Skočiť na obsah

Fotografia
* * * * * 1 Hlasov

Blog na dnešný deň

blog blogy blogovanie blogeri články

• Prosím prihláste sa ak chcete odpovedať
Téma má 295 príspevkov

#276 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 15. November 2016 - 18:55:41

k výročiu.

http://pado.blog.sme...ref=viacrubrika

Niekde na ceste sa nám to vymklo spod kontroly.

Súdy nemajú ľudí a techniku,  úrady nemajú záujem,  samosprávy nemajú peniaze ... , iba občan musí mať všetko a okamžite – čas, peniaze, PC, pripojenie na internet ..., lebo štát si tak zmyslel.     

Možno 17.  novembra 1989 stačilo zmeniť slogan - namiesto „Máme holé ruce!“ na  „Máme hole v ruce!“

A štát by sme boli naozaj my.

• 0

#277 slimak

slimak

Vice Admiral

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7087 príspevkov
  • 21 tém

Príspevok bol napísaný: 15. November 2016 - 22:32:54

Co ja viem? Ja co som dal na sud veci ma prijemne prekvapili ani som to necakal. Dvakrat - dvakrat predbezne opatrenia(co som ziadal -sud tomu vyhovel,dal mi za pravdu). Necakal som to siel s malou dusickou. Urobili dalsiu chybu opat ma chcu poskodit. Spekulujem o tretej zalobe. Uz nie na susedou na spravcu. Ide proti pravu - nerespektuje sud.

Poskodzuje mna? Ano. Tak mu vysvetlim o co ide. Potom pojdem za jeho zriadovatelom - dozorovatelom - je to mestsky podnik a potom sa obratim na sud.

Ja sa sudit nechcem - nikdy som sa tam nechcel dostat. Dostal som sa tam a uvidim co bude.. Ja som nemal na vyber. a riesit tu dalsiu vec budem asi cez sud. Inak sa neda.

-----------

Ze inde su ine pomery - uradnici, sudy - je mi luto. Ked u nas mozu byt normalne mozu byt hocikde. 

• 0

#278 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • 5314 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 29. November 2016 - 13:03:51

tak toto je dost silna kava; pise Biela vrana Ján Benčík

Legionár a jeho posolstvá

Narazil som na neho už dávno. Volá sa Dalibor Kohár a pochádza z Tvrdošína. Bývalý seržant Francúzskej cudzineckej légie. Žije striedavo v Habovke na Slovensku a v Avignone vo Francúzsku. Po mojom blogu o žoldnieroch bojujúcich na Ukrajine zháňal o mne informácie. Kandidoval za marginálnu straničku. Vyzýva národ do zbrane. Vyhráža sa smrťou prezidentovi, premiérovi, poslancom, mimovládkam aj policajtom. Organizuje cvičenia paramilitantných skupín. Najnovšie sa vyhráža aj mne. Evidentne je psychicky labilný a potenciálne nebezpečný.

https://dennikn.sk/b...tva/?ref=top-cl

• 0

#279 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 29. November 2016 - 14:50:59

toto nie je prvý typ, ktorému uškodilo saharské slnko. nerada pohadzujem takýmito slovami, ale ten pán je psychopat. videl priveľa zla, a toto je taký nový typ vlastenca. motá sa ich po nete hodne... až neskutočne veľa.

niekedy nad tým premýšľam ... nebyť netu, o mnohých ľuďoch, ich myšlienkach a pochodoch v hlave ani netušíme.

je toho toľko... možno to bolo v niečom lepšie, keď sme nevedeli, čím všetkým sme obklopení a čo všetko sa motá v hlavách.
a možno je lepšie, že to vieme. aspoň nemáme zbytočné ilúzie

• 0

#280 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • 5314 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 13. January 2017 - 09:54:33

je to komentar Michala Havrana tu

http://komentare.sme...skej-vojny.html

pod klavirom, samozrejme, ale zdielany na fasabuku, takze tu

Spoiler

tento clanok

Mladí chlapi v uniformách vyberajú z radu ďalšieho. Vystrašený pán vo veste a košeli je donútený kľaknúť si. Vzpiera sa. Niekoľkí uniformovaní sa postavia za neho, dvaja vedľa neho. Jeden drží zajatca za vlasy, druhý vezme pílku a priloží ju obeti na krk. Urobia si fotografiu na pamiatku a potom chlapíkovi odpília hlavu.

https://dennikn.sk/6...klo-existovalo/

je tiez pod klavirom, ale staci kusok a diskusia

a ano, myslim, ze to suvisi s Havranovym clankom

• 0

#281 sahara

sahara

Dead Man Joking

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1314 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 13. January 2017 - 10:42:48

presne paralela s Juhosláviou mi napadla, keď som to včera čítal, ale skôr s konfliktom v 90-tych rokoch. ale ono to súvisí, lebo jeho korene sú aj v Jasenovaci.

• 0

#282 D'Ady

D'Ady

pozemský drak

• Advanced Members
  • 5314 príspevkov
  • 10 tém

Príspevok bol napísaný: 16. January 2017 - 12:15:08

dnes Samo Marec

Takto sa skončil druhý týždeň roka 2017 a na mieste bola otázka, kam sme sa dostali, kam smerujeme a či to vôbec ešte zvládneme.

Vo verejnom priestore sa totiž klamalo, namiesto faktov sa používala nenávisť, v uliciach boli polovojenské jednotky a vo vlakoch hliadky.

V parlamente sa objavilo to najhoršie z najhoršieho, ožili stáročné predsudky. Začiatkom roka 2017 zákonodarcovia celkom otvorene hovorili v rasových kategóriách.

Tak často, až to už liezlo na nervy, sa vynárala táto veta: ak ste si nevedeli predstaviť, ako sa to dialo v 30. rokoch, dialo sa to presne takto. Presne takto. Áno, zaznelo to už mnohokrát. Nie, nič sa nezmenilo. Stále ideme vpred.

https://dennikn.sk/b...m-sa-to-pacilo/

• 0

#283 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 22. May 2017 - 17:39:03

téme sa zrejme nevyhneme.

je všade.

blog slovenského lekára, ktorý tu vyštudoval, ale na protest proti slovenskému zdravotníctvu odišiel pracovať do Nemecka, a okrem toho ako dobrý skutok nedávno išiel hľadať dobrodružstvo na more - na 10 dní sa hrať na prevádzača a vyťahovať migrujúcich mladých afrických mužov utekajúcich pred vojnovými stavmi Afriky bez žien a rodín, /ženám a rodinám je dobre aj vo vojnovom stave/  od líbyjských brehov na Silcíliu.

Záchrana utečencov v Stredozemnom mori na vlastné oči

pozoruhodné je, že tam zatiaľ zostala diskusia.

nezazlievam mu, zrejme sa cítil byť potrebný a dôležitý a zažil čosi. keby vyťahoval z mora ženy a deti, vyzeralo by to trochu ináč.

keby prišiel pomáhať do hospicov a domovov sociálnych služieb tu doma, kde to chorí, starí a opustení potrebujú ako soľ, spravil by službu onakvejšiu. ale necítil by sa pán doktor zrejme tak úžasne. takže... čo už. vyťahovať testosterónom nabitých negramotných afričanov ťahaných zlatým grálom a európskymi lekármi do európy je úžasnejšie.

• 0

#284 Hellé

Hellé

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2050 príspevkov
  • 6 tém

Príspevok bol napísaný: 31. May 2017 - 12:30:47

pobavilo https://boehmova.blo...ouhovekost.html

Vyhýbejte se plešatým mužům v kožených kabátech - připomínají moc nácky. Chlap musí mít vlasy. Řiďte se heslem - Protivnej bude každej, tak ať je aspoň bohatej.

:thumbsup:

• 2

#285 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 10. January 2018 - 16:51:50

blog, ktorý trochu nadvihne tlak... aj vy ste si mysleli, že zákon na ochranu zvierat /zjednodušene/ už platí?

https://monikakozelo...ec.html?ref=tit

• 0

#286 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 29. March 2018 - 21:41:32

blogy na nielen dnešný deň.

v dokonale masochistickej nálade som natrafila náhodou na blog tohto blogera... jeden zápis.

po tom zápise som musela pozrieť na ostatné, už toho bolo teda na blogoch sme hodne, ale toto je perla... mladý maturant začal písať blogy, píše ich už dva roky, čiže ho prepustili zrejme aj cez maturitu, kdesi to tam v komentároch píše, k osprvedlneniu svojho písania.

o čom píše, je jedna vec, že toto dokázalo vyprodukovať naše školstvo, ok, ako je teraz moderné povedať: môže mať svoj názor,... to je štandardná odpove´d chudobnejších duchom v poslednom čase, ale nechcem sa dotknúť jeho názorov teda... nech si spraví názor každý sám.

ale ako toto mohlo napísať písomnú prácu na maturitu zo slovenského rodného jazyka, ako to prešlo cez tie maturity, kde bol celých 13 rokov, kým sa v škole učil slovenský jazyk, tak to by ma vážne zaujímalo... pravopis aj gramatika úplne mínus, dno. a ešte protestuje mladý muž, keď mu niekto pripomenie, že to, ako sa prezentuje na celoslovenskom médiu vo svojich blogoch, je jeho vizitka...

všeobecné vzdelanie hrdého študenta gymnázia je kde?

ešte aj nadpisy má s desnými chybami a dokáže v komentároch napísať, že sa mu nechcelo strácať čas opravovaním... a robí to bez akejkoľvek hanby viac než dva roky, úplne rovnako.

aspoň zapnúť nejaký korektor by zrejme nedalo až toľko práce.... ale načo strácať čas.

je to teľa. https://tomasharustiak1.blog.sme.sk/

• 1

#287 Hellé

Hellé

Commodore

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2050 príspevkov
  • 6 tém

Príspevok bol napísaný: 9. April 2018 - 07:58:22

no Tomašov idol, Michal Kopecky, autor blogu akozbalit.sk  /mmch Tomašovi sa nepodarilo zbalit ani zubnu kefku  :zubiska: / nezabuda ani na zeny a tu je jeho pocin  akonachlapa.sk

ze su to rady nad zlato mozete zisti aj z tohto videa http://akonachlapa.s...vne-pocuvanie/ 

no ruku hore, ktora sa z toho dozvedela nieco nove, co netusila od svojich 12-tich rokov? :zubiska:

• 1

#288 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 10. February 2019 - 19:15:45

pred časom som sporadicky sledovala trápenie tohto človeka po rozvode ohľadne detí. typický príklad, ako deťmi vydierať druhého rodiča.

po dlhšom čase odstavený rodič mal dôvod napísať ďalší blog

https://rucka.blog.s...ich-rodiny.html

• 0

#289 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 18. February 2019 - 19:42:19

inšpiratívny blog nielen na dnešný deň:

Jak vést dialog s odpůrkyní očkování

• 0

#290 Vilma Flinstonova

Vilma Flinstonova

Teta z praveku

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4611 príspevkov
  • 23 tém

Príspevok bol napísaný: 23. February 2019 - 22:03:10

takže sa ani nejdem o nič pokúšať, a idem na to pivo... :pivari:

• 0

#291 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 6. March 2019 - 19:48:27

Jozef Kmeto, jediný bloger, ktorého články na Sme sledujem. Toto je niečo strašné, ja ani tomu nechcem veriť.

• 0

#292 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 7. March 2019 - 17:19:49

toto je horšie ako fotka z nejakého balúčistánskeho vidieka, tomu blogu ovšem chýba koniec, či niečo... kam sa podel karavan aj s príslušenstvom?

našiel sa pre toho človeka kdesi jeden kút v nejakom sociálnom zariadení? pre koho sú, keď nie pre takéto prípady?

aj to, že mu nikto po zranení nepovedal, že môže žiadať o invalidný dôchodok a vyrobil si nevládny človek dlho toľko tisíc eur na poistení... od čoho sú tu sociálne organizácie?

asi tak, ako jedna z tých, čo fungujú v Šali... keď práve nemajú náhradnú opatrovateľku, lebo jedna má dovolenku, jedna je chorá, práve nemajú plný stav - ľudia kdejako chorí a postihnutí si polovicu opatery platia, ale ke´d nie je náhrada, tak jednoducho nepošlú nikoho, pomôž si vozíčkar či ktokoľvek ako vieš.

• 0

#293 sahara

sahara

Dead Man Joking

• Advanced Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1314 príspevkov
  • 2 tém

Príspevok bol napísaný: 11. March 2019 - 13:46:35

blog na viac dní: http://viventibusesse.blogspot.com/

• 1

#294 Sniper

Sniper

Aim and Shoot

• Retired Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22669 príspevkov
  • 1068 tém

Príspevok bol napísaný: 11. March 2019 - 15:06:17

kam sa podel karavan aj s príslušenstvom?

Nuž, ono sa vraj zvykne hovoriť "cigán cigána neokradne", ale v tomto prípade toto pravidlo asi platiť nebude.

• 0

#295 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 11. March 2019 - 15:24:39

ano toto mi chodilo po rozume, kedysi to skutočne tak bolo... bývali sme na mieste, kde okolo žilo niekoľko druhov a rozličných rodín cigánov, tí sa nedotkli ani návzojom seba, ani svojich necigánskych susedov...

ale to bolo dávno.

už neplatí nič. nemuseli to byť zrovna susedia, mohli to byť akékoľvek beštie, ale ten príbeh je aj tak šialený. len by ma zaujímal terajší koniec. kde sú tie sociálne organizácie teda?

sahara,

to by mali povinne čítať kreacionisti a spol., hoci neverím, že by im to v hlavičkách niečo zmenilo... mimochodom spústu z toho si pamätám zo školy - doslova ten výbuch života v kambriu... sú to úžasné veci.

• 0

#296 game

game

phantom fsp

• Management
  • 30438 príspevkov
  • 310 tém

Príspevok bol napísaný: 16. May 2019 - 17:30:46

pozoruhodný blog o rozhovore s popleteným farárom montujúcim sa aj do politiky a všetkého doradu otcom Kuffom a ešte o kdečom, o čom by podaktorí ľudia rozhodne mali čítať....

Otec Kuffa ani netuší, čo to liberalizmus je

....

Farár Kuffa má pred sebou jediného nepriateľa. Je to akási obluda, ktorú skrátene nazveme dženderobluda a ktorá má niekoľko chápadiel. Teda ja vidím vlastne iba tri. Potraty, LGBTI a Istanbulský dohovor. Navyše sa tieto chápadlá navzájom preplietajú, nakoľko spolu jedno s druhým súvisia, takže obluda ako taká je, povedal by som, krívajúca. A boju s týmto džender netvorom je ochotný podriadiť všetko. Toto je v očiach pána farára to najväčšie zlo, tá kultúra smrti, či hnoj. A na tej oblude sedí hrdý liberál. To on ju riadi, on ju kŕmi a hucká na každého statočného občana.

Liberál je pôvodcom všetkého zla. A otec Kuffa preto neváha hrdinsky sa proti tej oblude postaviť a samozrejme všetky prostriedky sú dobré. Kotleba? Harabín? A ďalší? Pán farár je ochotný úplne ignorovať ich činnosť. Na to aby skúmal akých skutkov sa dopustili ON predsa nemá čas! ON zachraňuje úbohých, nešťastných a hladujúcich. ON nebude skúmať, že Kotleba sa nikdy nedištancoval od svojej minulosti a nedokázal verejne priznať, že fašistická ideológia s ktorou vstúpil do politiky, je oveľa väčší ‚hnoj‘, než o akom otec Kuffa hovorí, keď spomína liberálov, LGBTI či potraty. Kotleba, Harabín a ďalši predsa pomáhajú zachraňovať topiace sa deti z rieky (obraz rozhovoru redaktora Bána s Kuffom), takže sú tí vyvolení. A basta! Oni predsa bojujú proti hnoju liberalizmu a to mu stačí. Otec Kuffa nebude riešiť nejaké ďalšie dosahy. Nepripomína vám to niečo? Mne veľmi jasne z našej histórie. A nie je to nič príjemné.

.....

• 0