Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Klasické hry

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 45 príspevkov

#1 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30205 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 5. March 2006 - 13:20:53

ako je to vlastne s "klasickými hrami" ?

hrajú sa ešte vôbec ? hrá sa zrejme šach .... karty niekde pri pive :) alebo už len na monitore ?

voľakedy sme po babke zdedili jednu drevenú krabicu tak asi z tridsiatych rokov minulého storočia :) : bola plná stolových hier .... šach, dáma, halma, mlyn , nejaké karty, .... a ešte všeličo iné .... bolo to, akoby sme našli poklad .... na chvíľu....

kým sme nesadli k počítaču, netu, a podobným radovánkam .... :lol: ;)

občas doma scrabble ... s tým je veselo ;)

hrajú sa u vás ešte klasické hry ? čo hrávate doma, keď sa zíde rodina ? alebo sa ani nezíde, lebo každý sedí pri svojom počítači .... pomaly k tomu u nás smerujeme.... hm.... rýchlo ;)
  • 0

#2 Andulqa

Andulqa

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1469 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 5. March 2006 - 13:52:06

ja som minule s priatelom hrala taku hru na sposob scrabble s nazvom Žovka (vlastne to bolo uplne ako scrabble) a bola to celkom sranda, ale jeho to po chvili prestalo bavit :) skoda lebo som vyhravala :lol:

a inak uz si fakt nepamatam, kedy som naposledy hrala taketo hry, aj ked rada by som raz, ked budem mat vlastnu rodinu nejake taketo hry vlastnila a obcas by sme si zahrali spolu :)

ked som bola mala hravali sme vselico, clovece, damu, mlyn, pexeso, karty...stale by sme to vsetko mali mat doma, musim oprasit a zahrat s priatelom, ked to mohla byt zabava kedysi, urcite aj dnes to bude fajn ;)

mna inak celkom lakaju take hry ako Osadnici z Katanu, lebo vela ludi to ospevuje, tak by som si to chcela niekedy vyskusat, nasla som verziu pre PC niekto to prerobil, tak si to asi niekedy skusim zahrat ;)
  • 0

#3 Polaris

Polaris

Commodore

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 príspevkov
  • 18 tém

Príspevok bol napísaný: 7. March 2006 - 17:49:16

Fuuha...no u mna to uz nejako zaniklo :lol:
Karty hravam iba vynimocne. Taktiez nejaku stolovu hru....nikto sa nema so mnou hrat :) Fakt je ale ten, ze na chatu by som to zobral a tam by bolo na tto casu kopu.
  • 0

#4 nutrinka

nutrinka

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2548 príspevkov
  • 28 tém

Príspevok bol napísaný: 7. March 2006 - 19:29:57

šach alebo karty cez počítač?neviem, nikdy ma to nebavilo.
šach teraz už skoro vôbec nehrávam, momentálne iba kartové hry - moja neter dospela do štádia, kedy sa bez kariet ani nepohne, tak ju učím rôzne triky,teda ale hlavne ju učím prehrávať /veľký nervák :lol:/.ale inak vcelku sranda sledovať ako podvádza len aby vyhrala.o toto prísť pri hraní cez počítač...

ak sa medzi klasické hry ráta aj hra meno, mesto, zviera, vec, tak sa musím priznať, že táto hra v našej triede vedie rebríček hitparád obľúbených činností - tlupa deciek /asi polovica triedy/ si posadá okolo jednej lavice a hráme sa ako malé detičky.človek by neveril, ako málo stačí sedemnásťročným výrastkom k šťastiu a veselosti
  • 0

#5 Mgr. L.E.G. von Trips

Mgr. L.E.G. von Trips

Legendárny člen

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3055 príspevkov
  • 30 tém

Príspevok bol napísaný: 7. March 2006 - 23:12:15

no, sach niekedy hravam. najradsej s nejakym zivym clovekom. ale teraz uz dost malo.
  • 0

#6 Ignatius

Ignatius

Truhlík Ignyovský

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1962 príspevkov
  • 6 tém

Príspevok bol napísaný: 7. March 2006 - 23:15:36

Klasické hry občas hrávam, síce to nebýva nejak často... Ale vždy, keď ideme na návštevu k babke, tak sa to nemôže obísť bez človeče a ešte jednej kartovej hry s výstižným názvom Z kôpky na kôpku :) Hedge by vám mohol rozprávať, aké tuhé mače to bývajú...a konce sú najlepšie :) :lol:
  • 0

#7 Hedgehog

Hedgehog

Sonic - ježko pichliačik

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 591 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 7. March 2006 - 23:35:49

Klasické hry občas hrávam, síce to nebýva nejak často... Ale vždy, keď ideme na návštevu k babke, tak sa to nemôže obísť bez človeče a ešte jednej kartovej hry s výstižným názvom Z kôpky na kôpku ;) Hedge by vám mohol rozprávať, aké tuhé mače to bývajú...a konce sú najlepšie :) :lol:

Jasné, ale len keď vyhrávaš... :)
  • 0

#8 doll

doll

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5736 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 14. March 2006 - 19:34:45

V nedelu som rozdala karty a hodila som s maminou particku "zolika"... uz sme sa brutalne nudili :lol:
  • 0

#9 zima

zima

Newbie

• Members
  • 5 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 20. March 2006 - 00:05:12

riadnu particku kanasty, zolika, sachy, clovece... som nehrala ani nepamatam :lol:
  • 0

#10 henka

henka

Lieutenant

• Active Members
  • PipPipPip
  • 171 príspevkov
  • 5 tém

Príspevok bol napísaný: 2. July 2006 - 16:44:58

narodeniny a meniny otcových bratov to bol mariáš a žolík do noci -pre mňa ako decko ohromný zážitok :lol: ničomu som nerozumela ale pekné to bolo..
s mužom občas dáme žolíka alebo kocky -mariáš neviem doteraz :)
  • 0

#11 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30205 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 2. July 2006 - 17:20:51

voľakedy pred rokmi sme sa schádzali so susedmi a hrali žolíka a amerického žolíka ... potom to pomaly prestalo ... :lol:

ale so sedmovými kartami sa u babky hralo a hráva kvôli malej neteri, tá ich miluje ... :)

ja nie, sedmové karty nemám veľmi rada ... a vlastne na žiadne karty už nie je dosť času ... snáď jedine pri sviečkach, keby vypadla elektrika :)
  • 0

#12 pepe22

pepe22

Newbie

• Members
  • 3 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 11. November 2006 - 22:24:45

www.spolocenskehry.sk

Portal o modernych stolovych hrach (Osadnici z Katanu, Carcassonne atd), kluboch hier, hracoch hier, akciach a prezentaciach v tychto hrach, kto nepozna rychlo ma sancu objavit caro skvelej zabavy.
  • 0

#13 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22291 príspevkov
  • 1067 tém

Príspevok bol napísaný: 14. November 2006 - 19:56:46

Kedysi som trochu hrával šach. Nebol som nič extra, ale zase ani nie nejaké béčko. Hrával som ho iba s bráchovým krstným, od istej smutnej udalosti už nemám s kým hrávať.

Dávno som hrával aj dámu, ale v nej by som ešte dnes hocikoho bez problémov vymlátil.
Najradšej spomínam na deň keď s jedným mojim kamošom sme hrali, on ťažký frajer, že budem pre neho ľahké sústo, ale keď po štyroch partiách prehrával 0:4 tak nervózne zbalil šachovnicu :lol:
  • 0

#14 hisham

hisham

obdivovateľka

• Re-Validating
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1304 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 14. November 2006 - 20:21:33

Karty nemám rada. Páči sa mi šach, ale hrala som ho možno 2-krát v živote. Človeče vôbec, to ani doma nemáme.
Pamätám si, ako raz bola u mňa kamoška a namiesto mne sa venovala kartám s mojou matkou - no ja som nechápala :)

hra meno, mesto, zviera, vec, tak sa musím priznať, že táto hra v našej triede vedie rebríček hitparád obľúbených činností

DETTO :lol:

#15 Mgr. L.E.G. von Trips

Mgr. L.E.G. von Trips

Legendárny člen

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3055 príspevkov
  • 30 tém

Príspevok bol napísaný: 15. November 2006 - 19:56:25

mam rad sach. kedysi som ho hraval pomerne casto.
  • 0

#16 pepe22

pepe22

Newbie

• Members
  • 3 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 16. November 2006 - 22:25:14

mam rad sach. kedysi som ho hraval pomerne casto.

Sach je narocna abstraktna hra, pre beznu masu nehratelna. treba ovladat tahy dopredu. Moderne spol. hry su uplne ine, zabavne, vyvazene, maju i prvok nahody. Chod na weby www.hrajeme.cz alebo www.spolocenskehry.sk kde najdes hromadu veci k tymto hram (Carcassonne, Osadnici, Bang).
Ziadne clovece, ziadne sachy. Zvacsa ani neobsahuju kocku, obchoduje sa, strategicky uvazuje. Niekde blafuje, taji uloha. Sranda. Za vecer das i 2-3 partie
  • 0

#17 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30205 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 16. November 2006 - 22:38:45

Sach je narocna abstraktna hra, pre beznu masu nehratelna. treba ovladat tahy dopredu.

hehe ... pepe22, citoval si z príspevku, ktorý hovorí o tom, že tento člen tohto fóra má rád šach ... to vysvetľuješ šachistovi, že treba ovládať ťahy dopredu ?! :lol:
nehovor o bežnej mase, keď o tom nič nevieš :)

okrem toho tu je téma o hrách, ktoré propaguješ
najbližšie budú uvedené linky už editované
  • 0

#18 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22291 príspevkov
  • 1067 tém

Príspevok bol napísaný: 17. November 2006 - 19:36:59

Dnes sme s Arwiel hrali dámu. Vyhral som (samozrejme), a ako víťaz som si zobral čo som chcel :lol:
  • 0

#19 arwiel

arwiel

tragikomik

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3121 príspevkov
  • 40 tém

Príspevok bol napísaný: 18. November 2006 - 16:55:08

ja ti zaručujem, že tie karty nájdem... :lol: ale viem hrať len žolíka a farára... :) akurát som si nie istá, či aj vyhrám... :)
  • 0

#20 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • 22291 príspevkov
  • 1067 tém

Príspevok bol napísaný: 18. November 2006 - 18:17:30

Farára si môžeme zahrať, tuším (už) len to viem :lol:
  • 0

#21 Aikaterine

Aikaterine

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1121 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 31. October 2007 - 18:59:22

Ja mám rada šach... aj keď som už dlho nehrala :)
Kto má záujem dať si so mnou partičku? :lol:
  • 0

#22 phersu

phersu

Il Magnifico

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3187 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 1. November 2007 - 09:08:29

Najradšej mám Scrabble a tie hádky s bratom a s mamou pritom su parádne odreagovanie
  • 0

#23 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 16. November 2007 - 13:29:29

V pondelok sme si kúpili Človeče a celý týždeň na priváte drtili
je to inak poprdely hra
sme si tam pozavádzali nové pravidlá ako mínové polia a pod
no skrátka krása
  • 0

#24 valcik

valcik

Commodore

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2132 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 2. February 2008 - 09:32:44

sfuknem prach z tejto temy, blizi sa leto a vtedy sa vzdy schadzame na vecernych stretnutiach pod holym nebom u susedky. prebiehaju velke turnaje v "zoliku", hrame o mince, no odkedy zanikli desathaliere zvrhlo sa nam to na mensi hazard, s prichodom eura asi prejdeme na fazulky.

okrem toho sa hra bingo, susedkin muz - sused (logika, nie? :- ) je invalid, skvely clovek, nemoze sa dobre pohybovat a tak tam organizuju taketo podujatia. k bingu som napisal vo visual basicu kratky program, ktory nam taha cisla, tak na stole okrem penazi, piva a jedla lezi aj notebook. tikety sme vyrobili v exceli a hru sme premenovali na Šopingo, pretoze ak prsi, alebo je chladno, mastime v sope.

brat sa odhodlal vstupit do turnaja v dame, so susedkou. dostava od nej pravidelne poriadne na frak, asi sa do toho pustim tento rok aj ja a pokusim sa zachranit rodinnu cest, aj ked to nevidim ruzovo. susedka je skvela kucharka a este lepsia prebornicka v dame.

naposledy sa tam objavila stolova hra Komunista, som zvedavy na tohtorocne novinky.
  • 0

#25 Mgr. L.E.G. von Trips

Mgr. L.E.G. von Trips

Legendárny člen

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3055 príspevkov
  • 30 tém

Príspevok bol napísaný: 16. March 2008 - 23:03:21

v poslednom case som po dlhej dobe zacal trochu hravat sach. je tu este niekto, okrem znamych firiem, kto hraval alebo vie hrat a zahral by si?
  • 0