Skočiť na obsah


Fotografia
- - - - -

Upgrade (Aktualizácia) Fóra


  • Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma nemá žiadne príspevky

#1 FreeSpace Info

FreeSpace Info

    FS Info

  • FS Info
  • 104 príspevkov
  • 79 tém

Príspevok bol napísaný: 15. júl 2009 - 12:44:51

Po upgrade (aktualizácii) Fóra sa niektorým členom stáva, že nahlásené chyby, ktoré mali byť v novšej verzii Fóra už opravené sa stále objavujú. Problém väčšinou je v tom, že hoci Fórum beží na novšej verzii mnohým užívateľom systém naťahuje dáta zo zložky dočasných súborov, ktoré sú často neaktualizované a preto obsahujú chyby, ktoré sú už síce opravené ale ešte nie sú prepísané novšími dátami.
Z toho dôvodu je dobré po každom upgrade Fóra vyčistiť si priečinky s dočasnými súbormi (cache) a odporúča sa aj premazať cookies. Neplatí to len pre FSP Fórum, ale aktualizácie sa týkajú prakticky všetkých webových stránok na internete, preto procedúra čistenia dočasných súborov by mala prebiehať v každom počítači aspoň raz za mesiac.

Tu sú návody ako si prečistiť dočasné súbory pre tých, ktorí doteraz nerozumejú tomu o čom píšem. Odporúčam najprv odhlásiť sa z Fóra (odhlásením sa do databázy zapíšu informácie o tom, ktoré témy ste si prečítali a ktoré nie). Na obrázkoch sú vyznačené kroky, ktoré treba potom spraviť.


Internet Explorer 8 (Maxthon):

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Firefox 3.5.x:

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Opera 9.64:

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Google Chrome

Obrázok

Obrázok


Po opätovnom navštívení Fóra a prihlásení sa, sa budú do vášho počítača naťahovať už aktualizované súbory, vďaka ktorým by sa už nemali objavovať chyby, ktoré vás dovtedy otravovali.

Odporúčam preto pravidelne sledovať kategóriu Upgrady a vylepšenia, kde nájdete najčerstvejšie informácie o chystaných aktualizáciách, pri prípadných alebo pretrvávajúcich problémoch píšte do kategórie Diskusie o Fóre.
  • 0