Skočiť na obsah

Fotografia
- - - - -

Neostré video

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 5 príspevkov

#1 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7 109 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 18. január 2010 - 20:51:57

Po prejdeni na novu zostavu a Win 7 64 bit mam problem s ostrosťou videa pri prehravani. Na starom PC s XP 32 bit bolo všetko ok. Video je akesi rozmazane, nech pustim hocičo, titulky su "zubate". Skušal som rôzne kodeky aj prehravače, nastavenia, no bez uspechu. Nenapada vam, čo mi uniklo alebo kde môže byť problem?
  • 0

#2 Daekin

Daekin

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 350 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 19. január 2010 - 09:24:21

To moze byt viac veci...prve co ma napadne ze sice pouzivas mozno aj tie iste prehravace ako pod XP, tak ich nemas nastavene rovnako - Win7 a Vista maju hardwerovo akcelerovane video pomocou inych tzv. prehravacich povrchov. Pod XP si pravdepodobne pouzival klasicke overlay, zatialco tu pouzivas bud VMR9 alebo EVR, ktore sa mozu spravat inak - napriklad ked mas rozmazny obraz, skus vypnut anialiasing v nastaveniach grafiky, lebo ten rozostruje aj video :lol:.

Dalsia vec by mohla byt ze interny WMP12 nedovoluje pouzitie externych kodekov, tak sa pouzije interny...ktory ma nastavene automaticky deblocking, preto to je rozmazanejsie, ale nie je to kockate....to ale preco to robia aj ostatne prehavace neviem (asi mas aj tam deblocking zapnuty)

Ja na Win 7 nemam taky problem....skus napisat este viac info o prehravacoch, kodekoch a grafickej karte...
  • 0

#3 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7 109 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 19. január 2010 - 11:45:14

Kodeky aj prehravače som skušal už viacere, momentalne tam mam CCCP, prehravače som tiež skušal viacere v rôznych kombinaciach. Momentalne mam KMPlayer, VLC a MPC. U AA mam zaškrtnute "Použiť nastavenia aplikacie", skušal som aj vypnuť, bez vysledku. Graficka karta: http://www.asus.com/...Fa8u&templete=2
  • 0

#4 Daekin

Daekin

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 350 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 19. január 2010 - 12:46:38

Skusis mi uploadnut screenshot takeho videa? Nech si viem predstavit presne co myslis...
  • 0

#5 Ryan Giggs

Ryan Giggs

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 7 109 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 19. január 2010 - 15:11:22

Je to vidieť hlavne na tvarach. Podotykam, že to nie je spôsobene tym videom. Na XP to bolo vyrazne lepšie. Vyzeraju tak všetky videa (aj s vyššim rozlišenim), ani HD hoci su ostrejšie, stale to nie je ono.

http://i49.tinypic.com/2ebyf52.jpg

Ešte doplnim, že streamovane video je take ake ma byť a aj grafika v hrach je v poriadku. Takže problem s GK či ovladačmi by byť nemal.
  • 0

#6 Daekin

Daekin

Commander

• Active Members
  • PipPipPipPip
  • 350 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 19. január 2010 - 16:10:01

Hmm....noo...mne to pride celkom OK. To ze je to troska rozmazane je pravdepodobne sposobene pouzitim deblockingu a deringingu.....ale tie by sa mali dat vypnut...pozri nastavenia kodeku a playera
  • 0