Skočiť na obsah

Fotografia
* * * - - 1 Hlasov

Slovensko-české kapely, slovenská, česká nová hudba

domáca produkcia hudba rádiá slovenské kapely

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 15 príspevkov

#1 kelisova

kelisova

Newbie

• Members
  • 16 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 29. June 2010 - 14:41:38

čo chýba naším kapelám, aby boli aspoň z časti taky dobrý ako zahraničné kapelky...texty?...v preklade väčšina anglických je uplne oničom, hudba?......

• 0

#2 lopata555

lopata555

Člen čo nemyslí

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6452 príspevkov
  • 29 tém

Príspevok bol napísaný: 29. June 2010 - 14:45:38

mne naším a českým kapelám nechýba absolútne nič ... a nedám na ne dopustiť ... sú proste skvele :lol:
  • 0

#3 Darkman

Darkman

Winzárten

• FS Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4583 príspevkov
  • 9 tém

Príspevok bol napísaný: 29. June 2010 - 14:58:36

Manazer a silna nahravacia spolocnost v pozadi. Rychlokvasene su uz dost.
  • 0

#4 kelisova

kelisova

Newbie

• Members
  • 16 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 30. June 2010 - 14:21:00

a možno aj zmeniť štýl hudby...lebo ta naša je celá na jedno kopyto,,,je pravda že aj zahraničná, ale ajtak, ta naša je taká nudnejšia, chýba tomu šmrnc...
  • 0

#5 tomassi

tomassi

In Arséne I Trust

• Advanced Members
  • 9490 príspevkov
  • 187 tém

Príspevok bol napísaný: 30. June 2010 - 18:13:01

u nás sa robí veľmi dobrá hudba
akurát, že sa nehrá v rádiách

už sme to tu niekde riešili
odporúčam si vypočuť
D2 na rádioFM v nedeľu 1300-1500
tie najrôznejšie štýly
s výnimkou metalu - ten sa hrá v pondelok v noci
  • 0

#6 doll

doll

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5736 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 8. April 2012 - 11:13:45

a co tak tato kapelka, ktora prerazila uz aj v zahranici, tymto hitom boduje v USA
pre mna osobne dost chytlava, myslim si ze keby to naspieva znamejsia svetova kapela, tak je to no.1

PETER BIČ PROJEKT

• 1

#7 littlewitch

littlewitch

hradna pani

• Supermoderators
  • 1581 príspevkov
  • 5 tém

Príspevok bol napísaný: 8. April 2012 - 11:44:13

Doll, presne toto je velmi zaujimava a hodne chytlava hudba. Keby som nevedela, kto to je, tiez si myslim, ze ide o zahranicnu tvorbu
  • 0

#8 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2363 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 8. April 2012 - 12:13:38

Kapely sú dobré ,trh je malý.je to ten istý problém, ako Lasica, Satinský. Texty v angličtine nepomôžu.Keby napríklad Horkýže, alebo Kabát boli anglické kapely, sú na Top....
  • 0

#9 doll

doll

Vice Admiral

• Advanced Members
  • 5736 príspevkov
  • 13 tém

Príspevok bol napísaný: 8. April 2012 - 12:57:13

nie je to len o anglictine, je to hlavne o ludoch, ktori za tymi ludmi stoja
a nemyslim si ze kapely su dobre..keby su dobre, tak su niekde inde

mame priklad uspesnych interpretov kusok odvedla, napr taky Morandi alebo Inna, obaja z Rumunska...a produkuju svetove a vobec nie tuctove hity
  • 0

#10 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30456 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 14. April 2015 - 15:57:52

slovenské kapely / a interpreti / zrejme budú mať možnosť dokázať ... už zopárkrát sa o zákone hovorilo, teraz ho chystajú vážne:

Od budúceho roka by malo v slovenských rádiách znieť viac slovenskej hudby. Chce im to prikázať novela zákona z dielne ministerstva kultúry, ktorú v utorok 14. apríla na jeho pôde predstavili premiér Robert Fico a minister kultúry Marek Maďarič.

....

„Podiel slovenskej hudby vo vysielaní každej súkromnej rozhlasovej stanice na Slovensku by mal od budúceho roka tvoriť minimálne 20 percent a od roku 2017 minimálne 25 percent z celkového času hudobnej produkcie za kalendárny mesiac,“ uvádza ministerstvo, ktoré túto zmenu navrhuje v rámci novely zákona o vysielaní a retransmisii, ktorú predkladá do medzirezortného pripomienkového konania. Ministerstvo zároveň navrhuje, aby podiel domácej tvorby vo vysielaní verejnoprávneho rozhlasu tvoril 35 percent hudobnej produkcie za mesiac.

....

Ďalšou obavou, ktorá sa v minulosti v súvislosti s kvôtami objavila bolo, že rádiá budú hrať najmä overené slovenské hity dookola. To chce sčasti obmedziť ďalšia úprava v zákone. „Z času vyhradeného slovenským hudobným dielam je vysielateľ povinný venovať najmenej 20 percent vysielaniu nových slovenských piesní, to znamená takých, ktoré sú maximálne dva roky staré,“ uvádza ministerstvo a dodáva, že ak by sa ukázalo, že pre niektoré špecializované stanice je vylúčené, aby dosiahli požadované percento slovenskej hudby, môže ich Rada pre vysielanie a retransmisiu oslobodiť od tejto povinnosti.

http://kultura.pravd...udby-v-radiach/

• 0

#11 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1916 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 14. April 2015 - 21:37:52

nech hrajú čo chcú, mne osobne je to dosť jedno, pretože slovenské rádiá počúvam aj tak len sporadicky. "kolotočárska" produkcia na exprese, fun, a pod. sa v podstate počúvať ani nedá, zo SRo počúvam len správy, prípadne občas rádio fm, poriadne rockové rádio na slovensku nemáme... doma mám trvale naladený zlínsky rockmax, a v aute mám v rádiu zapichnutý 8 gigový usb s muzikou, prípadne vrcím cédéčka.

• 0

#12 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • 5314 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 16. April 2015 - 12:15:19

na tu temu uz koluje vtip, ze ten zakon ma byt preto, lebo Široký (aka Vahostav) zaklada kapelu :D

inak rockove radia TU mame - napr. RadioOne Rock alebo Antena Rock Radio

• 0

#13 clovek2

clovek2

Vidlák z Buranova

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1916 príspevkov
  • 0 tém

Príspevok bol napísaný: 19. April 2015 - 10:06:23

však ja netvrdím že tu nemáme nijaké rockové rádio, písal som že tu nie je žiadne poriadne :yes_yes: mal som naladené Antena Rock, aj Rockovú Republiku, ale to čo hrajú ma nejak neoslovuje, na môj vkus sú príliš "Nickelback" a príliš málo "Overkill". tak som sa vrátil k Rockmaxu...

• 0

#14 alarm

alarm

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2363 príspevkov
  • 7 tém

Príspevok bol napísaný: 19. April 2015 - 19:33:27

Ja som ešte nepočul  v rádiu napr. nitriansku kapelu BORRA, samozrejme, nemám ho zapnuté stále,čakám, kedy budú v Blave, Ja si zapnem manželka prepne, a odíde. Ja si prepnem, príde do kuchyne prepne a odíde :D .

Podla mňa úžasná kapela, pekná baba a texty nie o vysókych sósnach...

ukážky:

• 0

#15 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • 5314 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 20. April 2015 - 08:24:54

no ty koxo

a toto dam radsej do spoilera; sa divim, ze je to vobec verejne pristupne, lebo myslim, ze je to uz neskryta propagacia hnuti potlacajucich vsetko mozne, bez ohladu na to, aky mam nazor na cigansky a iny problem

vypadlo na mna nahodne z YT

Spoiler

• 0

#16 sahara

sahara

Dead Man Joking

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1314 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 23. August 2018 - 15:51:31

dnes som u nás na jarmaku prechádzal náhodou okolo pódia, kde ktosi robil zvukovú skúšku tak, že som mu musel zatlieskať - Dávid Bílek, veľmi talentovaný chalanisko

https://www.youtube....7NdFsRKiciAmyDQ

• 1

Podobné témy pre kľúčové slovo: domáca produkcia, hudba, rádiá, slovenské kapely