pisal bludy o vasej praci, o praxi lekarov...nenasralo by ta to? mna ano
  • 0

#96 valcik

valcik

Commodore

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 132 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 12:40:28

priznávam, že aj ja sa musím občas krotiť, ale dá sa to. :-)
nie som proti ostrejšej diskusii, ale ostré slová mi tu trocha prekážajú.

alfi, ty by si mohol svoje tvrdenia hneď dokladať nejakými konkrétnymi argumentami či zdôvodneniami, nech nevznikajú zbytočne špekulácie. pre odborníka v oblasti IT by to nemalo byť problémom, doteraz si však písal veľmi všeobecne, preto často vznikajú nedorozumenia, ako sám vidíš.
  • 0

#97 Nokia

Nokia

mobilny telefon

• Advanced Members
  • 5 282 príspevkov
  • 19 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 12:46:31

vsak to
nechcem sa pasovat za odbornika ale v tomto obore robim uz 5 rokov, Dark asi tiez uz nejaky ten piatok a vzdy tu aj nieco k veci napiseme
alfi sa ohana 30 rokmi v obore ale vzdy len spekulacie, ziadne fakty...na to sa velmi blbo v klude diskutuje
  • 0

#98 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 12:59:38

valcik

AVG nie vyssie nad Kaspersky. Kazdy antivir je nejaky, nie vsetky vsetko chytia. Kaspersky je dobry, iba pomalsi a nemienim platit dve ostre verzie. Teraz som ostru dostal s casopisom, kedysi som ju pouzival free.

Nokia

Su veci aj pomimo, nebudem sa o tom sirit. Obcas to presiakne aj mediami a je to celkom mimo prokuraturu a sudnictvo. Tam, kde ty zacinas, tam... :lol: Lepsie byva skusit sa vcitit do zmyslania druheho a popremyslat, ci nieco nieje mimo vlastny obzor. Je to lepsie, ako zbrkle reakcie. 5 rokov... :)

valcik

Vsetko sa neda konkretne. Takze radsej nic a je to. :)
  • 0

#99 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 526 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 13:01:04

Obcas to presiakne aj mediami

Ked pocujem nejake informacie z IT v mediach (hlavne hlavnych spravach), tak neviem ci mam plakat, alebo sa smiat nad neodbornostou informacii.
  • 0

#100 alfi

alfi

Commander

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 402 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 4. júl 2008 - 13:04:07

Aj take sa stava, ale obcas su tam aj pravdive veci.
  • 0

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov