Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * - 2 Hlasov

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)

politika politici strany zaujímavosti faux pass

Téma má 442 príspevkov

#51 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 135 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 10. december 2009 - 15:50:20

lopata

Ak takto rozmysla viac ludi, niet divu, ze sme tam, kde sme. To sa netyka len vyucby cuzich jazykov (ktore su podla mna aj tak potrebne, kedze cloveku rozsiruju moznosti uplatnenia) ale celkovo vzdelavania. Skolstvo je v troskach a SNS, ktorej prinalezi tento rezort vymysla sprostosti o vlastenectve. To je priznacne pre diletantov.
  • 0

#52 elfant

elfant

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 788 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 10. december 2009 - 15:56:03

dead

radšej by som tu vernosť prisahal ak by som bol oslobodený od tých západných jazykov Obrázok

vidis, a kedze vacsina chcela byt oslobodena od vychodneho jazyka, tak tu teraz slobodne mozem napisat ze Slota je blbec, Fico ignorant a cela tato sucasna vlada je banda zlodejov
a pritom nemusim cakat predvolanie na februarku

Co ti brani ist na Hostihoru a tam si prisahat na cokolvek, to k tomu potrebujes nejaky zakon ? :lol:
  • 0

#53 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6 454 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 10. december 2009 - 16:22:56

dead

nikto nevraví že nie sú dôležité ... len to že tam nie je možnosť výberu

elfant

ja nevravím že chcem ísť prisahať ale že radšej by som prisahal a vtom je rozdiel :lol:
  • 0

#54 Eiensama

Eiensama

Jiponija ga Kiku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 079 príspevkov
  • 6 tém

Príspevok bol napísaný: 10. december 2009 - 16:59:57

Moznost vyberu praveze mas :] V osnovach je, aby ta dany jazyk naucili, lenze nikto ta nenuti ho potom i dalej praktizovat ci sa ho ucit. Mas na vyber a je uplne zjavne, co si si vybral - radsej sa jazyky neucit :]
  • 1

#55 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 454 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 10. december 2009 - 19:57:02

ale v tom momente som ho nútený učiť sa / respektíve mal by som byť / ... ale nechajme to tak
  • 0

#56 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7 135 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 10. december 2009 - 20:43:55

lopata, jazyky sa uc, bude to tvoje plus, hlavne na internete, nebudes obmedzeny ako ja, mozes viacej citat.

Ale ma pravdu, vyber je dolezity. Predtym rustina, mozno nemcina a dnes anglictina. Aj co som mal dva roky rustinu a azbuku ovladal, neviem pri sledovani khl precitat mena sponzorov. Clanky v azbuke tiez mozu byt zaujimave askor by som im rozumel. Na svoju obhajobu - chybala nam rustinarka prvy rok, bola nemocna.
  • 0

#57 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 12:16:31

Chudacik, si nuteny zdokonalit sa v niecom tak zakladnom na osobny postup, ako je znalost jazykov... Sa potom necuduj, ze skoncis pri pase
  • 0

#58 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 454 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 15:20:51

Darkman sediš si na vedení? alebo nečítaš do konca moje príspevky ? mne jedine vadí že len tá sprostá angličtina a nemčina bola na výber ... / poprípade na gymnáziach tuším ešte Francúština napríklad spomínanú Ruštinu by som vzal bez problémov .... ale tú samozrejme by si našiel iba na súkromnej jazykovej škol .... neviem prečo nie je na výber jeden západný a jeden východný jazyk ... šak máme demokraciu, možnosť výberu alebo nie ?

potom aj ja môžem povedať že si chudáčik ktorý musí žiť v krajine na ktorú nie si hrdý ... tiež polutujme našeho Darkmana
  • 0

#59 weirdo

weirdo

Ferrari

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 421 príspevkov
  • 69 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 16:30:38

lopata a naco budu otvarat vyuku ruskeho jazyka, ked na skole bude chciet z 30 decak 28 anglictinu a 2 rustinu? pre tych dvoch? no lol

ani neskusaj argumentovat vyssimi cislami v prospech rustiny, lebo jazyky vyberaju rodicia, aspon maju na to dopad, a vacsina z nich ma tolko rozumu, ze da decko na zapadny jazyk pouzivany na celom svete .. dufam ze az raz budes velky s vlastnymi potomkami, tak svoju slovansku orientaciu odsunies do uzadia, a zamyslis sa nad tym, co bude pre dieta najlepsie a najprogresivnejsie .. samozrejme ak chces aby nestalo za pasom a bolo schopne sa na niecom dohodnut nielen s ludmi zo 'spriatelenych vychodnych krajin', ale aj medzinarodne .. a ked nie, tak dufam , ze ti aspon manzelka da za rustinu facku :lol:
  • 0

#60 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 16:32:31

potom aj ja môžem povedať že si chudáčik ktorý musí žiť v krajine na ktorú nie si hrdý ... tiež polutujme našeho Darkmana

Musim? Ty si vazne 20rokov zaspal :lol:

Ked ti na tej Rustine tak zalezi, tak si zaplat kurz. V skole ju neotvaraju, pretoze nieje o nu zaujem.
  • 0

#61 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 454 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 16:35:28

weirdio

dufam ze az raz budes velky s vlastnymi potomkami, tak svoju orientaciu odsunies do uzadia, a zamyslis sa nad tym, co bude pre dieta najlepsie .. a ked nie, tak dufam aspon, ze ti da manzelka za rustinu facku

tak to je jasné že by som ich dal na angličtinu, tak ako ma dali aj moji rodičia ... potom už by záležalo na nich ako sa zariadia ... moja výchova budé úplne nepolitická :lol:

darkman

Musim? Ty si vazne 20rokov zaspal

Ok tak nemusíš a žiješ tam kde nechceš ešte lepšie :) ..., inak vieš parádne chytať za slovíčka :)
  • 0

#62 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 16:39:34

Ok tak nemusíš a žiješ tam kde nechceš ešte lepšie ...

A to som kde povedal? Vidim ze tvoje implikacie su coraz veselsie :lol:
  • 0

#63 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 454 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 16:43:20

Darkman

x krát som čital jak tu trepeš o tom že chceš odtialto odísť lebo ti to tu lezie na nervy, len že ťa tu drží to že tu študuješ, máš tu lásku a ešte dačo si povedal, nechce sa mi to hladať lebo fakt neviem kde to bolo, ale človek ktorý všade bol, všetko videl, a všetko vie by si to mal pamäť nemyslíš ?

implikacie - nerozumiem reči tvojho kmeňa :lol:
  • 0

#64 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • 6 454 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 18:29:47

Sme odbočili od témy ale tak by som sa chcel spýtať čo je zlé na tom že by tam bola vlajka, text hymny, znak tam už je a na tom že raz týždene by sa v rozhlase hrala hymna ?

áno ten ďalší bod o zložený sľubu je stupidita ale na tých vyššie spomínaných bodoch nevidím nič zlé

Tento príspevok upravil lopata555, 11. december 2009 - 20:45:05

• 0

#65 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 554 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 18:45:59

kedysi sa denne končil program v tv a rozhlase hymnou, prežili sme to, a zaznela hymna a zaviala zástava na obrazovke a vedeli sme, že hotovo na dnes, pokračovanie maximálne na orf ... mimochodom, aj u nich končili kedysi program tv hymnou.
nebudem rozoberať, prečo sa to robilo, ale tvrdí televízni spáči sa často zobudili až na hymnu, bolo to znamenie, že sa majú presunúť do postele.

to je ale iná vec.
tento zákon, ešte vo forme inovácií nádhery Kramplovej je fraška, od začiatku až do konca.
a stupidít je tam za plný košiar.

vlastne na tom, na čo sa pýtaš, nie je nič zlé.
prezident a štátny znak v triedach bol, a nielen u nás ... aj v iných krajinách.
že by tam bola malá zástava, alebo zarámovaná ústava, dobre ... možno pre tabuľu ešte zostane miesto.

ale zákon v tej forme ... veľmi jednoducho, povedal to tam naposledy jeden z mnohých oponujúcich poslancov, nanútené vlastenectvo ...
keby to aspoň nebolo z dielne najväčšieho farizeja v parlamente a jeho gunárokrkého pritakávača, ktorí každé svoje porušenie zákonov, všetko, čo vyvrbia, zakryjú nejakým šialeným návrhom, a je o čom rokovať a rozprávať v krčmách ... a tí šialenci tam ešte pošlú túto nehoráznosť do druhého čítania, a zrejme si aj blahoželajú, akí sú starostliví a dôslední
je tam jedna chyba, sa mi zdá.
nevyžaduje spievať hymnu denne v pozore s rukou na srdci, to je zle. to budú musieť pozmeniť.
  • 0

#66 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 135 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 19:03:33

tak k tomu mam len toto

je půlnoc, rozhlas hraje státní hymnu
já nejdu spát, až nad ránem si zdřímnu
ach, máme jednu z nejkrásnějších hymen
vzal při ní za své nejeden již hymen

jhk
  • 0

#67 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4 583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 19:07:54

Sme odbočili od témy ale tak by som sa chcel spýtať čo je zlé na tom že by tam vlajka, text hymny, znak tam už je a na tom že raz týždene by sa v rozhlase hrala hymna ?

V principe na tom nieje nic zle, pokial to vychadza z poziadavky ludi. Ked by samotni posluchaci chceli na zaver tyzdna pocut hymnu, zaspievat si ju, tak tam ta hymna hra, pretoze by to zvysilo rating radia.
Ale prinutene zakonom je to plytke, bez zmyslu a popiera to samotne vlastenectvo.
este raz : Vlastenectvo sa neda naockovat.
  • 0

#68 dead

dead

in memoriam

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3 135 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 19:39:47

Vlastenectvo sa neda naockovat.

Ano, neda. Skor sa tym hranim na vojacikov toto formalne vlastenectvo ludom este viac zhnusi. Ale to su navrhy SNS. Su schopni iba maximalne povrchnych deklaracii (na takej fraske to musela byt ##### tazka praca). Naopak, nie su schopni zodpovedne sa postavit k historii, stale je citit ideove zafarbenie, obdiv k Tisovi a jeho rezimu, v najsirsej miere vyuzivanu xenofobiu na ziskavanie percent. V ramci vlastenectva su schopni maximalne vypichnut Stura, ktoreho pozna kazde decko, inu ich pracu na narodnom uvedomeni som si naozaj nevsimol a som presvedceny, ze by sa tym dalo zaoberat zodpovednejsie a s cistym zamerom, mame byt na co hrdi. Oni vsak o ludoch na ktorych Slovaci mozu byt pysni nevedia nic. Tu sa da zaradit aj tento navrh zakona, rovny dielu angazovaneho teenagera na stranke pospolitosti, naviac nasi "narodniari" zrejme nemaju.
  • 0

#69 elfant

elfant

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2 788 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 11. december 2009 - 21:47:31

najvacsi paradox je ten, od koho tie snahy o ockovanie vlastenectva prichadzaju, je to popieranie samej podstaty toho slova
  • 0

#70 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 554 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 2. marec 2010 - 21:18:43

vlastenectvo bude ako očkovanie proti spalničkám ... už je to na svete ... zákon o vlastenectve sa narodil :

Je pondelok ráno. V každej štátnej základnej, strednej i vysokej škole na Slovensku musia riaditelia pustiť štátnu hymnu tak, aby ju počul každý žiak. V triede je okrem portrétu prezidenta aj štátny znak, zástava, text hymny aj preambula ústavy.

Takto to bude musieť vyzerať v každej štátnej škole už od 1. apríla. Poslanci dnes schválili kontroverzný vlastenecký zákon, ktorý navrhla SNS.

Na všetkých športových podujatiach a zápasoch, ktoré organizujú národné športové zväzy, sa bude hrať hymna.

Nad Tatrou sa blýska bude znieť aj pred rokovaním parlamentu, ale aj na začiatkoch zasadaní obecných či mestských zastupiteľstiev, ale aj župných parlamentov. Každý úradník, ktorý nastúpi do štátnej služby, musí povinne sľúbiť vernosť republike.
...
...

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz0h3IrLSkN

prvé, čo mi napadlo, bolo, že zanedlho budeme minimum nadobro prehymnovaní ... :lol:
tradícia s rukou na srdci a šaškárne na štadiónoch sú kdesi tradíciou patetického vlastenectva ... ale tradícia sa nedá uzákoniť ... ? :)

Tento príspevok upravil game, 10. marec 2010 - 18:53:00
ďalšia debata presunutá do Domácej politiky do staršej témy Vlastenectvo. g.

• 0

#71 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • 9 490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 30. marec 2010 - 12:19:23

Paliho Kapurková, veselá politická strana
okrem iného navrhuje,
aby mohli hlasovať aj tí, ktorí nechcú dať hlas nikomu
robili by to tak, že by hlasovali proti niekomu

zaujímavý nápad
predstavte si, že by ste dostali 35% hlasov
no zároveň - 20%, ktoré by inak prepadli

to by boli napínavé voľby
  • 0

#72 Tom

Tom

Captain

• FS Members
  • PipPipPipPipPip
  • 874 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 30. marec 2010 - 18:50:00

Zaujimave by bolo ze by nikto nemusel mat 5%
Pri prezidenskych volbach by to bolo napinave
  • 0

#73 Cactales

Cactales

scytheman

• Administrators
  • 1 854 príspevkov
  • 34 tém

Príspevok bol napísaný: 30. marec 2010 - 19:33:35

[quote]Paliho Kapurková, veselá politická strana
okrem iného navrhuje,
aby mohli hlasovať aj tí, ktorí nechcú dať hlas nikomu
robili by to tak, že by hlasovali proti niekomu[/quote]
Proti niekomu konkrétnemu to zatiaľ ani Kapurkovci nenavrhujú, hovoria skôr o hlasovaní proti všetkým kandidujúcim. Sú krajiny kde taký systém existuje, napríklad nedávno na Ukrajine v druhom kole prezidentských volieb hlasovalo proti všetkým 5,7 % voličov.

http://www.sme.sk/c/...uzobnictvo.html
http://www.sme.sk/c/...e-nevzdava.html[/quote]

[quote]Pri prezidenskych volbach by to bolo napinave[/quote]
Najmä pokiaľ by sa voľby v prípade najväčšieho počtu hlasov za túto voľbu museli zakaždým opakovať s novými kandidátmi.
  • 0

#74 Tom

Tom

Captain

• FS Members
  • PipPipPipPipPip
  • 874 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 30. marec 2010 - 19:56:25

V takej situaci by sme nemali prezidenta :lol:
  • 0

#75 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30 554 príspevkov
  • 311 tém

Príspevok bol napísaný: 30. marec 2010 - 20:05:33

bolo by to zaujímavé pri stranách, ktoré sú tak na hrane zvoliteľnosti

ináč pre tých na hrane je to zaujímavé aj tak, ale chlieb a hry ... a palec dolu by mohli dať aj voliči :lol:

a nemať prezidenta by bolo tiež zaujímavé ... :)
  • 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: politika, politici, strany, zaujímavosti, faux pass