Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

EÚ ako totalitný štát?

európa únia totalita protekcionizmus

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 477 príspevkov

#26 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 6. December 2010 - 13:17:18

Včera som pozeral film Potomkovia ľudí, na csfd.cz to má 80%, takže si hovorím, že zrejme to bude dobré, ale akosi ma to neoslovilo, možno preto že 3/4 filmu som presurfoval na nete, ale musím pripustiť, že budúcnosť aká bola načrtnutá za 20 rokov podľa mňa nebude mať ďaleko od reality a myslím, že tvorcovia filmu sa mohli inšpirovať aktuálnymi problémami v Európe, teda zlým demografickým vývojom v Európe a nárastom imigrantov, ktorí v budúcnosti spôsobia, že ak súčasná majorita sa bude chcieť udržať pri moci tak bude musieť zaviesť totalitné praktiky (čo vlastne začíname pociťovať už dnes). Inak musím oceniť tvorcov filmu, že sa im veľmi pekne podarilo načrtnúť takúto spoločnosť, dej bol situovaný tuším do r. 2027, podľa mňa reálnejšie to pripadá na roky 2050-2070. Na nete som raz našiel jedno video, ale až včera som zistil, že veľa záberov bolo použitých práve z tohto filmu (aj z Vojny svetov či iných filmov), ostatné zábery boli myslím použité z rasových problémov v Kaliforni nejako začiatkom 90-tych či z Južnej Afriky po skončení apartheidu:

• 0

#27 Tomáš

Tomáš

Vyjednávač

• Validating
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4583 príspevkov
  • 46 tém

Príspevok bol napísaný: 11. April 2011 - 16:04:13

Takže už sa bude vedieť únia postarať aj o pouličných bitkárov? Aby ma neotĺkali cigáni a tak? Jeden starý ujo povedal že za komunistov sa o každom všetko vedelo a tým pádom nemohla byť šikana. To by som bol rád keby sa to vrátilo a ja by som mal pokoj od agresorov. Ja by som s tým súhlasil lebo nemám čo tajiť takže nech ma vidia kľudne. Ale obeťou bitkárov a šikany v uliciach som bol veľakrát. Takže toto by sa už mohlo zmeniť.

#28 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 11. April 2011 - 18:11:10

..myslím, že tvorcovia filmu sa mohli inšpirovať aktuálnymi problémami v Európe, teda zlým demografickým vývojom v Európe a nárastom imigrantov, ktorí v budúcnosti spôsobia, že ak súčasná majorita sa bude chcieť udržať pri moci tak bude musieť zaviesť totalitné praktiky (čo vlastne začíname pociťovať už dnes).

Axel (aj game..) ak ťa už tak zžiera osud európy, prečo ma nechávaš do zblbnutia, sa hádaťo "eurovale", s xenocidem samého?
prečo tam nenapíšeš, že euroval tiež, odsúvaním problémov do budúcnosti a ich gradovaním, spôsobuje práve to čoho sa obávaš "ak súčasná majorita sa bude chcieť udržať pri moci tak bude musieť zaviesť totalitné praktiky".. :spiteful:
  • 0

#29 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22693 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 11. April 2011 - 18:37:28

Lebo ja som demograf a nie ekonóm. Stačí?
  • 0

#30 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30458 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 11. April 2011 - 18:47:08

pretože euroval sledujem úplne okrajovo,
síce evidujem, ale je svojím spôsobom mimo mňa - ekonomických tém sa dotýkam opatrne, hlavne takýchto veľkých.

na toto nestačia v tv novinách pochytené informácie, či pár správ zo sme, do toho treba vidieť
efekt vidím, výsledky vidíme všetci, noviny píšu, ale do hĺbky o tom diskutovať nie je moja parketa ...

skôr všeobecne, o dopadoch a víziách, výrokoch a tu načrtnutej totalite ...
:spiteful:
hoci v poslednom čase mám akosi, ktovie prečo, menej času aj na sledovanie správ aj na veľké diskusie : )
  • 0

#31 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 11. April 2011 - 19:52:49

čo vám na to povedať..
ani ja nie som ekonóm, ale nejaké tie základy som pochytil, tak som sa aj na starom fóre furt vypisoval, či je rozumné v čase ekonomickej krízy, euro vôbec prijímať
istý Mikloš (v tej dobe bol v opozícii) vtedy tvrdil, že prijatie eura nie je zásluha istého Fica, ale predošlej vlády
a teraz sa od človeka čo by mal ekonómii naozaj rozumieť, toho istého Mikloša dozviem, že "on" s eurovalom vnútorne nesúhlasí, bohužiaľ musíme to robiť, lebo sme v "rozbehnutom vlaku"
ja som na rozdiel od Mikloša vedel, že nasadáme do "vlaku" ktorí sa echt "rozbehne", už pred tým ako sme euro zaviedli
a teraz viem že prijatie eurovalu, bude kontraproduktívny krok (to tvrdí aj Mikloš, bohužiaľ on je vo "vlaku"), a bude mať negatívny dopad aj na ostatné dianie v únii

neviem či niekto nájde nejaké uspokojenie, keď môže neskôr povedať "ja som vám to vravel", mňa ide akurát rozhodiť
  • 0

#32 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 12. April 2011 - 07:36:06

Co sa tyka prijatia eura v SK je to proste otazne - mas nazory, ze to bolo nespravne (a s pridobrym kurzom) a mas nazory, ze to pomohlo. Oboje su vramci moznosti dobre podlozene. Skutocnost je ale zrejme taka, ze prijatie eura je len jeden z faktorov. Madarsko, Island, Lotyssko euro nemali a prakticky skoro skrachovali. PIGS euro maju a tiez nemaju daleko od krachu. CR ma vlastnu korunu, ktora umoznuje trosku vacsie manevrovanie - a ked tato prilis zosilnela, definitivne zahucal miestny sklarsky priemysel. A koniec koncov, slovensko by s SKK bolo v rovnakej situacii - a to, ze vzhladom na velkost by na nejaku privelku "samostatnost" nemalo priestor.

Co sa tyka totality z nadpisu - mam pocit, ze tento vyraz presiel prudkou inflaciou a dnes sa pouziva uz na kdeco, co so samotnou totalitou nesuvisi. Najde sa napriklad, ze za sociku boli vyvesene velke hesla a to bolo v dobe totality...najde sa nejake heslo vyvesene dnes - a uz je to dokaz totality. Bullshit.
Ale je pravda, ze EU vramci regulacneho nadsenia zacala usmernovat privela veci. A v zasade je jedno, ci ten kto usmernuje je politik alebo ekonom, aky ma demokraticky ci iny mandat - nie je v ludskych silach uspesne a funkcne centralne riadit take velke celky.

A do tretice, kedze sa na Brusel tak casto nadava. Nech su akykolvek, nemam pocit, ze by bratislavska politicka scena zrodila prilis kvalitnejsich jedincov. Takze spoliehat sa na to, ze by "ti nasi" rozhodovali spravne a lepsie ako Brusel vazne pochybujem.
  • 0

#33 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 12. April 2011 - 13:14:50

xenocide odpoviem ti v téme trable eu, asi to patrí skôr tam
  • 0

#34 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30458 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 19. January 2012 - 19:13:00

Mate zahradu?

http://vladimirkroup...a-zeleniny.html

a ja uz viem, co nasadim na jar. Okrasne zemiaky :)

keď toto nie je o totalite, tak neviem ... zakrivením uhoriek to len začalo, mak / ako niekto môže jesť mak ?!, páni úradníci, to musí byť desivé, však ? /, zabíjačky, domáce produkty, čo do šľaka tí ľudia tam za tie peniaze robia ?
ničia osobitosť. jednoznačne.
vyvolávajú tým úplne opačný efekt, bojovať za svoje stáročné výrobky a zvyky, nech pochádzajú odkiaľkoľvek, obraňovať mak, obraňovať kapustu, brániť svoje bitúnky, brániť domáce tradície, čo zabíjačky rozhodne sú ... už uhorky a prenášanie karaván agendy a papierov z bruselu do štrasburgu a neviem kam ešte / pred rokom či dvomi som čítala obsiahly článok jedného bývalého českého člena čohosi z EÚ v českom Reflexe ... byrokracia až nad strechu, miliardy v lufte, odpočinuté mnohonásobne preplatené mozgy, výsledný efekt zvyčajne nulový alebo dokonale kontraproduktívny
odteraz už len domácu zeleninu, výrobky len z domácich zabíjačiek, z trhu, od známych výrobcov, od ktorých kupujeme roky, páni. okašľaní ste.
  • 0

#35 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 20. January 2012 - 07:53:12

keď toto nie je o totalite, tak neviem ... zakrivením uhoriek to len začalo, mak / ako niekto môže jesť mak ?!, páni úradníci, to musí byť desivé, však ? /, zabíjačky, domáce produkty, čo do šľaka tí ľudia tam za tie peniaze robia ?
ničia osobitosť. jednoznačne.

Totalita nie, ale casto je vazne chore.
Ale pred tym, ako budeme obvinovat len nejaku neosobnu EU - ono sa to totizto vzalo u nas, v ludoch. Vsimni si, ako vela ludi a velmi casto pozaduje, aby stat nieco UROBIL - aby stanovil regule a pravidla, aby dohliadal na ich dodrziavanie a trestal porusovanie.

Nestaci, ze sa predava nejaka sunka, ako kedysi - ale musi byt oznacene, z coho presne sa sklada a su normy na maximalne objemy jednotlivych zloziek a nasledne na oznacenie, ktora bude "standard", ktora "vyberova". Nestaci predavat nejaku "malinovku" - ale musi mat presne uvedene mnozstvo mineralov a toto je regulovane.
Kapitalisticky extremny ideal je taky, ze kazdy bude vyrabat a predavat svoj vyrobok - a ludia samotni to zle a nevhodne odmietnu. Ale ani toto predsa nestaci. Zcasti preto, lebo ludia nemaju sancu vsetko sami skontrolovat - a zcasti preto, lebo ludom vyhovuje nerozmyslat a byt lenivi.

Mak naozaj obsahuje latky, ktore su vramci potravinovej legislativy nebezpecne. Naozaj existuju pravidla na to, ako maju byt vyrabane a spracovane potraviny, ktore ale pri zabijackach casto porusovane nie su. A toto vsetko bolo s dobrym umyslom chranit spotrebitelov - a oni samotni to aj chcu.
To ze ide o nejaku tradiciu je druhorade.

Takze suhlasim, ze ide casto o chore zakazy a prikazy - ale vznikli pretoze desiatky milionov ludi ich v dobrej viere vyzaduje. Aj ked to zakrivenie uhoriek nechapem :)
  • 0

#36 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30458 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 2. February 2012 - 20:12:36

ach, koniec detským púťovým radostiam ... minimum dve-tri-štyri ...a viac generácií vyrástlo na púťových hlúpostiach, my sme jedli vedľa ciest lopúchové či aké to boli "chlebíky", hrýzli šťovík, obhrýzali hracie kocky a podaktorí murovky a maltu a piesok ... no nič.

pridávame k eurouhorkám :
v pôvodnom článku to vyzeralo tak, že tam patria aj kindervajíčka, ale nakoniec NIE, oddýchli sme si ... pfu ... :)

Hračky pevne spojené s potravinami sa už nebudú môcť predávať.

Detské píšťalky či ventilátory, ktoré sú pevne spojené s lízankami či inou cukrovinkou, sa od marca nebudú môcť predávať na našom trhu. Zakáže to zákon o bezpečnosti hračiek, ktorý schválil parlament.
Vychádza z európskej smernice, ktorá platí v Európskej únii od júla minulého roku.

Ochráni ich obal
Zákaz predaja sa nebude týkať vajíčok Kinder Surprise, hoci majú hračku ukrytú v čokoládovom vnútri. Dagmar Hlavatá z tlačového oddelenia ministerstva hospodárstva to zdôvodnila tým, že tieto hračky nie sú pevne spojené s čokoládou a majú samostatný obal, ktorý je dostatočne bezpečný.
Zákaz sa nebude týkať ani hračiek, ktoré ponúkajú reštaurácie McDonald's v detskom menu Happy Meal. Tie sú tiež zabalené v samostatnom obale.

Platí, že obal, v ktorom je hračka predávaná s potravinami zabalená, musí mať také rozmery, aby nedošlo k vdýchnutiu alebo prehltnutiu. "Ide o bezpečnostnú požiadavku, ktorej cieľom je predísť uduseniu dieťaťa," dodala Hlavatá.
Hračka, ktorá sa nachádza v potravinách, alebo sa predáva spolu s nimi, bude musieť mať na vonkajšom obale upozornenie: "Vnútri sa nachádza hračka. Odporúča sa dohľad dospelej osoby."

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz1lFkK1lsn

potom príde na rad fazuľová omáčka ... fazule sú tiež spojené s obalom ! :o

• 0

#37 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 3. February 2012 - 09:31:09

Fazule nie su hracky :P

A co sa tyka toho, aby sa nepredavali nebezpecne hracky - myslim, ze je dost vela ludi, ktori sa stazuju, kritizuju....a chcu, aby stat nieco urobil. Z mojho pohladu je v obsolutnej vacsine pripadov normalne, ze to "nieco" ma robit samotny clovek, ale vela ludi to vidi inac. A tu sa im to splnilo.

To nastastie este zdaleka nie je totalita, len priklad velkej regulacie. Na prianie ludi.
  • 0

#38 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30458 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 3. February 2012 - 18:15:13

iste, fazuľa nie je hračka ?! vysvetli to malému decku, pre ktoré je to najlepšia hračka na svete a strkať si ju do nosa je balada :)

toto sú zasa také záležitosti ... kde by mal nastúpiť rodič, nie totálne nariadenie.
s tou fazuľou - stávalo sa, sem tam, že dieťa strčilo do ucha či nosa fazuľu, stávalo sa, že sa decko dusilo naraz zhltnutou kôrkou chleba, decká strkajú do pusy odjakživa VŠETKO, od kuracieho hovienka po píšťalkové lízatko všetko na svete.

že sa zakáže predaj kdejakých čínskych výrobkov vyrobených z ktoviečoho, to je ok, aj DDT bola aká sláva, a celosvetovo ho zakázali a odbúrava sa v prírode už nejakých pomaly päťdesiat rokov.

ale píšťalkové lízatká ... ono stačí, keď sa rodič otočí, a decko zhltne či si strčí do nosa niektorú súčiastku z kindervajíčka, že jo. nasledovať budú kinderká, ktoré boli práve na chvíľu omilostené ?
rodičia kričia, aby štát niečo urobil, ale nemôže suplovať rodiča.
ani EÚ.
  • 0

#39 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 6. February 2012 - 10:02:57

iste, fazuľa nie je hračka ?! vysvetli to malému decku, pre ktoré je to najlepšia hračka na svete a strkať si ju do nosa je balada

No to ano, ale to by kludne mohli zakazat aj ostatne strukoviny a trebars aj psov vobec - pretoze nemalo sa vrhne po ich vykaloch. Alebo spusty inych veci :)

Kinderka neboli momentalne omilostene. Princip upravy bol ten, ze pokial je (pevna, nejedla) hracka spojena s jedlom, ze vacsia pravedpodobnost, ze sa tato hracka pri konzumacii toho jedla dostane do ust, pluc, zazivacieho traktu atd. Kinderka ju standartne hracky, tusim aj obsahuju od kolko rokov mozu byt.... Ale zase verim tomu, ze je dostatok trhlych ludi, ktori si nedokazu sami riadit zivot a budu pozadovat, aby Brusel pripadne reguloval aj toto.
  • 0

#40 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30458 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 6. February 2012 - 18:27:55

ale ano, ja som z pôvodného článku pochopila, čo zakázali a čo nie a prečo.
aj fazuľa aj všetko ostatné bola nadsázka a ironická poznámka, ... istže, ľudia sú trhlí. v tom to je.
Brusel začal vymýšľať narovnávanie uhoriek, na všetko tony papierov a úradníkov s odpočinutými mozgami, ktorí potrebujú odôvodniť svoju drahú a prebujnenú existenciu, toto je výsledok. človek si na svoje decko dáva pozor, aj keď mu kúpi obyčajný cukrík či lízatko - koľko malých detí sa už drhlo cukríkom prilepeným na podnebie, kto má decká, vie.
preto keď mu kúpim lízatko s hračkou, tak na neho dám pozor a kukám na neho, nie na hviezdičky. Brusel bude nakoniec väčší ako obyvateľstvo, ktoré "spravuje".
potom sa sťažujme na Brusel, do čoho všetkého sa montuje, a že kamiónmi prevážajú zbytočné papiere hore dole zo štrassburgu do bruselu a do predsedajúcej krajiny a spátky ...
nie je to ako veveričky v kolese ?
  • 0

#41 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 21. June 2012 - 16:35:48

európsky superštát.. "sen nemecka"..
http://hnonline.sk/s...-je-sen-nemecka

len by som dodal, že všetky veľké "nemecké sny" sa v dvadsiatom storočí premenili na nočné mory..
  • 0

#42 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30458 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 14. January 2013 - 12:01:13

prišlo síce mailom, ale pekné a poučné, nadľudia z EÚ sú len obyčajní ľudkovia, podporovaní odhora až dolu jeden druhým, to je základ toho vyššie spomínaného totalitného štátu ... :

http://dotsub.com/vi...40-c7a72e199d55

:klobuk: nie je to novinka, čvirikajú o tom vrabce už pár rokov, že sa to deje, nuž čo už, aj oni sú len ľudia, pekne platení z akejsi kasy, v ktorej vždy je ...
ako malé deti, chamtivé malé deti, uchmatne peniaze a uteká zadným východom ... mierne na blití ... toto rozhoduje o Európe
  • 1

#43 secretka

secretka

Celtic Woman

• Moderators
  • 3160 príspevkov
  • 3 tém

Príspevok bol napísaný: 14. January 2013 - 13:13:13

No prosím, a to sme si mysleli, že to iba naši Europoslanci sa musia ponáhľať :running:
aspoň sa ísť pozrieť do svojho druhého, či tretieho dobre plateného zamestnania.
"Nenažranci" a ešte k tomu aj arogantní sú všade. :beeee:
  • 0

#44 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 18. January 2013 - 13:15:42

ako malé deti, chamtivé malé deti, uchmatne peniaze a uteká zadným východom ... mierne na blití ... toto rozhoduje o Európe

a ako zariadiť aby to prestalo?
príslovie "kapri si rybník sami nevypustia.." (pôvodne vraj české) má priam globalizovanú platnosť
  • 0

#45 alamo

alamo

Rear Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4403 príspevkov
  • 115 tém

Príspevok bol napísaný: 26. January 2013 - 01:44:06

považoval som spor o "pomazánkové maslo" našich českých susedov s eu, za cáklotinu..
obvzvlášť keď si ja sám myslím, že napríklad väčšina "mliečnych čokolád" v našich obchodoch, by mala byť vzhľadom k pomeru obsahu čokolády, povinne označená ako "tofu syr s čokoládovou príchuťou"
ale objavil sa v tomto prípade vývoj s ktorého mi naskočila husia koža

http://neviditelnype...p_zahranici_wag

Jeden čtenář mě následně upozornil, že když v mém článku proklikne odkaz, který měl směřovat na anglický překlad, citovaný výraz "butter spread" se tam nevyskytuje. Namísto toho je tam výraz "spreadable butter".
EU se uchýlila se k pozměnění minulosti. Dokument, na který jsem odkazoval, EU pozměnila, ponechala jeho název a překopírovala ho na serveru v adresáři oficiálních dokumentů. Jinými slovy, EU pozměnila soudní dokumenty a kdokoliv bude v budoucnu dohledávat listiny týkající se dávného případu, najde jiné dokumenty, než které měli před očima soudci.

toto je cesta k totalite..

"Jakmile byly všechny opravy příslušného čísla Timesů pohromadě a zkontrolovány, vytisklo se dotyčné číslo znova, původní výtisk byl zničen a opravený výtisk byl zařazen na jeho místo v archívu. Tento proces neustálého pozměňování se používal nejen v novinách, ale …v každém druhu literatury nebo dokumentace, která by snad mohla mít nějaký politický nebo ideologický význam.
Den po dni a téměř minutu po minutě byla minulost přizpůsobována současnosti. Tímto způsobem se dala dokumentárně dokázat správnost každého záměru Strany. Nikdy nesměly zůstat zachovány žádné zprávy nebo názory, které by byly v rozporu s potřebami přítomné chvíle. …Pak už nebylo v žádném případě možné dokázat, že došlo k falzifikaci." George Orwell, "1984"

• 1

#46 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1918 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 7. February 2013 - 01:36:04

súdružka únia ide monitorovať a "diskutovať"

Únia má ďalší škandál. Európsky parlament zvažuje, že v súvislosti s blížiacimi sa voľbami do Europarlamentu v júni 2014 vytvorí špeciálnu monitorovaciu skupinu, ktorá bude analyzovať európsku tlač a identifikovať euroskeptický obsah. To však nie je všetko – skupina sa bude snažiť debatu aktívne ovplyvňovať, či už prostredníctvom vydávania protivyhlásení, alebo dokonca priamym zapájaním sa do diskusií.
http://finweb.hnonline.sk/c1-59260940-unia-bude-bojovat-proti-euroskeptikom-na-internete#.URIjF1KyRwc.vybralisme

Big Bro Is Watching You
  • 0

#47 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30458 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 7. February 2013 - 13:18:15

pripomína mi to jednu orientálnu bájku ... vzdialene, ale ňáká souvislost tam je ...

sultán dostal do daru dvoch krásnych levov. pridelil im ošetrovateľa, porciu mäsa na každý deň, ale levy akosi chradli... pojal podozrenie, prijal kontrolóra ošetrovateľa, ale levy akosi ešte viac chradli ... postavil k nim kontrolóra kontrolóra, a levy boli kosť a koža ... po nástupe tretieho kontrolóra, levy zdochli od hladu ...
  • 0

#48 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 7. February 2013 - 14:47:11

Pricom v podstate EU teraz ide robit (alebo priznala, ze bude robit) len to, co je v modernom svete sucastou politickeho boja. Napr. v USA je to minimalne od prvej Obamovej kandidatury neoddelitelnou sucastou kampane. Jednoducho dnesny svet, komunikacia, ako aj formovanie nazorov prebieha na nete. Takze je logicke, ze sa snazia ziskat aj tento priestor... Mozem nesuhlasit s tym, co EU robi a presadzuje, ale tato taktika je dost logicka z akehokolvek pohladu.
  • 0

#49 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1918 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 8. February 2013 - 00:15:18

xeno, když já ti karle nevím :zubiska:
aby tá taktika nebola nakoniec kontraproduktívna. je jasné že nie všetky webové diskusie sú rovnaké ako na sme, ale platených diskutérov smeru (a asi aj sdku) tam ostatní zväčša pomerne ľahko identifikujú a občas im to dávajú riadne vyžrať. nakoniec sa môže stať že kohorta mongoloidov, zaplatená úniou za šírenie pozitívnych zvestí o krajších zajtrajškoch, vzbudí tými drístami odpor voči únii aj u tých ktorí by inak proti nej nič nemali.
  • 0

#50 xenocide

xenocide

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5629 príspevkov
  • 4 tém

Príspevok bol napísaný: 8. February 2013 - 09:35:25

Ech, prirodzene, ze to moze vypalit presne naopak... A povedal by som, ze musia nejak prioritizovat a urcovat zmyslupne diskusie. Napr. tak primitivne ako su na sme by boli asi mimo zaberu ;)
  • 0

Podobné témy pre kľúčové slovo: eú, európa, únia, totalita, protekcionizmus