Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * - 1 Hlasov

Máte záhradu?

záhrada sad pestovanie ovocie zelenina

Téma má 719 príspevkov

#626 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 16. august 2017 - 21:15:02

Cez leto je u mna tazke pestovat hocico. Zla ilovita poda. Ona aj rano moze byt vlhka - od obeda do 8 dnes do 6tej vyschne a je ako beton. Len povrch. Ale tym rastlinkam to neprospieva a je jedno akej. 

Dnes sme vybrali zemiaky - slusna uroda - mozno najlepsia aka bola. Poda sa zlepsuje. Mozno otec kupil lepsie sadivo, relativne dobre prsalo, mozno sme dobre poorali a hlavne dal tam humus. 

Z tej pody som bol nedavno frustrovany. Snazil som sa okopat mesacnu mrkvu . A som ju odlupoval v hrudach. Ale bol som v ###### ako Danko dnes - ale da sa to riesit. Dam tam kopec piesku. Na rastliny ktore ja budem pestovat kupim raselinu. Kde otec - dam kompost(je ho vcelku dost).

Na rok kde dam mrkvu - spravim si ciaru - dam tam piesok a raselinu tu zarylujem, potom si urobim opat hlbsiu ryhu a do nej nasypem zmes pody priklad 4 lopaty ,lopatu piesku a lopatu raseliny. To budem davat vsade kde budem pestovat co potrebujes polievat a okopavat.

• 1

#627 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 658 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 22. august 2017 - 22:50:50

nové náhrdelníky :thumbsup: Priložený súbor  20170821_19_42_12_Pro.jpg   164,56K   0 Počet stiahnutí

• 1

#628 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 313 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 23. august 2017 - 22:08:02

SLimák: tým pieskom si pomôžeš len dočasne, po pár rokoch sa "vytriedi", klesne na úroveň rýlovanej pôdy a si tam, kde si bol, akurát si sa narobil.... Omnoho viac pomôže popol z dreva. Ten na všetky potrebné živiny a skyprí pôdu, a zmieša sa s ňou.

...a mrkva nemá rada čerstvo pohnojené...

• 0

#629 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 24. august 2017 - 12:37:42

V pondelok som zarobil osem lopat zeme a lopatu  riecneho piesku(takeho sypkeho co davaju na vysparovanie zamkovej dlazby). Potom to iste a dal som lopatu raseliny. Vysypal na zem upravil a podobne iba zem upravil a polial aby som vedel porovnat. Vcera to bolo este mokre - ale najlepsie sa drolila len mokra zem, potom ta s pieskom a raselinou a najpevnejsia bola zem s cisto pieskom. Nasekal som aj hrudy aby to skor preschlo aby som to dnes vedel vyhodnotit. Najlepsie a najvacsie hrudy sa robili s tym pieskom a najhorsie len cista zem. Teda ten piesok nebude cesta. Ale som zvedavy ,ci to pomoze aspon ked to preschne.

Nekurim drevom - nemam popol. Neviem ,kde by som ho zohnal. Ci zohnat piliny(z pily),ale to v zemi by dlhsie hnilo. Mozno dat to na kompost a po rokoch pouzit. Ci mastalny hnoj.

• 0

#630 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 24. august 2017 - 20:19:09

Prva fotka je z pokusu. Ten piesok by bol ozaj velka chyba. Narobil som to vo furiku, pekne premiesane tam som to aj prv zalial. Potom neskor ma napadlo ze to necham schnut na zemi. 

To s cisto pieskom sa nedalo rozdrvit.

Ta poda sa da prerobit,len potrebujem to spravit co najskor. Ta fotka je z miesta kde sa sadia zemiaky. Ten priestor tohto roku bude tri krat preorany, najar, pri zbere zemiakov a na jesen. A je tam mozno najkyprejsia poda. Lebo sa orie. Je to ine na dalsej fotke,kde sa len pred sadbou poryluje(aj to plytko lebo korene stromu). 

Tak som pozberal tam kde bola raselina do jedneho furika dosypal zvysok z desatlitroveho sacku raseliny a podosadzal hrasok.

Na prvej fotke je ten co som prvy sadil sestnasteho jula - jedna, dve rastlinky uz aj kvitnu. Potom su tam rastlinky co som podopichoval o tri tyzdne neskor. Dnes som podosadzal a mal som 7 rastliniek co som aj presadil - vzadu tam je najhorsia poda. Tu na prvy krat vyslo ci dosial prezilo ani nie 40% rastliniek. Vyjdu do tyzdna zacnu kvitnut po mesiaci.

Priložený súbor(y)

• 0

#631 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 24. august 2017 - 20:47:37

Na lavo je aj moja mrkva.

A posledna fotka je moj druhy hrasok co som sadil na konci jula. Trosku lepsia zem a vysli rastlinky tak na 60 %.

Priložený súbor(y)

• 1

#632 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 021 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 26. august 2017 - 14:07:44

muži,  radosť čítať aj pozerať, len tak ďalej  :)

• 0

#633 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 021 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 26. august 2017 - 16:07:09

kvietky sa prijali aj zakvitli  :)

Priložený súbor(y)

• 0

#634 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 834 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 28. august 2017 - 11:59:50

zahradu uz nemam

takze tie hrusky, s ktorymi sme sa aj s manzelkou vcera cely den patlali, tak tie sme oberali u sestry...

• 0

#635 iskra

iskra

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 021 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 28. august 2017 - 15:05:42

mňam, hrušky  :) my ich doma nemáme, ale u mamky sme ich tiež zavárali, lebo  mám strýka, ktorý nám hrušky podaroval .. sú príma  sladučké.. aj kompót z nich je fantastický..  mne osobne hrušky veľmi chutia, či už samotné.. alebo k ryži..

ale aj na  hruškový koláč  :dalbysomsi:

inak, nám pribudla ešte taká mini záhradka pri kancelárskych priestoroch.. vysadím si tam kvietky, nejakú zeleninu aby bola poruke.. tiež,  ak "motyka vystrelí"   :smile3: bude aj zelená strecha.

• 0

#636 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 1. september 2017 - 16:54:28

Otec zo zahrady stiahol vsetko. Fazulu, paradajky, tekvice, kukurice. Je to uz len pust. Na rok to bude ine - nechcelo sa mi ani vysvetlovat .. co robi. Na rok nebude(mojich rastlin sa nedotkne).  Tak som si urobil kompost.

Snad bude dobry kompost. On este nieje dokonceny. Mam material ho o meter potiahnem k travniku. Robil som to prvy krat. Nechal som prieduchy pod. Budem sa on starat - aj zalievat,dnes som na to dal 40 litrov, aj nejak prevzdusnovat.

Priložený súbor(y)

• 1

#637 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 6. september 2017 - 05:37:44

Vcera som pridal hobliny a trosku ich zakryl. Uz po 4 dnoch sa vytvara kompost. Keby som to nevidel - neuverim.

Priložený súbor(y)

• 0

#638 game

game

phantom fsp

• Management
  • 28 478 príspevkov
  • 305 tém

Príspevok bol napísaný: 10. september 2017 - 15:15:59

tak mamina čarovná záhrada už slúži niekomu inému... už nebudú fotky metrákov čerešní...

nebudú liesky, orechy, mandle, jošta....

je nám strašne ľúto, a mame dupľom, ale už to nešlo udržať : (

• 0

#639 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 21. september 2017 - 18:16:26

Stary kompost po dvadsiatich dnoch.

Je to velka kopa a tazko sa snou pracuje - prehadzuje ale je prehodena 4-krat. Dal som na nu ked tam bolo plno zelene asi 4 furiky zeme. Asi to bola chyba. Teraz ma mi zda,ze tam je polovica zeme(ta zem sa tam mohla dostat len na korenoch - ci buriny, ci kukurice, ci jahod). Je to il a drzi vodu. Uvidim na jar este raz to prehadzem na povodne miesto a potom pri orbe to odhadzem na zorane miesto.

A vcera som zalozil dalsi kompost. Tento je re mna dolezitejsi. Budem nim "hnojit" svoje rasttlinky. A snad sa vydari, uz mam dvadsatdnove skusenosti.

Priložený súbor(y)

• 2

#640 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 27. december 2017 - 19:17:33

Ja sa snazim, ked nieco ukazat nieco pekne - v zahrade - hlavne bez bordelu - plastovych nadob, a podobne vsetko co mi vadi(vadi oku - kludne mi pomoze navyjak na oranie ale ak dosluzi ide do hodiny po praci tam kde byva) a nepotrebujem to zajtra niekde skryt a mat toho co najmenej.

Dnes som pozrel niekolko navodov ako kompostovat cez zimu aj o kalifornskych dazdovkach . Aj ako sa one staraju.

Ja som sa chcel nieco naucit. Ale prislo mi to, ze vela ludi to robi prvy krat v zivote, ma menej skusenosti ako ja. Menej vedomosti.

Ten kompost je strasne nakazlivy. Lebo je to zazrak. On aj velmi bavi,lebo vlete sa naozaj strasne rychol meni. V nedelu som v skleniku prehadzoval. Bolo mozno aj do desat stupnov - do tej teploty to asi zije,ze si to aj vsimnes za tyzden(vyhodil som listie a kuchynsky odpad,mne sa zda ze to tam kvasilo - v pivnici pri kotly kde bolo dvadsat stupnov,ak som to vysypal - bola tam aj pliesen), Bolo to dost mokre -ma prekvapilo - lebo som tam mesiac nebol - sklenik bol zasypany snehom a ani nemal som tam kvolu comu ist.

Co ma dnes tak s usmevom aj pobavilo - ti co radia -casto velmi neupravene zahrady, ci aj asi ziadnu nemaju. Len bordel. A ked uz niektori ukazu rastliny sa na to pozeram ako na cigana,ze ako dobre vychoval svoje dieta. Iste nie vzdy sa nieco vydari, spravis chybu, ci sa len ucis. Ale videl som videa kde by som sa to hanbil ukazat. 

Toto video je vcelku to lepsie. Ale to co ma v kompostovisku - kompost nie je. To je zem ako v okoli NItri. Dobra zem.

--------------------

Som cital,ze jeden dal za rok dvdsatdva metrakov kompostu. Zahradu kde pestuje ma tristo metrov(to je priblizne tolko ako ja a ja neviem kolko ma inej plochy - mozno ako ja tisic metrov).  Ja som to zacal robit az v septrembri. Ale asi od vtedy som daval vsetok odpad. Tuto jesen mam mozno 5 metrov kopy - snad to bude kompost - mozno moze byt. Mozno ked to budem robit cely rok sa da desat metrov kubickych. Neviem ci to bude ozajstny kompost(Aj 5 metrov dobre kompostu na moju zahradu musi stacit, ci je lepsie a daleko ako nic - dvdsadva metrakov? na tristo metrov? To tam dal desat centimetrov kompostu?  . Ja to na jar nebudem osievat. Vsetko dam do zemi ake bude. Som zvedavy ako to pomoze rastlinam. Lebo to som nevidel na ziadnom videu dosial.

Ja ten kompost robim preto,ze pomoze rastlinam dufam(pomoze mne pri pestovanie rastlin), ak nie sa na to vykaslem. Iste rad by som spravil aj desat metrov kubickych - lebo ta poda je vyprahnuta po zivinach. To co mam staci na  dva cm. Keby som daval viac ako on by som daval rocne desat? To je zbytocne a nezmyselne.

• 0

#641 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 27. december 2017 - 20:50:06

Priklad toto je je moja mrkva zo 4.oktobra. Ona tam bola este mesiac a som s nou spokojny(bol to len pokus). Budeme mat mrkvy este dva, tri mesiace.

Vedla je hrasok, co sa mu velmi nedarilo cely cas - aj ked na nom uroda bola. Len nevhodne podmienky. Vskleniku su este papriky.

Toto je fotka toho mladsieho hrasku z posledneho oktobra. Uz vonku nieje kompost pred sklenikom je dnu. Dam poslednu fotku ako vyzera kompost v skleniku. Vtedy uz zacal poletovat prvy sneh. A som vedel ze z hrasku uz nic nebude. Ten mensi na pravo plody mal, ten vacsi nalavo a vidite na nom plno kvetov nie. 

Skelet foliovnika je uz vybraty o dva dni sa oralo.

Kompost v skleniku - tam vidite aj rozdiel medzi podou a co je kompost. Ja som v tomto skryl dve furiky borovicoveho ihlicia,iste aj na fotke je, desat -dvadsat furikov listia. Mas tam dve furiky vnate mrkvovej, zelerovej, plno kvetin,ale aj postrihanu jablon, aj travnik, aj citrusy,ci banany,tri furiky su tam len papriky(nastrihanej papriky na dva cm),. Postupne, ved teraz v nedelu som tam dal poslednu cast - listia. Uz budem pridavat len co zvysi v kuchyni. A pre predstavu to by mohli byt dve metre kubicke. Dvadsat furikov.

Priložený súbor(y)

• 2

#642 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 27. december 2017 - 21:36:48

Najsrandovnejsie na tom bolo to. Ze bola zelena zahrada koniec augusta, zaciatok septembra. A otec zacal vsetko nicit(boli to jeho rastliny on ich posadil,ale vsetky mohli rast a plodit mesiac ci viac) - trhat a vyhadzoval to za plot. 

Ja som to nosil naspat. Ja som vtedy nemal sajn o kompostovani.

-------------

Este jednu srandu - nebolo to na uplnom zaciatku. Asi 5 rokov neskor.  Sme s bratom(o pat rokov starsim) rylovali nieco co ani poda nebola. Otec tam nejak zasadil zemiaky a vyberal ich krompacom. A ten navijak aj pluh spravil brat. Po zazitku s rylovania(sa sme tam hrali viac dni) ,ze naposledy urobil - ci zostavil navijak a zohnal dve pluhy(a prisposobil). A doteraz nam(ten stroj) pomaha. Je to funkcne cez dvadsat rokov.  Prvych pat rokov oral brat. Neskor otec(brat odisiel) a posledne ja. Lebo vacsi problem,kedy ako je postrazit ten navijak. Otec sa boji aj toho aj toho ma 80 rokov. Ale nejak to spravit musis.

MOjho otca pri zivote bude drzat len ta zahrada. Kym sa bude vidiet uzitocny. Chciet. Tak dufam,ze ten humus sme spravili dobry. Aj rastliny budu rast.  

• 0

#643 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 28. december 2017 - 00:52:42

Kym zije otec - mam vztah s bratom. Je to smutne ale je to tak.

• 0

#644 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 27. január 2018 - 21:46:11

Ja som uz vcera bol sklamany. Dnes,nedelu malo byt desat stupnov , v pondelok strnast. Dokonca buduceho tyzdna nemalo mrznut.

http://www.shmu.sk/s...nwp_mesto=31495

Podla takehoto grafu co bol este v piatok rano. Som sa tesil - chystal sa prehadzat kompost. Realita aj vcera aj dnes ma primela zmenit plany a dnes som sa siel lyzovat.

Ale zajtra kompost prehadzem. Som rozmyslal,ze vskleniku zakurim drevenym uhlim na grilovanie. Prehadzat kompost musim,lebo uz nieje cas - ten kuchynsky odpad je na vrchu a tam moze len tak mrznut a uz nieje vela casu. O mesiac to vyhadzem von a v skleniku sa uz musi pripravit poda na sadenie. V marci sa sadi. Pred mesiacom na stedry den. som tiez prehadzoval a dal dost listia - silnu  vrstvu co treba premiesat.. Mal som cast aj vo vedre - a to bolo tak zbite a zamrznute - ze to si vedel ,len dat von z vedra.

V skleniku moze byt teplejsie ale musi sietit slnko. Ale u nas nesvieti. Krstny ma slnecne kolektory na vyrobu elektriny. Ze v minulosti - ich ocistoval od snehu. Ze mu vyrobia v zime peniaze. Ze uz to nerobi - slnko v zime nezasvieti. Nema to zmysel odpratavat od snehu. Celu zimu.

• 0

#645 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 8. február 2018 - 22:37:58

http://www.biosferak...-igora-ljadova/

Skusim nieco podobne - dava mi to zmysel. Ale nebudem to davat do dreva - tie zahony.  Teda budem robit hriadky na dve riadky rastlin a medzere- budem sa snazit to bez opory dat cim vyssie. Myslim,ze to je dobry napad - inak pri fazuly, uhoriek, zeniakov, aj paradajek sa to tak robilo. Ze boli vyssie - .

Ja to budem na jar robit bez opor. Lebo to nemam pripravene. Ale necham vacsie medzeri. Som zvedavy.

Skusim z lesa pozhanat nejake drevo co podrzi hlinu a na jesen spravim nieco v mensom.

http://www.urbanstal...ra-pre-stalkera

Ja verim ze to moze fungovat. 

----------------

Ja som sa minuly tyzden dozvedel - ze oranie skodi pode. Robili sme to cely zivot aj trikrat do roka. Skusim nieco ine. 

• 0

#646 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 16. marec 2018 - 19:37:48

Dnes preosial otec kompost v skleniku. Ja na to nemam cas. A najblizsi mesiac mat nebudem.

To bol kompost zalozeny na zaciatku oktobra. Oktober bol teply(suchy) a tam to pekne pracovalo. November uz bol chladny a na zaciatku novembra so ho nahadzal do sklenika. Cez zimu asi 4,5krat prehadzal.

Aj v tom skleniku je zima - ale je tam aj relativne velka vlhkost , nemyslim vzdusnu,ale z pody. Priklad dnes tam bola mlacka - co popod zaklady sa tam dostala.

Nieje to zle, ako nie som sklamany. To na lavo co nepreslo cez sito - bude este vonku na kompostovisku dva,tri mesiace. Premiesam to s travou.

Priložený súbor(y)

• 1

#647 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 5. apríl 2018 - 23:14:29

Pre mna ista hygiena - ci staste je aj zahrada. Su deti, zena, turistika, vylety ci dovolenka, kamarat - ci aj dvrtia.

Mam uz novy kompost. Ma cez meter. dnes som hrabal travnik mimo mojho pozemku. A stvrty den striham konariky.  Aby nieco zelene,lebo ani burina este nieje - cistim chodnik, kde trava je a nema byt. Ale je teplo a kompost je fajn. Musel som ho urobit. Zlepsi podu.

Ten co bol v skleniku - som nemal cas - otec dal asi desat percent von a zvysok tam nechal. Ak to nebude vadit rastlinkam je mi to jedno. Je mozne, ze bol nedozrety a nechal ho tam vela. Je mi to jedno - nieco pod uhorky mi nechal. A o dva mesiace budem mat dalsi.

------------

Este dve veci ma dnes zarazili. Otec vyberal zemiaky aby naklicili dal ich von,ale to neboli neboriatka - velke zemiaky. Som siel skontrolovat OK mame este dost zemiakov. Minuly rok bola dobra uroda. Mame ich dost a dnes ako ich veberal z tej pivnice boli ako nove. 

Dalsia . Potreboval debnicku ,kde mu ostala mrkva - ju vyniesol. A sa ma pyta mal tam 50 mrkiev a vacsina bola v pohode,ze to vyhodi na kompost. A ja ze preco? Co to budes kupovat v Bille,ked mas mrkvu? Chcel vyhodit svoju, ja mam mrkvu asi tiez do decembra.

----------

Som si isty ze na tej ploche sa da vypestovat rastlin a plodov, nie pre dva rodiny,ale aj styri. Mozno aj viac ked sa to naucim.

Ja by som to chcel aj predavat,ked sa to naucim pestovat. Najprv sa stat sebestacnym - teda urobim urodu zo vsetkeho co sa da a potrebujeme aspon na jeden rok.

• 0

#648 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 834 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 6. apríl 2018 - 07:59:55

slimak, to je velmi dobre co robis

aj ti to vyhovuje aj prospieva; ja som sa k tomuto nedopracoval :( ked sme so zenou byvali v rodinnom dome, tak tam sme nemali zahradu, len maly dvor

potom v bytovke samozrejme nemame pozemok ako pristahovalci, domaci maju, aj ked su v bytovke, bud na rodicovskom pozemku, alebo maju zahumienok pri bytovke

mozno by nam aj pustili kusok hriadky, ale teraz uz na to nemame silu

predtym som obrabal starorodicovske pozemky, ale je to daleko, uz to farmarcenie nechavam na syna

• 0

#649 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6 473 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 6. apríl 2018 - 18:05:18

Otec, dnes rano(aj vcera som sa o tom snim rozpraval) mu hovorim daj furik dva medzi maliny,aj jeden riadok jahod(maliny su na viac ako desiatich metroch stvorcovych),pod kriky okrasne - lebo vidim ze to nema ziviny.

On tam  tej zahrade je cele dni,ale nespravil to. V skleniku - som mu povedal vyhadz kompost von.On to tam nechal. Sklenik 4xdva metre. Tam by uplne stacili 5 furikov aj to by bolo vela. Nechal to tam. Na jesen som odtial vyhadzal sedemnast furikov zeme - bal som sa ze kompost sa tam nezmesti.

Teda 5 by bolo velmi dost on tam nechal sedemnast . Neviem ci v tom paradajky, papriky vobec budu vediet prezit. Ako mna to netrapi je to skuska. Kompost je hlavne hnojivo - a ja neviem ci uz bolo dozrete.

Moj otec - ked sa mu nieco nepaci on povie ,ze mamka si mysli. mamka si nemysli ani o tom nevie. to robil cely zivot. Co on chcel - povedal mamka si mysli,alebo ze to bol jej napad. Ma 80 rokov. Zajtra budeme orat. Dame si aj prestavku - zajtra syn zahra prvy sutazny zapas za MFK Revuca. Neviem skym hraju, su chore deti. Ak z nejakymi lepsimi mozno ani nenastupi. Ale vyse polroka som ich nevidel pojdem sa pozriet. A je to jeho prvy zapas. 5 rokov trenujes aby si si prvy krat zahral.

Hraju s Krupinou u nich vyhrali tri nula. Teda ocakavam taky vysledok aj zajtra. 

• 0

#650 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 313 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 17. apríl 2018 - 21:14:13

Týždeň pred poslednými mrazmi som nasadil hrach. Buď, alebo...

A je to "alebo", hrachu sa darí a nerozvádzam sa kvôli nemu :agree: .

Priložený súbor(y)

• Priložený súbor  hrach.jpg   364,03K   0 Počet stiahnutí

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: záhrada, sad, pestovanie, ovocie, zelenina

0 člen(ov) číta túto tému

0 členov, 0 návštevníkov