Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Hospodárska politika Ficovej vlády

fico vláda hospodárstvo politika rozpočet

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 210 príspevkov

#201 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5314 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 16. February 2016 - 00:16:14

presne mi napadlo dnes, ked prezentovali uzasny hospodarsky rast za posledne obdobie...

v 2015 sa finisovalo z eurofondov, samozrejme, ze stupala spotreba, ved to boli milionove zakazky, detto zamestnanci zarabali "relativne viac", lebo sa mzdy vykryvali z fondov, co bude nasledovat pri vyschnuti zdroja  ?

aj u nas sme mali prijatych vselijakych manazerov a asistentov projektov, z nich uz sme niekolko (5 ci 8) ludi prepustili, kedze boli prijati len na dobu urcitu pocas trvania projektov

• 0

#202 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22674 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 16. February 2016 - 00:38:00

Hej, to čo slimak citoval, to som nedávno spomínal, keď sa smeráci chvastali, že vytvorili 130 000 pracovných miest. Vytvorili akurát tak bačov ### a nie 130 000 pracovných miest, to ako keď ja mám dohodára a zmením mu dohodu na polovičný úväzok, tak som vytvoril nové pracovné miesto? Vytvoril som akurát tak bačov ###, ale smerákom sa prenáramne hodí dristať pred voľbami. Smeráci všetko vedia tak dokonale prekrútiť, že aj keď ti naserú do huby, tak ťa presvedčia, že je to vlastne nutella. A týmto sviniam je vraj 38% voličov ochotných dať hlas? Akurát tak bačov ###, verím, že tie prieskumy sú zmanipulované, lebo neverím, že tento slovenský národ je až tak neuveriteľne drbnutý.

• 0

#203 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7087 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 16. February 2016 - 09:23:10

To aby dosiahli aspon tych 130 000 ludi - museli znevyhodnit zodvodnenie pre dohodarov a SZCO. A zvyhodnit pre zamestnancov. Nizkoprijmovi - teda presne tito - neplatia zdravotne odvody. Plus tie dotacie na zamestnanie. Plus subeh socialnych davok a mzdy.

Ale to potrebovali aby vedeli hybat so statistikou v nezamestnanosti. Oni sa potrebuju zbavit ludi co su na urade prace - dohodarov do prijmu cca 140 euro.

Oni potrebovali nejake cislo - teda aspon tych 130 000 - aby vedeli vysvetlit aspon ciastocne - ako sa im podarila znizit nezamestnanost. realne nic neznizili. Ciselne v nasom okrese isla nezamestnanost z cez 31% pod 20%. Teda skoro o 12% bez eura investicii. Pritom Kezmarok ma 24%. preto tam treba zadotovat zimny stadion a vcelarov.

----------

Tiez si myslim, ze ludia nie su az tak hlupi. A preto Fico skonci.

• 0

#204 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22674 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 16. February 2016 - 11:06:31

Ja s čistým svedomím môžem vyhlásiť, že strana Smer - zlepenec mafiánov, výpalníkov, (bývalých) komunistov, eštebákov a oligarchov s kriminálnym pozadím, pre mňa živnostníka nespravila absolútne nič. Kto nájde aspoň jediný bod, čo pre mňa živnostníka smeráci spravili, tak čestne vyhlasujem, že mu darujem môj ročný príjem z podnikania.

• 0

#205 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7087 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 16. February 2016 - 17:11:30

http://www.ta3.com/c...a-prognoza.html

Lepsi vyber dani, ci lepsie vyberani DPH - ja tomu neverim.

Len s principu - vies ze najvacsi o######avaci dani a statneho rozpoctu su Smeraci - budes im platit dobrovolne dane - mas moznost vyviest zisk - ci ine moznosti(kazdy jeden ake ma). No nespravis to.  

O######a.. na DPH - s tym nic nespravili. Je to zlo - ale to nejde o 500 eur u nejakeho podnikatela - to nema ani zmysel hladat - lebo kontrolori to ani nenajdu. Tu ide o miliony mesacne - pri jednom o######avacovi - a takych su desiatky.

Ale co ma najviac pobavilo - dochodcovia narok uz teraz vedia dostanu necelych jeden a pol eura. A chujko minister sa vyhovara na radicovej vladu. Schvalili si to smeraci sami.

---------------------

My aj ked budeme mat vyrovnany rozpocet - co neverim ,ze mat nebudeme - dlhodobo sa to neda - to len ze niekam peniaze nedaju. A to krajina pociti - priklad ako teraz - ak nedobre spravuju skolstvo , teraz -podla sotaka od dvetisic jedna - to ma daleko siahe nasledky. To ze nedavas do zdravotnictva - teda necakaj ze 60 rocni ludia budu robit - budu umierat ci ich budes musiet dlhodobo liecit.

To ze nedas do ciest - tie cesty,ak padnu eurofondy - kvoli tomu ze si strnast rokov toleroval kradnutie - mas to mat.

---

Inak co ma ten gaspar spravit s Matovicom? Gaspar je ten co na to ######al a matovic platil dane. ja byt vedla mna Kalinaka aku mal sancu Matovic - mu rozbijem nos a bolo by to v priamom prenose. Este ho napadol - mna by to urazilo. Ja by som sa nezadrzal.

• 0

#206 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7087 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 17. February 2016 - 19:46:57

Hej, to čo slimak citoval, to som nedávno spomínal, keď sa smeráci chvastali, že vytvorili 130 000 pracovných miest. Vytvorili akurát tak bačov ### a nie 130 000 pracovných miest, to ako keď ja mám dohodára a zmením mu dohodu na polovičný úväzok, tak som vytvoril nové pracovné miesto? Vytvoril som akurát tak bačov ###, ale smerákom sa prenáramne hodí dristať pred voľbami. 

Pozri, viem ze si o tom pisal. Niesi hlupak aj bez presnych cisiel vedel ako to je. On to vedel bez ziadnych udajov lebo si vsima realitu.

V Revucej(okres) nemohla klesnut nezamestnanost z tridsat jedna na devetnast. To by ani ziadny revucky smer volic neuveril. Tu ide o pokles ludi zo 6000(realnych 7000) na 4000(realne 6000) - kde su tie dve tisicky?Realne myslim to maju v statistikach co na urade prace su - tam je kopec ludi co si dobrovolne platia zdravotne(resp.neplatia a su dlznici zdravotnych poistovni-ale im nemaju co zobrat,nemaju im co predat,lebo nik to nekupi) - lebo to vyjde lacnejsie ako keby sa ######al z Rybnika - dedina niekde pri Ratkovej do Revucej.

http://tv.hnonline.s...b5-b32914847a06

urazovo poistenich ubudlo  5000 - na Slovensku. Teda o 5000 ludi pracuje menej ,, ci na cierno , ci v zahranici ja tym ludom fandim,nech sa im dari. Nejako musia prezit - tu ide naozaj o ludi co z prijmu na Slovensku nevedia vyzit.

• 0

#207 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7087 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 18. February 2016 - 18:55:19

Ďalší Richterov úspech. Kým za vlády bez sociálnych istôt dosahovala hodinová aktivácia cca 77% minimálnej hodinovej mzdy, pri vláde sociálnych istôt klesla na 42,5%.

http://blog.etrend.s...roletariat.html

Ti na aktivacnych pracach zarobia na hodinu necele euro. minimalna mzda je 2,32

http://www.etrend.sk...lne-odvody.html

Dalsi zaujimavy clanok - cesi si spokojne zrusili II.pilier a teraz spekuluju ako nieco vymysliet na rutiaci sa im svet. Este aj ten nas debil Richter, ci Fico .. mal tolko rozumu,ze ho nezrusil uplne - len vyuzil hlupost ludi - a ich 500 milionov rocne. Ale vedia ,ze oni nebudu mat co jest ked budu na dochodku. Myslim ludia o par rokov.

• 0

#208 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7087 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 15. March 2016 - 17:58:31

Ja odmietam aby vlada pod Ficom podporovali okresy ako aj nas. Podobne ako Kezmarok. Tam vraj daju 58 milionov. TO su len rozkradnute peniaze. My sme so socialneho podniku Revuckeho na co slo asi tri miliony nic nemali - ani ludia ani to nefunguje. Len to rozkradli. A chujko smeracky si mysli ,ze bude podnikat s pilou. Realne dali peniaze len tomu chujkovi smerackemu.

Nie nefunguje to.

Aj keby tu naliali akoze 40 milionov - rozkradnu to len chujkovia smeracky - nic sa tu nevytvori. 

Ja len urivok pre zabavu ani nebudem davat zdroj - sme

„Dohodli sme sa na znížení daní právnických osôb na 21 percent a zvýšení limitu na paušálne výdavky pre živnostníkov. Dôjde aj k zrušeniu daňových licencií od roku 2018,“ ozrejmil Fico. Do školstva by malo ísť výrazne viac verejných investícií a zároveň by malo prejsť zásadnými vnútornými zmenami systému. Prehodnotí sa aj zrušenie IC-vlakov.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/...l#ixzz42zXQUXn5

Mne by nevadila dan pravnickych osob aj 50 %. Aj 99%. To su len cisla . 

• 0

#209 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7087 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 25. August 2016 - 21:15:22

Na Finančnej správe končí na vlastnú žiadosť šéf daňovej a colnej sekcie Daniel Čech.

Daniel Čech mal byť podľa opozičneho poslanca Daniela Lipšica a šéfa OĽaNO-NOVA Igora Matoviča spolu s Františkom Imreczem tým, ktorý sa mal podieľať na stopnutí preverovania údajne neoprávnene vyplatenej vratky DPH podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi

http://finweb.hnonli...anie-basternaka

Myslite si o tom co chcete.

• 0

#210 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7087 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 17. January 2017 - 00:21:01

Hneď vám odpoviem, že ja som určite naposledy ministrom financií, je to moje posledné volebné obdobie z pohľadu toho, že by som fungoval v tejto pozícii,“ povedal v relácii Téma dňa v televízii TA3.

Upracovany clovek, Aj Fico. Odovzdali tejto krajine mnoho(rozumej nakradli mnoho a uz nebude z coho, nech sa tesia 55 rocni). Koho za seba daju? Ked nebudu eurofondy a ked to zacne ist do srapiek?

• 0

#211 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7087 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 8. March 2018 - 20:59:21

Ficov danovy system. 

Mam klienta, je slusny a pracovity a zaraba viac ako ja(stabilna praca - stabilne prijmy). Ale danove mu robim len raz za rok. Hned od nastupu FicoII - tymto co ich vidim raz za rok - a viem precitat dopady tych smerakov - priklad presne na neho tak , som mu to povedal(rozpraval som to vsetkym). Richter postupne dopredu dal,ze triroky sa SZCO bude priblizovat k nehoraznemu zdaneniu zamestnancov.

Teda to vedel. Ked bude to brutalne zdanenie - nech investuje. Kupy si prikl.auto. Len on ho kupil dvakrat drahsie take auto co stalo moje, vtedy po troch rokoch ked,som mu to odporucal. Rok ,dva platili dane a odvody - zo svojho podnikatelskeho uctu si skoro nic nevybral. 

Teraz- pred rokom) si kupil auto - ked mu je uz z danoveho hladiska nafigu - za minuly rok pri vacsom prijme nezaplati ziadnu dan a minimalne odvody,len tri roky bude plati splatky auta.

U neho bola smola - ze dostal nejaku odmenu. Raz za desat rokov. Viac ako polovica jeho prijmov sli na dane a odvody. Teda preto pre seba si nemohol vybrat nic(jemu prijmy chodia len na ucet - a osobnu spotrebu som tiez videl - dnes - za devet mesiacov nula). Zivila ho bud zena,ci uspory.

Teda jeden rok zaplatil na daniach a odvodoch dvadsattisic - o rok, dva, tritisic.

• 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: fico, vláda, hospodárstvo, politika, rozpočet