Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * - 2 Hlasov

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)

politika politici strany zaujímavosti faux pass

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 440 príspevkov

#426 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30363 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 11. June 2019 - 20:04:53

Takéto názory si možno aj dnes prečítať v diskusiách na nete. Je to všetko o hodnotovom systéme.

"Ano toto nás naučil socizmus - vynájsť sa a pomôcť si sám." O to viac ma zranilo, keď som po 1989 zistil, ako som sa mýlil. Najviac sa vynašli bývalí súdruhovia. Dnes sa cítim, ako idiot, ktorí do 1989 veril, že na vine bol nemorálny režim. Aby som už žiadne ideály nemal a nezažil ďalšie sklamania tvrdím, že na vine je evolúcia. 

"Za všetko môžu Rusi" je klišé. Samozrejme, že je to nezmysel, ale ak použiješ toto klišé, dávaš tým najavo, že oponent hovorí nezmysli. Ja som sa Ťa napríklad spýtal, "Game, nesleduješ príliš veľa médií, ktoré ovláda Orbán?" To bolo podobe ne fér a dotklo sa ťa to. Ospravedlňujem sa, ak to prijmeš.

- také diskusie už veľmi dlho nečítam... skutočne mám iné problémy, než sa rozčuľovať... aj tak si každý človek bude vysvetľovať veci po svojom,
  ako dnes, tak aj v spomienkach....

- "Ano toto nás naučil socizmus - vynájsť sa a pomôcť si sám."
   toto som myslela úplne ináč.... ja vám stále vravím, že pridávate do mojich myšlienok priveľa politiky, aj tam , kde skutočne nie je :)
   a nemyslela som ani na... ako to bolo? keď neukradneš, berieš rodine? nepamätám už... nevadí.
   Myslela som to ako žena, ako človek, ktorý sa naučil sám si pomôcť v xy veciach... 13 ročná som začala šiť, keď nebolo

niečo dostať,
   vyrobila som si, drobné nábytky sme vyrábali sami, máme veci, ktoré sú nadčasové dodnes....
   mala som prístup k americkému hodne hrubému katalógu, z ktorého        som šila do domácnosti veci,
   ktoré boli vtedy módne, vyrobili sme doma lustre, obrazy, všetko moderné, veci, ktoré v obchode neboli... a spústu

podobných vecí,
   a idem sa chváliť .... chodili k nám zástupy ochkať nad tým, ako to všetko super vyzerá...
   dnes každý vojde do Ikea a do desiatok kdejakých obchodov a bez fantázie a námahy kúpi... a každý má doma to isté.

nie politicky.  vôbec nie politicky, hoci za to spravidla mohla politika, ale pomohli sme si. kto mal trochu kreativity, nestratil sa.
   takto som to myslela, a bolo toho oveľa oveľa viac ....
   napríklad v 50. rokoch, začiatkom 60. boli módne sukne s tylovými podšívkami.... to u nás nebolo - dievčatá si to montovali zo
   siete proti muchám - to bola generácia mojej mamy...

- áno, ten Orbán ma hlavne prekvapil... viem, že Orbána EU nemá rada, je príliš svoj, ale to je všetko. nikdy som sa

mu   nevenovala
   a trochu sa ma to dotklo.
   preto sa stále pýtam, prečo by som nemohla myslieť vlastnou hlavou a vidieť sem tam veci ináč, než je nariadkované...

nie som ovplyvňovaná     nikým a ničím, len mojimi pocitmi, ktoré sú zjavne trochu iné než tvoje : )
   a samozrejme že odpúšťam, takéto veci sa predsa v diskusii dejú.... :)

tyso, keď nepodozrieval, ja viem... ale to sa už zviezlo spolu s ostatnými ... ty hovorievaš hodne často za všetko môžu Rusi :)

klišé? :)

• 0

#427 Tono

Tono

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2760 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 11. June 2019 - 20:20:31

- "Ano toto nás naučil socizmus - vynájsť sa a pomôcť si sám."
   toto som myslela úplne ináč.... ja vám stále vravím, že pridávate do mojich myšlienok priveľa politiky, aj tam , kde skutočne nie je :)

Nič nepridávam, ja chápem ako si to myslela. Ja som to použil v pejoratívnom zmysle na súdruhov. Nedostatok niektorých tovarov, ich kvalita a služby rozvíjali tvorivosť. Ja si zas pamätám na vylepšenia Škodoviek, Trabantov, ľudia si vyrábali traktory, kosačky, VKV vstupné jednotky, antény a zosilňovače, aby mohli sledovať Rakúsku televíziu a rozhlas, svojpomocne si dokázali postaviť dom, inštalácie, opraviť auto...

• 0

#428 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30363 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 11. June 2019 - 20:46:11

ano. toto všetko nás núdza naučila, ale núdza naučila ľudí v rôznych dobách kdečo... ,
a nie, rozhodne to nebolo zle, kreativita a šikovnosť rúk bola obrovské plus... a hrdosť, keď sme spravili sami, a spústu vecí a krajších, než bli v obchode a lepšie, a muži vyrábali veci, ktoré vlastne ani nikto iný nevyrábal... nie nebolo to zle v tomto zmysle... boli sme nesmierne kreatívni a šikovní. : )

• 0

#429 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4705 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 11. June 2019 - 20:58:40

........ 13 ročná som začala šiť, keď nebolo niečo dostať,vyrobila som si, drobné nábytky sme vyrábali sami, máme veci, ktoré sú nadčasové dodnes....

mala som prístup k americkému hodne hrubému katalógu, z ktorého        som šila do domácnosti veci,
   ktoré boli vtedy módne, vyrobili sme doma lustre, obrazy, všetko moderné, veci, ktoré v obchode neboli... a spústu

podobných vecí,
   a idem sa chváliť .... chodili k nám zástupy ochkať nad tým, ako to všetko super vyzerá...

ty si zacala sit a ja, kedze sit som nevedel a adoteraz neviem, som v 15-tich chodieval sezonne pretrhat "burginu", ako plateny pomocnik pre rodiny zamestnane v JRD....oni mali pridel a museli si svoje odrobit na poli a potom dostali naturalnu odmenu....urcity pocet "zbozia"...a taketo "zaluby" mi zostali aj pocas rodinneho zivota a bral som vsetko kde sa dalo zarobit...podotykam, ze to bolo vzdy po "fajronte"...to aby zasa Tono sa nechytil a neobvinil ma, ze som v praci oddychoval a na fuskach sa isiel pretrhnut... :) vdaka tejto mojej "zalube" v zodpovednosti, mojej rodine nikdy nic hmotneho nechybalo.....tym chcem povedat, ze ked som namal bunky na sitie, tak som si to za zarobene peniaze dokazal kupit alebo zohnat vdaka kontaktom z "fusiek"....preto som tu uz neraz napisal, ze kto bol usilovny, tak aj vtedy sa mal po finanncnej stranke dobre....no to plati aj dnes, alurat, ze teraz je uz tak kazdy rozmaznany, ze si bez pomoci statu nedokaze ani zadok utriet.....ja tomu vravim degeneracia .... :(

• 0

#430 Tono

Tono

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2760 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 11. June 2019 - 21:52:27

ano. toto všetko nás núdza naučila, ale núdza naučila ľudí v rôznych dobách kdečo... ,

Niektorí vedci tvrdia, že v dobe lovcov zberačov sme mali vyvinutejší mozog, ako dnes. V tom čase vynaliezavosť, pamäť, analytické uvažovanie znamenalo prežiť. Absencia týchto schopností znamenala smrť a ich gény sa nereplikovali. Pri malej populácii a dostatku potravy to nemusí byť pravda. Ak by sme to porovnávali kvantitatívne, dnes máme objem mozgu menší, čo však opäť nemusí byť dôkaz. Záleží aj na kvalite.

Poľnohospodárstvo, chov domácich, zvierat, deľba práce, už nekládli také nároky na individuálne schopnosti prežitia jedinca. Koncentráciou veľkej skupiny v aglomeráciách sme vytvorili novú džunglu, v ktorej sa vytvorila aristokracia, armáda, cirkev, otroctvo, nevoľníctvo, politika, demokracia...  Nakoniec to dnes vyústilo k tomu, že osem miliardárov vlastní toľko, čo najchudobnejšia polovica planéty. Nuž čo sa dá čakať, keď evolúcia je "slepá"...

• 0

#431 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5310 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 12. June 2019 - 08:58:18

vacsina ludi dnes nevie vnimat viac ako prve dve vety napisaneho textu

tzv. rychla doba prinasa skratkovistost v mysleni aj konani

ale je to ine, ako rychle analyticke myslenie :(

game
ad kreativita - a dnes odsudzujes bydlenky? :D

ps - sledujete tu moju skratkovitost ? :P

• 0

#432 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6508 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 12. June 2019 - 10:40:29

game

tyso, keď nepodozrieval, ja viem... ale to sa už zviezlo spolu s ostatnými ... ty hovorievaš hodne často za všetko môžu Rusi [:)]

klišé? [:)]

"Citation needed " :) ,   A navyse  si to nemyslim,  ale za nieco ano.  Ale za vacsinu problemov si mozeme sami a my sme ti co to mozu zmenit.  

Ale mozem aj konkretne :  Rusi aktivne vedu hybridnu vojnu proti EU,   u nas sa to prejavuje ruskymi trollmi, popdorou konspiratorov a ruskou podporou extremistov.     A miesto obhajoby ze to robia vsetci  potrebujeme najst primeranu obranu.    A pokial mozno inu ako nasli cinania a rusi, ktori aktivne filltruju a blokuju internet.    

A k EU,  problem je prave ten ciernobiely pristup,   skratky ako EU robi regulacie ergo je zla a podme prec.   Pretoze to pri blizsom pohlade nedava zmysel,  prijatim regulacii ziskavame pravo sa podielat na velkom trhu  a nasim cielom by malo byt naopak sa aktivnejsie podielat na nom.     Slovensko patri do europy, tu su nasi zakaznici, tu mame bezpecnostne garancie a tu mozeme robit politiku.  Ak sa nam nepacie niektore regulacie alebo mame ine predstavy, tak pracujme na tom. Ale nasim vladam boli ukradnute,  to nebola nasa priorita,  nase priority boli cerpanie fondov a podpora investicii na Slovensku.   A aj to ma logiku a svoje prinosy.  A pokial to volicom vyhovuje, tak sa to nezmeni.

Ale nemame politikov co by chapali aj medzinarodnu politiku,  tu povazuju za nieco co volicov aj tak netrapi a potom robime take kampane o cestaxch do ruska a boja proti migrantom.  

• 1

#433 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30363 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 12. June 2019 - 17:30:18

game
ad kreativita - a dnes odsudzujes bydlenky? :D

výroba neexistujúcich a nedostatkových vecí za socizmu a dnešné bydlenkovstvo sú dve veci :)

v oboch ale sú aj pekné a premyslené veci, a v oboch sú a boli aj braky ... je ich tu v príslušných témach plno - tak si ich kukni, tie, nakúpené hromadne v nejakom pepcu, kiku, /nepoznám, len odhadujem, že ich bydlenky píšu správne/  ikei a priháčkované zajace a andelíčky... tak tie rozhodne nie sú môj štýl ...

buď to někdo má, nebo nemá :D :ahooj:

• 0

#434 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4705 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 19:00:08

A k EU,  problem je prave ten ciernobiely pristup,   skratky ako EU robi regulacie ergo je zla a podme prec.   Pretoze to pri blizsom pohlade nedava zmysel,  prijatim regulacii ziskavame pravo sa podielat na velkom trhu  a nasim cielom by malo byt naopak sa aktivnejsie podielat na nom.     Slovensko patri do europy, tu su nasi zakaznici, tu mame bezpecnostne garancie a tu mozeme robit politiku.  Ak sa nam nepacie niektore regulacie alebo mame ine predstavy, tak pracujme na tom. Ale nasim vladam boli ukradnute,  to nebola nasa priorita,  nase priority boli cerpanie fondov a podpora investicii na Slovensku.   A aj to ma logiku a svoje prinosy.  A pokial to volicom vyhovuje, tak sa to nezmeni.

Ale nemame politikov co by chapali aj medzinarodnu politiku,  tu povazuju za nieco co volicov aj tak netrapi a potom robime take kampane o cestaxch do ruska a boja proti migrantom.  

a vies ty vobec co tu pises?....a akeze to prospesne regulacie mas na mysli?.....slovensko patri do europy...hm...a kto ho odtial ide premiestnit?.....tu su aj nasi zakaznici....takze nepotrebujem inych, lebo staci ohraniceny trh, teda EU?....tu mame bezpecnostne garancie...a kto nas, ako stat, ohrozuje?...doteraz to, cez  uzemne naroky, vykonalo Nemecko....a preco tie nase vlady, doteraz neposielali do Bruselu svoje politicke a odborne spicky, ale nominovali tam iba druhoradu garnituru?.....no asi preto, lebo nepovazuju central  brusel za dolezity a snazia sa urobit zmenu v dolezitosti silnejsich narodnych statov, ale ako je vidiet, tak sediet na dvoch stolickach nie je cesta do bezpecneho pristavu...takze bud sa struktura EU zmeni, alebo EU caka hrmotne harakiri....

• 0

#435 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6508 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 19:50:02

informator zase si uplne mimo, ale u teba je mi to jedno.

• 0

#436 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4705 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 13. June 2019 - 20:07:36

takze nemas argumenty a spadol si do obvyklej polohy tzv. mrtveho chrobaka.. :)

• 0

#437 tyso

tyso

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 6508 príspevkov
  • 1 tém

Príspevok bol napísaný: 14. June 2019 - 08:46:16

hehe,  nie spadol som do beznej podoby ze ta ignorujem.   Si produkt vymytia mozgu a sledujem na tebe ako to funguje, uz dlho.    Ziadne argumenty na teba nemozu zabrat, to je jasne.

• 0

#438 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4705 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 17. June 2019 - 17:51:10

tak predved svoje ideologicke kvality a skus ma teda vratit do "normalu" podla svojho videnia sveta....

• 0

#439 Hellé

Hellé

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2006 príspevkov
  • 6 tém

Príspevok bol napísaný: 27. June 2019 - 13:55:51

:zubiska:  ten truhlik Kpt. Danko pozval prezidenta Lukasenka, bez toho aby o tom vedeli najvyssi predstavitela statu..rozrehotalo ma to...sak kamosi, nie?

chudaci diplomati, co to teraz budu musiet zehlit

https://domov.sme.sk...eakceptuje.html

https://dennikn.sk/1...asenka/?ref=tit

• 0

#440 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4378 príspevkov
  • 114 tém

Príspevok bol napísaný: 7. July 2019 - 10:50:56

https://hnonline.sk/...lvyslanec-v-usa
Trumpova exekutíva je unikátne nešikovná, vyhlásil britský veľvyslanec v USA
Britský veľvyslanec napísal, že "podlý boj zblízka a chaos" v Bielom dome, o ktorom sa toľko píše v Spojených štátoch a Trump to vyvracia ako falošné správy, je vo veľkej miere pravdou.

Ale keď si to tak porovnám, s počínaním Britskej vlády a parlamentu okolo brexitu..
Asi by mal ten Britský pánko radšej čušať..
  • 1

#441 informator

informator

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4705 príspevkov
  • 15 tém

Príspevok bol napísaný: 7. July 2019 - 17:18:18

dnes som zazrel Kisku na puti v Levoci......co tam robil?....pri modlitbe ani hubu neotvoril....vraj nepodporuje registrovane manzelstva......boze ten uz asi melie z posledneho, ked ide toto prehlasovat.......

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: politika, politici, strany, zaujímavosti, faux pass