Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Cestovatelia

cestovatelia svetobežníci turisti cestovanie dobrodružstvo

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 4 príspevkov

#1 Tom182

Tom182

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 820 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 5. december 2008 - 10:36:08

Mate nejakych oblubenych cestovatelov ci ludi tulajucich sa svetom? Sledovali ste ich cesty, alebo citali cestopisy a chceli ste tam byt po ich boku?
  • 0

#2 chrust

chrust

Captain

• Active Members
  • PipPipPipPipPip
  • 776 príspevkov
  • 5 tém

Príspevok bol napísaný: 21. december 2008 - 08:17:24

Cestopisy nepatrili k môjmu najčítanejšiemu žánru,ale niejaké som prečítal.
Jeden ma ale mimoriadne zaujal.Názov cestopisu som zabudol,ale viem,že to napísal mladý Thor Heyerdahl ešte ako začínajúci cestoavateľ.
V knihe popisoval,ako sa zoznmil s jednou dievčinou a obaja sa zhodli,že by chceli žiť na pustom ostrove niekde v Tichomorí.Slovo dalo slovo a vybrali sa na tahitské ostrovy,kde sa usadili a začali tam žiť len z toho,čo im ostrov poskytne.
Kto z nás po takom niečom nezatúžil ? Že ?!? :lol:
Bolo to velice zaujímavé,zo začiatku aj romantické,ale skutočnosť predčila všetky predstavy hlavných postáv a zrejme aj čitateľa.A Thor aj so svojou družkou bol nakoniec rád,že z ostrovov odišli živí a relatívne zdraví.
  • 0

#3 nutrinka

nutrinka

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 548 príspevkov
  • 28 tém

Príspevok bol napísaný: 21. december 2008 - 10:31:57

nie som nejaký odborník na cestovateľov, popravde som tuším žiaden cestopis /zatiaľ!/ nečítala, ale z tých televíznych cestovateľov mi v hlave utkvel najmä jeden /z relácie Letom svetom? nad tým názvom strašne dlho rozmýšľam už, ale v origináli tuším Globe Trekker/, Ian Wright. v tejto relácii sa cestovatelia striedali, ale najradšej som mala časti s týmto cestovateľom, na jeho cesty som sa tešila každý víkend, a bola som smutná, keď cestovateľom bol niekto iný... precestoval krásne krajiny a aj menej známe miesta v nich, vyskúšal všetko možné, a bol za každú hovadinu, ja som sa niekedy pred telkou strašne smiala... jáj keby to zas niekto začal dávať :lol:

Obrázok
  • 0

#4 Tom182

Tom182

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 820 príspevkov
  • 12 tém

Príspevok bol napísaný: 21. december 2008 - 10:38:51

jaaaj zlaty Ian Wright, som ho zboznoval, tie jeho cestovatelske diely proste nemali chybu, najma rpeto ze to vzdy dokazal skvelo obohatit o nejaku srandu, pamatam ako si z neho vystrelili inuiti niekde v severnej Canade ci Gronsku kde lovili tulene a povedali mu nech zje nejaku vnutornost a potom sa smiali ze ho nachytali :lol: alebo niekde v mongolsku ci strednej azii bojoval v tych tradicnych zapasnickych subojoch :) no bola to radost pozerat

z edicie Globe Trekker som mal este raz Megan McCormick

Obrázok
  • 0

#5 alpaca

alpaca

Newbie

• Members
  • 1 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 22. november 2012 - 08:47:50

Jaj, možno to nie sú vážni cestovatelia, ale zaujali ma príbehy škuľavého Borisa a cestovateľa Elwooda. Asi to nie je pre každého, ale je to zábavné čítanie.
http://bludar.webnode.sk/ toto je Borisova stránka.
http://fararik.blog....-cestujem.html# a tu sa dočítate o Elwoodovi.

Dúfam, že si v tom ešte niekto okrem mňa nájde svoje :)
  • 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: cestovatelia, svetobežníci, turisti, cestovanie, dobrodružstvo